Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 16 шiлдедегi N 784 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 437 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 1195 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.12.2023 № 1195 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындайтын немесе онымен келiсiм бойынша тағайындалатын лауазымды адамдар бойынша кадр мәселелерiн шешу тетiгiн жетiлдiрудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 16 шiлдедегi N 784 қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындайтын немесе онымен келiсiм бойынша тағайындалатын орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң мемлекеттiк саяси қызметшiлерi мен өзге де басшы лауазымды адамдары лауазымдарының тiзбесiнде:
мынадай:
"Мемлекеттiк Үкiмет агенттiктердiң Әкiмшiлiк
құпияларды қорғау төрағалары Басшысымен"
жөнiндегi және қаржы
полициясы агенттiктерi
төрағаларының
орынбасарлары*
деген жол алынып тасталсын;
мынадай:
"Премьер-Министр Үкiмет Премьер-
Кеңсесi Басшысының Министр
орынбасарлары Кеңсесiнiң
Басшысы"
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Кедендiк бақылау және Үкiмет агенттiктердiң Әкiмшiлiк
қаржы полициясы төрағалары Басшысымен";
агенттiктерi
төрағаларының
орынбасарлары*
"Ескерту" деген бағандағы "Конкурстық рәсiмдер арқылы" деген cөздер "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Кiм тағайындайды" деген бағанда "Премьер-Министрдiң штаттан тыс кеңесшiлерi" деген жолдағы "Үкiмет" деген сөз "Премьep-Министр" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Лауазымы" деген бағанда: "Кеден, қылмыстық-атқару жүйесi; нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi; тiркеу қызметi; мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру; жол полициясы комитеттерiнiң төрағалары*" деген жолда:
"Кеден," және "; жол полициясы" деген сөздер алынып тасталсын;
"комитеттерiнiң" деген сөзден кейiн "; құқық қорғау органдары комитеттерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
"IIМ орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары, ІІМ Академиясының бастығы" деген жолда:
"IIМ Академиясының бастығы" деген сөздер алынып тасталсын;
"Кiммен келiсiледi (ұсынылады)" деген бағандағы "Премьер- Министрдiң орынбасарымен" деген сөздердiң алдынан "Әкiмшiлiк Басшысымен," деген сөздермен толықтырылсын;
"Лауазымы" деген бағандағы "Облыстар, Астана және Алматы қалалары iшкi iстер басқармаларының бастықтары*" деген жол мынадай редакцияда жазылсын: "Облыстық, Астана, Алматы қалалары көлiктегi iшкi iстер басқармаларының (бас басқармаларының) бастықтары";
"Кiммен келiсiледi (ұсынылады)" деген бағандағы "Премьер- Министрдiң орынбасарымен" деген сөздердiң алдынан "Президентпен немесе оның тапсырмасы бойынша Әкiмшiлiк Басшысымен," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай:
"IIM орталық аппараты Iшкi iстер Iшкi iстер Премьер-
департаменттерiнiң министрi министрi Министрдiң
бастықтары, IIМ орынбасарымен,
Академиясының Премьер-
бастығы" Министр
Кеңсесiнiң
Басшысымен"
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"IIM Академиясының Iшкi iстер Iшкi iстер Премьер-
бастығы" министрi министрi Министрдiң
орынбасарымен,
Премьер-
Министр
Кеңсесiнiң
Басшысымен";
мынадай:
"Көліктегі ішкі істер Ішкі істер Ішкі істер Премьер-
басқармаларының министрі министрі Министрдің
бастықтары" орынбасарымен,
Премьер-
Министр
Кеңсесінің
Басшысымен"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстар, Астана және Әдiлет Әділет Әкімшілік
Алматы қалаларының министрi министрі Басшысымен,
әділет басқармаларының Премьер-
бастықтары, облыстар, Министрдің
Астана қаласы, Алматы орынбасарымен,
қаласы мен Алматы Премьер-
облысы бойынша Министр
Қылмыстық-атқару Кеңсесінің
жүйесi комитетi Басшысымен
басқармаларының
бастықтары, Әдiлет
министрлiгiнiң "Сот
сараптамасы орталығы"
мемлекеттiк мекемесiнiң
директоры ";
мынадай:
"Облыстар, Астана және Мемлекеттiк Мемлекеттiк Премьер-
Алматы қалалары кеден кiрiс кiрiс министрi Министрдiң
басқармаларының министрі орынбасарымен,
бастықтары" Премьер-
Министр
Кеңсесiнiң
Басшысымен"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстар, Астана және Кедендік Кедендік Әкімшілік
Алматы қалалары кеден бақылау бақылау Басшысымен,
басқармаларының агенттігінің агенттігінің Премьер-
бастықтары" төрағасы төрағасы Министрдің
орынбасарымен,
Премьер-
Министр
Кеңсесінің
Басшысымен";
"Лауазымы" деген бағанда "Облыстар, Астана және Алматы қалалары қаржы полициясы департаменттерiнiң бастықтары және көлiктегi қаржы полициясы департаменттерiнiң бастықтары" деген жолда: ", Қаржы полициясы агенттiгi орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары" деген сөздермен және "Кiммен келiсiледi (ұсынылады)" деген бағандағы "Премьер-Министрдiң орынбасарымен" деген сөздердiң алдынан "Әкiмшiлiк Басшысымен," деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындайтын немесе онымен келiсiм бойынша тағайындалатын орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң мемлекеттiк саяси қызметшiлерiн және өзге де басшы лауазымды адамдарды қызметке келiсу, қызметке тағайындау және қызметтен босату тәртiбi туралы ережеде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2002 года N 784
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 437. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 1195.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.12.2023 № 1195.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2002 года N 784 "О некоторых вопросах совершенствования механизма решения кадровых вопросов по должностным лицам, назначаемым Правительством Республики Казахстан или по согласованию с ним" следующие изменения и дополнения:
в Перечне должностей политических государственных служащих и иных руководящих должностных лиц центральных и местных исполнительных органов, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, назначаемых Правительством Республики Казахстан или по согласованию с ним, утвержденным указанным постановлением:
строку
"Заместители Правительством председателями Руководителем
председателей агентств Администрации"
агентств по
защите госу-
дарственных
секретов и
финансовой
полиции*
исключить;
после строки
"Заместители Правительством Руководителем
Руководителя Канцелярии
Канцелярии Премьер-
Премьер- Министра"
Министра
дополнить строкой следующего содержания:
"Заместители Правительством председателями Руководителем
председателей агентств Администрации";
агентств
таможенного
контроля и
финансовой
полиции*
в графе "Примечание" слова "Через конкурсные процедуры" заменить словами "В соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе";
в графе "Кем назначается" в строке "Внештатные советники Премьер-Министра" слово "Правительством" заменить словами "Премьер-Министром";
в графе "Должность": в строке "Председатели комитетов таможенного, уголовно-исполнительной системы, по борьбе с наркоманией и наркобизнесом, регистрационной службы, государственного имущества и приватизации, дорожной полиции":
слова "таможенного," и "дорожной полиции" исключить;
после слова "приватизации," дополнить словами "комитетов правоохранительных органов";
в строке "Начальники департаментов центрального аппарата МВД, начальник Академии МВД":
слова "начальник Академии МВД" исключить;
в графе "с кем согласовывается (рекомендуется)" перед словами "Заместителем Премьер-Министра" дополнить словами "Руководителем Администрации,";
в графе "Должность" строку "Начальники управлений внутренних дел областей, городов Астаны и Алматы*" изложить в следующей редакции: "Начальники областных, городов Астаны, Алматы, на транспорте управлений (главных управлений) внутренних дел";
в графе "с кем согласовывается (рекомендуется)" перед словами "Заместителем Премьер-Министра" дополнить словами "Президентом или по его поручению с Руководителем Администрации,";
после строки
"Начальники Министром Министром Заместителем Премьер-
департаментов внутренних внутренних Министра,
центрального дел дел Руководителем
аппарата МВД, Канцелярии Премьер-
начальники Министра"
Академии МВД
дополнить строкой следующего содержания:
"Начальник Министром Министром Заместителем Премьер-
Академии МВД внутренних внутренних Министра,
дел дел Руководителем
Канцелярии Премьер-
Министра";
строку
"Начальники Министром Министром Заместителем
управлений внутренних внутренних Премьер-
внутренних дел дел Министра,
дел на Руководителем
транспорте Канцелярии
Премьер-
Министра"
изложить в следующей редакции:
"Начальники Министром Министром Руководителем
управлений юстиции юстиции Администрации,
юстиции Заместителем
областей, Премьер-Министра,
городов Руководителем
Астаны и Канцелярии
Алматы, Премьер-Министра
начальники
управлений
Комитета
уголовно-
исполнительной
системы по
областям,
городу Астане,
городу Алматы
и Алматинской
области,
директор госу-
дарственного
учреждения
"Центр
судебной
экспертизы"
Министерства
юстиции ";
строку
"Начальники Министром Министром Заместителем
таможенных государствен- государствен- Премьер-
управлений ных доходов ных доходов Министра,
областей, Руководителем
городов Канцелярии
Астаны и Премьер-
Алматы Министра"
изложить в следующей редакции:
"Начальники Председателем Председателем Руководителем
таможенных Агентства Агентства Администрации,
управлений таможенного таможенного Заместителем
областей, контроля контроля Премьер-
городов Министра,
Астаны и Руководителем
Алматы Канцелярии
Премьер-Министра";
в графе "Должность" в строке "Начальники департаментов финансовой полиции областей, городов Астаны и Алматы и начальники департаментов финансовой полиции на транспорте": дополнить словами ", начальники департаментов центрального аппарата Агентства финансовой полиции" и в графе "с кем согласовывается (рекомендуется)" перед словами "Заместителем Премьер-Министра" дополнить словами "Руководителем Администрации,";
в Правилах о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных руководящих должностных лиц центральных и местных исполнительных органов, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, назначаемых Правительством Республики Казахстан или по согласованию с ним, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Егер Премьер-Министр, Премьер-Министрдiң орынбасары немесе Кеңсе Басшысы өзгеше шешпесе, мынадай лауазымдарға кандидатуралар Премьер-Министр Кеңсесiнiң қорғаныс және құқық тәртiбi, заң, кадр жұмысы бөлiмдерiнде алдын ала зерделенуi тиiс:
Iшкi iстер вице-министрлерi, Iшкi әскерлер қолбасшысының орынбасарлары, Iшкi iстер министрлiгi комитеттерiнiң төрағалары, IIМ орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының, көлiктегi ҚIIБ (IIБ) бастықтары, IIМ Академиясының бастығы;
Әдiлет вице-министрлерi, Әдiлет министрлiгi комитеттерiнiң төрағалары, Әдiлет министрлiгiнiң "Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттiк мекемесiнiң директоры, облыстар, Астана және Алматы қалалары әдiлет басқармаларының бастықтары, облыстар, Астана қаласы, Алматы қаласы мен Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi басқармаларының бастықтары;
Кедендiк бақылау агенттiгiнiң төрағасы, оның орынбасарлары, облыстар, Астана және Алматы қалалары кедендiк басқармаларының бастықтары;
Қаржы полициясы агенттiгiнiң төрағасы және төрағаның орынбасарлары, облыстық, Астана және Алматы қалаларының қаржы полициясы департаменттерiнiң және көлiктегi қаржы полициясы департаменттерiнiң бастықтары, Қаржы полициясы агенттiгiнiң орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары.
Зерделеу қорытындылары келiсiм беру мүмкiндiгi немесе мүмкiн еместiгi туралы қорытынды түрiнде ресiмделедi және Премьер-Министрдiң орынбасары мен Кеңсе Басшысына берiледi. Қазақстан Республикасының Президентiмен немесе оның уәкiлеттiк беруiмен Президент Әкiмшiлiгi Басшысымен келiсiм бойынша тағайындалатын кадрлар бойынша қорытындылар Президент Әкiмшiлiгiне хатпен жiберiледi";
6-тармақта:
төртiншi абзацтағы "материалдар қайтадан" деген сөздер "келiсу парағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесiншi абзацтағы "Облыстар әкiмдерiнiң орынбасарларын" деген сөздер "Облыстар, Астана және Алматы қалалары әкiмдерiнiң орынбасарларын, әкiмдерi аппараттарының басшыларын" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"5. Подлежат предварительному изучению в отделах обороны и правопорядка, юридическом, кадровой работы Канцелярии Премьер-Министра, если иное не будет решено Премьер-Министром, Заместителем Премьер-Министра или Руководителем Канцелярии, кандидатуры на следующие должности:
вице-министров внутренних дел, заместителей Командующего внутренними войсками, председателей комитетов Министерства внутренних дел, начальников департаментов центрального аппарата МВД, начальников ГУВД (УВД) областей, городов Астаны, Алматы, на транспорте, начальника Академии МВД;
вице-министров юстиции, председателей комитетов Министерства юстиции, директора государственного учреждения "Центр судебной экспертизы" Министерства юстиции, начальников управлений юстиции областей, городов Астаны и Алматы, начальников управлений Комитета уголовно-исполнительной системы по областям, городу Астане, городу Алматы и Алматинской области;
Председателя Агентства таможенного контроля, его заместителей, начальников таможенных управлений областей, городов Астаны и Алматы;
Председателя и заместителей Председателя Агентства финансовой полиции, начальников областных, городов Астаны и Алматы департаментов финансовой полиции и департаментов финансовой полиции на транспорте, начальников департаментов центрального аппарата Агентства финансовой полиции.
Итоги изучения оформляются в виде заключения о возможности или невозможности дачи согласия и передаются Заместителю Премьер-Министра и Руководителю Канцелярии. По кадрам, назначаемым по согласованию с Президентом Республики Казахстан или по его уполномочию с Руководителем Администрации Президента, направляется письмом в Администрацию Президента.";
в пункте 6:
в абзаце четвертом слова "материалы вновь передаются" заменить словами "лист согласования передается";
в абзаце пятом слова "заместителей акимов областей" заменить словами "заместителей акимов, руководителей аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан