Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ислам Даму Банкiнің арасындағы Почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеудi дайындау жөнiндегi Техникалық көмек (грант) туралы келiсiмдi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 28 наурыздағы N 304 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ислам Даму Банкiнiң арасындағы Почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеудi дайындау жөніндегі Техникалық көмек (грант) туралы 2002 жылғы 3 қазанда Астана қаласында жасалған келiсiм бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 28 наурыздағы
N 304 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ислам Даму Банкiнiң
арасындағы Почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн
қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеудi дайындау
жөнiндегi техникалық көмек (грант) туралы келiсiм
Бiрлесiп Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi (бұдан әрi - "Үкiмет" деп аталатын) мен Ислам Даму Банкi (бұдан әрi - "Банк" деп аталатын) арасындағы келiсiм 2002 жылғы 3 қазанда жасалды.
осы Келiсiмге қосымшада сипатталған Қазақстан Республикасының почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеудi (бұдан әрi - "Зерттеулер" деп аталатын) қаржыландыру үшiн Үкiмет Банктен техникалық көмек берудi сұрағанын ескере отырып;
Банктiң төменде анықталған талаптар мен мерзiмде техникалық көмек беруге келiскенiн ескере отырып;
осымен, Тараптар төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап. Гранттың сомасы
Банк Үкiметке 178890 (бiр жүз жетпiс сегiз мың сегiз жүз тоқсан) Ислам динарынан аспайтын, шамамен 230 000 (екi жүз отыз мың) AҚШ долларына баламалы тең сомада техникалық көмек (грант) бередi.
2-бап. Келісу
2.01-бөлiм
Үкiмет осымен Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiн Консультант және Банкпен өзара iс-қимыл жөнiндегi және осы Келiсiмнiң күшiнде Үкiметке жүктелген мiндеттемелердi орындау үшiн тiкелей жауапты өкілеттi орган етiп тағайындайды.
2.02-бөлiм
Зерттеу жүргiзу үшiн атқарушы орган болып "Қазпочта" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрi - "Қазпочта" AAҚ) белгiленедi. "Қазпочта" ААҚ зерттеу жүргiзу кезiнде жергiлiктi шығыстарды жабу үшiн бiрлесiп қаржыландыруға 60 000 (алпыс мың) АҚШ долларын бередi.
3-бап. Грант сомасын беру және пайдалану
3.01-бөлiм
Грант сомасы Банктiң төлем рәсiмдерiне сәйкес төленетiн болады.
3.02-бөлiм
Грант қаражаты тек зерттеу құнын жабу үшiн шетел валютасында пайдаланылатын болады.
3.03-бөлiм
Бiрiншi төлемге өтiнiш беру күнi

Об утверждении Соглашения о Технической помощи (гранте) между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития по подготовке детального исследования проекта модернизации почтовой отрасли и формирования почтово-сберегательной системы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2003 года N 304
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Соглашение о Технической помощи (гранте) между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития по подготовке детального исследования проекта модернизации почтовой отрасли и формирования почтово-сберегательной системы, совершенное в городе Астане 3 октября 2002 года.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 марта 2003 года N 304
Соглашение о технической помощи (гранте) между
Правительством Республики Казахстан и Исламским
Банком Развития по подготовке детального исследования
проекта модернизации почтовой отрасли
и формирования почтово-сберегательной системы
Соглашение совершено 3 октября 2002 года между Правительством Республики Казахстан (далее именуемым "Правительство") и Исламским Банком Развития (далее именуемым "Банк"), совместно именуемые Сторонами;
учитывая, что Правительство запросило Банк предоставить техническую помощь для финансирования детального исследования проекта модернизации почтовой отрасли Республики Казахстан и формирования почтово-сберегательной системы, описанного в Приложении к настоящему Соглашению (далее именуемом "Исследование");
учитывая, что Банк согласился предоставить техническую помощь на сроках и условиях, определенных ниже;
настоящим, Стороны согласились о нижеследующем.
Статья I
Сумма гранта
Банк предоставит Правительству техническую помощь (грант) в сумме, не превышающей 178890 (сто семьдесят восемь тысяч восемьсот девяносто) исламских динаров, которая приблизительно равна в эквиваленте 230 000 (двести триста тысяч) долларам США.
Статья II
Согласование
Раздел 2.01
Правительство настоящим назначает Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан уполномоченным органом по взаимодействию с Консультантом и Банком и непосредственно ответственным за выполнение обязательств, возложенных на Правительство в силу настоящего Соглашения.
Раздел 2.02
Исполнительным органом для проведения Исследования определяется открытое акционерное общество "Казпочта" (далее - ОАО "Казпочта"). ОАО "Казпочта" предоставит софинансирование в сумме 60 000 (шестьдесят тысяч) долларов США для покрытия местных расходов при проведении Исследования.
Статья III
Предоставление и использование суммы гранта
Раздел 3.01
Сумма Гранта будет выплачена в соответствии с процедурами выплат Банка.
Раздел 3.02
Средства Гранта будут использованы только для покрытия стоимости Исследования в иностранной валюте.
Раздел 3.03
Дата заявки на первую выплату

Егер "Қазпочта" AAҚ мен Банк арасында келiсуге болатын 2003 жылғы 30 маусымға дейiн немесе осындай басқа неғұрлым кештеу мерзiмге "Қазпочта" AAҚ Банкке бiрiншi төлем жүргiзу үшiн өтінім бермесе, Банк Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне тиiстi жазбаша хабарлама бергеннен кейiн осы Келiсiмдi бiр жақты тәртiппен бұза алады.
3.04-бөлiм
Жабу күнi
Егер Грант сомасының кез келген бөлiгi "Қазпочта" мен Банктiң арасында келiсiлуге болатын 2004 жылғы 31 желтоқсанға дейiн немесе осындай басқа неғұрлым кештеу мерзiмге төленбесе, Банк "Қазпочта" ААҚ мен консультациялардан кейiн Гранттың төленбеген сомасының бөлігін жоя алады.
4-бап. Зерттеу жүргізу
4.01-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Зерттеу жүргiзуге жәрдемдесу мақсатында, "Қазпочта" ААҚ Банкпен консультациялар жүргiзу жолымен Банктiң рәсiмдерiне сәйкес iрiктеу жүргiзедi және Консультанттың көрсеткен қызметтерiне келiсiм-шарт жасайды.
4.02-бөлiм
Консультант "Қазпочта" ААҚ мен Банк арасында Консультант шақыруға дейiн ұсыныс жасауға жазбаша түрде келiсiлетiн осындай Техникалық тапсырма алады. Техникалық тапсырма "Қазпочта" AAҚ мен Банк арасындағы жазбаша келiсу жолымен өзгертiлуi мүмкiн.
4.03-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Банкпен бiрлесiп, сайламалы Консультантпен нәтижесi "Қазпочта" AAҚ мен Банктiң түпкiлiктi қабылдау мәнi болып табылатын келiссөздер жүргiзедi.
5-бап. Үкімет пен атқарушы органның міндеттері
5.01-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ қабылданған қаржылық және әкiмшiлiк практикаларға сәйкес Зерттеудің уақтылы және тиiмдi жүргiзiлуiн қамтамасыз ету үшiн Банкпен және Консультантпен ынтымақтасады және бұл үшiн, егер ол Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтiн болса, Зерттеуге қатысты барлық қолда бар ақпаратты Консультантқа ұсынады.
5.02-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Зерттеу үшiн жұмыстарды жүргiзуге қажет ететiн Техникалық тапсырмада неғұрлым толығырақ көрсетiлетiн осындай персоналды, жабдықтарды және басқа да қызметтердi немесе ыңғайлы жағдайларды Консультантқа өтеусiз негiзде ұсынуды қамтамасыз етедi.
5.03-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ зерттеу жүргiзу кезiнде жәрдемдесу және Консультантпен ынтымақтасу үшiн толық жұмыс күнiне бiлiктi жергiлiктi қосымша персонал ұсынуды қамтамасыз етедi.
5.04-бөлiм
"Қазпочта" AAҚ Зерттеудiң құнын жабу үшiн жергiлiктi валютада қажеттi қаражатты, сондай-ақ оларды жүргiзу кезiнде туындауы мүмкiн құнның кез келген асып түсуiн қаржыландыруды қамтамасыз етедi.
5.05-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Консультантқа Банктiң негiздi түрде сұрауы мүмкiн мөлшер мен нысанда осындай есептер мен жобаларды, жоспарларды, сызбаларды, ерекшелiктердi, жұмыс кестелерiн және шығыстар сметаларын қоса алғанда, сондай-ақ, Зерттеу мақсатында Консультант дайындаған құжаттардың көшiрмелерiн, басқа да елеулi ақпараттарды, Банкке ұсынуды тапсырады.
5.06-бөлiм
"Қазпочта" AAҚ өз құзыретi шеңберiнде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Банктiң тiркелген өкiлдерiнiң Зерттеу жүргiзуге байланысты барлық жерге және ғимараттарға еркiн кіруін қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды қабылдайды.
5.07-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ техникалық көмек (грант) қаражатын пайдалану мен Зерттеу жүргiзу барысын бейнелеу үшiн (оның құнын қоса алғанда) жеткiлiктi жағдайда есептер мен есептеулердi жүргiзетiн болады немесе жүргiзудi тапсырады.
5.08-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ жұмыс барысының егжей-тегжейiн, кездесетiн проблемаларды, қабылданған iс-қимылдарды және басқа да мезгiл-мезгiл Банк сұратуы мүмкiн мән-жайларды көрсете отырып, тоқсан сайынғы есептердi Банкке ұсынып отырады.
5.09-бөлiм
Консультанттың түпкiлiктi есебi ұсынылған сәттен бастап 90 (тоқсан) күн iшiнде "Қазпочта" ААҚ, осы Келiсiмге сәйкес және Банк ұсынған Зерттеудiң мақсатқа қол жеткiзуi шеңберiнде техникалық көмектің нәтижелерiн бағалау жөнiндегi есептi Банкке ұсынады.
5.10-бөлiм
"Қазпочта" AAҚ Зерттеу мақсатына қол жеткiзуге байланысты қызмет көрсетуге және осы Келiсiм бойынша мiндеттемелердiң орындалуына ықпал ететiн немесе ықпал ету қаупi бар кез келген жағдайлар туралы Банктi уақтылы хабардар етедi.
5.11-бөлiм
(а) Консультанттың сыйақысына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық салынатын болады. Консультанттың төлеген кез келген салықтары немесе басқа да мiндеттi төлемдерi Грант    қаражатынан төленбейдi және "Қазпочта" ААҚ қаржыландырады.
(б) "Қазпочта" ААҚ өзiнiң қаржылық ұсынысын бергенге дейiн Қазақстан Республикасының бюджетiне түсетiн барлық салықтар мен басқа да мiндеттi төлемдер туралы Консультантты хабардар етуге мiндеттенедi.
5.12-бөлiм
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Үкімет мыналар бойынша шаралар қабылдайды:
(а) Зерттеу жүргiзу мақсатында Қазақстанның аумағына әкелiнетiн және осы аумаққа әкелiнгеннен кейiн әкетiлетiн кез келген жабдықтарды, материалдарды немесе керек-жарақтарды салықтардан, кедендiк және басқа да төлемдерден (акциздiк жиналымдардан басқа) босату;
(б) Зерттеу жүргiзу үшiн және Консультант пен оның персоналының жеке қажеттілiгiне қажеттi кез келген жабдықтарды, материалдар мен керек-жарақтарды уақтылы кедендік ресiмдеу. "Қазпочта" ААҚ барлық ресми кедендік талаптарды уақтылы шешуге жәрдемдеседi.
5.13-бөлiм
Қазақстан Республикасында белгiленген рәсімдерге сәйкес "Қазпочта" ААҚ мыналар бойынша шаралар қабылдайды:
(а) Консультант пен оның персоналының Республикаға келу және одан кету визаларын рәсімдеу үшiн талап етiлетiн құжаттарды уақтылы ұсыну және Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары мен Сыртқы iстер министрлiгiнде тiркеудi қамтамасыз ету;
(б) Зерттеу жүргiзу үшiн барлық қажеттi рұқсаттар мен сенiм хаттарды беру.
6-бап. Есеп берушілік және әр түрлі
6.01-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ мен Банк мезгiл-мезгiл, қандай да бiр Тараптардың сұрауы бойынша техникалық көмектi (грантты) жүзеге асыруға қатысты пiкiр алысады және Консультант дайындаған кез келген есеп бойынша және осы есептерде ұсынылған кез келген ұсынымдарды қабылдау жөнiнде консультация алмасады.
6.02-бөлiм
Банк Консультант дайындаған кез келген есептi, Банк қажет деп есептейтiн кез келген мақсатқа пайдалана алады, бiрақ бұл есептер, егер ол "Қазпочта" ААҚ мен Банк арасында өзгеше келiсiлмесе жарияланбайды.
6.03-бөлiм
Осы Келiсiмге сәйкес Банктiң жәрдемдесу шарттары Консультанттың кез келген ұсынымдарын қабылдауға қатысты Банкті Үкiметке қаржылай немесе одан әрi техникалық жәрдемдесуді жалғастыруға міндеттемейді.
7-бап. Хабарлама
Бір Тараптың екiншi Тарапқа жiберген кез келген жазбаша хабарламасы, егер ол қолдан қолға берілсе немесе телефон, почта немесе телекс бойынша мына мекен-жайлардың бiреуiне жiберiлсе, ол тиiстi түрде ұсынылды деп саналатын болады:
Қазақстан Республикасының Yкiметi үшiн:
Қазақстан Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министрлiгi
Қазақстан Республикасы
473000, Астана қаласы,
Абай даңғылы, 49

Если до 30 июня 2003 года или до такой другой более поздней даты, которая может быть согласована между ОАО "Казпочта" и Банком, ОАО "Казпочта" не представит в Банк заявку для проведения первой выплаты, Банк может расторгнуть настоящее Соглашение в одностороннем порядке после представления соответствующего письменного уведомления в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Раздел 3.04
Дата закрытия
Если любая часть суммы Гранта не будет выплачена до 31 декабря 2004 года или до такой другой более поздней даты, которая будет согласована между ОАО "Казпочта" и Банком, Банк может после консультаций с ОАО "Казпочта", аннулировать часть суммы Гранта, которая не была выплачена.
Статья IV
Проведение исследования
Раздел 4.01
С целью содействия ОАО "Казпочта" в проведении Исследования, ОАО "Казпочта", путем консультаций с Банком, в соответствии с процедурами Банка, проведет отбор и заключит контракт на услуги Консультанта.
Раздел 4.02
Консультант получит такое Техническое задание, которое согласовывается в письменном виде между ОАО "Казпочта" и Банком до приглашения Консультанта представить предложения. Техническое задание может быть изменено путем письменного соглашения между ОАО "Казпочта" и Банком.
Раздел 4.03
ОАО "Казпочта" совместно с Банком проведет переговоры с выбранным Консультантом, результат которых будет предметом окончательного одобрения ОАО "Казпочта" и Банка.
Статья V
Обязательства Правительства и исполнительного органа
Раздел 5.01
ОАО "Казпочта" будет сотрудничать с Банком и Консультантом для обеспечения того, чтобы Исследование проводилось своевременно и эффективно, согласно принятой финансовой и административной практике, и для этого предоставит Консультанту всю существующую информацию, относящуюся к Исследованию, если это не противоречит законодательству Республики Казахстан.
Раздел 5.02
Для Исследования ОАО "Казпочта" на безвозмездной основе обеспечит предоставление Консультанту такого персонала, оборудования и других услуг или удобств, которые требуются для проведения работ и будут более подробно указаны в Техническом задании.
Раздел 5.03
ОАО "Казпочта" на полный рабочий день обеспечит предоставление квалифицированного местного дополнительного персонала для оказания содействия и сотрудничества с Консультантом при проведении Исследования.
Раздел 5.04
ОАО "Казпочта" обеспечит выделение средств, необходимых для покрытия стоимости Исследования в местной валюте, а также финансирование любого превышения стоимости, которое может возникнуть при их проведении.
Раздел 5.05
ОАО "Казпочта" поручит Консультанту представлять в Банк копии документов, подготовленных Консультантом в целях Исследования, включая отчеты и проекты, планы, чертежи, спецификации, рабочие графики и сметы расходов, а также другую существенную информацию, в таком количестве и форме, которые могут быть обоснованно запрошены Банком.
Раздел 5.06
ОАО "Казпочта", в рамках своей компетенции, и, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, предпримет меры по обеспечению свободного доступа аккредитованным представителям Банка ко всей земле и сооружениям, связанным с проведением Исследования.
Раздел 5.07
ОАО "Казпочта" будет вести или поручит вести счета и отчеты, достаточные для отображения использования средств технической помощи (гранта) и хода проведения Исследования (включая его стоимость).
Раздел 5.08
ОАО "Казпочта" будет представлять в Банк ежеквартальные отчеты с указанием подробностей хода работ, возникающих проблем, предпринятых действий и других деталей, которые Банк может запрашивать время от времени.
Раздел 5.09
В течение 90 (девяносто) дней с момента представления окончательного отчета Консультанта ОАО "Казпочта" представит в Банк отчет по оценке результатов технической помощи (гранта), предоставленной Банком, в соответствии с настоящим Соглашением и в рамках которого цель Исследования была достигнута.
Раздел 5.10
ОАО "Казпочта" своевременно проинформирует Банк о любом условии, которое влияет или грозит повлиять на достижение целей Исследования, проведение связанных с ними услуг или выполнение обязательств по настоящему Соглашению.
Раздел 5.11
(а) Вознаграждение Консультанта будет облагаться налогами в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Любые налоги или другие обязательные платежи, оплаченные Консультантом, не будут оплачиваться из средств Гранта и будут финансироваться ОАО "Казпочта".
(б) ОАО "Казпочта" обязуется информировать Консультанта обо всех налогах и других обязательных платежах в бюджет Республики Казахстан до представления им своего финансового предложения.
Раздел 5.12
Правительство, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, предпримет меры по:
(а) освобождению от налогов, таможенных и других пошлин (за исключением подакцизных сборов) любого оборудования, материалов или принадлежностей, ввозимых на территорию Казахстана с целью проведения Исследования и которые, после ввоза на данную территорию, будут впоследствии вывезены;
(б) своевременному таможенному оформлению любого оборудования, материалов и принадлежностей, необходимых для проведения Исследования и личных нужд Консультанта и его персонала. ОАО "Казпочта" окажет содействие в своевременном решении всех официальных таможенных требований.
Раздел 5.13
ОАО "Казпочта" в соответствии с процедурами, установленными в Республике Казахстан, предпримет меры по:
(а) обеспечению Консультанта и его персонала своевременным предоставлением документов, требуемых для оформления въездных и выездных виз Республики, и регистрации в органах внутренних дел Республики Казахстан, Министерстве иностранных дел;
(б) выдаче всех необходимых разрешений и доверенностей для проведения Исследования.
Статья VI
Отчетность и разное
Раздел 6.01
ОАО "Казпочта" и Банк время от времени, по запросу какой-либо из Сторон, будут обмениваться мнениями относительно осуществления технической помощи (гранта) и консультироваться по любому отчету, подготовленному Консультантом, и по применению любых рекомендаций, представленных в этих отчетах.
Раздел 6.02
Банк может использовать любые отчеты, подготовленные Консультантом, в любых целях, которые Банк может рассматривать необходимыми, но эти отчеты не могут публиковаться, если это не оговорено иначе между ОАО "Казпочта" и Банком.
Раздел 6.03
Условия содействия Банка, в соответствии с настоящим Соглашением, не обязывают Банк продолжать оказывать финансовое или дальнейшее техническое содействие Правительству в отношении применения любых рекомендаций Консультанта.
Статья VII
Уведомление
Любое письменное уведомление одной Стороной другой Стороны будет считаться надлежащим образом представленным, если оно будет передано из рук в руки или отправлено по телефону, почте или телексу по одному из следующих адресов:
Для Правительства Республики Казахстан:
Министерство транспорта и коммуникаций
пр. Абая, 49, г. Астана, 473000, Республика Казахстан

Телефон:(3172) 326277, (3172) 322994
Факс: (3172) 321058
Ислам Даму Банкi үшiн:
Почта жәшiгi: 5925
Джеддах-21432
Сауд Арабия Корольдiгi
Телеграф: BANKISLAMI JTDDAN
Телекс: 601137 ISDB SJ
Факс: 6366871 JEDDAH
8-бап
Осы Келiсiмге өзгерiстер өзара келiсiм бойынша жазбаша нысанда енгiзiлуi мүмкiн. Кез келген мұндай өзгерiстер осы Келiсiмнің ажырамас бөлiгi болып табылады.
9-бап
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiру немесе қабылдау жөнiнде даулар туындаған жағдайда, Тараптар оларды келiссөздер және консультациялар жолымен шешедi.
10-бап
Осы Келiсiм Қазақстан Республикасының iшкi рәсiмдерi аяқталғандығының хабарын Банк алған күннен бастап күшiне енедi.
Жоғарыда көрсетiлгендердi растай отырып, тараптардың уәкiлеттi өкiлдерi ағылшын тiлiндегi екi данада осы Келiсiмге оның кiрiспесiнде көрсетiлген күнi қол қойды.
Қазақстан Республикасының Үкiметi үшiн
және оның атынан:
Қазақстан Республикасының Көлiк
және коммуникациялар министрi
Ислам Даму Банкi үшiн
және оның атынан
Қосымша
Зерттеуді сипаттау
Техникалық тапсырма мыналармен тұжырымдалады:
1. Қазақстан Республикасының почта саласында бар басқарушылық және ұйымдастырушылық құрылымын зерттеу және оны жаңғырту үшiн қажетті кез келген өзгерiстердi және банкинг сияқты коммерциялық қызметтің бөлшек сауда секторын басқаруды қоса алғанда, коммерциялық өмiршең ұйымдар үшiн болашақ қарсы талаптарды ұсыну және т.б.;
Почта қызметтерінің жұмысын жақсарту және кеңейту мақсатында қаржы ағындарының дамуын және почта операциялары мен жедел почта қызметтерiнің маркетингiлiк аспектiлерiн болжау.
2. Коммерциялық операциялар үшiн почта қызметтерінің қаржы бюджетiн қарау және талдау, ағымдағы шығыстарын азайту, кiрiсiн ұлғайту және бюджет жүйесiн дайындау.
3. Қазақстан Республикасы почта қызметтерінің сенiмдi дерек қорын алу үшiн қажеттi деректер жинау бойынша iс-қимылын орындауды зерделеу.
4. Почта қызметтерінің негiзгi функциялары үшiн компьютерлендiрiлген Ақпарат Жүйесiн Басқарудағы (АЖБ) қажеттiлiктi зерделеу, егер қажеттілiк туындаса, Ұлттық және Өңiрлiк өкілдiктерге орнатуға болатын қажеттi жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етудi ұсыну.
5. "Қазпочта" ААҚ банк операцияларындағы зерделеу және жақсартуды ұсыну.
6. Почта саласының қолда бар құқықтық құрылымын зерделеу және қазiргi заманғы iс-қимылдар үшiн қажеттi заңдарға сәйкес өзгерiстер ұсыну.

Телефон: (3172)326277, (3172)322994
Факс: (3172)321058
Для Исламского Банка Развития:
Почтовый ящик: 5925
Джеддах-21432
Королевство Саудовская Аравия
Телеграф: BANKISLAMI JEDDAH
Телекс: 601137 ISDB SJ Факс: 6366871 JEDDAH
Статья VIII
Изменения в настоящее Соглашение могут быть внесены в письменной форме по взаимному согласию. Любое такое изменение будет являться неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Статья IX
В случае возникновения споров по толкованию или применению положений настоящего Соглашения, Стороны будут разрешать их путем переговоров и консультаций.
Статья X
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения Банком уведомления, что внутренние процедуры Республики Казахстан завершены.
В подтверждение вышесказанного уполномоченные представители сторон подписали настоящее Соглашение в двух экземплярах на английском языке в день, указанный в его преамбуле.
За и от имени
Правительства Республики Казахстан:
_______________________
Кажмурат Нагманов
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
За и от имени
Исламского Банка Развития
Амаду Бубакар Сиссе
_______________________
Приложение
Описание исследования
Техническое задание будет заключаться в следующем:
1. Исследовать существующую управленческую и организационную структуру почтовой отрасли Республики Казахстан и предложить любые изменения, необходимые для ее модернизации и встречные будущие требования для коммерчески жизнеспособной организации, включая управление розничным сектором коммерческой деятельности, таким как банкинг и т.д.
Спрогнозировать развитие финансовых потоков и изучить маркетинговые аспекты почтовых операций и срочных почтовых услуг с целью улучшения и расширения деятельности почтовых служб.
2. Рассмотреть и проанализировать финансовый бюджет почтовых служб, чтобы уменьшить текущие расходы, увеличить доход и подготовить бюджетную систему для коммерческих операций.
3. Изучить выполнение действий по сбору данных, необходимых для получения надежной базы данных почтовых служб Республики Казахстан.
4. Изучить потребность в компьютеризированном Управлении Информационной Системой (УИС) для основных функций почтовых служб, предложить необходимое оборудование и программное обеспечение, которое, если возникнет необходимость, будет установлено в Национальном и Региональных представительствах.
5. Изучить и предложить улучшения в банковских операциях ОАО "Казпочта".
6. Изучить существующую юридическую структуру почтовой отрасли и предложить изменения в соответствующих законах, необходимых для современных действий.

7. Почта қызметтерiнiң құрылымын зерделеу және қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасы почта қызметтерiнiң жұмысына нормативтiк құқықтық реттеу бойынша тиiстi ұсынымдар енгiзу.
8. Почтаны жаңғыртудың бiр бөлiгi ретiнде көтергiш жабдықтар (айырбасты көтергiштер, астына қоятын домкрат), сұрыптау машиналары, көшедегi почта жәшiктерi, Сату Жүйесiнiң бөлшек сауда нүктелерi, екi радио жолы (жергiлiктi жеткiзу көлiк құралдары үшiн бiршама қауiпсiз жақсы және жеделдетiп қызмет көрсету үшiн) және т.с.c. қажеттi жабдықтарды, яғни құны мен техникалық ерекшелiктерi егжей-тегжейлi жазылған қажеттi жабдықтың толық тiзiмiн ауыстыру, жаңғырту немесе сатып алу қажеттiлiгi мен жүзеге асырылуын анықтау үшiн егжей-тегжейлi зерттеу жасалуы тиiс.
9. Кадрларды даярлаудың және адам ресурстарын дамытудың қажеттілігін зерделеу.
10. Почтаны өңдеудi толық автоматтандыру және Банк үшiн жобалау құжаттарын әзiрлеудi қоса алғанда, ақша аударымдарының, жинақтау және сақтандыру қызметiнiң барлық түрлерiн компьютерлендiру үш сатыдан (қысқа мерзiмдi, орта мерзiмдi және ұзақ мерзiмдi) тұратын инвестициялық жоспарды дайындау.

7. Изучить структуру почтовых служб и в случае необходимости внести соответствующие рекомендации по нормативно-правовому регулированию деятельности почтовых служб Республики Казахстан.
8. Как часть модернизации почты, детальное исследование должно быть предпринято в определении потребности и осуществимости замены, модернизации или приобретения иного оборудования такого как: подъемное оборудование (вильчатые подъемники, поддонный домкрат), сортировочные машины, уличные почтовые ящики, розничная точка Систем Продажи, два радиопути (относительно безопасности для местных транспортных средств поставки, хорошо и для ускорения обслуживания) и т.д., то есть полный список необходимого оборудования с детальным перечислением стоимости и технических спецификаций.
9. Изучить потребность в подготовке кадров и развитии человеческого ресурса.
10. Подготовить инвестиционный план в трех стадиях (краткосрочный, среднесрочный и долгосрочный) для полной автоматизации обработки почты и компьютеризации всех видов денежных переводов, сберегательной и страховой деятельности, включая подготовку для Банка проектной документации.