Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 7 қарашадағы N 1357 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 тамыздағы N 779 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 қаңтардағы № 251 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.11 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Мемлекет меншiгiндегi геологиялық ақпарат және оны оқу, ғылыми, коммерциялық және өзге де мақсаттарда пайдалану тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 қарашадағы N 1357 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 45, 436-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекет меншiгiндегi геологиялық ақпарат және оны оқу, ғылыми, коммерциялық және өзге де мақсаттарда пайдалану тәртiбi туралы ережеде:
1) 1-тармақта "жер қойнауы туралы, яғни жер қойнауының геологиялық құрылысы, ондағы пайдалы қазбалар, кен орындарының геологиялық параметрлерi, қорлардың ауқымы, игеру шарттары, сондай-ақ геологиялық есептердегi, карталардағы және өзге де материалдардағы жер қойнауының кез келген ерекшелiктерi туралы ақпаратты дайындаушылар, сақтаушылар мен тұтынушылар" деген сөздер алынып тасталсын;
2) 2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жер қойнауының геологиялық құрылысы, ондағы пайдалы қазбалар, кен орындарының геологиялық параметрлерi, қорлардың ауқымы, игеру шарттары, сондай-ақ геологиялық есептердегi, карталардағы және өзге де материалдардағы Жер қойнауының кез келген ерекшелiктерi туралы ақпарат, егер ол республиканың бюджет қаржысы есебiнен алынса, мемлекеттiк меншiкте болады және егер ол Жер қойнауын пайдаланушының өз қаражаты есебiнен алынса, Жер қойнауын пайдаланушының меншiгiнде болады.
3. Жер қойнауы туралы геологиялық және өзге де ақпарат қаржыландыру көзiне қарамастан мiндеттi түрде белгіленген стандарт бойынша сақтауға, жүйелеуге және қорытуға жер қойнауын пайдалану және қорғау жөнiндегi мемлекеттiк органға өтеусiз берiледi.
4. Келiсiм-шарттың қолданылуы тоқтатылған кезде бүкiл геологиялық ақпарат мемлекет меншiгiне көшедi. Жер қойнауын пайдаланушы барлық құжаттар мен геологиялық ақпараттың өзге де материалдық тасымалдаушыларын жер қойнауын пайдалану және қорғау жөнiндегi уәкiлеттi органға (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) өтеусiз беруге мiндеттi.";
3) 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 1996 года № 1357
Постановление Правительства Республики Kазахстан от 4 августа 2003 года № 779. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 251
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.03.2011 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 1996 года N 1357 "Об утверждении Положения о геологической информации, находящейся в государственной собственности, и порядке ее использования в учебных, научных, коммерческих и иных целях" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 45, ст. 436) следующие изменения:
в Положении о геологической информации, находящейся в государственной собственности, и порядке ее использования в учебных, научных, коммерческих и иных целях, утвержденном указанным постановлением:
1) в пункте 1 слова ", - изготовителями, хранителями и потребителями информации о недрах, то есть информации о геологическом строении недр, содержащихся в них полезных ископаемых, геологических параметрах месторождений, величине запасов, условиях разработки, а также любых особенностях недр, содержащейся в геологических отчетах, картах и иных материалах" исключить;
2) пункты 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"2. Информация о геологическом строении Недр, содержащихся в них полезных ископаемых, геологических параметрах месторождений, величине запасов, условиях разработки, а также любых особенностях Недр, содержащихся в геологических отчетах, картах и иных материалах, находится в государственной собственности, если она получена за счет бюджетных ассигнований Республики, и в собственности Недропользователя, если она получена за счет собственных средств Недропользователя.
3. Независимо от источника финансирования геологическая и иная информация о недрах в обязательном порядке безвозмездно по установленному стандарту передается на хранение, систематизацию и обобщение в государственный орган по использованию и охране недр.
4. При прекращении действия Контракта вся геологическая информация переходит в собственность государства. Недропользователь обязан безвозмездно передать уполномоченному органу по использованию и охране недр (далее - уполномоченный орган) все документы и иные материальные носители геологической информации.";
3) пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Жер қойнауын пайдаланушының қаражаты есебiнен алынған және ол осы Ереженiң 3-тармағына сәйкес уәкілеттi органға берген ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық және өзге де мақсаттарда пайдаланудың тәртiбi ақпаратты меншiктенушi мен уәкілеттi орган арасындағы келiсiмде айқындалады.
Сондай-ақ бүкіл геологиялық ақпараттың немесе оның бiр бөлiгiнiң құпиялылық мерзiмi, сондай-ақ Келiсiм-шарттың қолданылуы кезеңiнде геологиялық ақпаратты Жер қойнауын пайдаланушының меншiгiнен Қазақстан Республикасының меншiгiне беру мүмкiндiгi мен оның шарттары да осы келiсiмде айқындалады.";
4) 10-тармақтың төртiншi абзацындағы "лицензия" деген сөз "жер қойнауын пайдалану құқығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 14-тармақтың екiншi және үшiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурсқа қатысушыларға - конкурстық пакет түрiнде;
жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурстың жеңiмпазына - жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурстың шарттарында айтылған жер қойнауы учаскесi бойынша - келiсiм-шарт аумағы бойынша толық пакет түрiнде";
6) 16-тармақта:
үшiншi абзацта "жұмыс" деген сөз "құзыретті" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Жер қойнауын пайдалануды лицензиялау" деген сөздер "Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды жасасу және орындау" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 20-тармақта "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануды лицензиялау туралы ережеге" деген сөздер "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережесiне" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының жер қойнауы жөнiндегi ақпараттарды (беру, айырбастау, сату) тарату тәртiбi туралы ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 8 желтоқсандағы N 1034 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1992 ж., N 48, 709-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (жалпы бөлiм) қабылдануына байланысты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу, күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 қаңтардағы N 71 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 5-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 6, 26-құжат).
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"8. Порядок использования в учебных, научных, коммерческих и иных целях геологической информации, полученной за счет средств Недропользователя и переданной им в соответствии с пунктом 3 настоящего Положения уполномоченному органу, определяется соглашением собственника информации и уполномоченным органом.
Этим соглашением также определяется срок конфиденциальности всей геологической информации или ее части, а также возможность и условия передачи геологической информации в период действия Контракта из собственности Недропользователя в собственность Республики Казахстан.";
4) в абзаце четвертом пункта 10 слово "лицензию" заменить словами "право недропользования";
5) абзацы второй и третий пункта 14 изложить в следующей редакции:
"участникам конкурса на получение права недропользования - в виде конкурсного пакета;
победителю конкурса на получение права недропользования - по участку недр, оговоренному в условиях конкурса на получение права недропользования - в виде полного пакета по контрактной территории";
6) в пункте 16:
в абзаце третьем слово "Рабочему" заменить словом "Компетентному";
слова "лицензированию недропользования" заменить словами "заключению и исполнению контрактов на недропользование";
7) в пункте 20 слова "Положением о порядке лицензирования недропользования в Республике Казахстан" заменить словами "Правилами предоставления права недропользования в Республике Казахстан".
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 декабря 1992 года N 1034 "Об утверждении Положения о порядке реализации (передачи, обмена, продажи) информации о недрах Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 48, ст. 709);
2) пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 1996 года N 71 "О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан в связи с принятием Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть)" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 6, ст. 26).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан