Жел энергетикасын дамыту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 тамыздағы N 857 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 4 мамырдағы N 2260 Жарлығымен бекітілген БҰҰ-ның климаттың өзгеруі туралы Негіздемелік Конвенциясы бойынша Қазақстан қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. БҰҰ/Жаһандық Экологиялық Қорының Даму Бағдарламасының (бұдан әрі - БҰҰДБ/ЖЭҚ) "Қазақстанда жел энергетикасын дамытуды жеделдету" туралы жобалық ұсынысы және БҰҰДБ/ЖЭҚ қатысуымен әрі қаржылық қолдауымен Жоңғар қақпасы ауданында қуаты 5 МВт пилоттық жел электр станциясын салу жөніндегі ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Жоңғар қақпасы ауданында қуаты 5 МВт пилоттық жел электр станциясын салу жөніндегі жұмыстардың үйлестірушісі және жел энергетикасын дамыту мәселелері бойынша Жаһандық Экологиялық Қормен жұмыс істеуде Қазақстан Республикасы Үкіметінің өкілетті өкілі болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі:
БҰҰДБ/ЖЭҚ ұсынған Жоңғар қақпасы ауданында қуаты 5 МВт пилоттық жел электр станциясын салу жобасын (бұдан әрі - жоба) мүдделі мемлекеттік басқару органдарымен бірлесіп қарасын және жобаны іске асыру туралы шешім қабылдасын;
пилоттық жел электр станциясын қолданыстағы электр желілеріне қосу және Қазақстанның жобаны іске асыруға үлесі ретінде жел энергетикасын дамыту бағдарламасы мен жобаның ғылыми-техникалық ілеспесін әзірлеуге бюджеттен тыс 24 (жиырма төрт) миллион теңге сомасында қаражат тарту мәселесін шешсін;
Алматы облысының әкімдігімен пилоттық жел электр станциясының құрылысын салу үшін жер телімін бөлу мәселесін пысықтасын және жобаның іске асырылуына қажетті ұйымдастырушылық-техникалық көмек көрсетсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О развитии ветроэнергетики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2003 года N 857
В целях выполнения международных обязательств, взятых Казахстаном по Рамочной Конвенции ООН об изменении климата, ратифицированной Указом Президента Республики Казахстан от 4 мая 1995 года N 2260, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить проектное предложение Программы Развития ООН/ Глобального Экологического Фонда (далее - ПРООН/ГЭФ) "Ускорение развития ветроэнергетики в Казахстане" и предложение по строительству пилотной ветроэлектростанции мощностью 5 МВт в районе Джунгарских ворот при участии и финансовой поддержке ПРООН/ГЭФ.
2. Определить Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан координатором работ по строительству пилотной ветроэлектростанции мощностью 5 МВт в районе Джунгарских ворот и уполномоченным представителем Правительства Республики Казахстан в работе с Глобальным Экологическим Фондом по вопросам развития ветроэнергетики.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
рассмотреть совместно с заинтересованными органами государственного управления проект строительства пилотной ветроэлектростанции мощностью 5 МВт в районе Джунгарских ворот (далее - проект), представленный ПРООН/ГЭФ и принять решение о реализации проекта;
решить вопрос подключения пилотной ветроэлектростанции к действующим электрическим сетям и привлечения внебюджетных средств в сумме 24 (двадцать четыре) миллиона тенге на разработку Программы развития ветроэнергетики и научно-техническое сопровождение проекта, как вклад Казахстана в реализацию проекта;
проработать с акиматом Алматинской области вопрос отвода земельного участка для строительства пилотной ветроэлектростанции и оказывать необходимую организационно-техническую помощь в реализации проекта.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан