Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1995 жылғы 5 тамыздағы N 1084 және 1998 жылғы 7 шілдедегi N 647 қаулыларына өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 мамырдағы N 468 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.09.01. N 922 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасында СПИД-тiң алдын алу және онымен күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 5 тамыздағы N 1084  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1995 ж., N 27, 322-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген СПИД-тiң алдын алу және онымен күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы ереже осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Қазақстан Республикасында СПИД-тiң алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесiнiң құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 7 шiлдедегi N 647  қаулысына :
көрсетiлген қаулыға қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 468 қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 5 тамыздағы N 1084
қаулысымен бекiтiлген
ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегі үйлестiру кеңесi туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi (бұдан әрi - Кеңес) Қазақстан Республикасының аумағында АҚТҚ инфекциясы таралуының алдын алу жөнiндегi iс-шараларды жүргiзуде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, халықаралық және басқа да ұйымдардың өзара іс-қимылын қамтамасыз ету мақсатында құрылған.
2. Кеңестiң құрамына мүдделi орталық атқарушы органдардың, халықаралық және басқа да ұйымдардың өкiлдерi кiредi.
3. Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Кеңестің негізгi мiндеттерi мен функциялары
4. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi мыналар бойынша ұсыныстар әзiрлеу болып табылады:
1) ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес мәселелерiне қатысты бөлiгiнде заңнамалық және басқа да нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетілдiру;
2) АҚТҚ/ЖҚТБ таралуының алдын алу жөнiндегi іс-шараларды жүргiзу мақсатында орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың жұмысын үйлестiру мен халықаралық және басқа да ұйымдардың өзара iс-қимылын қамтамасыз ету;
3) АҚТҚ/ЖҚТБ бойынша эпидемиологиялық ахуалды жақсартуға бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру.

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 5 августа 1995 года N 1084 и от 7 июля 1998 года N 647
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 468. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 1 сентября 2004 года N 922 (P040922)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести изменения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан:
1) в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1995 года N 1084 "О создании Координационного совета по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 27, ст. 322):
Положение о Координационном совете по профилактике и борьбе со СПИДом, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 1998 года N 647 "О составе Координационного совета по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан":
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 468
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 5 августа 1995 года N 1084
Положение
о Координационном совете по профилактике
и борьбе со СПИДом
1. Общие положения
1. Координационный совет по профилактике и борьбе со СПИДом (далее - Совет) образован с целью обеспечения взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, международных и других организаций в проведении мероприятий по предупреждению распространения ВИЧ-инфекции на территории Республики Казахстан.
2. В состав Совета входят представители заинтересованных центральных исполнительных органов, международных и других организаций.
3. Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основные задачи и функции Совета
4. Основными задачами Совета являются выработка предложений по:
1) совершенствованию законодательных и иных нормативных правовых актов в части, касающейся вопросов профилактики и борьбы со СПИД;
2) координации работы центральных и местных исполнительных органов и обеспечению взаимодействия с международными и другими организациями с целью проведения мероприятий по предупреждению распространения ВИЧ/СПИД;
3) организации мероприятий, направленных на улучшение эпидемиологической ситуации по ВИЧ/СПИДу.

5. Кеңестiң негiзгi функциялары мыналар бойынша ұсыныстар әзiрлеу болып табылады:
1) орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың АҚТҚ/ЖҚТБ мәселелерi бойынша қызметiн үйлестiрудi жетiлдiру;
2) халықаралық және басқа да ұйымдармен АҚТҚ/ЖҚТБ мәселелерi бойынша өзара iс-қимыл мен ынтымақтастықты қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаның (бұдан әрi - Бағдарлама) iске асырылуын қамтамасыз ету;
4) орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың АҚТБ/ЖҚТБ-ның алдың алу жөнiндегi тиiмдi iс-шараларды қамтамасыз етуi.
6. Кеңес өз мiндеттерiн iске асыру мен функцияларын жүзеге асыру үшiн:
1) орталық және жергiлiктi атқарушы органдар мен өзге де ұйымдардан Кеңестiң мiндеттерiн iске асыруға қажеттi ақпаратты сұрауға және алуға;
2) Кеңестiң отырыстарында Кеңестiң құзыретiне енетiн мәселелер бойынша орталық және жергілiктi атқарушы органдар мен өзге де ұйымдардың өкiлдерiн тыңдауға;
3) Кеңестiң құзыретiне жататын өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асыруға құқығы бap.
3. Кеңестiң қызметiн ұйымдастыру
7. Кеңестi оның қызметiне басшылық ететiн, отырыстарда төрағалық ететiн, оның жұмысын жоспарлайтын және Кеңес шешiмдерiнiң iске асырылуын бақылауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары басқарады.
8. Кеңестiң хатшысы отырыстың күн тәртiбi бойынша ұсыныстар, оны өткiзу үшін қажеттi құжаттар мен материалдар дайындайды және оны өткiзгеннен кейiн хаттамаларды ресiмдейдi.
9. Кеңестiң отырыстары хаттамалармен ресiмделедi.
10. Шешiмдер ашық дауысқа салумен қабылданады және егер олар үшiн Кеңес мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiк даусы берiлген  болса, қабылданды деп  есептеледi. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
11. Кеңестiң отырыстары жылына кемiнде екi рет өткiзiледi.
12. Кеңестің жұмыс органы Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 468 қаулысына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1998 жылғы 7 шiлдедегi
N 647 қаулысына қосымша
ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегі үйлестiру кеңесінің құрамы
Мұхаметжанов            - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бауыржан Әлiмұлы          Министрiнiң орынбасары, төраға
Досқалиев               - Қазақстан Республикасының
Жақсылық Ақмырзаұлы       Денсаулық сақтау министрi,
төрағаның орынбасары
Ерасылова               - ЖҚТБ-ның алдын алу және оған
Исидора Бекмұхамедқызы    қарсы күрес жөнiндегi республикалық
орталықтың бас директоры, хатшы
Жұмағұлов               - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бақытжан Тұрсынұлы        Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтiк-
мәдени даму бөлiмiнiң меңгерушiсi
Әбусейiтов              - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Қайрат Қуатұлы            iстер бiрiншi вице-министрi
Коржова                 - Қазақстан Республикасының
Наталья Артемовна         Экономика және бюджеттiк жоспарлау
бiрiншi вице-министрi
Әшитов                  - Қазақстан Республикасының Еңбек
Батыржан Зайырқанұлы      және халықты әлеуметтiк қорғау
вице-министрi
Белоног                 - Қазақстан Республикасының
Анатолий Александрович    Денсаулық сақтау вице-министрi,
Қазақстан Республикасының Бас
мемлекеттiк санитарлық дәрiгерi
Власов                  - Қазақстан Республикасының Iшкi
Николай Афанасьевич       iстер вице-министрi
Досжан                  - Қазақстан Республикасының
Ардақ Дүкенбайұлы         Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм вице-министрi
Елекеев                 - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Ирак Қасымұлы             вице-министрi
Тоқсейiтов              - Қазақстан Республикасының Қаржы
Рақымберген               вице-министрi
Құрманғалиұлы
Тасболатов              - Қазақстан Республикасының
Абай Бөлекбайұлы          Қорғаныс вице-министрi
Шәмшидинова             - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Күләш Ноғатайқызы         және ғылым вице-министрi
Қанағатов               - Қазақстан Республикасының Туризм
Елсияр Баймұхамедұлы      және спорт жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары
Посмаков                - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Петр Николаевич           министрлiгi Қылмыстық-атқару
жүйесi комитетiнiң төрағасы
Асқаров                 - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Альберт Мұхтарұлы         сақтау министрлiгiнiң Мемлекеттiк
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитетi эпидемиологиялық
қадағалау басқармасының бастығы
Адамян Рудик            - БҰҰ-ның Орталық Азия елдерiндегi
АҚТҚ/ЖҚТБ жөнiндегi бiрлескен
бағдарламасының мемлекетаралық
кеңесшiсi (келiсiм бойынша)
Шарман Алмас            - Америкалық халықаралық даму
жөнiндегi агенттiктiң жұқпалы
аурулар жөнiндегi кеңесшiсi
(келiсiм бойынша)
Тұрмағамбетова          - Адам құқығы және заңды сақтау
Жемiс Өтегенқызы          жөнiндегi қазақстандық халықаралық
бюро директорының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Аманжолов Нұралы        - "Шапағат" АҚТҚ-сы бар адамдар мен
олардың жақындарын қолдау
қоғамдық қайырымдылық қорының
президентi (келiсiм бойынша)

5. Основными функциями Совета являются выработка предложений по:
1) совершенствованию координации деятельности центральных и местных исполнительных органов по вопросам ВИЧ/СПИД;
2) обеспечению взаимодействия и сотрудничества с международными и другими организациями по вопросам ВИЧ/СПИД;
3) обеспечению реализации Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 (далее - Программа);
4) обеспечению эффективных мероприятий центральными и местными исполнительными органами по профилактике ВИЧ/СПИД.
6. Для реализации задач и осуществления своих функций Совет имеет право:
1) запрашивать и получать от центральных и местных исполнительных органов и иных организаций информацию, необходимую для реализации задач Совета;
2) заслушивать на заседаниях Совета представителей центральных и местных исполнительных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Совета;
3) осуществлять иные полномочия, относящиеся к компетенции Совета.
3. Организация деятельности Совета
7. Совет возглавляет Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, который руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует его работу и осуществляет общий контроль за реализацией решений Совета. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
8. Секретарь Совета готовит предложения по повестке дня заседания, необходимые документы и материалы для его проведения и оформляет протоколы после его проведения.
9. Заседания Совета оформляются протоколами.
10. Решения принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Совета. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
11. Заседания Совета проводятся не реже двух раз в год.
12. Рабочим органом Совета является Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 468
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июля 1998 года N 647
Состав Координационного совета по профилактике
и борьбе со СПИДом
Мухамеджанов                 - Заместитель Премьер-Министра
Бауржан Алимович               Республики Казахстан, председатель
Доскалиев                    - Министр здравоохранения
Жаксылык Акмурзаевич           Республики Казахстан, заместитель
председателя
Ерасилова                    - генеральный директор
Исидора Бекмухамедовна         Республиканского центра по
профилактике и борьбе со СПИД,
секретарь
Жумагулов                    - заведующий Отделом социально-
Бакытжан Турсынович            культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан
Абусеитов                    - первый вице-министр иностранных
Кайрат Хуатович                дел Республики Казахстан
Коржова                      - первый вице-министр экономики и
Наталья Артемовна              бюджетного планирования
Республики Казахстан
Ашитов                       - вице-министр труда и социальной
Батыржан Заирканович           защиты населения Республики
Казахстан
Белоног                      - вице-министр здравоохранения
Анатолий Александрович         Республики Казахстан, Главный
государственный санитарный врач
Республики Казахстан
Власов                       - вице-министр внутренних дел
Николай Афанасьевич            Республики Казахстан
Досжан                       - вице-министр культуры, информации
Ардак Дукенбайулы              и общественного согласия
Республики Казахстан
Елекеев                      - вице-министр юстиции
Ирак Касымович                 Республики Казахстан
Токсеитов                    - вице-министр финансов Республики
Ракимберген Курмангалиевич     Казахстан
Тасбулатов                   - вице-министр обороны
Абай Болюкпаевич               Республики Казахстан
Шамшидинова                  - вице-министр образования и науки
Куляш Ногатаевна               Республики Казахстан
Канагатов                    - заместитель председателя
Ильсияр Баймухамедович         Агентства по туризму и спорту
Республики Казахстан
Посмаков                     - председатель Комитета уголовно-
Петр Николаевич                исполнительной системы Министерства
юстиции Республики Казахстан
Аскаров                      - начальник управления
Альберт Мухтарович             эпидемиологического надзора
Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического
надзора Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Адамян Рудик                 - межгосударственный советник
Объединенной программы ООН по
ВИЧ/СПИД в странах Центральной
Азии (по согласованию)
Шарман Алмаз                 - советник по инфекционным
заболеваниям Американского агентства
по международному развитию (по
согласованию)
Турмагамбетова               - заместитель директора
Жемис Утегеновна               Казахстанского международного
бюро по правам человека и соблюдению
законности (по согласованию)
Аманжолов Нурали             - президент общественного
благотворительного фонда в поддержку
ВИЧ-позитивных и их близких
"Шапагат" (по согласованию)