Салықтар мен бюджетке төленетiн төлемдер бөйынша берешекті өтеуге арналған қаражатты жұмсау және оларды республикалық және жергілiктi бюджеттерге есептеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 сәуірдегі N 386 қаулысы
"2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабына  сәйкес салық және бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектi өтеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер бойынша берешектi өтеуге арналған қаражатты жұмсау және оларды республикалық және жергiлiктi бюджеттерге есептеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 23 сәуiрдегi
N 386 қаулысымен
бекітілген
Салықтар мен бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектi өтеуге арналған қаражатты жұмсау және оларды республикалық және жергілiктi бюджеттерге есептеу ережесi
1-бөлiм. Жалпы ережелер
1. Осы Салықтар мен бюджетке төленетiн төлемдер жөніндегi берешектi өтеуге арналған қаражатты жұмсау және оларды республикалық және жергілiктi бюджеттерге есептеу ережесi (бұдан әрi - Ереже):
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi үшін әскери техниканы бергенi үшiн Ресей Федерациясының аумағынан шығатын және импортталатын тауарларға салынатын қосылған құн салығы бойынша;
1-1) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі үшін Астана қаласында 240 төсектiк аурухана кешенінің құрылысына Қазақстан Республикасының аумағында өндiрiлген тауарларға, орындалған жұмыстарға және көрсетiлген қызметтерге салынатын қосылған құн салығы бойынша; <*>
1-2) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi үшін Астана қаласында 240 төceктік аурухана кешенiнiң құрылысына Ресей Федерациясының аумағынан шығатын және импортталатын тауарларға салынатын қосылған құн салығынан басқа, Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарларға салынатын қосылған құн салығы бойынша; <*>
2) элиталық тұқым шаруашылығымен және асыл тұқымды мал шаруашылығымен айналысатын аттестатталған шаруашылықтарға (бұдан әрi - аттестатталған шаруашылықтар) республикалық және жергілiктi бюджеттерге түсетін салықтар бойынша;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнiң республикалық және жергiлiктi бюджеттерге түсетiн салықтары бойынша;
3) мыналарды:
- Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi үшiн әскери техниканы бергенi үшін;
- Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсiздiк комитетi үшiн арнайы жабдық бергенi үшін;
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы әкiмшiлiк ғимаратының құрылысы бойынша әкелiнетiн тауарларға кеден баждары мен төлемдерi бойынша;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi үшiн Астана қаласында 240 төсектiк аурухана кешенiнiң құрылысы бойынша;

Об утверждении Правил расходования средств на погашение задолженности по налогам и платежам в бюджет и их зачисления в республиканский и местные бюджеты
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2003 года N 386
В целях погашения задолженности по налогам и платежам в бюджет в соответствии со статьей 16  Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2003 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила расходования средств на погашение задолженности по налогам и платежам в бюджет и их зачисления в республиканский и местные бюджеты.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2003 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2003 года N 386
Правила расходования средств на погашение задолженности
по налогам и платежам в бюджет и их зачисления
в республиканский и местные бюджеты
Раздел 1. Общие положения
1. Настоящие Правила расходования средств на погашение задолженности по налогам и платежам в бюджет и их зачисления в республиканский и местные бюджеты (далее - Правила) определяют порядок расходования средств республиканского бюджета на погашение задолженности по налогам и платежам в республиканский и местные бюджеты, образовавшейся:
1) по налогу на добавленную стоимость на товары, происходящие и импортируемые с территории Российской Федерации за поставку военной техники для Министерства обороны Республики Казахстан;
1-1) по налогу на добавленную стоимость на произведенные товары, выполненные работы и оказанные услуги на территории Республики Казахстан на строительство больничного комплекса на 240 коек в городе Астане для Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
1-2) по налогу на добавленную стоимость на товары, импортируемые на территорию Республики Казахстан, кроме налога на добавленную стоимость на товары, происходящие и импортируемые с территории Российской Федерации на строительство больничного комплекса на 240 коек в городе Астане для Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) по налогам аттестованных хозяйств, занимающихся элитным семеноводством и племенным животноводством (далее - аттестованные хозяйства), поступающим в республиканский и местные бюджеты;
учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан по налогам, поступающим в республиканский и местные бюджеты;
3) по таможенным пошлинам на ввозимые товары и платежам:
за поставку военной техники для Министерства обороны Республики Казахстан;
за поставку специального оборудования для Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
по строительству административного здания Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
по строительству больничного комплекса на 240 коек в городе Астане для Министерства здравоохранения Республики Казахстан;

4) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi үшiн Астана қаласында 240 төсектiк аурухана кешенi құрылысына кедендiк бақылау мен кедендiк рәсiмдердi жүзеге асырудан түсетiн түсiмдер бойынша қалыптасқан салықтар мен төлемдер бойынша республикалық және жергiлiктi бюджеттерге берешектi өтеуге арналған республикалық бюджеттiң қаражатын жұмсау тәртiбiн анықтайды. <*>
Ескерту. 1-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.07. N 1103 қаулысымен .
2. Салық төлеушiнiң дербес шоты бойынша көрсетiлген және салықтар мен бюджетке төленетiн міндеттi төлемдер, жинақтаушы зейнетақы қорларына міндеттi зейнетақы жарналары бойынша салық төлеушiнiң есеп айырысуларының ахуалы туралы анықтамамен (бұдан әрi - анықтама) салық және кеден органдары растайтын негiзгі борышты, өсiмақыларды және айыппұлдарды қоса алғанда, республикалық және жергілікті бюджеттерге төленетiн салықтар мен төлемдер бойынша берешектi (бұдан әрi - салықтар мен төлемдер бойынша берешек) өтеу 2003 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген сома шегінде жүргiзiледi.
2-бөлiм. Салықтар мен төлемдер бойынша мемлекеттiк мекемелердiң берешегiн өтеудi жүргiзу және республикалық
және жергiлiкті бюджеттерге есептеу тәртібi
3. Салық немесе кеден органдары анықтамамен растаған күнi мемлекеттiк мекемелердiң салықтар мен төлемдер бойынша берешегiн өтеу 2003 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген сома шегiнде жүзеге асырылады.
4. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық және жергiліктi бюджеттерге салықтар мен төлемдер бойынша берешектi өтеуге олар үшiн қаражат көзделетiн республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер оларға белгiленген тәртiппен ресімделген және расталған салықтар мен төлемдер бойынша берешектi өтеу жөнiндегi анықтамаларды, салыстыру актілерiн (бұдан әрi - салыстыру актiлерi) ұсынады.
5. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің алынған анықтамалары мен салыстыру актiлерiнiң негізiнде 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтар мен төлемдер бойынша берешектi өтеу жөнiндегi есеп айырысуларға қатысатын мемлекеттiк мекемелердің тiзiлiмiн (бұдан әрi - мемлекеттік мекемелердiң тiзiлiмi) жасайды және оны тиiсiнше Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Салық комитетiне (бұдан әрi - Салық комитетi) немесе Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігіне (бұдан әрi - Кедендік бақылау агенттігі) ұсынады.
6. Аумақтық салық органдары 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтар мен төлемдер бойынша берешегі бар мемлекеттік мекемелер жасаған облыстар, Астана және Алматы қалалары, "Астана Жаңа қала" АЭА бойынша салыстыру актілерiнiң бекiтілген тiзілiмiн Салық комитетiне ұсынады.
Кеден органдары 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтар мен төлемдер бойынша берешегі бар мемлекеттiк мекемелермен жасалған салыстыру актілерінiң бекiтілген тiзiлiмдерiн жасайды және Кедендiк бақылау агенттiгіне ұсынады.

4) по поступлениям от осуществления таможенного контроля и таможенных процедур на строительство больничного комплекса на 240 коек в городе Астане для Министерства здравоохранения Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 7 ноября 2003 г. N 1103  (вводится в действие с 1 января 2003 г.).
2. Погашение задолженности по налогам и платежам в республиканский и местные бюджеты, включая основной долг, пени и штрафы (далее - задолженность по налогам и платежам), отраженной по лицевому счету налогоплательщика и подтверждаемой налоговыми или таможенными органами справкой о состоянии расчетов налогоплательщика по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды (далее - справка), производится в пределах суммы, предусмотренной на эти цели в республиканском бюджете на 2003 год.
Раздел 2. Порядок проведения погашения задолженности
государственных учреждений по налогам и платежам и
зачисления в республиканский и местные бюджеты
3. Погашение задолженности по налогам и платежам государственных учреждений, образовавшейся на день подтверждения налоговыми или таможенными органами справкой, осуществляется в пределах суммы, предусмотренной на эти цели в республиканском бюджете на 2003 год.
4. Государственные учреждения, подведомственные администраторам республиканских бюджетных программ, для которых предусматриваются средства на погашение задолженности по налогам и платежам в республиканский и местные бюджеты в республиканском бюджете на 2003 год, представляют им справки, акты сверок по погашению задолженности по налогам и платежам (далее - акты сверок), оформленные и заверенные в установленном порядке.
5. Администратор республиканских бюджетных программ на основании полученных справок и актов сверок подведомственных государственных учреждений, составляет реестр государственных учреждений, участвующих в расчетах по погашению задолженности по налогам и платежам (далее - реестр государственных учреждений), по форме согласно приложению 1 и представляет его соответственно в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Налоговый комитет) или Агентство таможенного контроля Республики Казахстан (далее - Агентство таможенного контроля).
6. Территориальные налоговые органы представляют в Налоговый комитет утвержденные реестры актов сверок по областям, городам Астана и Алматы, СЭЗ "Астана Жана-кала", составленных с государственными учреждениями, имеющими задолженность по налогам и платежам, по форме согласно приложению 2.
Таможенные органы составляют и представляют в Агентство таможенного контроля утвержденные реестры актов сверок с государственными учреждениями, имеющими задолженность по налогам и платежам, по форме согласно приложению 2.

7. Салық комитетi немесе Кедендік бақылау агенттiгі аумақтық салық, кеден органдарынан алынған салыстыру актiлерi тiзiлімдерiнің негiзінде бюджеттер және өңірлер бөлінісіндегi берешектің сомасын, салықтар мен төлемдер түрлерiн ескере отырып, 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республика бойынша салықтар мен төлемдер бойынша берешекті өтеу жөнiндегі жиынтық салыстыру актілерiн (бұдан әрi - жиынтық салыстыру актiлерi) жасайды.
Жиынтық салыстыру актілерiне бiр тараптан Салық комитетiнің немесе Кедендiк бақылау агенттiгiнің басшылары және екiншi тараптан республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi қол қояды. Белгіленген тәртіппен басшылардың және есепке алу жөнiндегі жауапты тұлғалардың қолдарымен және елтаңбалық мөр бедерiмен расталған Салық комитетiнің немесе Кедендiк бақылау агенттігiнің жиынтық салыстыру актілерi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетiне (бұдан әрi - Қазынашылық комитетi) ұсынылады. Оларға мемлекеттiк мекемелердің тiзiлімдерi қоса берiледi.
8. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкiмшілеріне және олардың ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерiне төлемдер бойынша мiндеттемелердi қабылдауға рұқсаттар беру заңнамада белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
9. Қазынашылық комитетi қазынашылықтың тиiстi органдарына жиынтық салыстыру актiлерiн және мемлекеттік мекемелердiң тiзiлімдерiн жеткiзедi.
10. Салықтар мен төлемдер бойынша берешектi өтеудi жүргiзу үшiн республикалық және жергiлiктi бюджеттерге төленетiн салықтар мен төлемдер бойынша берешегi бар мемлекеттiк мекемелер тиiстi қазынашылық органдарына тиiстi бюджетке салықтар мен төлемдер бойынша төлем тапсырмасын немесе берешек сомасына ақы төлеуге шоттарды ұсынады.
Әртүрлi деңгейдегі бюджеттер алдында салықтар мен төлемдер бойынша берешек болған кезде тиiсiнше бюджеттiң әрбiр деңгейi үшiн жиынтық салыстыру актiлерiнде көрсетiлген сомаға төлем құжаттары берiледi.
3-бөлiм. Аттестатталған шаруашылықтардың бюджетке төленетiн салықтар бойынша мерзiмi ұзартылған берешегiн өтеуге арналған республикалық бюджеттің қаражатын жұмсау тәртiбi және оларды республикалық және жергiлiктi бюджеттерге eceптеу
11. Аттестатталған шаруашылықтардың бюджетке төленетін салықтар бойынша берешектi өтеуi аттестатталған шаруашылықтарда 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген мерзiмi өткен берешек бойынша жүзеге асырылады.
12. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрі - Ауыл шаруашылығы министрлiгi) аттестатталған шаруашылықтардың тiзбесiн бекiтедi.
Аттестатталған шаруашылықтардың бекiтiлген тiзбесi Салық комитетiне берiледi.

7. Налоговый комитет или Агентство таможенного контроля на основании полученных реестров актов сверок от территориальных налоговых, таможенных органов составляют сводные акты сверок по погашению задолженности по налогам и платежам по республике (далее - сводные акты сверок) по форме согласно приложению 3 с учетом сумм задолженности в разрезе бюджетов и регионов, видов налогов и платежей.
Сводные акты сверок подписываются, с одной стороны, руководителями Налогового комитета или Агентства таможенного контроля и администратором республиканских бюджетных программ, с другой стороны. Заверенные в установленном порядке подписями руководителей и ответственных лиц по учету и оттиском гербовой печати сводные акты сверок Налогового комитета или Агентства таможенного контроля представляются в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства). К ним прилагаются реестры государственных учреждений.
8. Выдача разрешений на принятие обязательств по платежам администраторам республиканских бюджетных программ и их подведомственным государственным учреждениям осуществляется в установленном законодательством порядке.
9. Комитет казначейства доводит до соответствующих органов казначейства сводные акты сверок и реестры государственных учреждений.
10. Для проведения погашения задолженности по налогам и платежам государственные учреждения, имеющие задолженность по налогам и платежам в республиканский и местные бюджеты, представляют в соответствующие органы казначейства платежные поручения или счета к оплате на сумму задолженности по налогам и платежам в соответствующий бюджет.
При наличии задолженности по налогам и платежам перед бюджетами разных уровней представляются платежные документы на суммы, указанные в сводных актах сверок, соответственно для каждого уровня бюджета.
Раздел 3. Порядок расходования средств республиканского бюджета на погашение отсроченной задолженности по налогам в бюджет аттестованных хозяйств и их зачисления в республиканский и местные бюджеты
11. Погашение аттестованными хозяйствами задолженности по налогам в бюджет осуществляется по отсроченной задолженности, образовавшейся у аттестованных хозяйств по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2003 года.
12. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство сельского хозяйства) утверждает перечень аттестованных хозяйств.
Утвержденный перечень аттестованных хозяйств представляется в Налоговый комитет.

13. Аттестатталған шаруашылықтар және тиiстi салық органдары бюджеттер, салық түрлерi мен анықтама бөлінісінде 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген берешектің салыстыру актiлерiн жасайды.
Облыстар, Астана және Алматы қалалары, "Астана Жаңа қала" АЭА бойынша салық органдары 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестатталған шаруашылықтармен салыстыру актiлерiнiң тiзiлімдерiн бекітеді және оларды Салық комитетіне ұсынады.
14. Салық комитетi Ауыл шаруашылығы министрлiгімен бiрлесiп, 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша олардың орналасқан орнын көрсетіп, бюджеттер бөлiнiсіндегi және аттестатталған шаруашылықтар бөлінiсiндегі берешектiң сомасын көрсете отырып, үш данада жиынтық салыстыру актісiн жасайды және оған қол қояды. Ауыл шаруашылығы министрлiгi жиынтық салыстыру актiсiнiң бiр данасын Қазынашылық комитетiне бередi.
15. Қазынашылық комитетi заңнамада белгiленген тәртіппен Ауыл шаруашылығы министрлiгiне төлемдер бойынша мiндеттемелердi қабылдауға рұқсат бередi.
16. Қазынашылық комитетi электрондық почта арналары бойынша аумағында аттестатталған шаруашылықтар орналасқан аумақтық қазынашылық органдарына жиынтық салыстыру актiсiн жiбередi.
17. Аттестатталған шаруашылықтарға салықтар бойынша берешектi өтеу үшiн аумақтық қазынашылық органдарында тегiн негiзде, бюджеттер алдындағы берешектi өтеу жөнiндегі төлемдердi жүргiзу кезеңiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі белгiлеген тәртiппен ағымдағы шоттар ашылады.
18. Аумақтық қазынашылық органдары ағымдағы шоттар ашылғаннан кейiнгi операциялық күннен кешіктірмей тиiстi салық органын, Астана қаласының Қазынашылық басқармасын және Ауыл шаруашылығы министрлiгiн ағымдағы шоттардың ашылуы туралы хабардар етедi.
19. Ауыл шаруашылығы министрлігі хабарлама алғаннан кейiн жиынтық салыстыру актiсiнiң негiзiнде салықтар бойынша берешектi өтеуге шаруашылықтарды субсидиялауға республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты аудару үшін ақы төлеуге шоттарды ресiмдейдi. Әрбір төлемге ақы төлеуге жеке шот ресімделедi.
20. Жиынтық салыстыру актісi Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің Астана қаласының Қазынашылық басқармасы үшiн республикалық бюджеттен қаражат аударуы үшiн негіздеме болып табылады.
21. Салық органдары мерзiмінде орындалмаған салықтық міндеттемелерді атқару мақсатында инкассалық өкімдердің негiзiнде аттестатталған шаруашылықтардың ағымдағы шоттарынан тиiстi бюджетке салықтар бойынша берешек сомасын өндiріп алуды жүзеге асырады.
22. Аумақтық қазынашылық органдары салық органдарының инкассалық өкiмдерiн көрсетiлген өкiм алған күннен кейiнгi операциялық күннен кешіктiрмей орындайды.
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер бойынша
берешекті өтеуге арналған қаражатты жұмсау және оларды
республикалық және жергілікті бюджеттерге есептеу ережесіне
1-қосымша
Бекітемін
2003 жылғы "___"________________
_________________________
(республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бірінші басшысы) (олар уәкілеттік берген тұлға)
_________________________________________________________
(республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
Бюджетке берешекті өтеу жөніндегі есеп айырысуларға қатысатын мемлекеттік мекемелердің
Тізілімі
теңге
-------------------------------------------------------------------
Р/с !  Мемлекеттік  !Берешек  !        Берешек сомасы
N  !  мекемелер    !пайда    !
!---------------!болған   !-----------------------------------
!атауы   !коды  !кірістер.!Бар. !      оның ішінде
!        !      !дің      !лығы !-----------------------------
!        !      !БСК      !     !респ.     !  жергілікті
!        !      !         !     !          !------------------
----------------------------------------------------!-------!-----

13. Аттестованные хозяйства и соответствующие налоговые органы составляют акты сверок задолженности, образовавшейся по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2003 года, в разрезе бюджетов, видов налогов и справки.
Налоговые органы по областям, городам Астана и Алматы, СЭЗ "Астана Жана-кала" утверждают реестры актов сверок с аттестованными хозяйствами по форме согласно приложению 2 и представляют их в Налоговый комитет.
14. Налоговый комитет совместно с Министерством сельского хозяйства составляют и подписывают в трех экземплярах сводный акт сверок с указанием сумм задолженности в разрезе бюджетов и видов налогов в разрезе аттестованных хозяйств с указанием их месторасположения по форме согласно приложению 3. Один экземпляр сводного акта сверок Министерством сельского хозяйства представляется в Комитет казначейства.
15. Комитет казначейства выдает разрешение на принятие обязательств по платежам Министерству сельского хозяйства в установленном законодательством порядке.
16. Комитет казначейства по каналам электронной почты направляет в территориальные органы казначейства, на территории которых расположены аттестованные хозяйства, сводный акт сверок.
17. Аттестованным хозяйствам для погашения задолженности по налогам в территориальных органах казначейства на бесплатной основе, на период проведения платежей по погашению задолженности перед бюджетам, открываются текущие счета в порядке, установленном Министерством финансов Республики Казахстан.
18. Территориальные органы казначейства не позднее следующего операционного дня после открытия текущих счетов уведомляют соответствующий территориальный налоговый орган, Управление казначейства города Астаны и Министерство сельского хозяйства об открытии текущих счетов.
19. Министерство сельского хозяйства, после получения уведомления, на основании сводного акта сверок оформляет счета к оплате для перечисления средств, выделенных из республиканского бюджета, для субсидирования хозяйств на погашение задолженности по налогам. На каждый платеж оформляется отдельный счет к оплате.
20. Для Управления казначейства города Астаны основанием для перечисления Министерством сельского хозяйства средств из республиканского бюджета является сводный акт сверок.
21. Налоговые органы, в целях исполнения не выполненного в срок налогового обязательства, осуществляют взыскание суммы задолженности по налогам в соответствующий бюджет с текущих счетов аттестованных хозяйств на основании инкассовых распоряжений.
22. Территориальные органы казначейства исполняют инкассовые распоряжения налоговых органов не позднее операционного дня, следующего за днем получения указанного распоряжения.
Приложение 1
к Правилам расходования средств
на погашение задолженности
по налогам и платежам в бюджет
и их зачисления в республиканский
и местные бюджеты
Утверждаю
"____"__________ 2003 года
___________________________________
(первый руководитель администратора
республиканских бюджетных программ
(лицо, им уполномоченное)
_____________________________________________
(наименование администратора республиканских
бюджетных программ)
Реестр
государственных учреждений, участвующих в
расчетах по погашению задолженности в бюджет
тенге
-------------------------------------------------------------------
N п/п!Государственные!КБК дохо-!        Сумма задолженности
!  учреждения   !дов, по  !
!---------------!которому !-----------------------------------
!наименова-!код !образова-!Всего!         в том числе
!ние       !    !лось за- !     !-----------------------------
!          !    !должен-  !     !республик.!      местные
!          !    !ность    !     !          !------------------
-----------------------------------------------------!-------!-----

1 !     2    !  3 !    4    !  5  !     6    !  7 !   8   !  9
-------------------------------------------------------------------
!          !    ! Жиыны   !     !          !    !       !
-------------------------------------------------------------------
Сомасы жазумен: жиыны __________ теңге, оның ішінде республикалық бюджетке ___________ теңге, _____________________ бюджетке_____________ теңге, ___________ бюджетке __________ теңге.
Тиісті құрылымдық
бөлімшенің басшысы    ___________   _________________
(қолы)          (аты-жөні)
М.О.
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер бойынша
берешекті өтеуге арналған қаражатты жұмсау және оларды
республикалық және жергілікті бюджеттерге есептеу ережесіне
2-қосымша
Бекітемін
2003 жылғы "___"________________
_______________________________________
(аумақтық салық (кеден) органының басшысы)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті
(Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі)
Салық (кеден) органдарының республикалық және жергілікті бюджеттерге салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер бойынша берешекті өтеу жөніндегі есеп айырысуларға қатысатын мемлекеттік мекемелермен (аттестатталған шаруашылықтармен) тексеру актілерінің
Тізілімі
__________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы)
теңге
-------------------------------------------------------------------
Р/с!  Жасалған және қол қойылған салыстыру актісі
N  !---------------------------------------------------------------
!Салық (кеден)! меммекеменің атауы  !  меммекеменің   !салыстыру
!  органының  !мен коды (аттестат.  ! (аттестатталған !актісіне
!   атауы     !талған шаруашылықтың !  шаруашылықтың  !қол қой.
!             !атауы мен СТН-і      ! орналасқан орны)!ылған
!             !                     !                 !күн
-------------------------------------------------------------------
1 !      2      !          3          !        4        !    5
-------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
--------------------------------------------
Берешек     !  Берешек сомасы
пайда болған!-------------------------------
кірістердің !бар. !респ.   !   жергілікті
БСК         !лығы !        !----------------
!     !        !    !     !
--------------------------------------------
6     !  7  !    8   !  9 ! 10  ! 11
--------------------------------------------
Жиыны      !     !        !    !     !
--------------------------------------------
Сомасы жазумен: жиыны _________________ теңге, оның ішінде республикалық бюджетке _____________ теңге, ___________ бюджетке ______________ теңге, ___________ бюджетке _______________ теңге.
Тиісті құрылымдық
бөлімшенің басшысы   __________   ________________
(қолы)         (аты-жөні)
М.О.
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер бойынша
берешекті өтеуге арналған қаражатты жұмсау және оларды
республикалық және жергілікті бюджеттерге есептеу ережесіне
3-қосымша
200__жылғы "__"______ жағдай бойынша салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер бойынша берешекті өтеу жөніндегі ___________________________________________ Салық
(республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)     комитетінің (Кедендік бақылау агенттігінің)
Жиынтық салыстыру актісі
(мың. теңге)
-------------------------------------------------------------------
Бюджет     !Салықтың !Салық төлеушінің атауы !Салық комитетінің,
кірістері  !(төлем.  !(мемлекеттік мекемелер !Кедендік бақылау
жіктемесі. !  нің)   !немесе аттестатталған  !агенттігінің дерек.
нің коды   ! атауы   !шаруашылықтар) СТН-і,  !тері бойынша
!         !орналасқан орны        !---------------------
!         !                       !респ. !жергі.!барлығы
!         !                       !      !лікті !
-------------------------------------------------------------------

1  !     2    !  3 !    4    !  5  !     6    !  7 !   8   !  9
-------------------------------------------------------------------
!          !    ! Итого   !     !          !    !       !
-------------------------------------------------------------------
Сумма прописью: итого ___________ тенге, в том числе в республиканский бюджет ____________ тенге, в ______________________ бюджет_____________ тенге, в ___________ бюджет____________________ тенге.
Руководитель соответствующего
структурного подразделения   ___________   _________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 2
к Правилам расходования средств
на погашение задолженности
по налогам и платежам в бюджет
и их зачисления в республиканский
и местные бюджеты
Утверждаю
"___"__________ 2003 года
_____________________________
(руководитель территориального
налогового (таможенного) органа)
Налоговый комитет Министерства финансов
Республики Казахстан
(Агентство таможенного контроля
Республики Казахстан)
Реестр
актов сверок налоговых (таможенных) органов с
государственными учреждениями (аттестованными
хозяйствами), участвующими в расчетах по погашению
задолженности по налогам и платежам в республиканский
и местные бюджеты
______________________________
(наименование области, города
республиканского значения)
тенге
-------------------------------------------------------------------
N  !          Акт сверки, составленный и подписанный с
п/п!---------------------------------------------------------------
!наименование ! наименование и код  !месторасположение! дата
!(таможенного)!госучреждения (наиме-!  госучреждения  !подписа-
!   органа    !нование и РНН аттес- ! (аттестованного !ния акта
!             !тованного хозяйства) !    хозяйства)   !сверки
!             !                     !                 !
-------------------------------------------------------------------
1 !      2      !          3          !        4        !    5
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------------------
КБК доходов,!       Сумма задолженности
по которому !-------------------------------
образовалось!всего!республ.!    местные
задолжен-   !     !        !----------------
ность       !     !        !    !     !
--------------------------------------------
6     !  7  !    8   !  9 ! 10  ! 11
--------------------------------------------
Итого     !     !        !    !     !
--------------------------------------------
Сумма прописью: ________________________ тенге, в том числе в республиканский бюджет ______________ тенге, в ___________ бюджет _______________ тенге, в ___________ бюджет ________________ тенге
Руководитель соответствующего
структурного подразделения   __________   ________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 3
к Правилам расходования средств
на погашение задолженности
по налогам и платежам в бюджет
и их зачисления в республиканский
и местные бюджеты
Сводный акт сверки
Налогового комитета (Агентства таможенного контроля) с_____________________________________________________ по погашению
(наименование администратора республиканских бюджетных программ)
задолженности по налогам и платежам в бюджет по состоянию на "___"__________200 _ г.
(тыс. тенге)
-------------------------------------------------------------------
Код класси-!Наимено- !Наименование налогопла-!По данным Налогового
фикации до-!вание    !тельщика (государст-   !комитета, Агентства
ходов бюд- !налога   !венные учреждения или  !таможенного контроля
жета       !(платежа)!аттестованные хозяйст- !---------------------
!         !ва), РНН, местонахожде-!республ.!мест-!все-
!         !ние                    !        !ные  !го
-------------------------------------------------------------------

1     !    2    !           3           !    4 !  5   ! 6
-------------------------------------------------------------------
!         !                       !Жиыны:!Жиыны:!Жиыны:
-------------------------------------------------------------------
Таблицаның жалғасы
------------------------------------------------
Республикалық бюджеттік !Өтеуге ұйғарылатын сома !
бағдарламалар әкімшісі. !                        !
нің деректері бойынша   !                        !
------------------------------------------------ !
респ.!жергілікті!барлығы!респ.!жергілікті!барлығы!
------------------------------------------------ !
7 !   8      !   9   !   10   !  11   !  12   !
------------------------------------------------ !
Жиыны:!Жиыны:   !Жиыны: !Жиыны:  !Жиыны: !Жиыны: !
------------------------------------------------ !
Берешекті республикалық бюджеттен өтеуге ұйғарылатын соманың жиыны ______________________________мың. теңге
Салыстыру актісін жасау күні:       2003__жылғы "__"________
Салық комитетінің басшысы           Республикалық бюджеттік бағдар.
ламалар әкімшісінің басшысы
________________________________    __________________________
(аты-жөні қолы)                  (аты-жөні және қолы)
М.О.                                Тиісті құрылымдық бөлімшенің
басшысы
_____________________________
(аты-жөні және қолы)
М.О.

1     !    2    !           3           !    4   !  5  ! 6
-------------------------------------------------------------------
!         !                       !Итого   !Итого!Итого
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
------------------------------------------------
По данным администратора! Сумма, предполагаемая !
республиканских     !       к погашению     !
бюджетных программ    !                       !
------------------------------------------------!
республ.!местные!всего  !республ.!местные! всего!
------------------------------------------------!
7    !   8   !   9   !   10   !  11   !  12  !
------------------------------------------------!
Итого   !Итого  !Итого  !Итого   !Итого  !Итого !
------------------------------------------------!
Итого Сумма, предполагаемая к погашению задолженности из республиканского бюджета ______________________________тыс.тенге
Дата составления акта сверки:            "__"__________2003 г.
Руководитель налогового комитета    Руководитель администратора
республиканских бюджетных
программ
________________________________    __________________________
(Ф.И.О. и подпись)                (Ф.И.О. и подпись)
М.П.                                Руководитель соответствующего
структурного подразделения
_____________________________
(Ф.И.О. и подпись)
М.П.