Қазақстан Республикасының газ көлiгi саласы кейбiр кәсіпорындарының ерекше шарттары мен конкурстық массасын сатудың тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 сәуірдегі N 316 қаулысы
Ел экономикасының мұнай-газ секторындағы мемлекет мүддесiн қорғау мақсатында және республика экономикасы үшiн маңызды мәнi бар "Интергаз Орталық Азия" ЖАҚ-пен жасалған 1997 жылғы 14 маусымдағы Iшкi және халықаралық газ көлiгi жүйелерi мен шаруашылық қызметi концессиясының шарты бойынша мемлекет мiндеттемелерiн қамтамасыз ету қажеттiлiгiне байланысты, сондай-ақ "Қазақгаз", "Алаугаз", "Батыстрансгаз", "Ақтаутрансгаз", "Газтелеком", "Ақтөбетрансгаз", "Жайықтрансгаз", "Оралтрансгаз", "Қазақэнергияжөндеу", "Қазинтергаз" ашық акционерлiк қоғамдары мен "Қостанайтрансгаз" мемлекеттiк кәсіпорнының дәрменсiздiгін назарға алып, "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен "Қазақгаз", "Алаугаз", "Батыстрансгаз", "Ақтаутрансгаз", "Газтелеком", "Ақтөбетрансгаз", "Жайықтрансгаз", "Оралтрансгаз", "Қазақэнергияжөндеу", "Қазинтергаз" ашық акционерлiк қоғамдары мен "Қостанайтрансгаз" мемлекеттік кәсiпорнын (бұдан әрi - Кәсіпорындар) банкрот деп тану туралы өтiнiшпен сотқа жүгiнудi қамтамасыз етсiн.
2. Сот Кәсiпорындарды банкрот деп тану туралы шешiм шығарған жағдайда:
1) конкурстық массаны бiрнеше лоттарға бөлудi;
2) 1997 жылғы 14 маусымдағы Iшкi және халықаралық газ көлiгi жүйелерi мен шаруашылық қызметi концессиясының шарты (бұдан әрi - Концессия шарты) бойынша концессияға берiлген газ көлігі жүйесiнiң активтерiнен негiзгi лотты (негiзгi лот) қалыптастыруды;
3) Концессия шарты бойынша Қазақстан Республикасы қабылдаған барлық мiндеттемелердi сақтауды, газ көлiгi жүйесiн пайдаланудың үздiксiздiгiн;
4) Негiзгi лоттың ең төменгi құнын бiрiншi және екiншi кезектегi кредиторлар талаптарының сомасынан, сондай-ақ әкiмшiлiк шығындардан төмен болмайтындай;
5) конкурстық массаны сату жоспарын Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiмен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитетiмен келiсудi;
6) сатып алынған мүлiктi пайдалану жөнiндегi өндiрiстiк бағдарламаны Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiмен келiскен заңды тұлғаларды негізгi лот бойынша сауда-саттыққа жіберудi қамтамасыз ететiн ерекше шарттар мен конкурстық массаларды сату тәртiбi белгiленсiн.

Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы некоторых предприятий газотранспортной отрасли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 316
В целях защиты интересов государства в нефтегазовом секторе экономики страны и в связи с необходимостью обеспечения обязательств государства по Договору Концессии внутренней и международной газотранспортных систем и хозяйственной деятельности от 14 июня 1997 года с ЗАО "Интергаз Центральная Азия", имеющему важное значение для экономики республики, а также принимая во внимание несостоятельность открытых акционерных обществ "Казахгаз", "Алаугаз", "Батыстрансгаз", "Актаутрансгаз", "Газтелеком", "Актобетрансгаз", "Жаиктрансгаз", "Уральсктрансгаз", "Казахэнергоремонт", "Казинтергаз" и государственного предприятия "Костанайтрансгаз", руководствуясь Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить обращения в суд с заявлением о признании открытых акционерных обществ "Казахгаз", "Алаугаз", "Батыстрансгаз", "Актаутрансгаз", "Газтелеком", "Актобетрансгаз", "Жаиктрансгаз", "Уральсктрансгаз", "Казахэнергоремонт", "Казинтергаз" и государственного предприятия "Костанайтрансгаз" (далее - Предприятия) банкротами.
2. В случае вынесения судом решения о признании Предприятий банкротами установить особые условия и порядок реализации конкурсных масс, обеспечивающие:
1) разделение конкурсной массы на несколько лотов;
2) формирование основного лота из активов газотранспортной системы, переданных в концессию (основной лот), по Договору Концессии внутренней и международной газотранспортных систем и хозяйственной деятельности от 14 июня 1997 года (далее - Договор концессии);
3) соблюдение всех обязательств, принятых Республикой Казахстан по Договору концессии, непрерывность эксплуатации газотранспортной системы;
4) минимальную стоимость Основного лота не ниже суммы требований кредиторов первой и второй очереди, а также административных расходов;
5) согласование плана реализации конкурсной массы с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан;
6) допуск к торгам по основному лоту юридических лиц, согласовавших производственную программу по использованию приобретенного имущества с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары К.Қ. Мәсiмовке жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан