Археология және тарих пен мәдениет ескерткiштерiн қалпына келтiру жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 7 шілдедегі N 662 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.14. N 495 (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.14. N  495  (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi  Заңын  орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Археология және тарих пен мәдениет ескерткiштерiн қалпына келтiру жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi лицензияланатын қызмет түрлерiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1995 ж., N 41, 515-құжат) мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген лицензиялауға жататын қызметтiң түрлерiне лицензиялар беруге өкiлеттiк берiлген мемлекеттiк органдардың (лицензиялардың) тiзбесi:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 42-жолмен толықтырылсын:
"42. Қазақстан Республикасы   археология және
Мәдениет, ақпарат және   тарих пен мәдениет
қоғамдық келiсiм         ескерткiштерiн қалпына келтiру
министрлiгiнiң Мәдениет  жұмыстарын жүзеге асыру
кoмитeтi                 жөнiндегi қызмет
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 7 шiлдедегi
N 662 қаулысымен
бекітілген
Археология және тарих пен мәдениет ескерткiштерiн
қалпына келтiру жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi
лицензияланатын қызмет түрлерiне қойылатын
бiлiктiлiк талаптары
Бiлiктiлiк талаптары лицензия алуға үмiткер заңды тұлғаларға қолданылады және:
1) тарих пен мәдениет ескерткiштерiне қатысты археологиялық жұмыстар жүргiзуге құқық беретiн Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы далалық комитетінің ұсынымы;
2) ғылыми-өндiрiстiк (жөндеу-қалпына келтiру) базасы, мамандандырылған ғылыми-зерттеу зертханасын, жабдықтар;
3) мамандығы бойынша бiр жылдан кем емес практикалық жұмыс тәжiрибесi бар ғылыми жетекшiлердiң бiлiктi құрамын (археология, тарих, сәулет);

О некоторых вопросах лицензирования деятельности по осуществлению археологических и реставрационных работ памятников истории и культуры
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2003 года N 662. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2007 года N 495 (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
Сноска. Постановление Правительства РК от 7 июля 2003 г. N 662 утратило силу постановлением Правительства РК от 14 июня 2007 г. N  495  (вводится в действие с 9 августа 2007 года).
Во исполнение  Закона  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к лицензируемым видам деятельности по осуществлению археологических и реставрационных работ памятников истории и культуры.
2. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 41, ст. 515) следующее дополнение:
перечень государственных органов (лицензиаров), уполномоченных выдавать лицензии на виды деятельности, подлежащие лицензированию, утвержденный указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 42, следующего содержания:
"42. Комитет культуры               деятельность по осуществлению
Министерства культуры          археологических и реставра-
информации и обществен-        ционных работ памятников
ного согласия                  истории и культуры
Республики Казахстан                                       ".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июля 2003 года N 662
Квалификационные требования
к лицензируемым видам деятельности по осуществлению
археологических и реставрационных работ памятников
истории и культуры
Квалификационные требования распространяются на юридических лиц, претендующих на получение лицензии, и включают наличие:
1) рекомендации полевого комитета Национальной академии наук Республики Казахстан Министерства образования и науки Республики Казахстан на право осуществления археологических работ памятников истории и культуры;
2) научно-производственной (ремонтно-реставрационной) базы, специализированной научно-исследовательской лаборатории, оборудования;
3) квалификационного состава научных руководителей, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года (археология, история, архитектура);

4) тарих пен мәдениет ескерткiштерiне қатысты археологиялық және қалпына келтiру жұмыстары бойынша жобалары;
5) жабдықтарды, құрылғылар мен жарақтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетудi қамтамасыз ететiн қызметтердiң болуын қамтиды.

4) проектов по археологическим и реставрационным работам памятников истории и культуры;
5) служб, обеспечивающих эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, приспособлений и оснастки.