Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1631 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 сәуірдегі N 387 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 231 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.04.2022 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Туризм жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1631 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 44-45, 534-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсiн:
1) тақырыптағы және мәтiндегі "үйлестiру кеңесiн", "үйлестiру кеңесi" деген сөздер "кеңес" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) көрсетiлген қаулыға қосымшада:
тақырыптағы және мәтіндегі "Үйлестiру кеңесiнiң" деген сөздер "Кеңестiң" деген сөзбен ауыстырылсын;
Туризм жөнiндегi кеңестiң құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Кәрменова - "Астана қаласының туризм орталығы"
Альмира Нұрқасқызы еншiлес мемлекеттiк коммуналдық
кәсiпорнының директоры
Лавриненко - Қазақстан Республикасының Көлiк
Юрий Иванович және коммуникациялар бiрiншi
вице-министрi
мына жолдар:
"Никитинский - Қазақстан Республикасының Туризм
Евгений Сергеевич және спорт жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары, төрағаның
орынбасары
3әкiриянов - Қазақстан Республикасының Туризм
Қайрат Хайроллаұлы және спорт академиясының ректоры
(келiсiм бойынша)
Шамсутдинова - "Қазақстан тұтынушыларының
Светлана Юрьевна ұлттық лигасы" республикалық
қорының президентi
Коржова - Қазақстан Республикасының Қаржы
Наталья Артемовна вице-министрi"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Никитинский - Қазақстан Республикасының Туризм
Евгений Сергеевич және спорт жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары
3әкiриянов - Қазақстан Республикасының Туризм
Қайрат Хайроллаұлы және спорт академиясының ректоры,
Спорттық туризм және туристiк
көпсайыс республикалық
федерациясының президентi
(келiсiм бойынша)
Савченко - "Қазақстан тұтынушыларының
Светлана Юрьевна ұлттық лигасы" республикалық
қорының президентi
(келiсiм бойынша)
Коржова - Қазақстан Республикасының
Наталья Артемовна Экономика және бюджеттiк жоспарлау
бiрiншi вице-министрi";
көрсетiлген Кеңестiң құрамынан: Жидебай Құдайбергенұлы Көпенов, Асқар Алтынбекұлы Құлыбаев, Мұрат Арзаұлы Мұртазаев, Өмiрбай Көпбайұлы Мұсаев, Нұрлан Құсайынұлы Рахметов, Анатолий Александрович Белоног, Нұрлан Әбдiлдаұлы Ысқақов, Владимир Викторович Шнейдмюллер шығарылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1631
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2003 года N 387. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2022 года № 231.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2022 № 231 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1631 "Об образовании Координационного совета по туризму" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 44-45, ст. 534) следующие изменения и дополнения:
1) в заголовке и тексте слова "Координационного совета", "Координационный совет", "Координационном совете" заменить соответственно словами "Совета", "Совет", "Совете";
2) в приложении к указанному постановлению:
в заголовке и тексте слова "Координационного совета" заменить словом "Совета";
ввести в состав Совета по туризму:
Карменову - директора дочернего
Альмиру Нуркасовну государственного коммунального
предприятия "Центр туризма
города Астаны"
Лавриненко - первого вице-министра
Юрия Ивановича транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан;
строки:
"Никитинский - Заместитель Председателя
Евгений Сергеевич Агентства Республики Казахстан
по туризму и спорту,
заместитель председателя
Закирьянов - ректор Академии спорта и
Кайрат Хайруллинович туризма Республики Казахстан
(по согласованию)
Шамсутдинова - Президент Республиканского
Светлана Юрьевна фонда "Национальная лига
потребителей Казахстана"
Коржова - вице-министр финансов
Наталья Артемовна Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Никитинский - заместитель Председателя
Евгений Сергеевич Агентства Республики Казахстан
по туризму и спорту
Закирьянов - президент Республиканской
Кайрат Хайруллинович федерации спортивного туризма
и туристского многоборья,
ректор Академии спорта и
туризма Республики Казахстан
(по согласованию)
Савченко - президент Республиканского
Светлана Юрьевна фонда "Национальная лига
потребителей Казахстана"
(по согласованию)
Коржова - первый вице-министр экономики и
Наталья Артемовна бюджетного планирования
Республики Казахстан";
вывести из указанного состава Совета: Копенова Жидебая Кудайбергеновича, Кулибаева Аскара Алтынбековича, Муртазаева Мурата Арзаевича, Мусаева Умербая Купбаевича, Рахметова Нурлана Кусаиновича, Белонога Анатолия Александровича, Искакова Нурлана Абдильдаевича, Шнейдмюллера Владимира Викторовича;

3) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Туризм жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы ережеде:
тақырыптағы және мәтiндегi "үйлестiру кеңесi" деген сөздер "кеңес" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-бөлiмде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Туризм жөнiндегi кеңес (бұдан әрi - Кеңес) "Қазақстан Республикасындағы туристiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабын iске асыру мақсатында құрылды";
4-тармақтағы "Туризм туралы" деген сөздер "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Туризм жөнiндегi кеңестiң он бес мүшесi болады, оның жетеуі уәкілетті орган мен өзге де мемлекеттік органдардан, сегіз мүшесi қауымдастықтар мен өзге де туристiк ұйымдардың бiрлестiктерiнен өкiлдiк етедi";
2-бөлімде:
тақырыптағы "мiндеттерi" деген сөзден кейiн "функциялары" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Кеңестiң функциялары мынадай мәселелер бойынша ұсыныстарды әзiрлеу болып табылады:
1) Қазақстан Республикасында туризмді дамыту 2) экономиканың осы салаларына инвестициялар тарту;
3) Қазақстан Республикасына келудiң қолайлы режимiн қамтамасыз ету және туристердiң шет елдерге шығуы үшiн жағдайлар жасау;
4) республиканың туристік беделiн қалыптастыру;
5) туристiк қызмет саласында мамандар даярлау;
7-тармақ мынадай мазмұндағы 6-1)тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) туристік қызметтердi тұтынушыларды қызметтер көрсетудiң сапасы туралы ақпараттандыру мақсатында оларға бекiтiлген тәртiп бойынша туристiк ұйымдардың рейтингiн жүргiзедi";
9-тармақтағы "орынбасарларының бiрi" деген "орынбасары" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3) в Положении о Координационном совете по туризму, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке и тексте слова "Координационном совете", "Координационного совета" заменить соответственно словами "Совете", "Совета";
в разделе 1:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Совет по туризму (далее - Совет) образован в целях реализации статьи 13 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан";
в пункте 4 слова "О туризме" заменить словами "О туристской деятельности в Республике Казахстан";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Совет по туризму состоит из пятнадцати членов, семь из которых представляют уполномоченный орган и иные государственные органы, восемь членов представляют ассоциации и иные объединения туристских организаций";
в разделе 2:
в заголовке после слова "задачи" дополнить словом "функции";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1 Функциями Совета является выработка предложений по вопросам:
1) развития туризма в Республике Казахстан;
2) привлечения инвестиций в данную отрасль экономики;
3) обеспечения благоприятного режима въезда в Республику Казахстан и создания условий для выезда туристов за границу;
4) формирования туристского имиджа республики;
5) подготовки специалистов в области туристской деятельности";
пункт 7 дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) для целей информирования потребителей туристских услуг о качестве услуг ведет рейтинг туристских организаций по утвержденному им порядку";
в пункте 9 слова "один из его заместителей" заменить словами "его заместитель";
пункт 10 исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан