Республикалық бюджетте "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесiн және өкiлдiк шығындардың нормаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.03.20. N 225 (2007 жылғы 1 сәуiрден бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Республикалық бюджетте "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесi;
2) өкiлдiк шығындардың нормалары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2003 жылғы 20 наурыздағы
N 281 қаулысымен
бекiтiлген
Республикалық бюджетте "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже республикалық бюджетте "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдаланудың тәртiбiн айқындайды.
2. Өкiлдiк шығындар - тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген және республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi шетелдiк делегацияларды қабылдауға, кеңестер, семинарлар, салтанатты және ресми iс-шаралар өткiзуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң, халықаралық байқау миссияларының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасының атынан байқаушылар ретінде жіберілетін, республикалық бюджет есебінен ұсталатын органдардың лауазымды тұлғаларының шетелдiк сапарлары кезіндегi өкiлдiк мақсаттарға бөлінетін қаражат.
Осы тармақтың үшінші абзацында көзделген жағдайларды қоспағанда, өкілдік шығындарға:
1) iс-шараларға қатысу үшiн Қазақстан Республикасына шақырылатын тұлғалардың қонақ үйде тұруына және баратын пунктiне дейiнгi көлiктiк шығындарына ақы төлеуге;
2) ресми қонақасыға, кешкi астарға, кофе-брейктерге, фуршеттерге;
3) ресми қабылдаулар өткiзу кезіндегi музыкалық сүйемелдеуге;
4) кәдесыйлар, ескерткiш сыйлықтар сатып алуға;
5) автокөлiктiк қызмет көрсетуге;
6) аудармашылардың қызметiне ақы төлеуге;
7) залды жалға алуға арналған шығындар;
8) Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi рұқсат еткен өзге де шығыстар жатады.
Халықаралық байқау миссияларының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасының атынан байқаушылар ретінде жіберілетін, республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының өкілдік шығындарына:

Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты", и норм представительских затрат
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225
Сноска. Постановление Правительства РК от 20 марта 2003 года N 281 утратило силу постановлением Правительства РК от 20 марта 2007 года N  225  (порядок введения в действие см.  п. 3 ).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты";
2) нормы представительских затрат.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2003 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2003 года N 281
Правила
использования средств, предусмотренных в республиканском
бюджете по программе "Представительские затраты"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты".
2. Представительские затраты - средства, предусмотренные в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год и выделяемые администраторам республиканских бюджетных программ на прием иностранных делегаций, проведение совещаний, семинаров, торжественных и официальных мероприятий, а также на представительские цели во время зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, должностных лиц государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, направляемых наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения.
За исключением случаев, предусмотренных абзацем третьим настоящего пункта, к представительским затратам относятся затраты на:
1) оплату проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях;
2) официальные обеды, ужины, кофе-брейки, фуршеты;
3) музыкальное сопровождение при проведении официальных приемов;
4) приобретение сувениров, памятных подарков;
5) автотранспортное обслуживание;
6) оплату услуг переводчиков;
7) аренду зала;
8) иные расходы, разрешенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
К представительским затратам должностных лиц государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, направляемых наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения, относятся:

1) автокөліктік қызмет көрсету;
2) аудармашылардың қызметтеріне ақы төлеу жатады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.09. N  152 , 2005.08.12. N  835 , 2006.12.22. N  1240  (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Республикалық бюджеттің өкiлдiк шығындарға бөлiнетiн қаражатын пайдаланудың тәртiбi
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мемлекеттiк органдардың ұсыныстары негiзінде және тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте өкiлдiк шығындарға көзделген қаражат көлемiне сүйене отырып, Өкiлдiк шығындарды талап ететiн жылдық Іс-шаралар жоспарын (бұдан әрi - Жоспар) жасайды.
Мемлекеттiк органдардың ұсыныстары негiзiнде күтпеген iс-шараларды өткiзудiң саяси мәндiлiгi мен бөлiнген қаражат көлемiн ескере отырып, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Жоспарды жыл бойы түзете алады.
4. Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң республикалық бюджетте өкiлдік шығындарға көзделген қаражатты бөлу туралы өтiнiштерiн:
1) iс-шараны өткiзу қажеттiгiнiң негiздемесi;
2) деңгейi мен форматы бойынша делегацияның болу бағдарламалары;
3) iс-шаралар дайындау мен өткiзудiң жұмыс жоспары;
4) iс-шараға қатысушылардың iс жүзiндегi санын растайтын құжаттар;
5) шығыстардың әрбiр ерекшелiктерi негiзделген қаржыландыру жоспарлары;
6) осы Ереженiң 3-тармағына сәйкес Жоспарда тиiстi iс-шара болған кезде Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi қарайды.
Бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерi өкiлдiк шығыстарды өтеу үшiн қаражат бөлу туралы өтiнiш жасаған кезде нақты шығыстарды растайтын құжаттарды (түбiртектердi, шот-фактураларды, жөнелтпе құжаттарды) тапсыру қажет.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.09. N 152  қаулысымен .
5. Осы Ереженiң 2-тармағының 3), 4), 7) тармақшаларында белгіленген өкiлдiк шығындар бойынша республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi көрсетiлген тауарлар мен қызметтердi ұсынатын ұйымдардың тауарлары мен қызметтерiнiң құнын, сондай-ақ деректемелерiн көрсете отырып, заңнамада белгiленген тәртiптiң сақталуын растайтын құжаттарды ұсынады.
6. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Жоспар және республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң өтiнiшi негiзiнде осы қаулымен бекiтiлген өкiлдiк шығындардың нормаларына сәйкес қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне тиiстi бюджеттiк бағдарламалар бойынша көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын делимитациялауға және демаркациялауға, Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi мен трансшекаралық өзендердiң су ресурстарын ұтымды пайдалануға қатысты мәселелерге байланысты өкiлдік шығындарды қоспағанда, республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне өкiлдiк шығындарға арналған қаражат бөлудi жүзеге асырады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.09. N 152  қаулысымен .

1) автотранспортное обслуживание;
2) оплата услуг переводчиков.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2004 г.  N 152 ; от 12 августа 2005 года N  835 ; от 22 декабря 2006 года N  1240  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
2. Порядок использования средств республиканского
бюджета, выделяемых на представительские затраты
3. Министерство иностранных дел Республики Казахстан на основании предложений государственных органов и исходя из объемов средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год на представительские затраты, составляет годовой План мероприятий (далее - План), которые требуют представительских затрат.
В течение года на основании предложений государственных органов, План может корректироваться Министерством иностранных дел Республики Казахстан с учетом политической значимости проведения непредвиденного мероприятия и объемов выделенных средств.
4. Обращения администраторов республиканских бюджетных программ о выделении средств, предусмотренных в республиканском бюджете на представительские затраты, рассматриваются Министерством иностранных дел Республики Казахстан при наличии:
1) обоснования необходимости проведения мероприятия;
2) программы пребывания делегации по уровню и формату;
3) рабочего плана подготовки и проведения мероприятий;
4) документов, подтверждающих фактическое количество участников мероприятия;
5) планов финансирования с обоснованием каждой специфики расходов;
6) соответствующего мероприятия в Плане согласно пункту 3 настоящих Правил.
При обращении администраторов бюджетных программ о выделении средств на компенсацию представительских расходов также необходимо представить документы, подтверждающие фактические расходы (квитанции, счета-фактуры, накладные).  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2004 г.  N 152  .
5. По представительским затратам, обозначенным в подпунктах 3), 4), 7) пункта 2 настоящих Правил, администраторами республиканских бюджетных программ предоставляются подтверждающие соблюдение установленного законодательством порядка документы с указанием стоимости товаров и услуг, а также реквизитов организации, предлагающей указанные товары и услуги.
6. На основании Плана и обращения администраторов республиканских бюджетных программ Министерством иностранных дел Республики Казахстан осуществляется выделение средств на представительские затраты администраторам республиканских бюджетных программ в соответствии с нормами представительских затрат, утвержденными настоящим постановлением, за исключением представительских затрат, связанных с вопросами, касающимися делимитации и демаркации Государственной границы Республики Казахстан, правового статуса Каспийского моря и рационального использования водных ресурсов трансграничных рек, финансирование которых осуществляется за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству иностранных дел Республики Казахстан по соответствующим бюджетным программам. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2004 г.  N 152  .

7. Өкiлдiк шығындарға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің шешiмiмен ресiмделетiн iс-шараларға қатысу үшiн Қазақстан Республикасына шақырылатын тұлғалардың қонақ үйде тұруына және баратын пунктiне дейiнгi көлiктiк шығындарына ақы төлеуге, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң шетелдiк сапарлары кезiндегi өкiлдiк мақсаттарға қаражат бөлу, сондай-ақ халықаралық байқау миссияларының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасының атынан байқаушылар ретінде жіберілетін, республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларына автокөліктік қызмет   көрсетуге және аудармашылардың қызметтеріне ақы төлеуге қаражат   бөлу жағдайларын қоспағанда, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнің шешiмiмен ресiмделедi.
Өкiлдiк шығындарға қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шешiмдерi жоспарланып отырған iс-шара басталғанға дейiн қабылданады.
Объективтi себептерге орай, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шешiмдерiн жоспарланып отырған iс-шара басталғанға дейiн қабылдау мүмкiн болмаған ерекше жағдайларда, белгiленген тәртiппен өкiлдiк шығыстарды өтеу туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шешiмдерi қабылдануы мүмкiн.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.09. N  152 , 2005.08.12. N  835 , 2006.12.22. N  1240  (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шешiмi негiзiнде заңнамада белгiленген тәртiппен республикалық бюджеттi қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзедi.
9. Қазақстан Республикасы Президентiнің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң шетелдiк сапарлары, сондай-ақ республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік органдардың   лауазымды тұлғаларын халықаралық байқау миссияларының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасының атынан байқаушылар ретінде жіберу кезінде өкiлдiк шығындарға қолма-қол шетел валютасын бөлу мынадай тәртiппен жүзеге асырылады:
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігі бөлiнген қаражатты айырбастау үшiн Астана қаласының қазынашылық басқармасында валюталық шот ашады;
Астана қаласы қазынашылық басқармасының өтінiшi бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық филиалы шетел валютасын айырбастауды жүргізедi және оның корреспонденттік (валюталық) шотына аударады;
Астана қаласының қазынашылық басқармасы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық филиалы көшiрме үзiндiсiнің негiзiнде шетел валютасын Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнің валюталық шотына есептейдi;
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi ай сайын 10-күніне дейiн Астана қаласының қазынашылық басқармасына тиiстi айға арналған жоспарлы тағайындауларға баламалы сомада келесi күнтiзбелiк айға қолма-қол шетел валютасын алуға өтiнiм жолдайды;
өкiлдiк шығындарға арналған қаражатты бөлу туралы қабылданған шешiмнің негiзiнде Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi ресми делегацияның құрамына кiретiн адамдарды көрсете отырып, қолма-қол шетел валютасын алуға арналған сенiмхатты беру үшiн Астана қаласының қазынашылық басқармасына хат жолдайды. Астана қаласының қазынашылық басқармасы Сыртқы істер министрлiгiнiң хатында көрсетiлген адамға Ұлттық Банктің Астана қаласындағы орталық филиалынан қолма-қол шетел валютасын алуға сенiмхат бередi.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.09. N  152 , 2006.12.22. N  1240  (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

7. Выделение средств на представительские затраты оформляется решением Министерства иностранных дел Республики Казахстан, кроме случаев выделения средств на оплату проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, представительские цели во время зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, а также выделения средств должностным лицам государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, направляемым наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения, на автотранспортное обслуживание и оплату услуг переводчиков, оформляемых решением Премьер-Министра Республики Казахстан.
Решения Премьер-Министра Республики Казахстан и Министерства иностранных дел Республики Казахстан о выделении средств на представительские затраты принимаются до наступления планируемого мероприятия.
В исключительных случаях, когда в силу объективных причин, принятие решения Премьер-Министра Республики Казахстан и Министерства иностранных дел Республики Казахстан невозможно до наступления планируемого мероприятия, в установленном порядке могут приниматься решения Премьер-Министра Республики Казахстан и Министерства иностранных дел Республики Казахстан о компенсации представительских расходов.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2004 г.  N 152 ; от 12 августа 2005 года N  835 ; от 22 декабря 2006 года N  1240  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
8. Министерство финансов Республики Казахстан на основании решения Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке вносит изменения в сводный план финансирования республиканского бюджета.
9. Выделение наличной иностранной валюты на представительские затраты при зарубежных визитах Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, а также направлении наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения должностных лиц государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, осуществляется в следующем порядке:
для конвертации выделенных средств Министерство иностранных дел Республики Казахстан открывает валютный счет в управлении казначейства города Астаны;
центральный филиал Национального Банка Республики Казахстан по заявлению управления казначейства города Астаны производит конвертацию иностранной валюты и зачисляет на его корреспондентский (валютный) счет;
управление казначейства города Астаны на основании выписки центрального филиала Национального Банка Республики Казахстан производит зачисление иностранной валюты на валютный счет Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
ежемесячно до 10-го числа Министерство иностранных дел Республики Казахстан направляет в управление казначейства города Астаны заявку на получение наличной иностранной валюты на следующий календарный месяц в сумме, эквивалентной плановым назначениям на соответствующий месяц;
на основании принятого решения о выделении средств на представительские затраты Министерство иностранных дел Республики Казахстан направляет письмо в управление казначейства города Астаны с указанием лица, входящего в состав официальной делегации, для выдачи доверенности на получение наличной иностранной валюты. Управление казначейства города Астаны выдает доверенность лицу, указанному в письме Министерства иностранных дел, на получение наличной иностранной валюты в центральном филиале Национального Банка города Астаны.  <*>
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2004 г.  N 152 ; от 22 декабря 2006 года N  1240  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).

3. Есеп беру және бақылау
10. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi өкiлдiк шығындарға бөлiнетiн қаражаттың жұмсалуына бақылауды жүзеге асырады.
11. Өкiлдiк шығындарға арналған қаражатты алған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi көрсетiлген қаражаттың пайдаланылуы туралы тоқсан сайынғы есептi, ал өкiлдiк шығындарға арналған қаражатты алған адамдар iс-шаралар өткiзiлгеннен кейiн 15 күнтiзбелiк күн iшiнде тиiстi тауарларды сатқан, жұмыстарды атқарған және қызметтер көрсеткен ұйымның мөрiмен куәландырылған сатып алынған тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердiң құны мен көлемiн көрсете отырып, растайтын құжаттарды (түбiртектердi, есеп-фактураларды, жөнелтпе құжаттарды) Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне ұсынуы тиiс.
Осы Ереженiң 9-тармағында белгiленген тәртiппен бөлiнетiн қаражат бойынша есеп беретін адам iс-шаралар өткiзiлгеннен кейiн 30 күнтiзбелiк күн iшiнде Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң валюталық шотына пайдаланылмаған ақшаның сомасын қайтарады және оған Қазақстан Республикасы Президентiнің және Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының шетелге сапары кезiнде Қазақстан Республикасы Президентi Протоколының Бастығы бекiткен немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң шетелге сапары кезiнде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Басшысының орынбасары, республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларын халықаралық байқау миссияларының құрамында шет   мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасының атынан   байқаушылар ретінде жіберу кезінде Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының төрағасы бекiткен, елтаңбалық мөрмен расталған өкiлдiк мақсаттарға арналған шығындар жөніндегi актiнi, сондай-ақ қолма-қол қаражатты қайтару туралы түбiртектi және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық филиалының кiрiс ордерiн тапсырады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.09. N  152 , 2004.10.20. N  1080 , 2006.12.22. N  1240  (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
12. Өкiлдiк шығындарға бөлiнген қаражаттың мақсатты және тиiмдi пайдаланылуы үшiн жауапкершiлiк республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне жүктеледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2003 жылғы 20 наурыздағы
N 281 қаулысымен
бекiтiлген
Өкiлдiк шығындардың
НОРМАЛАРЫ
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.09. N 152  қаулысымен .
___________________________________________________________________
Шығыстардың атауы                   |   Құны теңгемен
___________________________________________________________________

3. Отчетность и контроль
10. Министерство иностранных дел Республики Казахстан осуществляет контроль за расходованием средств, выделяемых на представительские затраты.
11. Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты, должны предоставлять в Министерство иностранных дел Республики Казахстан ежеквартально отчет об использовании указанных средств, а лица, получившие средства на представительские затраты, в течение 15 календарных дней после проведения мероприятия - подтверждающие документы (квитанции, счета-фактуры, накладные) с указанием стоимости и объема приобретенных товаров, работ и услуг, заверенные печатью организации, реализовавшей соответствующие товары, работы и услуги.
Лицо, подотчетное по средствам, выделяемым в порядке, определенном пунктом 9 настоящих Правил, в течение 30 календарных дней после проведения мероприятия возвращает на валютный счет Министерства иностранных дел Республики Казахстан сумму неиспользованных денег и представляет ему акт по затратам на представительские цели, утвержденный Шефом Протокола Президента Республики Казахстан при зарубежных визитах Президента Республики Казахстан и Государственного секретаря Республики Казахстан или заместителем Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан при зарубежных визитах Премьер-Министра Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, Председателем Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан при направлении должностных лиц государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения, заверенный гербовой печатью, а также квитанцию о возврате наличных средств и приходный ордер центрального филиала Национального Банка Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2004 г.  N 152 ; от 20 октября 2004 года  N 1080 ; от 22 декабря 2006 года N  1240  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
12. Ответственность за целевое и эффективное использование средств, выделенных на представительские затраты, возлагается на администраторов республиканских бюджетных программ.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2003 года N 281
Нормы
представительских затрат  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2004 г.  N 152  .
-------------------------------------------------------------------
Наименование расходов                !  Стоимость в тенге
-------------------------------------------------------------------

1.  Ресми түстiктердi, кешкi астарды
беруге арналған шығындар делегация үшін
күніне бiр адамға арналған есеппен
жүргізіледі;                                 6 500-ге дейiн
Қазақстан Республикасы Президентiнің,
Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнің, Қазақстан Республикасы
Парламентiнiң палаталары Төрағаларының,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
хатшысының және Қазақстан Республикасы
Сыртқы iстер министрiнiң қатысуымен
ресми түстiктердi, кешкi астарды беруге
күнiне бiр адамға арналған есеп бойынша     12 500-ге дейін
2.  Келiссөздер, мәдени бағдарламалар
iс-шаралары кезiндегi буфеттiк қызмет
көрсету күнiне бiр адамға                    1 040-қа дейiн
3.  Делегацияны қабылдайтын мемлекеттiк
органның штатында тұрмайтын
аудармашының еңбегiне ақы төлеу (iлеспе
аудармадан басқа) бiр сағатқа ақы төлеу
есебi бойынша                                700-ге дейiн
4.  Автомобиль көлiгімен шетелдік
делегацияларға қызмет көрсетуге арналған
көліктік шығындарға ақы төлеу бiр
сағатқа ақы төлеу бойынша қаржыландыру
жоспарларында көзделеді                      1 200-ге дейiн
___________________________________________________________________
Ескерту:
1. Ресми түстiктердi, кешкi астарды беру кезiнде Қазақстан Республикасының тарапынан қатысушылардың саны шетелдiк делегациялардың тарапынан қатысушылардың санынан аспауы тиiс.
2. Делегацияның құрамы 5 адамнан артық болған кезде делегацияға қызмет көрсететiн iлесiп жүретiн адамдар мен аудармашылардың (ілеспе аудармадан басқа) саны делегацияның 5 мүшесіне 1 аудармашы немесе бірге жүруші есебімен айқындалуы тиіс.

1. Затраты на проведение официальных обедов,
ужинов производятся для делегаций из расчета
на одного человека в день;                            до 6 500
на проведение официальных обедов, ужинов с
участием Президента Республики Казахстан,
Премьер-Министра Республики Казахстан,
председателей палат Парламента Республики
Казахстан, Государственного секретаря Республики
Казахстан и Министра иностранных дел Республики
Казахстан из расчета на одного человека
в день.                                               до 12 500
2. Буфетное обслуживание во время
переговоров, мероприятий культурной программы
на одного человека в день.                            до 1 040
3. Оплата труда переводчика (кроме синхронного
перевода), не состоящего в штате
государственного органа, принимающего
делегацию, из расчета почасовой оплаты.               до 700
4. Оплата транспортных затрат на обслуживание
иностранных делегаций автомобильным
транспортом предусматривается в планах
финансирования из расчета почасовой оплаты.           до 1200
-------------------------------------------------------------------
Примечание:
1. Во время проведения официальных обедов, ужинов количество участников со стороны Республики Казахстан не должно превышать количество участников со стороны иностранных делегаций.
2. При составе делегаций свыше 5 человек, количество сопровождающих лиц и переводчиков, обслуживающих делегацию (кроме синхронного перевода), должно определяться из расчета 1 переводчик или сопровождающий не менее чем на 5 членов делегации.