"Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" заң күші бар Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 7 шілдедегі N 663 қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" заң күші бар Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Қазақстан Республикасы Президентінің
"Мемлекеттік кәсіпорын туралы"
заң күші бар Жарлығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы"
1-бап. Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 66-құжат; N 24, 164-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 183-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 22, 789-құжат; N 23, 916-құжат; 2001 ж., N 10, 126-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік кәсіпорын туралы" Қазақстан Республикасының Заңы";
мәтінде "Жарлық", "Жарлықтың", "Жарлығымен" деген сөздер "Заң", "Заңының", "Заңымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-бапта:
9) тармақшада "мәдениет" деген сөзден кейін ", туризм" деген сөзбен толықтырылсын;
12) тармақша "кадастрларын" деген сөзден кейін ", Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік органдардың қызметтік ғимараттарын пайдалануды, оларға көліктік қызмет көрсету мен жабдықтау функцияларын орындауды жүзеге асыру мақсатында шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар құруға тыйым салынады.";
32-бапта:
5) тармақша "мәдениет" деген сөзден кейін ", туризм" деген сөзбен толықтырылсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) мемлекеттік органдардың қызметтік ғимараттарын пайдалануды, оларға көліктік қызмет көрсету мен жабдықтау функцияларын орындауды жүзеге асыру;".
2-бап. Осы Заң қолданысқа енгізілгенге дейін құрылған мемлекеттік кәсіпорындардың құрылтай құжаттары осы Заң қолданысқа енгізілген күннен бастап алты ай ішінде осы Заңға сәйкес келтірілуге тиіс.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О государственном предприятии"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2003 года N 663
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О государственном предприятии".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений в дополнений в
Указ Президента Республики Казахстан,
имеющий силу закона, "О государственном предприятии"
Статья 1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном
предприятии" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 9-10, ст. 66; N 24, ст. 164; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 183; N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 23, ст. 429; 1999 г., N 22, ст. 789; N 23, ст. 916; 2001 г., N 10, ст. 126; 2002 г., N 10, ст. 102) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Закон Республики Казахстан "О государственном предприятии";
в тексте слова "Указ", "Указа", "Указом" заменить словами "Закон", "Закона", "Законом";
в статье 18:
в подпункте 9) после слова "культуры" дополнить словом
", туризма";
подпункт 12) дополнить словами ", Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Запрещается создание государственных предприятий на праве хозяйственного ведения в целях осуществления эксплуатации служебных
зданий, транспортного обслуживания и выполнения снабженческих функций государственных органов.";
в статье 32:
подпункт 5) после слова "культуры" дополнить словом
", туризма";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) осуществления эксплуатации служебных зданий, транспортного обслуживания и выполнения снабженческих функций государственных органов;".
Статья 2. Учредительные документы государственных предприятий, созданных до введения в действие настоящего Закона, в течение шести месяцев со дня введения в действие настоящего Закона должны быть приведены в соответствие с настоящим Законом.
Президент
Республики Казахстан