6-бап
Осы Келiсiмнiң ережелерiн орындауға жауапты Тараптар мемлекеттерiнің орталық бiлiм берудi басқару органдары болып табылады.
7-бап
Осы Келiсiм Тараптардың олардың қатысушылары болып табылатын Тараптар мемлекеттерінің басқа да халықаралық шарттардан туындайтын құқықтары мен мiндеттерiн қозғамайды.
8-бап
Осы Келiсiмдi қолдану мен түсiндiруге байланысты даулы мәселелер мүдделi Тараптардың консультациялары және келіссөздерi жолымен шешiледi.
9-бап
Осы Келiсiм, оған оның ережелерiн танитын басқа да мемлекеттердi қосу үшiн, мұндай қосылу туралы құжаттарды депозитарийге беру жолымен ашық.
10-бап
Осы Келiсiм оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi Тараптардың орындағаны туралы үшiншi хабарламаны депозитарий алған күнiнен бастап күшiне енедi. Мемлекетiшілік рәсiмдердi кейiннен орындаған Тараптар үшiн ол тиiстi құжаттарды депозитарийге тапсырған күнiнен бастап күшiне енедi.
11-бап
Осы Келiсiмге Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылатын және осы Келiсiмнiң 10-бабында белгiленген тәртiпке сәйкес күшiне енетiн Хаттамамен ресiмделетiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілуi мүмкін.
12-бап
Осы Келiсiм оның күшiне енген күнiнен бастап бес жыл бойы қолданылады және, егер Тараптар өзге шешiм қабылдамаса, келесi бесжылдық кезеңдерге өздiгiнен ұзартылатын болады.
13-бап
Кез келген Тарап осы Келiсiмнен шығуына алты ай қалғанға дейiн осы туралы депозитарийге жазбаша хабарлама жолдай отырып шығуы мүмкін.
2001 жылғы 29 қарашада Мәскеу қаласында бiр түпнұсқа данада орыс тiлiнде жасалды. Түпнұсқа данасы Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетiнде сақталады, ол оның куәландырылған көшiрмесiн осы Келiсiмге қол қойған әрбiр мемлекетке жiбередi.
Әзербайжан Республикасының        Молдова Республикасының
Yкiметi үшін                      Yкiметi үшін
Армения Республикасының           Ресей Федерациясының
Үкiметi үшін                      Үкiметi үшін
Беларусь Республикасының          Тәжiкстан Республикасының
Үкiметi үшін                      Үкiметi үшін
Грузия                            Түркiменстан Республикасының
Үкiметi үшін                      Үкiметi үшін
Қазақстан Республикасының         Өзбекстан Республикасының
Үкiметi үшін                      Үкiметi үшін
Қырғызстан Республикасының        Украина Республикасының
Yкiметi үшін                      Yкiметi үшін

Статья 6
Ответственными за выполнение положений настоящего Соглашения являются центральные органы управления образованием государств Сторон.
Статья 7
Настоящее Соглашение не затрагивает прав и обязательств Сторон, вытекающих из других международных договоров, участниками которых являются государства Сторон.
Статья 8
Спорные вопросы, связанные с применением и толкованием настоящего Соглашения, разрешаются путем консультаций и переговоров заинтересованных Сторон.
Статья 9
Настоящее Соглашение открыто для присоединения к нему других государств, признающих его положения, путем передачи депозитарию документов о таком присоединении.
Статья 10
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения депозитарием третьего уведомления, выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу. Для Сторон, выполнивших внутригосударственные процедуры позднее, оно вступает в силу с даты сдачи соответствующих документов депозитарию.
Статья 11
В настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются Протоколом, являющимся неотъемлемой частью Соглашения и вступающим в силу в соответствии с порядком, установленным статьей 10 настоящего Соглашения.
Статья 12
Настоящее Соглашение действует в течение пяти лет с даты его вступления в силу и будет автоматически продлеваться на последующие пятилетние периоды, если Стороны не примут иного решения.
Статья 13
Любая Сторона может выйти из настоящего Соглашения, направив письменное уведомление об этом депозитарию не позднее, чем за 6 месяцев до выхода.
Совершено в городе Москве 29 ноября 2001 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящее Соглашение, его заверенную копию.
За Правительство                     За Правительство
Азербайджанской Республики           Республики Молдова
За Правительство                     За Правительство
Республики Армения                   Российской Федерации
За Правительство                     За Правительство
Республики Беларусь                  Республики Таджикистан
За Правительство                     За Правительство
Грузии                               Туркменистана
За Правительство                     За Правительство
Республики Казахстан                 Республики Узбекистан
За Правительство                     За Правительство
Кыргызской Республики                Украины