Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 маусымдағы N 674 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 N 674 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы  Кеден кодексiнiң 35-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 15 қазандағы
N 1054 қаулысымен
бекiтiлген
Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi
Ескерту. Өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.24. N  220 ,
2005.08.26. N  882 , 2006.03.24. N  203 (қаулы алғаш рет ресми
жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа
енгiзiледi), 2007.10.04.  N 898 , 2008.01.24.  N 62 (алғаш рет ресми
жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа
енгізіледі) Қаулыларымен.
___________________________________________________________________
СЭҚ ТН     |       Тауардың атауы         | Yшiншi елдердiң тауарын
коды       |                              | өндiрiсте пайдалану
|                              | кезiнде тауарға шығу
|                              | тегi мәртебесiн беру
|                              | үшiн қажеттi шарттар,
|                              | өндiрiстiк және
|                              | технологиялық
|                              | операциялар
___________________________________________________________________
0201        Iрi қара малдың етi, жас       0202 позицияның iрi қара
немесе тоңазытылған            малдың етiнен,
мұздатылғанынан басқа,
кез келген позициялардың
материалдарынан дайындау
0202        Iрi қара малдың етi,           0201 позицияның iрi қара
мұздатылған                    малдың етiнен, жас немесе
тоңазытылғанынан басқа,
кез келген позициялардың
материалдарынан дайындау
0206        Iрi қара малдың, шошқалардың,  0201-0205 позициялардың
қойлардың, ешкiлердiң,         негiзгiлерiнен басқа, кез
жылқылардың, есектердiң,       келген позициялардың
қашырлардың немесе             материалдарынан дайындау
лошактардың тағамдық қосымша
өнiмдерi, жас, тоңазытылған
немесе мұздатылған
0207        0105 тауар позициясында        Өңдеу/қайта өңдеу
көрсетiлген үй құсының еті     технологиясына сәйкес
және тағамдық қосымша          мамандандырылған өндіріс
өнiмдерi, жас, тоңазытылған    жағдайында кез келген
немесе мұздатылған             позициялардың
материалдарынан дайындау
0210        Ет және тағамдық қосымша ет    0201-0206 және 0208
өнiмдерi, тұздалған, тұзды     позициялардың етінен
судағы, кептiрiлген немесе     және тағамдық қосымша
ысталған; еттен немесе         ет өнiмдерiнен немесе
қосымша ет өнiмдерiнен         0207 позицияның
жасалған тағамдық ұн           құстардың бауырынан
басқа, кез келген
позициялардың
материалдарынан дайындау
0402        Сүт және кiлегей, қоюлатылған  Кез келген
немесе қант немесе басқа да    позициялардың
тәттiлендiретiн заттар         материалдарынан
қосылған                       дайындау. Алайда, дайын
өнiмдiкiндей позицияда
пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
40%-ынан аспауы тиiс
0408        Құстардың жұмыртқалары,        0407 позицияның
қабықсыз және жұмыртқа         құстардың жұмыртқаларын
сарыуыздары, жас, кептiрiлген, қоспағанда, кез келген
буға немесе қайнап жатқан      позициялардың
суға пiсiрiлген, пiшiнделген,  материалдарынан дайындау
мұздатылған немесе басқа
тәсiлмен консервiленген,
қант немесе басқа да
тәттiлендiретiн заттар
қосылған немесе қосылмаған
0506        Сүйектер мен мүйiз өзегi,      Дайындау, ол кезде
өңделмеген, майсыздандырылған, 02-топтың материалдары
бастапқы өңдеуге ұшыраған      пайдаланылады
(пiшiнделмеген), қышқылмен
өңделген немесе
желатинсiздендiрiлген; осы
өнiмдердiң ұнтағы және
қалдықтары

Об утверждении критериев достаточной переработки товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N 1054. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2010 года № 674.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
В соответствии с пунктом 3 статьи 35  Таможенного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые критерии достаточной переработки товаров.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания  и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2003 года N 1054
Критерии достаточной переработки товаров  <*>
Сноска. Критерии с изменениями, внесенными постановлениями Правительства от 24 февраля 2004 г.  N 220 ; от 26 августа 2005 г.  N 882 ; от 24 марта 2006 года N  203 ; от 4 октября 2007 года N  898 ; от 24 января 2008 года  N 62 (вводится в действие по истечению  10 календарных дней после первого официального опубликования).
____________________________________________________________________
Код ТН!  Наименование товара        !  Условия, производственные
ВЭД  !                             !  и технологические операции,
!                             !  необходимые для придания
!                             !  товару статуса происхождения
!                             !  при использовании в
!                             !  производстве товара третьих
!                             !  стран
-------------------------------------------------------------------
0201   Мясо крупного рогатого скота,  Изготовление из материалов
свежее или охлажденное         любых позиций, кроме мяса
крупного рогатого скота,
мороженого позиции 0202
0202   Мясо крупного рогатого скота,  Изготовление из материалов
мороженое                      любых позиций, кроме мяса
крупного рогатого скота,
свежего или охлажденного
позиции 0201
0206   Пищевые субпродукты крупного   Изготовление из материалов
рогатого скота, свиней, овец,  любых позиций, кроме костяков
коз, лошадей, ослов, мулов     позиций 0201-0205
или лошаков, свежие,
охлажденные или мороженые
0207   Мясо и пищевые субпродукты     Изготовление из материалов
домашней птицы, указанной в    любых позиций в условиях
товарной позиции 0105,         специализированного
свежие, охлажденные или        производства в соответствии
мороженые                      с технологией обработки/
переработки
0210   Мясо и пищевые мясные          Изготовление из материалов
субпродукты, соленые,          любых позиций, кроме мяса и
в рассоле, сушеные или         и пищевых мясных субпродуктов
копченые; пищевая мука,        позиций 0201-0206 и 0208
из мяса или мясных             или печени птиц позиции 0207
субпродуктов
0402   Молоко и сливки, сгущенные     Изготовление из материалов
или с добавлением сахара       любых позиций. Однако
или других подслащивающих      стоимость используемых
веществ                        материалов той же позиции,
что и готовый продукт, не
должна превышать 40 % цены
конечной продукции
0408   Яйца птиц, без скорлупы,       Изготовление из материалов
и яичные желтки, свежие,       любых позиций, за исключением
сушеные, сваренные на пару     яиц птиц позиции 0407
или в кипящей воде, формо-
ванные, мороженые или
консервированные другим
способом, с добавлением или
без добавления сахара или
других подслащивающих
веществ
0506   Кости и роговой стержень,      Изготовление, при котором
необработанные, обезжиренные,  используются материалы
подвергнутые первичной         группы 02
обработке (без придания
формы), обработанные кислотой
или дежелатинизированные;
порошок и отходы этих
продуктов

0710 40 000 Қантты жүгерi (шикi немесе     Қант жүгерiсiнен
суға немесе буға пiсiрiлген),  дайындау, жас немесе
мұздатылған                    тоңазытылған
0711 90 300 Қысқа мерзiмге сақтау үшiн     Қант жүгерiсiнен
консервіленген, бiрақ мұндай   дайындау, жас немесе
түрде тiкелей тамаққа          тоңазытылған
пайдалану үшiн жарамсыз қант
жүгерiсi
0901        Кофе, қуырылған немесе         Рецептура жасау мен
қуырылмаған, кофейнмен немесе  қуыру жөнiндегi
кофейнсiз; кофейн қауызы және  технологиялық
кофe дәнiнiң қабықтары; кез    операциялардың
келген үлесте кофесi бар       орындалуы шартымен кез
кофенi алмастырғыштар          келген позициялардың
материалдарынан дайындау
0902        Хош иiстендiрiлген немесе хош  Рецептура мен аралас
иiстендiрiлмеген шай           қоспаны жасау жөнiндегi
технологиялық
операциялардың орындалуы
шартымен
0902 позицияның
материалдарынан дайындау,
алайда барлық
пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
1106 10 000 Майда және iрi тартылған ұн    Кез келген
және 0713 тауар позициясының   позициялардың
кептiрiлген бұршақ             материалдарынан
көкөнiстерiнен жасалған ұнтақ  дайындау, ол кезде
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
1301        Табиғи тазаланбаған малшайыр;  Кез келген позициялардың
табиғи тұтқыр шайырлар,        материалдарынан дайындау,
шайырлар, гуммишайырлар мен    ол кезде 1301 позицияның
сығындылары (мысалы,           пайдаланылатын
бальзамдар)                    материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
1501 00-ден Шошқа тон майы (қорытылған
шошқа майын қоса алғанда)
және 0209 немесе 1503 тауар
позицияларының тоң майларынан
басқа, үй құсының тоң майы:
- Сүйектерден және/немесе      0203, 0206 немесе 0207
қалдықтардан алынған тоң       немесе 0506 позицияның
майлар;                        материалдарын
қоспағанда, кез келген
- Өзге де                      позицияның
материалдарынан дайындау;
0203 немесе 0206
позицияның етiнен нeмece
шошқаның қосымша
өнiмдерiнен немесе 0207
позицияның етiнен не
құстардың қосымша
өнiмдерінен дайындау
1502 00-ден Iрi қара малдың, қойлардың     0201, 0202, 0204 немесе
немесе ешкiлердiң тоң майы,    0206 немесе 0506
1503 тауар позициясының тоң    позициялардың
майынан басқа:                 материалдарын
Сүйектерден және/немесе        қоспағанда, кез келген
қалдықтардан алынған тоң       позицияның
майлар                         материалдарынан дайындау
1504-1506   Балықтардан немесе теңiз сүт   Мынадай:
00 000      қоректiлерiнен алынған тоң       қорыту;
майлар, майлар және олардың      булау;
топтары, тазартылмаған немесе    тазалау
тазартылған, бiрақ олардың       технологиялық
химиялық құрамы өзгертiлмеген;   операцияларының
жүннен алынған тоң май           орындалуы шартымен
(қолаңса) және одан алынатын     кез келген
тоң май заттары (ланолиндi       позициялардың
қоса алғанда); өзге де тоң       материалдарынан
майлар мен жануарлардың          дайындау
майлары және олардың топтары,
тазартылмаған немесе
тазартылған, бiрақ олардың
химиялық құрамы өзгертiлмеген;

0710 40 000 Сахарная кукуруза         Изготовление из сахарной
(сырая или сваренная в воде    кукурузы, свежей или
или на пару), мороженая        охлажденной
0711 90 300 Кукуруза сахарная         Изготовление из сахарной
консервированная для кратко-   кукурузы, свежей или
временного хранения, но        охлажденной
в таком виде непригодная для
непосредственного употребления
в пищу
0901   Кофе, жареный или нежареный,   Изготовление из материалов
с кофеином или без кофеина;    любых позиций при условии
кофейная шелуха и оболочки     выполнения технологических
зерен кофе; заменители кофе,   операций по составлению
содержащие кофе в любой        рецептуры и обжариванию
пропорции
0902   Чай ароматизированный или      Изготовление из материалов
неароматизированный            позиции 0902 при условии
выполнения технологических
операций по составлению
рецептуры и купажной смеси,
однако стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
1106 10 000 Мука тонкого и грубого    Изготовление из материалов
помола и порошок из сушеных    любых позиций, при котором
бобовых овощей товарной        стоимость всех используемых
позиции 0713                   материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
1301   Шеллак природный неочищенный;  Изготовление из материалов
природные камеди, смолы,       любых позиций, при котором
гуммисмолы и живица (например, стоимость используемых
бальзамы)                      материалов позиции 1301 не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
из 1501 00 Жир свиной (включая лярд)
и жир домашней птицы, кроме
жира товарных позиций 0209
или 1503:
- Жиры из костей и/или
отходов;                       Изготовление из материалов
любой позиции, за исключением
материалов позиции 0203, 0206
или 0207, или 0506;
- Прочие                       изготовление из мяса или
субпродуктов свиней позиции
0203 или 0206, или мяса либо
субпродуктов птицы позиции
0207
из 1502 00 Жир крупного рогатого      Изготовление из материалов
скота, овец или коз, кроме     любой позиции, за исключением
жира товарной позиции 1503:    материалов позиций 0201, 0202,
жиры из костей и/или отходов   0204 или 0206, или 0506
1504-0506 00 000 Жиры, масла и их     Изготовление из материалов
фракции, из рыб или морских    любых позиций при условии
млекопитающих, нерафинирован-  выполнения следующих
ные или рафинированные, но без технологических операций:
изменения их химического       вытопка;
состава; шерстной жир          выпаривание;
(жиропот) и жировые вещества,  очистка
получаемые из него (включая
ланолин); прочие жиры и масла
животные и их фракции,
нерафинированные или рафини-
рованные, но без изменения их
химического состава

1507-1515-  Шикi өсiмдiк майлары; су       Тұндыру, сүзгiден өткiзу;
тен         қосылған; иiсi кетiрiлген      центрифугадан өткiзу;
майлар; тазартылған иiсi       ыстық сумен немесе
кетiрiлген майлар              бумен өңдеу; сiлтiмен
бейтараптандыру;
вакуумның астында күштi
бумен өңдеу жолымен
механикалық тазалау
1702 50 000 Химиялық таза фруктоза;        Кез келген позициялардың
1702 90 100 Химиялық таза мальтоза         материалдарынан, оның
iшiнде 1702 позицияның
басқа да материалдарынан
дайындау
1806        Шоколад және құрамында         Кез келген позициялардың
какаосы бар өзге де дайын      материалдарынан
тамақ өнiмдерi                 дайындау. Алайда дайын
өнiмдікіндей позицияда
пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
1905        Нан, ұннан жасалған            Дайындау, ол кезде
кондитерлiк бұйымдар,          барлық пайдаланылатын
пирожныйлар, печенье және      материалдардың құны
құрамында какаосы бар немесе   түпкiлiктi өнiм бағасының
жоқ өзге де нан-тоқаш және     50%-ынан аспауы тиiс
ұннан жасалған кондитерлiк
бұйымдар; вафли пластиналары,
фармацевтикалық мақсаттарда
пайдалану үшін жарамды бос
капсулалар, мөрлеуге арналған
вафлилi орауыштар, күрiш
қағазы және ұқсас өнiмдер
2009        Жемiс шырындары (жүзiм         Кез келген позициялардың
ашытқысын қоса алғанда) және   материалдарынан дайындау.
көкөнiс шырындары, ашытылмаған Алайда, дайын
және құрамында спирт қоспалары өнiмдiкiндей позицияда
жоқ, қант немесе басқа да      пайдаланылатын
тәттiлендiретiн заттар         материалдардың құны
қосылған немесе қосылмаған     түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2101 12     Кез келген позициялар          Кез келген позициялардың
кофесiнiң негiзiндегi дайын    материалдарынан дайындау.
өнiмдер                        Алайда, дайын
өнiмдiкiндей позицияда
пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2101 30 910 Экстракттар, эссенциялар және  Ұсату;
(210 130    қуырылған цикоридiң            айырып алу немесе
110-нан     концентраттары                 концентрациялау негiзгi
басқа)                                     технологиялық
операцияларының
орындалуы шартымен
дайындау
2103 30 900 Дайын қыша                     Қыша ұнтағынан дайындау.
Дайындау, ол кезде барлық
пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2106-дан    Хош иiстi немесе бояғыш заттар Дайындау, ол кезде
қосылған қант шәрбаттары       барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2106 90 200 Сусындар дайындау үшiн         Дайындау, ол кезде
пайдаланылатын құрамдас        барлық пайдаланылатын
спирттiк шала өнiмдер          материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2204        Табиғи жүзiм шараптары,        Араластыру, сүзгiден
күшейтiлгендерiн қоса алғанда; өткізу және басқа да
2009 тауар позициясында        келесi операциялар
көрсетiлгеннен басқа, жүзiм    бойыншa технологиялық
ашытқысы                       операциялардың
орындалуы шартымен кез
келген позициялардың
материалдарынан дайындау.
Алайда, 2204 позицияның
пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2205        Вермуттар және өсiмдiк немесе  Араластыру, сүзгiден
хош иiстi экстракттар          өткiзу және басқа да
қосылған өзге де табиғи жүзiм  келесi операциялар
шараптары                      бойынша технологиялық
операциялардың
орындалуы шартымен кез
келген позициялардың
материалдарынан дайындау.
Алайда, өнiмдiкiндей
позицияда пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс

из 1507-1515 Масла сырые раститель-   Механическая очистка путем:
ные; масла гидратированные;    отстаивания, фильтрования;
дезодорированные; масла        центрифугирования;
рафинированные                 обработки горячей водой или
дезодорированные               паром;
нейтрализации щелочью;
обработки острым паром под
вакуумом
1702 50 000 Фруктоза химически        Изготовление из материалов
чистая                         любых позиций, в том числе
1702 90 100 Мальтоза химически        из других материалов позиции
чистая                         1702
1806   Шоколад и прочие готовые       Изготовление из материалов
пищевые продукты, содержащие   любых позиций. Однако
какао                          стоимость используемых
материалов той же позиции,
что и готовый продукт не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
1905   Хлеб, мучные кондитерские      Изготовление при котором
изделия, пирожные, печенье     стоимость всех используемых
и прочие хлебобулочные и       материалов не должна превышать
мучные кондитерские изделия,   50% цены конечной продукции
содержащие или не содержащие
какао; вафельные пластины,
пустые капсулы, пригодные для
использования в фармацевтичес-
ких целях, вафельные облатки
для запечатывания, рисовая
бумага и аналогичные продукты
2009   Соки фруктовые (включая        Изготовление из материалов
виноградное сусло) и соки      любых позиций. Однако стои-
овощные, несброженные и        мость используемых материалов
несодержащие добавок спирта,   той же позиции, что и готовый
с добавлением или без добав-   продукт не должна превышать
ления сахара или других        50% цены конечной продукции
подслащивающих веществ
2101 12 Готовые продукты на основе    Изготовление из материалов
кофе любых позиций             любых позиций. Однако
стоимость используемых
материалов той же позиции,
что и готовый продукт не
должна превышать 50% цены
конечной продукции
2101 30 910 (кроме 2101 30 110)       Изготовление при условии
Экстракты, эссенции и          выполнения основных
концентраты обжаренного        технологических операций:
цикория                        измельчение; экстрагирование
или концентрирование
2103 30 900 Горчица готовая           Изготовление из горчичного
порошка. Изготовление, при
котором стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50% цены
конечной продукции
из 2106 Сахарные сиропы с             Изготовление, при котором
добавлением ароматических      стоимость всех используемых
или красящих веществ           материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
2106 90 200 Составные спиртовые       Изготовление, при котором
полуфабрикаты, используемые    стоимость всех используемых
для изготовления напитков      материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
2204   Вина виноградные натуральные,  Изготовление из материалов
включая крепленые; сусло       любых позиций при условии
виноградное, кроме указанного  выполнения технологических
в товарной позиции 2009        операций по купажированию,
фильтрации и других
последующих операций. Однако
стоимость используемых
материалов позиции 2204 не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
2205   Вермуты и вина виноградные     Изготовление из материалов
натуральные прочие с           любых позиций при условии
добавлением растительных       выполнения технологических
или ароматических экстрактов   операций по купажированию,
фильтрации и других
последующих операций. Однако
стоимость используемых
материалов той же позиции,
что и продукт не должна
превышать 50 % цены
конечной продукции

2206 00     Өзге де ашытылған сусындар     Араластыру, сүзгiден
(алма сидрi, перри [алмұрт     өткiзу және басқа да
сидрi], бал сусыны); басқа     келесi операциялар
жерде аталмаған ашытылған      бойынша технологиялық
сусындардан жасалған қоспалар  операциялардың
мен ашытылған сусындардың      орындалуы шартымен кез
және алкогольсiз сусындардың   келген позициялардың
қоспалары                      материалдарынан дайындау
2208-ден    Жүзiм дистилляттары; ликерлер  Араластыру, сүзгiден
мен құрамында жүзiм            өткiзу және басқа да
дистилляттары бар басқа да     келесi операциялар
спирттiк сусындар; коньяк      бойынша технологиялық
операциялардың
орындалуы шартымен кез
келген позициялардың
материалдарынан
дайындау. Алайда,
өнiмдікіндей позицияда
пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2309        Жануарларды азықтандыруда      Дайындау, ол кезде
пайдаланылатын өнiмдер         барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2403 10     Құрамында кез келген көлемде   Кез келген позициялардың
темекiнi алмастырғыштар бар    материалдарынан дайындау.
немесе жоқ шегуге арналған     Алайда, 2403 позицияның
темекi                         пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
25-топ      Тұз; күкiрт; топырақ және тас; Өңдеу/қайта өңдеу
сылау материалдары, әктас және технологиясына сәйкес
цемент                         мамандандырылған өндiрiс
жағдайларында кез келген
позициялардың
материалдарынан
дайындау; көмiрмен
байыту, тазалау, қатты
кристалдарды ұсату, кесу,
кальцилеу
2504        Табиғи графит                  Көмiртегiнiң құрамын
байыту, шикiзатты
тазалау және ұсату
2515 12 500 Мәрмәр, травертин, блоктарға   Қалыңдығы 25 см асатын
арамен кесiлген немесе өзге    тас блоктарды аралау
тәсiлмен бөлiнген немесе       немесе басқа тәсiлмен
қалыңдығы 4 см асатын, бiрақ   бөлу
25 см аспайтын тiк бұрышты
(шаршылыны қоса алғанда)
пiшiндi тақталар
2516        Монументтерге немесе өзге де   Тас блоктарды аралап
құрылыстарға арналған гранит,  кесу немесе басқа
порфир, базальт, құмтас және   тәсiлмен бөлу
тас, дөрекi түрде ұсатылған
немесе ұсатылмаған, арамен
кесiлген немесе арамен
кесiлмеген не блоктарға немесе
тiк бұрышты (шаршылыны қоса
алғанда) пiшiндi тақталарға
басқа тәсiлмен бөлiнген
2518        Кальциленген немесе            Уату, аралау, ұсату;
кальциленбеген доломит; дөрекi кальциленбеген доломит
түрде ұсатылған немесе арамен  үшiн - кальцилеу
кесiлген не блоктарға немесе
тiк бұрышты (шаршылыны қоса
алғанда) пiшiндi тақталарға
басқа тәсiлмен бөлiнген
доломит; кесектендiрiлген
доломит (гудондалғанды қоса
алғанда)
2519-дан    Уатылған және тұмшаланып       Дайындау, ол кезде
жабылған ыдыстарға салынған    табиғи магний
табиғи магний карбонаты        карбонатынан (магнезит)
(магнезит); электрмен          басқа, барлық
балқытылған магнезиден және    пайдаланылатын заттар
күйдірілген (кесектендiрiлген) өнiм позициясынан
магнезиден басқа, магний       eрекшелiнетiн позицияда
тотығы                         жіктелуі тиіс

2206 00 Напитки прочие сброженные     Изготовление из материалов
(сидр яблочный, перри [сидр    любых позиций при условии
грушевый}, напиток медовый);   выполнения технологических
смеси из сброженных напитков   операций по купажированию,
и безалкогольных напитков, в   фильтрации и других
другом месте непоименованные   последующих операций
из 2208 Виноградные дистилляты;       Изготовление из материалов
ликеры и другие спиртные       любых позиций при условии
напитки, содержащие виноград-  выполнения технологических
ные дистилляты; коньяк         операций по купажированию,
фильтрации и других
последующих операций. Однако
стоимость используемых
материалов той же позиции,
что и продукт не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
2309   Продукты, используемые в       Изготовление, при котором
кормлении животных             стоимость всех используемых
материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
2403 10 Курительный табак содержащий  Изготовление из материалов
или не содержащий заменителей  любых позиций. Однако
табака в любой пропорции       стоимость используемых
материалов позиции 2403 не
должна превышать 50% цены
конечной продукции
Группа Соль; сера; земли и камень;    Изготовление из материалов
25     штукатурные материалы,         любых позиций в условиях
известняк и цемент             специализированного
производства в соответствии
с технологией обработки/
переработки; обогащение
углем, очистка, помолка
твердых кристаллов,
обрезание, кальцинирование
2504   Графит природный               Обогащение содержания
углерода, очистка и
измельчение сырья
2515 12 500 Мрамор, травертин,        Пиление или разделение другим
распиленные или разделенные    способом каменных блоков
иным способом на блоки или     толщиной более 25 см
плиты прямоугольной (включая
квадратную) формы, толщиной
более 4 см, но не более 25 см
2516   Гранит, порфир, базальт,       Пиление или разделение
песчаник и камень для          другим способом каменных
монументов или строительства   блоков
прочий, грубо раздробленные
или нераздробленные,
распиленные или нераспиленные,
либо разделенные другим
способом на блоки или плиты
прямоугольной (включая
квадратную) формы
2518   Доломит кальцинированный или   Дробление, распиловка,
некальцинированный; доломит    измельчение; для
грубо раздробленный, или       некальцинированного доломита -
распиленный либо разделенный   кальцинирование
другим способом на блоки или
плиты прямоугольной (включая
квадратную) формы; доломит
агломерированный (включая
гудронированный)
Из 2519 Карбонат магния природный     Изготовление, при котором
(магнезит) дробленый и         все используемые вещества
помещенный в герметически      должны классифицироваться в
закупоренные емкости; окись    позиции, отличной от позиции
магния, кроме магнезии         продукта, кроме натурального
электроплавленной и магнезии   карбоната магния (магнезит)
пережженной (агломерированной)

2524 00     Асбест                         Асбестiң асбестік
минералынан дайындау
(0-6)
2525        Слюда, оның iшiнде             Ыдырату, кесу, ұсату
күйдiрiлген; слюда қалдықтары
2707 50 100 Олардың 65 айт. % немесе одан  Тазарту және/немесе бiр
да көбi (шығынды қоса алғанда) немесе бiрнеше белгiлi
отын ретiнде пайдалану үшiн    бiр өңдеулер жөнiндегi
ASTM D 86 әдiс бойынша 250 С   операциялар. Өзге де
градусқа дейiнгi температурада операциялар, ол кезде
айдалатын өзге де хош иiстi    барлық пайдаланылатын
көмiртегiлердiң қоспалары      материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
өнiмдiкiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
2709 00     Битуминозды минералдардан      Битуминозды
алынған шикi мұнай және шикi   материалдарды
мұнай өнiмдерi                 пирогендiк айдау және
битуминозды минералдарды
деструктивтiк айдау
жөнiндегi технологиялық
операциялардың
орындалуы шартымен кез
келген позициялардың
материалдарынан дайындау
2710 00     Шикiлерiн қоспағанда,          Тазарту және/немесе бiр
битуминозды минералдардан      немесе бiрнеше белгiлi
алынған мұнай және мұнай       бiр өңдеулер жөнiндегi
өнiмдерi; басқа жерде          операциялар. Басқа да
аталмаған, құрамында 70 мас.%  операциялар, ол кезде
немесе одан да көп битуминозды барлық пайдаланылатын
материалдардан алынған мұнай   материалдар өнiмдiкіндей
немесе мұнай өнiмдерi бар      позициядан
өнiмдер, оның үстiне бұл       ерекшелiнетiн позицияда
өнiмдер негiзгi құрауыштар     жiктелуi тиiс. Алайда,
болып табылады                 бұйымдiкіндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкілікті өнім
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
2711        Мұнай газдары мен өзге де газ  Тазарту және/немесе бiр
тәрiздес көмiрсутегiлер        немесе бiрнеше белгiлi
бip өңдеулер жөніндегі
операциялар. Басқа да
операциялар, ол кезде
барлық пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
бұйымдiкіндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
2712        Мұнай вазелинi (петролатум);   Тазарту және/немесе бiр
парафин, микрокристалды мұнай  немесе бiрнеше белгiлi
балауызы, парафиндi гач,       бiр өңдеулер жөнiндегi
озокерит, қоңыр көмiрлi        операциялар. Басқа да
балауыз, шымтезек балауызы,    операциялар, ол кезде
синтез немесе басқа да         барлық пайдаланылатын
процестердiң нәтижесiнде       материалдар өнiм
алынған, боялған немесе        позициясынан
боялмаған өзге де минералды    ерекшелiнетiн позицияда
балауыздар мен ұқсас өнiмдер   жiктелуi тиiс. Алайда,
бұйымдiкiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкілікті өнім
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
2713        Мұнай коксы, мұнай битумы      Тазарту және/немесе бір
және мұнайды қайта өңдеуден    немесе бiрнеше белгiлi
алынған басқа да қалдықтар,    бір өңдеулер жөнiндегі
оның iшiнде битуминозды        операциялар. Басқа да
жыныстардан алынғандары        операциялар, ол кезде
барлық пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
бұйымдiкіндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
2714       Битум және асфальт, табиғи;     Тазарту және/немесе бір
битуминозды немесе мұнайлы      немесе бiрнеше белгiлi
тақта-тастар және битуминозды   бiр өңдеулер жөнiндегi
құмтастар; асфальтиттер және    операциялар. Басқа да
асфальт жыныстары               операциялар, ол кезде
барлық пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
бұйымдікіндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін

2524 00  Асбест                       Изготовление из асбестового
минерала асбеста (0 - 6)
2525   Слюда, в том числе щипаная;    Расщепление, обрезка,
слюдяные отходы                измельчение
2707 50 100 Смеси ароматических       Операции по рафинированию
углеводородов прочие, 65 об.%  и/или одна или несколько
которых или более (включая     определенных обработок.
потери) перегоняется при       Прочие операции, при которых
температуре до 250 град. С     все используемые материалы
по методу ASTM D 86 для        должны классифицироваться в
использования в качестве       позиции, отличной от позиции
топлива                        продукта. Однако может
использоваться материал той
же позиции, что и один
продукт при условии, что его
стоимость не превышает 50 %
цены конечной продукции
2709 00 Нефть сырая и нефтепродукты   Изготовление из материалов
сырые, полученные из           любых позиций при условии
битуминозных минералов         выполнения технологических
операций по пирогенной
перегонке битуминозных
материалов и деструктивной
перегонке битуминозных
минералов
2710 00 Нефть и нефтепродукты,        Операции по рафинированию
полученные из битуминозных     и/или одна или несколько
минералов, за исключением      определенных обработок.
сырых; продукты, в другом      Другие операции, при которых
месте непоименованные,         все используемые материалы
содержащие 70 мас. % или       должны классифицироваться в
более нефти или нефте-         позиции, отличной от позиции
продуктов, полученных из       продукта. Однако материалы
битуминозных материалов,       той же позиции, что и изделие,
причем эти продукты являются   могут использоваться при
основными составляющими        условии, что их стоимость не
превышает 50% цены конечной
продукции
2711   Газы нефтяные и углеводо-      Операции по рафинированию
роды газообразные прочие       и/или одна или несколько
определенных обработок.
Другие операции, при которых
все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы
той же позиции, что и
изделие, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 50 % цены
конечной продукции
2712   Вазелин нефтяной               Операции по рафинированию
(петролатум); парафин, воск    и/или одна или несколько
нефтяной микрокристаллический, определенных обработок.
гач парафиновый, озокерит,     Другие операции, при которых
воск буроугольный, воск        все используемые материалы
торфяной, прочие минеральные   должны классифицироваться в
воски и аналогичные продукты,  позиции, отличной от позиции
полученные в результате        продукта. Однако материалы
синтеза или других процессов,  той же позиции, что и
окрашенные или неокрашенные    изделие, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 50 % цены
конечной продукции
2713   Кокс нефтяной, битум нефтяной  Операции по рафинированию
и другие остатки от пере-      и/или одна или несколько
работки нефти, в том числе     определенных обработок.
полученной из битуминозных     Другие операции, при которых
пород                          все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы
той же позиции, что и
изделие, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 50 % цены
конечной продукции
2714   Битум и асфальт, природные;    Операции по рафинированию
сланцы битуминозные или        и/или одна или несколько
нефтеносные и песчаники        определенных обработок.
битуминозные; асфальтиты и     Другие операции, при которых
асфальтовые породы             все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы
той же позиции, что и
изделие, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 50 % цены
конечной продукции

2715 00     Табиғи асфальтқа, табиғи       Тазарту және/немесе бiр
битумға, мұнай битумына,       немесе бiрнеше белгiлi
минералды шайырларға немесе    бiр өңдеулер жөнiндегi
минералды шайырларды қыздыруға операциялар. Басқа да
негiзделген битумды қоспалар   операциялар, ол кезде
(мысалы битуминозды            барлық пайдаланылатын
мастикалар, асфальтты жол      материалдар өнiм
жабындылары)                   позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
бұйымдiкiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
28-топ      Органикалық емес химия         Дайындау, ол кезде
өнiмдерi: бағалы металдардың,  барлық пайдаланылатын
жерде сирек кездесетiн         материалдар өнiм
металдардың, радиоактивтi      позициясынан
элементтердiң немесе           ерекшелiнетiн позицияда
изотоптардың органикалық емес  жiктелуi тиiс. Алайда,
немесе органикалық             бiр ғана позициядағы
қосылыстары, олар үшін         материалдар олардың
қолданылатын ережелер          құны түпкiлiктi өнiм
бұдан әрi жазылатын            бағасының 20%-ынан
2811 29 100, 2818 20 000,      аспауы шартымен
2821 20 000, 2833 22 000-ден   пайдаланылуы мүмкiн
қосымша кiшi позиция
өнiмдерiнен басқа
2811 29     Күкiрт тотығы (VI)             Қос тотықты күкiрттен
100-ден     (күкiрт ангидридi)             дайындау
2818 20 000 Жасанды корундтан              Өңдеу/қайта өңдеу
ерекшеленетiн алюминий тотығы  технологиясына сәйкес
мамандандырылған
өндiрiс жағдайларында
кез келген позициялардың
материалдарынан
дайындау
2821 20 000 Жер бояулары [минералды        Жер бояуларын күйдiру
бояғыштар]                     немесе ұнтақтау
2833 22 000 Алюминий сульфаты              Дайындау, ол кезде
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
29-топ      Олар үшiн қолданылатын         Кез келген позициялардың
ережелер бұдан әрi жазылатын   материалдарынан
2901-ден, 2902-ден,            дайындау, ол кезде
2905 19 100, 2915,             барлық пайдаланылатын
2932 99 300, 2932 99 700,      материалдар өнiм
2933, 2934 позицияларының      позициясынан
қосылыстарынан басқа,          eрекшелiнетiн позицияда
органикалық химиялық           жiктелуi тиiс. Алайда,
қосылыстар                     өнiмдікiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
2901-ден    Отын немесе жанармай ретiнде   Тазарту және/немесе бiр
пайдалануға арналған циклдық   немесе бiрнеше белгiлi
көмiрсутегiлер                 бiр өңдеулер жөнiндегi
операциялар. Басқа да
операциялар, ол кезде
барлық пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
материалдікiндей
позициядағы заттар
олардың құны түпкiлiктi
өнiм бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
2902-ден    Жанармай немесе отын ретiнде   Тазарту және/немесе бiр
пайдалануға арналған цикландар немесе бiрнеше белгілi
және циклендер (азуленнен      бiр өңдеулер жөнiндегi
басқа), бензол, толуол,        операциялар. Ол кезде
ксилолдар                      барлық пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс басқа да
операциялар. Алайда,
материалдікiндей
позициядағы заттар
олардың құны түпкiлiктi
өнiм бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін

2715 00 Смеси битумные, основанные    Операции по рафинированию
на природном асфальте,         и/или одна или несколько
природном битуме, нефтяном     определенных обработок.
битуме, минеральных смолах     Другие операции, при которых
или пеке минеральных смол      все используемые материалы
(например, битуминозные        должны классифицироваться в
мастики, асфальтовые           позиции, отличной от позиции
дорожные покрытия)             продукта. Однако материалы
той же позиции, что и
изделие, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 50 % цены
конечной продукции
Группа Продукты неорганической        Изготовление, при котором
28     химии: соединения неорга-      все используемые материалы
нические или органические      должны классифицироваться в
драгоценных металлов,          позиции, отличной от позиции
редкоземельных металлов,       продукта. Однако материалы
радиоактивных элементов или    одной и той же позиции, что и
изотопов, кроме продукции      изделие, могут использоваться
подсубпозиций из 2811 29 100,  при условии, что их стоимость
2818 20 000, 2821 20 000,      не превышает 20 % цены
2833 22 000, для которых       конечной продукции
применяемые правила
излагаются далее
из 2811 29 100 Оксид серы (VI)        Изготовление из двуокиси
(серный ангидрид)              серы
2818 20 000 Оксид алюминия, отличный  Изготовление из материалов
от искусственного корунда     любых позиций в условиях
специализированного
производства в соответствии
с технологией обработки/
переработки
2821 20 000 Краски земляные           Обжиг или перемалывание
[красители минеральные]        земляных красок
2833 22 000 Сульфат алюминия          Изготовление, при котором
стоимость всех используемых
материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа Органические химические        Изготовление из материалов
29     соединения, кроме соединений   любых позиций, при котором
позиций из 2901, из 2902,      все используемые материалы
2905 19 100, 2915, 2932 99 300, должны классифицироваться в
2932 99 700, 2933, 2934,       позиции, отличной от позиции
для которых применяемые        продукта. Однако материалы
правила излагаются далее       той же позиции, что и продукт,
могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции
из 2901 Углеводороды циклические,     Операции по рафинированию
для использования в качестве   и/или одна или несколько
топлива или горючего           определенных обработок.
Другие операции, при которых
все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако вещества той
же позиции, что и материал,
могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции
из 2902 Цикланы и циклены             Операции по рафинированию
(кроме азулена), бензол,       и/или одна или несколько
толуол, ксилолы, предназна-    определенных обработок.
ченные для использования в     Другие операции, при которых
качестве горючего или          все используемые материалы
топлива                        должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако вещества той
же позиции, что и материал,
могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции

2905 19 100 Металдардың алкоголяттары      Кез келген позицияның
материалдарынан, оның
iшiнде 2905 позицияның
басқа да материалдарынан
дайындау. Алайда, ocы
позиция металдарының
алкоголяттары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкiн
2915        Ациклдi монокарбонды қанық     Кез келген позициялардың
қышқылдар мен олардың          материалдарынан
ангидридтерi,                  дайындау. Алайда, 2915
галогенангидридтер,            немесе 2916
пероксидтер және               позициялардың
пероксиқышқылдар; олардың      пайдаланылатын
галогенделген, сульфатталған,  материалдарының құны
нитрленген немесе              түпкiлiктi өнiм
нитрозаланған туындылары       бағасының 50%-ынан
аспауы тиiс
2932 99 300 Қарапайым iшкi эфирлер         Кез келген позициялардың
материалдарынан дайындау.
Алайда, 2909 позицияның
пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2932 99 700 Басқа да құрамында оттегi бар  Кез келген позициялардың
функционалдық топтары бар      материалдарынан, оның
немесе жоқ өзге де циклдi      iшiнде 2932 позицияның
ацеталдар мен iшкi             басқа да материалдарынан
гемиацеталдар және олардың     дайындау
галогенделген, сульфатталған,
нитрленген немесе
нитрозаланған туындылары
2933        Құрамында тек азот             Кез келген позициялардың
гетератом(дар)ы бар            материалдарынан
гетероциклдi қосылыстар        дайындау. Алайда, 2932
немесе 2933
позициялардың
пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
2934        Нуклеин қышқылдары мен         Кез келген позициялардың
олардың тұздары; өзге де       материалдарынан
гетероциклдi қосылыстар        дайындау. Алайда, 2932,
2933 немесе 2934
позициялардың
пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
20%-ынан аспауы тиiс
30-топ      Фармацевтикалық өнiм, олар     Дайындау, ол кезде
үшiн қолданылатын ережелер     барлық пайдаланылатын
бұдан әрi жазылатын 3002,      материалдар өнiм
3003, 3005 және 3006           позициясынан
60 позициялардың тауарларынан  ерекшеленетiн позицияда
басқа                          жiктелуi тиiс. Алайда,
өнiмдiкiндей позицияның
материалдары, олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкiн
3002        Адам қаны; терапевтiк, алдын   Кез келген позициялардың
алу немесе диагностикалық      материалдарынан, оның
мақсаттарда пайдалану үшін     iшiнде 3002 позицияның
дайындалған жануарлар қаны;    басқа да материалдарынан
иммунды сарысулар (қарсы       дайындау. Алайда, 3002
сарысулар) және қанның өзге    позицияның
де топтары мен жетiлдiрiлген   материалдары олардың
иммунологиялық өнiмдер,        құны түпкiлiктi өнiм
оның iшiнде биотехнологиялық   бағасының 50%-ынан
жолмен алынғандары;            аспауы шартымен ғана
вакциналар, токсиндер,         пайдаланылуы мүмкiн
микроорганизмдердiң дақылдары
(ашытқылардан басқа) және
ұқсас өнiмдер
3003        Екi немесе одан да көп         Кез келген позициялардың
құрамдас бөлшектер             материалдарынан дайындау.
қоспаларынан тұратын,          Алайда, 3003 позицияның
терапевтiк немесе алдын алу    пайдаланылатын
мақсаттарында пайдалануға      материалдарының құны
арналған, бiрақ дозаланатын    түпкiлiктi өнiм бағасының
дәрiлiк нысандар түрiнде       20%-ынан аспауы тиiс
немесе бөлшек саудаға арналған
орамдарға бөлшектеп оралмаған
дәрiлiк заттар [дәрiлер]
(3002, 3005 немесе 3006 тауар
позицияларының тауарларынан
басқа)
3005        Мақта, дәке, бинттер және      Фармацевтикалық
ұқсас бұйымдар (мысалы,        заттарды қоспағанда, кез
таңғыш материал,               келген позициялардың
лейкопластырлар, буламалар),   материалдарынан дайындау.
фармацевтикалық заттар         Алайда, 3005 позицияның
сiңiрiлген немесе қапталған,   пайдаланылатын
бөлшек саудаға арналып         материалдарының құны
нысандарға немесе орамдарға    түпкiлiктi өнiм бағасының
бөлшектеп оралған, медицинада, 50%-ынан аспауы тиiс
хирургияда, cтоматологияда
немесе ветеринарияда
пайдалануға арналған

2905 19 100 Алкоголяты металлов       Изготовление из материалов
любой позиции, в том числе из
других материалов позиции
2905. Однако алкоголяты
металлов настоящей позиции
могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции
2915   Кислоты ациклические           Изготовление из материалов
монокарбоновые насыщенные      любых позиций. Однако стои-
и их ангидриды, галогенан-     мость используемых материалов
гидриды, пероксиды и перокси-  позиций 2915 или 2916 не
кислоты; их галогенированные,  должна превышать 50% цены
сульфированные, нитрованные    конечной продукции
или нитрозированные производ-
ные
2932 99 300 Внутренние эфиры простые  Изготовление из материалов
любых позиций. Однако
стоимость используемых
материалов позиций 2909 не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции.
2932 99 700 Прочие циклические        Изготовление из материалов
ацетали и внутренние гемиа-    любых позиций, в том числе
цетали, содержащие или не      их других материалов
содержащие другие кислород-    позиции 2932
содержащие функциональные
группы, и их галогенированные,
сульфонированные, нитрованные
или нитрозированные производные
2933   Соединения гетероциклические,  Изготовление из материалов
содержащие лишь гетероатом(ы)  любых позиций. Однако
азота                          стоимость используемых
материалов позиции 2932 или
2933 не должна превышать
50 % цены конечной продукции
2934   Нуклеиновые кислоты и их соли; Изготовление из материалов
гетероциклические соединения   любых позиций. Однако
прочие                         стоимость используемых
материалов позиций 2932, 2933
или 2934 не должна превышать
20 % цены конечной продукции
Группа Фармацевтическая продукция,    Изготовление, при котором все
30     кроме товаров позиций 3002,    используемые материалы должны
3003, 3005 и 3006 60, для      классифицироваться в позиции,
которых применяемые правила    отличной от позиции продукта.
излагаются далее               Однако материалы той же
позиции, что и продукт, могут
использоваться при условии,
что их стоимость не превышает
50 % цены конечной продукции
3002   Кровь человеческая; кровь      Изготовление из материалов
животных, приготовленная для   любых позиций, в том числе
использования в терапевтичес-  из других материалов позиции
ких, профилактических или      3002. Однако материалы
диагностических целях;         позиции 3002 могут использо-
сыворотки иммунные (анти-      ваться только при условии,
сыворотки) и фракции крови     что их стоимость не превышает
прочие и модифицированные      50 % цены конечной продукции
иммунологические продукты,
в том числе полученные
биотехнологическим путем;
вакцины, токсины, культуры
микроорганизмов (кроме
дрожжей) и аналогичные
продукты
3003   Лекарственные средства         Изготовление из материалов
[лекарства] (кроме товаров     любых позиций. Однако
товарных позиций 3002, 3005    стоимость используемых
или 3006), состоящие из смеси  материалов позиции 3003
двух или более компонентов,    не должна превышать 20 % цены
для использования в терапев-   конечной продукции
тических или профилактических
целях, но не расфасованные в
виде дозированных лекарствен-
ных форм или в упаковки для
розничной продажи
3005   Вата, марля, бинты и анало-    Изготовление из материалов
гичные изделия (например,      любых позиций, за исключением
перевязочный материал,         фармацевтических веществ.
лейкопластыри, припарки),      Однако стоимость используемых
пропитанные или покрытые       материалов позиции 3005 не
фармацевтическими веществами,  должна превышать 50% цены
расфасованные в формы или      конечной продукции
упаковки для розничной
продажи, предназначенные для
использования в медицине,
хирургии, стоматологии или
ветеринарии

3006 60     Гормондардың немесе            Кез келген позициялардың
спермицидтердiң негiзiнде      материалдарынан
дайындалған химиялық           дайындау, ол кезде
контрацептивтiк заттар         барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
болатын
31-топ      Тыңайтқыштар                   Кез келген позициялардың
материалдарынан
дайындау, ол кезде
барлық пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
өнiмдiкiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкілікті өнім
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
32-топ      Илеу немесе бояу               Кез келген позициялардың
экстракттары; таниндер мен     материалдарынан
олардың туындылары;            дайындау, ол кезде
бояғыштар, бояутектер және     барлық пайдаланылатын
өзге де бояушы заттар;         материалдар өнiм
бояулар мен лактар;            позициясынан
тығыздағыштар және өзге де     ерекшелiнетiн позицияда
мастикалар; сия                жiктелуi тиiс. Алайда,
[типографиялық бояу], олар     өнiмдiкiндей позицияның
үшiн қолданылатын ережелер     материалдары олардың
бұдан әрі жазылатын            құны түпкiлiктi өнім
3201-ден, 3205 00              бағасының 20%-ынан
000 позициялардың өнiмдерiнен  аспауы шартымен
басқа                          пайдаланылуы мүмкін
3201-ден    Танниндер мен олардың тұздары, Өсiмдiктен алынатын
қарапайым және күрделi эфирлер илеу заттарының
мен өзге де туындылар          экстракттарынан
дайындау
3205 00 000 Түрлi-түстi лактар; бұл топқа  3203 және 3204
3-ескертуде көрсетiлген        позициялардың
түрлi-түстi лактардың          материалдарын
негізiндегi препараттар        қоспағанда, 3205
позицияға жататын
барлық материалдардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 20%-ынан
аспауы шартымен кез
келген позициялардың
материалдарынан
дайындау
33-топ      Эфир майлары мен резиноидтар;  Кез келген позициялардың
парфюмерлiк, косметикалық      материалдарынан
немесе дәретхана заттары,      дайындау. Алайда, дайын
олар үшiн қолданылатын ереже   өнiмдікiндей позицияның
бұдан әрi жазылатын 3301       пайдаланылатын
позицияның өнiмдерiнен басқа   материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
40%-ынан аспауы тиiс
3301        Қатты және абсолюттi гүл       Өңдеу/қайта өңдеу
экстракттарын қоса алғанда,    технологиясына сәйкес
эфир майлары (терпендерден     өндiрiстiк жағдайларда
босатылған немесе              арнайы тәсiлмен
босатылмаған); резиноидтар;    тазалауды қолдана
сығылған эфир майлары;         отырып, кез келген
анфлераж немесе мацерация      позициялардың
әдiсiмен алынатын тоң          материалдарынан, оның
майлардағы, ұшпайтын           iшiнде сол позицияның
майлардағы, балауыздардағы     басқа да материалдарынан
немесе ұқсас өнiмдердегі эфир  дайындау. Алайда, 3301
майларының концентраттары;     позицияның
эфир майларын                  пайдаланылатын
терпенсiздендiру жолымен       материалдарының құны
алынған терпендiк жанама       түпкiлiктi өнiм бағасының
өнiмдер; эфир майларының       50%-ынан аспауы тиiс
сулы дистилляттары мен
сулы ерiтiндiлерi
34-топ      Сабын, үстiңгі қабаты белсендi Дайындау, ол кезде
органикалық заттар, жуғыш      барлық пайдаланылатын
заттар, майлау материалдары,   материалдар дайын өнiм
жасанды және дайын             позициясынан
балауыздар, тазалау мен        ерекшеленетiн позицияда
әрлеуге арналған құрамдар,     жiктелуi тиiс. Алайда,
майшамдар мен ұқсас бұйымдар,  сол позицияның
жапсыруға арналған пасталар,   материалдары олардың
пластилин, "тiс дәрiгерi       құны түпкiлiктi өнiм
балауызы" және тiс дәрiгерлiк  бағасының 50%-ынан
мақсаттарға арналған гипстiң   аспауы шартымен
негiзiндегi құрамдар, ол       пайдаланылуы мүмкiн.
үшiн қолданылатын ережелер     Сабын үшiн: мынадай:
бұдан әрi жазылатын 3404 және  рецептура бойынша тоң
3404-тен позициялардың         май жиынтығы;
тауарларынан басқа             сабынды қайнату;
сабын жинағы;
суыту және кептiру;
механикалық өңдеу;
қоспалармен араластыру;
механикалық өңдеу; кесу;
мөртаңбалау; орау
технологиялық
операцияларының
орындалуы шартымен кез
келген позициялардың
материалдарынан дайындау
3403        Майлау материалдары (кесу      Олардың құны түпкiлiктi
аспаптарына арналған           өнiм бағасының 50%-ынан
майлау-суыту эмульсияларын,    аспауы шартымен
болттар мен гайкалардың        сол позицияның
бұрандаларын майлауға          материалдарынан
арналған заттарды, тотты       дайындау
кетiруге арналған заттарды
немесе коррозияға қарсы
заттарды және қалыптарды
майлауға және бұйымдарды
қалыптардан шығарып алуды
жеңілдетуге арналған, майлау
негізінде дайындалған
препараттар) және тоқыма
материалдардан, былғарыны,
үлбiр немесе құрамында
негізгi құрамдас бөлшектер
ретiнде 70 мас. % немесе одан
да көп мұнай майлары немесе
битуминозды минералдардан
алынған мұнай өнiмдерi бар
заттардан басқа, өзге де
материалдарды майлап өңдеу
үшiн пайдаланылатын заттар
3404-тен    Парафиндердiң, мұнай           Тазарту және/немесе бiр
балауыздарының немесе          немесе бiрнеше белгiлi
битуминозды жыныстардан        бiр өңдеулер жөніндегі
немесе парафиндi қалдықтардан  операциялар. Өзге де
алынған балауыздардың          операциялар, ол кезде
негiзiндегi жасанды және       барлық пайдаланылатын
дайын балауыздар               материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
өнiмдiкiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
35-топ      Белоктық заттар; түрi          Кез келген позициялардың
жетiлдiрiлген крахмалдар;      материалдарынан
желiмдер; ферменттер, олар     дайындау, ол кезде
үшiн қолданылатын ережелер     барлық пайдаланылатын

3006 60 Средства химические контра-   Изготовление из материалов
цептивные, изготовленные       любых позиций, при котором
на основе гормонов или         стоимость всех используемых
спермицидов                    материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа   Удобрения                    Изготовление из материалов
31                                    любых позиций, при котором
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же
позиции, что и продукты,
могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции
Группа Экстракты дубильные или        Изготовление из материалов
32     красильные; таннины и их       любых позиций, при котором
производные; красители,        все используемые материалы
пигменты и прочие красящие     должны классифицироваться в
вещества; краски и лаки;       позиции, отличной от позиции
шпатлевки и прочие мастики;    продукта. Однако материалы
чернила [типографская          той же позиции, что и продукт,
краска], кроме продукции       могут использоваться при
позиций из 3201,3205 00 000,   условии, что их стоимость не
для которых применяемые        превышает 20% цены конечной
правила излагаются далее       продукции
из 3201 Таннины и их соли, эфиры      Изготовление из экстрактов
простые и сложные и прочие     дубильных веществ раститель-
производные                    ного происхождения
3205 00 000 Цветные лаки; препараты   Изготовление из материалов
на основе цветных лаков,       любых позиций, за исключением
указанные в примечании 3       материалов позиций 3203 и 3204
к данной группе                при условии, что стоимость
всех материалов, относящихся
к позиции 3205, не превышает
20% цены конечной продукции
Группа Эфирные масла и резиноиды;     Изготовление из материалов
33     парфюмерные, косметические     любых позиций. Однако
или туалетные средства, кроме  стоимость используемых
продуктов позиции 3301, для    материалов той же позиции,
которых применяемое правило    что и готовый продукт, не
излагается далее               должна превышать 40 % цены
конечной продукции
3301   Масла эфирные (освобожденные   Изготовление из материалов
или не освобожденные от        любых позиций, в том числе из
терпенов), включая твердые и   других материалов той же
абсолютные цветочные экстрак-  позиции, с применением
ты; резиноиды; экстрагирован-  очистки специальным способом
ные эфирные масла; концент-    в производственных условиях
раты эфирных масел в жирах,    в соответствии с технологией
нелетучих маслах, восках или   обработки/переработки.
аналогичных продуктах,         Однако стоимость используемых
получаемые методом анфлеража   материалов позиции 3301 не
или мацерацией; терпеновые     должна превышать 50 % цены
побочные продукты детерпени-   конечной продукции
зации эфирных масел; водные
дистилляты и водные растворы
эфирных масел
Группа Мыло, поверхностно-            Изготовление при котором
34     активные органические вещест-  все использованные материалы
ва, моющие средства, смазочные должны классифицироваться
материалы искусственные и      в позиции, отличной от
готовые воски, составы для     позиции готовой продукции.
чистки или полировки, свечи    Однако материалы той же
и аналогичные изделия, пасты   позиции могут использоваться
для лепки, пластилин,          при условии, что их стоимость
"зубоврачебный воск" и         не превышает 50 % цены
составы на основе гипса для    конечной продукции. Для мыла:
зубоврачебных целей, кроме     изготовление из материалов
товаров позиций 3404 и из      любых позиций, при условии
3404, для которых применяемые  выполнения технологических
правила излагаются далее       операций:
жировой набор по рецептуре;
варка мыла;
мылосборник;
охлаждение и сушка;
механическая обработка;
смешивание с добавками;
механическая обработка;
резка;
штамповка;
упаковка.
3403   Материалы смазочные (включая   Изготовление из материалов
смазочно-охлаждающие эмульсии  той же позиции при условии,
для режущих инструментов,      что их стоимость не превышает
средства для смазки резьбы     50% цены конечной продукции
болтов и гаек, средства для
удаления ржавчины или антикор-
розионные вещества и препараты
для смазывания форм и облег-
чения выемки изделий из форм,
изготовленные на основе смазок)
и средства, используемые для
жировой обработки текстильных
материалов, кожи, меха или
прочих материалов, кроме
средств, содержащих, в качестве
основных компонентов, 70 мас.%
или более нефтяных масел или
нефтепродуктов, полученных из
битуминозных минералов
из 3404  Воски искусственные и        Операции по рафинированию
готовые на основе парафинов,   и/или одна или несколько
нефтяных восков или восков из  определенных обработок.
битуминозных пород или пара-   Прочие операции, в которых
финовых остатков               все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы
той же позиции, что и
продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 50 % цены
конечной продукции
Группа Белковые вещества;             Изготовление из материалов
35     модифицированные крахмалы;     любых позиций, при котором
клеи; ферменты, кроме продук-  все используемые материалы

бұдан әрi 3505 10 500;         материалдар өнiм
3505 10 900, 3507-ден қосымша  позициясынан
кiшi позициялардың             ерекшелiнетiн позицияда
өнiмдерiнен басқа              жiктелуi тиiс. Алайда,
өнiмдікiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 20%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
3505 10 500 Крахмалдар, эстерифицияланған  Кез келген позициялардың
және этерифицияланған          материалдарынан, оның
[күрделi немесе қарапайым      iшінде 3505 позицияның
эфирге айналдырылған]          басқа да материалдарынан
дайындау
3505 10 900 Өзге де жетiлдірiлген          1108 позицияның
крахмалдар                     материалдарынан басқа,
кез келген позициялардың
материалдарынан дайындау
3507-ден    Басқа жерде аталмаған          Дайындау, ол кезде
ферменттi препараттар          барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
36-топ      Жарылғыш заттар;               Кез келген позициялардың
пиротехникалық бұйымдар;       материалдарынан
сiрiңкелер; пирофорлық         дайындау, ол кезде
қорытпалар; кейбiр жанғыш      барлық пайдаланылатын
заттар                         материалдар өнiм
позициясынан
epeкшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
өнімдікіндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкілікті өнiм
бағасының 20%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкiн
37-топ      Фото және кино тауарлары,      Кез келген позициялардың
3701, 3702, 3704 00            материалдарынан
позициялардың өнiмдерiнен      дайындау, ол кезде
басқа                          барлық пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
өнiмдiкiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 20%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
3701        Фотопластинкалар мен           Дайындау, ол кезде
фотоүлдiрлер, жұқа,            барлық пайдаланылатын
сенсибилизацияланған,          материалдар 3701 және
экспонизацияланбаған,          3702 позициялардан
қағаздан, картоннан немесе     ерекшелiнетiн позицияда
тоқымалардан басқа, кез        жiктелуi тиiс
келген материалдардан
жасалған; жылдам суретке
түсiруге арналған жұқа
үлдiрлер,
сенсибилизацияланған,
экспонизацияланбаған, орамда
немесе орамсыз
3702        Рулондағы фотоүлдiрлер,        Дайындау, ол кезде
сенсибилизацияланған,          барлық пайдаланылатын
экспонизацияланбаған,          материалдар 3701 және
қағаздан, картоннан немесе     3702 позициялардан
тоқымалардан басқа, кез        ерекшелiнетiн позицияда
келген материалдардан          жiктелуi тиiс
жасалған; жылдам суретке
түсiруге арналған рулондағы
үлдiрлер,
сенсибилизацияланған,
экспонизацияланбаған

тов подсубпозиций 3505 10 500; должны классифицироваться в
3505 10 900, из 3507,          позиции, отличной от позиции
для которых применяемые        продукта. Однако материалы
правила излагаются далее       той же позиции, что и продукт,
могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 20 % цены конечной
продукции
3505 10 500 Крахмалы, эстерифициро-   Изготовление из материалов
ванные и этерифицированные     любых позиций, в том числе
[превращенные в сложный или    из других материалов
простой эфир]                  позиции 3505
3505 10 900 Модифицированные          Изготовление из материалов
крахмалы прочие                любых позиций, кроме материа-
лов позиции 1108
из 3507 Ферментные препараты, в       Изготовление, при котором
другом месте не поименованные  стоимость всех используемых
материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа Взрывчатые вещества;           Изготовление из материалов
36     пиротехнические изделия;       любых позиций, при котором
спички; пирофорные сплавы;     все используемые материалы
некоторые горючие вещества     должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы
той же позиции, что и
продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 20 % цены
конечной продукции
Группа Фото- и кинотовары, кроме      Изготовление из материалов
37     продуктов позиций 3701,        любых позиций, при котором
3702, 3704 00                  все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы
той же позиции, что и
продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 20 % цены
конечной продукции
3701   Фотопластинки и фотопленки,    Изготовление, при котором
плоские, сенсибилизированные,  все используемые материалы
неэкспонированные, из любых    должны классифицироваться в
материалов, кроме бумаги,      позиции, отличной от позиций
картона или текстильных;       3701 и 3702
пленки плоские для
моментальной фотографии,
сенсибилизированные,
неэкспонированные, в упаковке
или без упаковки
3702   Фотопленки в рулонах, сенси-   Изготовление, при котором
билизированные, неэкспониро-   все используемые материалы
ванные, из любых материалов,   должны классифицироваться в
кроме бумаги, картона или      позиции, отличной от позиций
текстильных; пленки для        3701 и 3702
моментальной фотографии в
рулонах, сенсибилизированные,
неэкспонированные

3704 00     Фотографиялық пластинкалар,    Дайындау, ол кезде
үлдiрлер, қағаз, картон және   барлық пайдаланылатын
тоқыма материалдары,           материалдар 3701-3702
экспонизацияланған, бiрақ      позициялардан
айқындалмаған                  ерекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс
38-топ      3801 20 100, 3801 30 100,      Дайындау, ол кезде
3803 00-ден, 3805-тен,         пайдаланылатын
3806-дан, 3806 30 000, 3807    материалдар өнімінің
00-ден, 3811 21 000,           позициясынан
3823 70 000, 3824-тен          ерекшелiнетiн позицияда
позициялардан басқа, өзге де   жiктелуi тиiс. Алайда,
химиялық өнiмдер               өнiмдікiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкілікті өнiм
бағасының 20%-ынан
аспауы шартымен
пайдаланылуы мүмкін
3801 20 100 Майдағы суспензия түрiндегi    Кез келген позициялардың
коллоидтi графит; жартылай     материалдарынан
коллоидтi графит               дайындау, ол кезде
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
3801 30 000 Электродтарға арналған         Кез келген позициялардың
көмiртектi пасталар және       материалдарынан
пештердi шегендеуге арналған   дайындау, ол кезде 3403
ұқсас пасталар                 позицияның
пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
3803 00-ден Таллол майы, тазартылған       Тазаланбаған майды
тазарту
3805-тен    Сульфатты скипидар майы,       Сульфатты скипидар
тазартылған                    тазаланбаған майын
дистиляттау немесе
тазалау жолымен тазарту
3806-дан    Күрделi шайырлы эфир           Құрамында шайыры бар
қышқылдардан дайындау
3806 30 000 Күрделi эфирлi шайырлар        Құрамында шайыры бар
қышқылдардан дайындау
3807 00-ден Қарамай (өсiмдiк гудронынан    Сүректiк қарамайды
алынған нұм немесе шайыр)      айдау
3824-тен    Химиялық өнеркәсiптiң әртүрлi  Дайындау, ол кезде
өнiмдерi:                      барлық пайдаланылатын
табиғи шайырлардың негiзiнде   материалдар
дайын, құйма қалыптардың       позициясынан
немесе өзектердiң өндiрiсiнде  ерекшелінетін позицияда
пайдаланылатын байланыстырушы  жiктелуi тиiс. Алайда,
заттар;                        өнімдікіндей позицияның
нафтендiк қышқылдар, олардың   материалдары олардың
суда ерiмейтiн тұздары және    құны түпкiлiктi өнiм
олардың күрделi эфирлері;      бағасының 50%-ынан
сорбит, 2905 позицияда         аспауы шартымен
көрсетiлгеннен басқа;          пайдаланылуы мүмкiн
мұнай сульфонаттары, мұнай
сiлтiлiк металдардың
сульфонаттарынан, аммонийден
немесе этаноламиндерден
басқа; битуминозды
жыныстардан алынған майлардың
теофинделген сульфоқышқылдары
мен олардың тұздары;
ион алмастырғыштар;
абсорбиялаушы құрамдар
электронды шамдардағы немесе
электр вентилдерiндегi
вакуумды аяқтауға арналған;
газды тазалауға арналған
алкализацияланған темiр
тотықтары; жарық беру газын
тазалау нәтижесiнде алынатын
аммияк суы;
сульфонафтендi қышқылдар мен
олардың суда ерiмейтiн
тұздары және олардың күрделi
эфирлерi;
сивушты майлар мен диппель
[сүйек] майы;
тұздардың әртүрлi аниондармен
қоспалары;
желатиннiң негiзiндегi, оның
iшiнде қағаздан немесе тоқыма
материалдарынан жасалған
астардағы көшiру пасталары
3811 21 000 Құрамында битуминозды          Дайындау, ол кезде 3811
минералдардан алынған мұнай    позицияның
немесе мұнай өнiмдерi бар      пайдаланылатын
жағармайларға қосымдар         материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
3870 23 000 Өнеркәсiптiк майлы спирттер    Кез келген позициялардың
материалдарынан, оның
iшiнде майлы
қышқылдардан дайындау

3704 00 Фотографические пластинки,    Изготовление, при котором
пленки, бумага, картон и       все используемые материалы
текстильные материалы,         должны классифицироваться в
экспонированные, но не         позиции, отличной от позиций
проявленные                    3701-3704 00
Группа Прочие химические продукты,    Изготовление, при котором
38     кроме позиций 3801 20 100,     все используемые материалы
3801 30 100, из 3803 00, из    должны классифицироваться в
3805, из 3806, 3806 30 000,    позиции, отличной от позиции
из 3807 00, 3811 21 000,       продукта.
3823 70 000, из 3824           Однако материалы
той же позиции, что и
продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость
не превышает 20 % цены
конечной продукции
3801 20 100 Графит коллоидный в виде  Изготовление из материалов
суспензии в масле; графит      любых позиций, при котором
полуколлоидный                 стоимость всех используемых
материалов не должна превышать
50% цены конечной продукции
3801 30 000 Пасты углеродистые для    Изготовление из материалов
электродов и аналогичные       любых позиций, при котором
пасты для футеровки печей      стоимость используемых
материалов позиции 3403 не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
из 3803 00 Масло талловое,            Рафинирование
рафинированное                 неочищенного масла
из 3805 Масло скипидарное             Очистка путем дистилляции или
сульфатное, очищенное          рафинирования неочищенного
масла скипидарного сульфатного
из 3806 Эфир сложный смоляной         Изготовление из
смолосодержащих кислот
3806 30 000 Смолы сложноэфирные       Изготовление из смоло-
содержащих кислот
из 3807 00 Деготь черный (вар или     Перегонка древесного дегтя
смола из растительного
гудрона)
из 3824 Различные продукты            Изготовление, при котором
химической промышленности:     все используемые материалы
вещества связующие готовые,    должны классифицироваться в
используемые в производстве    позиции, отличной от позиции
литейных форм или стержней,    продукта. Однако материалы
на основе природных смол;      той же позиции, что и продукт,
кислоты нафтеновые, их соли,   могут использоваться при
не растворимые в воде, и их    условии, что их стоимость не
сложные эфиры;                 превышает 50 % цены конечной
сорбит, кроме указанного в     продукции.
позиции 2905;
сульфонаты нефтяные, кроме
сульфонатов нефтяных щелочных
металлов, аммония или этано-
ламинов; теофинированные
сульфо кислоты  масел,
полученные из битуминозных
пород, и их соли; ионообмен-
ники;
составы абсорбирующие;
для завершения вакуума в
электронных лампах или
электрических вентилях;
окиси железа алкализированные
для очистки газа;
аммиачная вода, получаемая
в результате очистки
осветительного газа;
кислоты сульфонафтеновые и их
соли, не растворимые в воде,
и их сложные эфиры;
масла сивушные и масло диппеля
[костное];
смеси солей с различными
анионами;
пасты копировальные на основе
желатина, в том числе на
подложках из бумаги или
текстильных материалов
3811 21 000 Присадки к смазочным      Изготовление, при котором
маслам, содержащие нефть или   стоимость используемых
нефтепродукты, полученные из   материалов позиции 3811 не
битуминозных минералов         должна превышать 50% цены
конечной продукции
3823 70 000 Промышленные жирные       Изготовление из материалов
спирты                         любых позиций, в том числе
из жирных кислот

3901-3915-  Бастапқы нысандардағы          Дайындау, ол кезде
тен*        полимерлер, пластмассалардың   барлық пайдаланылатын
қалдықтары, кесiндiлерi және   материалдардың құны
жиынды: аддитивтiк             түпкілікті өнім бағасының
гомополимерлеу өнiмдерi        50%-ынан аспауы тиiс.
Алайда, 39-топтың
барлық пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкілікті өнім бағасының
20%-ынан аспауы тиiс
3916 3921-  Шала өнiмдер және              Дайындау, ол кезде
ден         пластмассадан жасалған         барлық пайдаланылатын
бұйымдар:                      материалдардың құны
үстiне қарағанда өзгеше        түпкiлiктi өнiм бағасының
өңделген немесе шаршылы        50%-ынан аспауы тиiс.
немесе тiк бұрыш түрiне        Алайда, 39-топтың
қарағанда өзгеше пiшiлген      барлық пайдаланылатын
жұқа бұйымдар, үстiне          материалдарының құны
қарағанда өзгеше өңделген      түпкiлiктi өнiм бағасының
өзге де шала өнiмдер;          20%-ынан аспауы тиiс
аддитивтi гомополимерлеу
өнiмдерi
3920 10 270 Қалыңдығы 0,125 мм аспайтын,   Кез келген позициялардың
этилен полимерлерiнен          материалдарынан
жасалған, үлес салмағы         дайындау. Алайда, дайын
0,94-тен аз, басылған суретi   өнiмдiкiндей позицияның
мен мәтiнi бар, рулондардағы   пайдаланылатын
үлдiр, жолақтар немесе         материалдарының құны
таспалар                       түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
3920 10 280 Қалыңдығы 0,125 мм аспайтын,   Кез келген позициялардың
этилен полимерлерiнен          материалдарынан
жасалған, басылған суретi мен  дайындау. Алайда, дайын
мәтiнi бар, үлес салмағы       өнiмдікіндей позицияның
0,94 мм немесе одан асатын,    пайдаланылатын
рулондардағы үлдір, жолақтар   материалдарының құны
немесе таспалар                түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
3920 20 210 Қалыңдығы 0,10 мм аспайтын,    Кез келген позициялардың
пропилен полимерлерiнен        материалдарынан
жасалған, биоксалды            дайындау. Алайда, дайын
бағдарланған, рулондардағы     өнiмдiкiндей позицияның
үлдiр, жолақтар немесе         пайдаланылатын
таспалар                       материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
3926        Пластмассадан жасалған өзге    Дайындау, ол кезде
де бұйымдар және 3901-3914     барлық пайдаланылатын
тауар позицияларының өзге де   материалдарының құны
материалдарынан жасалған       түпкiлiктi өнiм бағасының
бұйымдар                       50%-ынан аспауы тиiс
4001        Табиғи каучук, балата,         Табиғи каучук
гуттаперча, гваюла, чикл және  табақтарының қабаттала
бастапқы нысандардағы немесе   бөлiнуi
тiлiмдер, табақтар немесе
жолақтар [немесе таспалар]
түрiндегi ұқсас табиғи
шайырлар
4005        Бастапқы нысандардағы немесе   Дайындау, ол кезде
тiлiмдер, табақтар немесе      барлық пайдаланылатын
жолақтар [немесе таспалар]     материалдарының құны
түрiндегi қыздырылмаған        түпкiлiктi өнiм бағасының
резина қоспасы                 50%-ынан аспауы тиiс
4012        Пневматикалық резеңке          Дайындау, ол кезде
шиналар, [покрышкалар]         өнiммен бiрдей тауар
қалпына келтiрiлген немесе     позициясында
пайдаланылған; тұтас немесе    пайдаланылатын
жартылай пневматикалық         шикiзаттың құны
шиналар, өзара алмасатын       түпкiлiктi өнiм бағасының
шина протекторлары мен         50%-ынан аспауы тиiс
резеңке құрсау таспалары,
бұдан әрi жазылған 4012 10
позициядан басқа
4012 10     Қалпына келтiрiлген шиналар    Пайдаланылған
шиналарды қалпына келтiру

из 3901-3915* Полимеры в первичных    Изготовление, при котором
формах, отходы, обрезки и      стоимость всех используемых
скрап пластмасс: продукты      материалов не должна
аддитивной гомополимеризации   превышать 50 % цены конечной
продукции. Однако стоимость
всех используемых материалов
группы 39 не должна превышать
20 % цены конечной продукции
из 3916-3921 Полуфабрикаты и изделия  Изготовление, при котором
из пластмассы: изделия плос-   стоимость всех используемых
кие, обработанные иначе, чем   материалов не должна
по поверхности, или раскроен-  превышать 50 % цены конечной
ные иначе, чем в виде квадрата продукции.
или прямоугольника, прочие     Однако стоимость всех исполь-
полуфабрикаты, обработанные    зованных материалов группы
иначе, чем по поверхности;     39 не должна превышать 20 %
продукты аддитивной гомо-      цены конечной продукции
полимеризации
3920 10 270 Пленка, полосы или ленты  Изготовление из материалов
толщиной не более 0,125 мм     любых позиций. Однако стои-
из полимеров этилена,          мость используемых материалов
с удельным весом менее 0,94,   той же позиции, что и готовый
с напечатанным рисунком и      продукт, не должна превышать
текстом, в рулонах             50 % цены конечной продукции
3920 10 280 Пленка, полосы или ленты  Изготовление из материалов
толщиной не более 0,125 мм     любых позиций. Однако стои-
из полимеров этилена, с        мость используемых материалов
напечатанным рисунком и        той же позиции, что и готовый
текстом, с удельным весом      продукт не должна превышать
0,94 или более, в рулонах      50% цены конечной продукции
3920 20 210 Пленка, полосы или ленты  Изготовление из материалов
из полимеров пропилена, толщи- любых позиций. Однако стои-
ной не более 0,10 мм, биак-    мость используемых материалов
сально ориентированных,        той же позиции, что и готовый
в рулонах                      продукт не должна превышать
50 % цены конечной продукции
3926   Изделия прочие из пластмасс    Изготовление, при котором
и изделия из прочих материа-   стоимость всех используемых
лов товарных позиций 3901 -    материалов не должна превышать
3914                           50 % цены конечной продукции
4001   Каучук натуральный, балата,    Расслоение листов натурального
гуттаперча, гваюла, чикл и     каучука
аналогичные природные смолы,
в первичных формах или в виде
пластин, листов или полос
{или лент}.
4005   Невулканизированная резиновая  Изготовление, при котором
смесь, в первичных формах или  стоимость всех используемых
в виде пластин, листов или     материалов не должна превы-
полос [или лент]               шать 50 % цены конечной
продукции
4012   Шины [покрышки] пневматические Изготовление, при котором
резиновые, восстановленные     стоимость используемого сырья,
или использованные; шины       имеющего одинаковую товарную
сплошные или полупневматичес-  позицию с готовым продуктом,
кие, взаимозаменяемые шинные   не должна превышать 50 % цены
протекторы и ободные ленты,    конечной продукции
резиновые, кроме позиции
4012 10, изложенной далее
4012 10 Шины восстановленные          Восстановление использованных
шин

4017 00     Қалдықтар мен жиындыларды      Қатты резеңкеден дайындау
қоса алғанда, барлық
нысандардағы қатты резеңке
(мысалы, эбонит); қатты
резеңкеден жасалған бұйымдар
4101-4103-  Әртүрлi жануарлардың жүн       Жануарлар терiлерiн жүн
тен         қабаты жоқ терiлерi, осы       қабатын қырқу жолымен
топқа 1б) немесе 1в)           қайта өңдеу
ескертулермен алынып
тасталғандардан басқа
4104-4107-  Әртүрлi жануарлардың жүн       Илеу операциясынан
ден         қабаты жоқ терiлерiнен         өткен жануарлар
жасалған былғары, 4108 00      терiлерiнен былғары
қосымша позицияның немесе      дайындау
4109 кiшi қосымша позицияның
былғарысынан басқа
4302-ден    Иленген немесе өңделген үлбiр  Құралмаған, иленген
терi қиықтары, құралған        немесе өңделген үлбiр
(басқа материалдарды           терi қиықтардан дайындау
қоспағанда), 4303 тауар
позициясында
көрсетiлгендерден басқа
4403        Өңделмеген, түбiрi алынған     Қабығы алынған немесе
немесе түбiрi алынбаған,       жай аршылған
дөрекi түрде қырланған немесе  өңделмеген ағаш
қырланбаған ағаш материалдары  материалдарынан дайындау
4407        Ағаш материалдары, ұзыннан     Кесу, сүргілеу,
арамен кесiлген немесе         жалтырату, кертікке қосу
шабылған, сүргіленген
немесе аршылған,
жонылған немесе жонылмаған,
жалтыратылған немесе
жалтыратылмаған, қалыңдығы
6 мм астам кертiкке қосылысы
бар немесе жоқ
4408        Бiр қабатты фанер табақтары    Қосу (желiмдеу),
және желiмделген фанерге       сүргiлеу, жалтырату
арналған шпона (желiмделген
немесе желiмделмеген) және
өзге де сүрек, ұзыннан арамен
кесiлген, бөлшектерге
кесiлген немесе жонылған,
сүргiленген немесе
сүргiленбеген, жалтыратылған
немесе жалтыратылмаған,
қалыңдығы 6 мм аспайтын
кертiкке қосылысы бар не жоқ
4409        Жиектердiң немесе              Жоңғылау немесе
жазықтықтардың кез келгенi     пiшiндеу, жалтырату
бойынша пiшiнделген погонаж    немесе кертiкке қосу,
түрiндегi (қырлары, ойықтары   арамен кесу
бар, шпунтталған, жонылған
жиектерi бар, фасонды
жартылай шеңбер калевка
түрiндегi қосылыстары бар,
шеңберленген немесе ұқсас),
сүргiленген немесе
сүргiленбеген, жалтыратылған
немесе жалтыратылмаған,
кертiкке қосылған немесе
қосылмаған кесiлмеген
материалдар (едендi паркетпен
жабуға арналған, жиналмаған
жұқа тақтайшалар мен
фриздердi қоса алғанда)
4414 00     Картиналарға, фотосуреттерге,  Пiшiндеу, жоңғылау, жинау
айналарға немесе ұқсас
заттарға арналған ағаш
рамалар
4416 00     Бөшкелер, кiшi бөшкелер,       Екi негiзгi жазықтық
күбiлер, кадкалар мен өзге де  бойынша кесiлген, бiрақ
күбi бұйымдары мен олардың     өзгеше өңделмеген
тойтарманы қоса алғанда,       тойтармадан дайындау
ағаштан жасалған бөлшектерi
4418        Құрылысқа, ағаш шеберiне       Ағаш материалдарынан
немесе балташыға арналған      дайындау, әрi
ағаш бұйымдары                 пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
eрекшелiнетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
гонт ағашынан,
қиындыағаштан жасалған
ұялы панелдер
пайдаланылуы мүмкін
4421-ден    Сiрiңке шиi, аяқ киiмге        Кез келген позицияның
арналған ағаш шегелер          ағашынан дайындау, 4409
позицияның
хольцдратынан басқа
4817        Конверттер, құпия хаттар,      Дайындау, ол кезде
суретсіз почта открыткалары    барлық пайдаланылатын
және қағаздан немесе           материалдар өнiм
картоннан жасалған хат         позициясынан
жазысуға арналған              ерекшеленетiн позицияда
кәртiшкелер; қағаздан немесе   жiктелуi тиiс. Алайда,
картоннан жасалған,            барлық пайдаланылатын
кеңсе керек-жарақтарының       материалдардың құны
жиынтықтары бар қораптар,      түпкiлiктi өнiм бағасының
сөмкелер, әмияндар және        50%-ынан аспауы тиiс
қойын дәптерлер
4819-дан    Қағаздан, картоннан,           Дайындау, ол кезде
целлюлоза мақтасынан және      барлық пайдаланылатын
целлюлоза талшықтарының мата   материалдар өнiм
емес материалдарынан           позициясынан
жасалған қораптар, қаптар,     ерекшеленетiн позицияда
сөмкелер, кіші пакеттер және   жiктелуi тиiс. Алайда,
басқа да ыдыстар               барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
5701       Өрнектi кiлемдер және өзге де   Тоқымашылық, жайманың
дайын немесе дайын емес еденге  түгiн қырқу, аппреттеу,
төсейтiн тоқыма жабындылар      бұйымның шетiн көмкеру.
Бұл ретте пайдаланылатын

4017 00 Резина твердая (например,     Изготовление из твердой
эбонит) во всех формах,        резины
включая отходы и скрап;
изделия из твердой резины
из 4101-4103 Шкуры различных живот-   Переработка шкур животных
ных без волосяного покрова,    путем удаления волосяного
кроме исключенных примечанием  покрова
1б) или 1в) к данной группе
из 4104-4107 Кожа из шкур различных   Изготовление кожи из шкур
животных без волосяного        животных, прошедшей операцию
покрова, кроме кожи суб-       дубления
позиции 4108 00 или подсуб-
позиции 4109 00 000
из 4302 Дубленые или выделанные       Изготовление из дубленных
меховые шкурки, собранные      или выделанных меховых шкурок
(без добавления других         несобранных
материалов), кроме указанных
в товарной позиции 4303
4403   Лесоматериалы необработанные,  Изготовление из необработанных
окоренные или неокоренные,     лесоматериалов, со снятой
начерно брусованные или        корой или просто ободранной
небрусованные
4407   Лесоматериалы, распиленные     Распиловка, строгание,
вдоль или расколотые,          шлифование, соединения в шип
строганые или лущеные обтесан-
ные или необтесанные, шлифо-
ванные или не шлифованные,
имеющие или не имеющие соеди-
нение в шип, толщиной более
6 мм
4408   Листы однослойной фанеры и     Соединение (склеивание),
шпона для клееной фанеры       строгание, шлифование
(склеенные или несклеенные) и
прочая древесина, распиленная
вдоль, разрезанная на части
или лущеная, строганая или
нестроганая, шлифованная или
нешлифованная, имеющая или
неимеющая соединения в шип,
толщиной не более 6 мм
4409   Пиломатериалы (включая         Фрезирование или профилиро-
планки и фриз для паркетного   вание, шлифование или соеди-
покрытия пола, несобранные)    нение в шип, распиловка
в виде профилированного
погонажа (с гребнями,
пазами, шпунтованные, со
стесанными краями, с соедине-
нием в виде полукруглой
калевки фасонные, закругленные
или аналогичные) по любой из
кромок или плоскостей,
строганые или нестроганые,
шлифованные или нешлифованные,
соединенные или не соединенные
в шип
4414 00 Рамы деревянные для картин,   Профилирование, фрезирование,
фотографий, зеркал или анало-  сборка
гичных предметов
4416 00 Бочки, бочонки, чаны, кадки   Изготовление из клепки, даже
и прочие бондарные изделия и   опиленной по двум основным
их части из древесины, включая плоскостям, но не обработан-
клепку                         ной иначе
4418   Изделия деревянные строитель-  Изготовление из лесоматериа-
ные, столярные или плотничные  лов, причем используемые
материалы должны классифициро-
ваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако могут использоваться
ячеистые панели из дерева
гонт, дранка
из 4421 Спичечная соломка, деревян-   Изготовление из дерева любой
ные гвозди для обуви           позиции, кроме хольцдрата
позиции 4409
4817   Конверты, письма-секретки,     Изготовление, при котором все
почтовые открытки без рисунков используемые материалы должны
и карточки для переписки из    классифицироваться в позиции,
бумаги или картона; коробки,   отличной от позиции продукта.
сумки, бумажники и записные    Однако стоимость всех
книжки из бумаги или картона,  используемых материалов не
содержащие наборы бумажных     должна превышать 50 % цены
канцелярских принадлежностей   конечной продукции
из 4819 Коробки, мешки, сумки,        Изготовление, при котором все
пакетики и другие емкости из   используемые материалы должны
бумаги, картоны, целлюлозной   классифицироваться в позиции,
ваты и нетканых материалов из  отличной от позиции товара.
волокон целлюлозы              Однако стоимость всех
используемых материалов
не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
5701   Узелковые ковры и              Ткачество, стрижка
прочие текстильные             полотна, аппретирование,
напольные покрытия,            обшивка краев изделий.
готовые или неготовые          При этом используемые
материалы должны
классифицироваться
в позиции, отличной

материалдар 5702, 5703,
5704, 5705 00
позицияларынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс, ал
олардың құны түпкiлiктi
өнiм бағасының 50 %-ынан
аспауы тиiс
5702        Мата кiлемдер және "кiлемдi",  Тоқымашылық, жайманың
"шумақты", "керменi" және      түгін қырқу, аппреттеу,
қолдан жасалған осыған ұқсас   бұйымның шетiн көмкеру.
кiлемдердi қоса алғанда, өзге  Бұл ретте пайдаланылатын
де дүрияландырылмаған          материалдар 5701, 5703,
немесе флокирлендiрiлмеген,    5704, 5705 00
дайын немесе дайын емес        позицияларынан
еденге төсейтiн тоқыма         ерекшеленетiн позицияда
жабындылар                     жiктелуi тиiс, ал олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50 %-ынан
аспауы тиiс
5705 00     Кiлемдер және дайын немесе     Тоқымашылық, жайманың
дайын емес еденге төсейтiн     түгін қырқу, аппреттеу,
өзге де тоқыма жабындылар      бұйымның шетiн көмкеру.
Бұл ретте, пайдаланылатын
материалдар 5701, 5702,
5703, 5704
позицияларынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс, ал олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 50 %-ынан
аспауы тиiс
6601        Жаңбырдан және күннен          Дайындау, ол кезде
қорғайтын қолшатырлар          барлық пайдаланылатын
(қолшатыр-таяқты, бақша        материалдардың құны
қолшатырлары мен ұқсас         түпкiлiктi өнiм бағасының
қолшатырларды қоса алғанда)    50%-ынан аспауы тиiс
6802        Ескерткiштерге немесе          Арамен кесу немесе басқа
құрылысқа арналып өңделген     тәсiлмен бөлу
тас (тақтатастан басқа) және
6801 тауар позициясының
тауарларынан басқа, одан
жасалған бұйымдар;
таскестерге арналған текшелер
және түйiршіктің негiзiнде
немесе онсыз табиғи тастан
(тақтатасты қоса алғанда)
жасалған ұқсас бұйымдар,
қолдан боялған табиғи тастан
(тақтатасты қоса алғанда)
жасалған үгіндi және ұнтақ
6803 00-ден Табиғи немесе                  Өңделген тақтатастан
кесектендiрiлген тақтатастан   дайындау
жасалған бұйымдар
6804-тен,   Кремний карбитiнiң             6804 және 6805
6805-тен    негiзiндегi жасанды            позициялардың
абразивтерден жасалған         материалдарын және 2849
бұйымдар                       позицияның кремний
карбидтерiн қоспағанда,
кез келген позицияның
материалдарынан дайындау
6812-ден    Асбестен немесе асбестiң       Асбестiң өңделген
негiзiндегi қоспалардан        талшықтарынан немесе
немесе асбестiң және магний    асбестiң негiзiндегi
карбонатының негiзiндегi       қоспалардан немесе
қоспалардан жасалған бұйымдар  асбестiң және магнийдiң
негiзiндегi қоспалардан
дайындау
6814-тен    Кесектендiрiлген немесе        Өңделген слюдадан
қалпына келтiрiлген слюданы    (кесектендiрiлген немесе
қоса алғанда, қағаз, картон    қалпына келтiрiлген
немесе басқа негiздегi         слюданы қоса алғанда)
слюдадан жасалған бұйымдар     дайындау
7006 00     7003, 7004 немесе 7005 тауар   Дайын өнiмге
позицияларының шынысы,         пайдаланылған
майысқан, қырланған,           шикiзаттан ерекшелiнетiн
нақышталған, бұрғыланған,      сипаттаманы қамтамасыз
эмальданған немесе өзге        етуші арнайы
тәсiлмен өңделген, рамаға      технологиялық
қойылмаған немесе басқа        операциялардың
материалдармен қосылмаған      орындалуы шартымен сол
позицияның
материалдарынан
дайындау
7009        Артқы жақты көру айнасын қоса  Кез келген позициялардың
алғанда, рамалардағы немесе    материалдарынан
рамаларсыз шыны айналар        дайындау.
Алайда, дайын
өнiмдiкiндей позицияның
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
7102-ден,   Қымбат бағалы немесе жартылай  Өңделмеген қымбат
7103-тен,   қымбат бағалы тастар және      бағалы немесе жартылай
7104-тен    жасанды немесе қайта           қымбат бағалы тастардан
жаңартылған, өңделген тастар   (табиғи немесе қайта
жаңартылған) дайындау
7106-дан,   Жартылай өңделген немесе       Өңделмеген қымбат
7108-ден,   ұнтақ түрiндегi қымбат         бағалы металдардан
7110-нан    бағалы металдар                дайындау
7107 00     Қымбат бағалы емес металдар    Өңделмеген жалатылған
000-ден,    немесе қымбат бағалы металдар  металдардан дайындау
7109 00     жалатылған, жартылай өңделген
000-ден     күмiс

от позиций 5702, 5703,
5704, 5705 00, а их
стоимость не должна
превышать 50 % цены
конечной продукции
5702   Тканые ковры и                 Ткачество, стрижка
прочие текстильные             полотна, аппретирование,
напольные покрытия,            обшивка краев изделий.
нетафтинговые или              При этом используемые
нефлокированные,               материалы должны
готовые или                    классифицироваться
неготовые, включая             в позиции, отличной
"килим", "сумах",              от позиций 5701, 5703,
"кермани" и                    5704, 5705 00,
аналогичные ковры              а их стоимость не
ручной работы                  должна превышать 50%
цены конечной
продукции
5705 00 Ковры и текстильные           Ткачество, стрижка
напольные покрытия и           полотна, аппретирование,
прочие, готовые или            обшивка краев изделий.
неготовые                      При этом используемые
материалы должны
классифицироваться
в позиции, отличной
от позиций 5701, 5702,
5703, 5704, а их
стоимость не должна
превышать 50 % цены
конечной продукции
6601   Зонты от дождя и солнце-       Изготовление, при котором
защитные зонты (включая        стоимость всех используемых
зонты - трости, садовые зонты  материалов не должна превышать
и аналогичные зонты)           50 % цены конечной продукции
6802   Камень обработанный (кроме     Пиление или разделение
сланца) для памятников или     другим способом
строительства и изделия из
него, кроме товаров товарной
позиции 6801; кубики для
мозаики и аналогичные изделия
из природного камня (включая
сланец) на основе или без
основы гранулы, крошка и
порошок из природного камня
[включая сланец) искусственно
окрашенные
из 6803 00 Изделия из натурального    Изготовление из обработанного
или агломерированного сланца   сланца
из 6804, из 6805 Изделия из искус-    Изготовление из материалов
ственных абразивов на основе   любой позиции, за исключением
карбида кремния                материалов позиций 6804 и
6805 и карбидов кремния
позиции 2849
из 6812 Изделия из асбеста или из     Изготовление из обработанных
смесей на основе асбеста, или  волокон асбеста или из смесей
из смесей на основе асбеста и  на основе асбеста, или из
карбоната магния               смесей на основе асбеста и
магния
из 6814 Изделия из слюды, включая     Изготовление из обработанной
агломерированную или регенери- слюды (включая агломерирован-
рованную слюду, на бумажной,   ную или восстановленную
картонной или другой основе    слюду)
7006 00 Стекло товарных позиций 7003, Изготовление из материалов
7004 или 7005, гнутое, гране-  той же позиции при условии
ное, гравированное, сверлен-   выполнения специальных
ное, эмалированное или обра-   технологических операций,
ботанное иным способом, не     обеспечивающих готовому
вставленное в раму или не      продукту характеристики,
комбинированное с другими      отличные от использованного
материалами                    сырья
7009   Зеркала стеклянные, в рамах    Изготовление из материалов
или без рам, включая зеркала   любых позиций. Однако
заднего обзора                 стоимость материалов той же
позиции, что и готовый
продукт, не должна превышать
50% цены конечной продукции
из 7102 Камни драгоценные или полу-   Изготовление из драгоценных
из 7103 драгоценные и камни искусст-  или полудрагоценных камней
из 7104 венные или реконструированные,(натуральных или реконструи-
обработанные                  рованных), необработанных
из 7106, Металлы драгоценные, полу-   Изготовление из драгоценных
из 7108, обработанные или в виде      металлов, необработанных
из 7110  порошка
из 7107 00 000 Металлы недрагоценные  Изготовление из плакированных
из 7109 00 000 или серебро, плакиро-  металлов, необработанных
ванные драгоценными металлами,
полуобработанные

7111 00 000 Қымбат бағалы емес металдар,   Электролиттiк, химиялық,
платина жалатылған,            термикалық байыту,
өңделмеген немесе жартылай     металдардың қорытпасы
өңделген күмiс немесе алтын
7116        Табиғи немесе өңделген         Дайындау, ол кезде
iнжуден, қымбат бағалы немесе  барлық пайдаланылатын
жартылай қымбат бағалы         материалдардың құны
тастардан жасалған бұйымдар    түпкiлiктi өнiм бағасының
(табиғи, жасанды немесе        50%-ынан аспауы тиiс
қайта жаңартылған)
7117-ден    Қымбат бағалы емес             Барлық пайдаланылатын
металдардан жасалған, қымбат   материалдардың құны
бағалы металдардан             түпкiлiктi өнiм бағасының
электролиттiк қаптамасы бар    50%-ынан аспауы
немесе жоқ бижутериялар        шартымен қымбат бағалы
емес, алтын
жалатылмаған,
күмiстелмеген,
платиналанбаған металдар
бөлшектерiнен дайындау
7218-ден    Шала өнiмдер, тегiс илек,      Құйма немесе 7218
шыбықтар, бұрыштықтар және     позицияның өзге де
коррозияға төзiмдi             бастапқы
[тоттанбайтын] болаттан        нысандарындағы
жасалған пiшiндер              тоттанбайтын болаттан
дайындау
224-тен,    Ыстықтай оралған, өзге де      Құйма немесе 7224
225,        қоспа болаттан жасалған бос    позицияның өзге де
226, 7227   оралған орамдардағы шала       бастапқы
өнiмдер, илек, шыбықтар        нысандарындағы өзге де
қоспа болаттан дайындау
7322-ден    Орталық жылытуға арналған,     Ол кезде барлық
электрлi емес радиаторлар      пайдаланылатын
және олардың қара металдан     материалдар өнiм
жасалған бөлшектерi            позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
өнiмдiкiндей позицияның
материалдары олардың
құны түпкiлiктi өнiм
бағасының 5%-ы
шегiндегi сомадан
аспайтын болуы шартымен
пайдаланылуы мүмкiн
74-топ      Мыс және одан жасалған         Дайындау, ол кезде
бұйымдар, 7401-7405            барлық пайдаланылатын
позициялардың өнiмдерiнен      материалдар өнiм
басқа                          позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
7403-тен    Мыс қорытпалары, өңделмеген    Тазартылған мыстан,
өңделмеген немесе
қалдықтар мен
сынықтардан дайындау
75-топ      Никель және одан жасалған      Дайындау, ол кезде
бұйымдар, 7501-7503            барлық пайдаланылатын
позициялардың өнiмдерiнен      материалдар өнiм
басқа                          позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
76-топ      Алюминий және одан жасалған    Дайындау, ол кезде

7111 00 000 Металлы недрагоценные,    Электролитическое, химическое,
серебро или золото,            термическое обогащение,
плакированные платиной,        сплавка металлов
не обработанные или
полуобработанные
7116   Изделия из природного или      Изготовление, при котором
культивированного жемчуга,     стоимость всех используемых
драгоценных или полу-          материалов не должна превышать
драгоценных камней (природ-    50 % цены конечной продукции
ных, искусственных или
реконструированных)
из 7117 Бижутерия из недрагоценных    Изготовление из частей
металлов, имеющих или не       недрагоценных металлов,
имеющих электролитическое      непозолоченных,
покрытие из драгоценных        непосеребренных, непла-
металлов                       тинированных при условии, что
стоимость всех используемых
материалов не превышает 50 %
цены конечной продукции
из 7218 Полуфабрикаты, прокат         Изготовление из нержавеющей
плоский, прутки, уголки и      стали в слитках или прочих
профили из коррозионно-        первичных формах позиции 7218
стойкой {нержавеющей} стали
из 7224, Полуфабрикаты, прокат,       Изготовление из прочих
7225,  прутки горячекатанные в        легированных сталей в слитках
7226,  свободно смотанных бухтах      или прочих первичных формах
7227   из прочих легированных сталей  позиции 7224
из 7322 Радиаторы для центрального    Изготовление, при котором все
отопления, неэлектрические и   используемые материалы должны
их части из черных металлов    классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же
позиции, что и продукт, могут
использоваться при условии,
что их стоимость не превышает
суммы в пределах 5 % цены
конечной продукции
Группа Медь и изделия из нее,         Изготовление, при котором все
74     кроме продуктов позиций        используемые материалы должны
7401-7405                      классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех
использованных материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
из 7403 Сплавы медные, необработанные Изготовление из рафинированной
меди, необработанной или из
отходов и лома
Группа Никель и изделия из него,      Изготовление, при котором все
75     кроме продуктов позиций        используемые материалы должны
7501-7503                      классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
Группа Алюминий и изделия из него,    Изготовление, при котором все
76     кроме продуктов позиций        используемые материалы должны

бұйымдар, 7601-7603            барлық пайдаланылатын
позициялардың өнiмдерiнен      материалдар өнiм
басқа                          позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
78-топ      Қорғасын және одан жасалған    Дайындау, ол кезде
бұйымдар, 7802 00 000          барлық пайдаланылатын
позицияның өнiмдерiнен басқа   материалдар өнiм
позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
79-топ      Мырыш немесе одан жасалған     Дайындау, ол кезде
бұйымдар, 7902 00 000          барлық пайдаланылатын
позицияның өнiмдерiнен басқа   материалдар өнiм
позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
80-топ      Қалайы және одан жасалған      Дайындау, ол кезде
бұйымдар, 8002 00 000          барлық пайдаланылатын
позицияның өнiмдерiнен басқа   материалдар өнiм
позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
81-топтан   Өзге де қымбат бағалы емес     Дайындау, ол кезде
металдар, өңделмеген және      барлық пайдаланылатын
олардан жасалған бұйымдар      материалдар өнiм
позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс. Алайда,
барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8208        Машиналарға немесе механикалық Кез келген позициялардың
құрал-жабдықтарға арналған     материалдарынан
пышақтар және кесетiн алмастар дайындау. Алайда, дайын
өнiмдiкiндей позицияның
пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
84-топ      Ядролық реакторлар,            Дайындау, ол кезде
қазандықтар, жабдықтар және    барлық пайдаланылған
механикалық құрылғылар,        материалдардың құны
олардың бөлшектерi, олар үшiн  түпкiлiктi өнiм бағасының
қолданылатын ережелер бұдан    50%-ынан аспауы тиiс.
әрi жазылатын мынадай          Жоғарыда көрсетiлген
позицияларға жататын           шектеуде өнiмдiкiндей
өнiмдерден басқа: 8403, 8404,  позицияда жiктелетiн
8406-8408, 8412, 8415, 8418,   материалдар түпкiлiктi
8425-8430, 8444-8447, 8448,    өнiм бағасының 5%-ы
8452, 8456-8466, 8469-8472,    шегiндегi сомаға дейiн
8480, 8484, 8485               ғана пайдаланылуы мүмкін
8403        Орталық жылыту қазандықтары,   Дайындау, ол кезде
8402 тауар позициясының        қосылған құнның
қазандықтарынан басқа          пайыздық үлесі түпкілікті
өнiм бағасының кемiнде
50%-ынан аспауы тиiс
8404        8402 немесе 8403 тауар         Дайындау, ол кезде
позициясының қазандықтарымен   қосылған құнның
пайдалануға арналған қосалқы   пайыздық үлесi түпкiлiктi
жабдықтар (мысалы,             өнiм бағасының кемiнде
экономайзерлер, қатты          50%-ын құрауы тиiс
қыздырғыштар, күйе
кетiргiштер, газ
рекуператорлары), бу мен су
немесе басқа да күштi бу
қондырғыларына арналған
конденсаторлар
8406        Су буындағы турбиналар және    Дайындау, ол кезде
өзге де бу турбиналары         барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8407        Ұшқындық тұтандыратын,         Дайындау, ол кезде
поршеньнiң айналдыратын        барлық пайдаланылатын
немесе қайта түсетiн           материалдардың құны
қозғалысты iштен жану          түпкiлiктi өнiм бағасының
қозғалтқыштары                 50%-ынан аспауы тиiс
8408        Сығудан от алатын поршеньдік   Дайындау, ол кезде
iштен жану қозғалтқыштары      барлық пайдаланылатын
(дизельдер және жартылай       материалдардың құны
дизельдер)                     түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8412        Қозғалтқыштар және өзге де     Дайындау, ол кезде
күш қондырғылары               барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8415        Ылғалдылық жеке реттелмейтiн   Дайындау, ол кезде
кондиционерлердi қоса          барлық пайдаланылатын
алғанда, қозғалтқышы бар және  материалдардың құны
температура мен ауаның         түпкiлiктi өнiм бағасының
ылғалдылығын өзгертуге         50%-ынан аспауы тиiс
арналған желдеткiшпен
жабдықталған ауаны тазартуға
арналған қондырғылар
8418        Тоңазытқыштар, мұздатқыштар    Дайындау, ол кезде
және өзге де электрлi немесе   барлық пайдаланылатын
басқа түрлердегi тоңазытқыш    материалдардың құны
немесе мұздатқыш қондырғылар;  түпкiлiктi өнiм бағасының
жылу сорғылары, 8415 тауар     50%-ынан аспауы тиiс.
позициясының ауаны тазартуға   Жоғарыда көрсетiлген
арналған қондырғыларынан       шектеуде өнiмдiкiндей
басқа                          позицияда жiктелетiн
материалдар түпкілiктi
өнiм бағасының 5%-ы
шегiндегi сомаға дейiн
ғана пайдаланылуы
мүмкiн

7601-7603                      классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции.
Группа Свинец и изделия из него,      Изготовление, при котором все
78     кроме продуктов позиции        используемые материалы должны
7802 00 000                    классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
Группа Цинк или изделия из него,      Изготовление, при котором все
79     кроме продуктов позиции        используемые материалы должны
7902 00 000                    классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
Группа Олово и изделия из него,       Изготовление, при котором все
80     кроме продуктов позиции        используемые материалы должны
8002 00 000                    классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции.
из     Прочие недрагоценные металлы,  Изготовление, при котором все
группы необработанные и изделия из    используемые материалы должны
81     них                            классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции.
8208   Ножи и режущие лезвия для      Изготовление из любых
машин или механических         материалов любых позиций.
приспособлений                 Однако стоимость используемых
материалов той же позиции,
что и готовый продукт не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа Реакторы ядерные, котлы,       Изготовление, при котором
84     оборудование и механические    стоимость всех используемых
устройства, их части, кроме    материалов не должна превышать
продуктов, относящихся к       50 % цены конечной продукции.
следующим позициям, для        В вышеуказанном пределе
которых применяемые правила    материалы, классифицируемые
излагаются далее: 8403, 8404,  в той же позиции, что и
8406-8408, 8412, 8415, 8418,   продукт, могут использоваться
8425-8430, 8444-8447,          только до суммы в пределе
8448, 8452, 8456-8466,         5 % цены конечной продукции.
8469-8472, 8480, 8484, 8485.
8403   Котлы центрального отопления,  Изготовление, при котором
кроме котлов товарной позиции  процентная доля добавленной
8402                           стоимости должна составлять
не менее 50 % цены конечной
продукции.
8404   Вспомогательное оборудование   Изготовление, при котором
для использования с котлами    процентная доля добавленной
товарной позиции 8402 или      стоимости должна составлять
8403 (например, экономайзеры,  не менее 50 % цены конечной
перегреватели, сажеудалители,  продукции
газовые рекуператоры),
конденсаторы для пароводяных
или других паровых силовых
установок
8406   Турбины на водяном паре и      Изготовление, при котором
турбины паровые прочие         стоимость всех используемых
материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции
8407   Двигатели внутреннего сгорания Изготовление, при котором
с искровым зажиганием, с вра-  стоимость всех используемых
щающимся или возвратно-посту-  материалов не должна
пательным движением поршня     превышать 50 % цены конечной
продукции
8408   Двигатели внутреннего сгорания Изготовление, при котором
поршневые с воспламенением от  стоимость всех используемых
сжатия (дизели и полудизели)   материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
8412   Двигатели и силовые установки  Изготовление, при котором
прочие                         стоимость всех используемых
материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции
8415   Установки для кондициониро-    Изготовление, при котором
вания воздуха, оборудованные   стоимость всех используемых
вентилятором с двигателем и    материалов не должна
приборами для изменения        превышать 50 % цены конечной
температуры и влажности        продукции.
воздуха, включая кондиционеры,
в которых влажность не регу-
лируется отдельно.
8418   Холодильники, морозильники     Изготовление, при котором
и прочее холодильное или       стоимость всех используемых
морозильное оборудование       материалов не должна превы-
электрическое или других       шать 50 % цены конечной
типов; тепловые насосы, кроме  продукции. В вышеуказанном
установок для кондициониро-    пределе материалы, классифи-
вания воздуха товарной         цируемые в той же позиции,
позиции 8415.                  что и продукт, могут исполь-
зоваться только до суммы в
пределе 5 % цены конечной
продукции.

8425-8428   Машиналар, көтергiш, тиеу      Дайындау, ол кезде
немесе түсiру жабдықтары мен   барлық пайдаланылатын
құрал-жабдықтары               материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8429        Бұрылмайтын және бұрылатын     Дайындау, ол кезде
опырмасы бар өзi жүретін       барлық пайдаланылатын
бульдозерлер, автогрейдерлер   материалдардың құны
мен жобалаушылар,              түпкiлiктi өнiм бағасының
бекiткiштер, механикалық       50%-ынан аспауы тиiс.
күректер, экскаваторлар,       Жоғарыда көрсетiлген
бiр шөмiштi тиегiштер,         шектеуде 8431
таптайтын машиналар, жол       позицияның
аунақтары                      материалдары түпкілiктi
өнiм бағасының 5%-ы
шегiндегi сомаға дейiн
ғана пайдаланылуы мүмкiн
8430        Тасымалдауға, жобалауға,       Дайындау, ол кезде
талдаманы пiшiндеуге,          барлық пайдаланылатын
таптауға, тығыздауға,          материалдардың құны
топырақты, пайдалы қазбаларды  түпкiлiктi өнiм бағасының
немесе кендердi қазуға немесе  50%-ынан аспауы тиiс.
бұрғылауға арналған машиналар  Жоғарыда көрсетiлген
мен өзге де тетiктер;          шектеуде 8431
қадаларды қағуға және          позицияның
шығаруға арналған жабдықтар;   материалдары түпкілiктi
соқалық және роторлық қар      өнiм бағасының 5%-ы
тазалағыштар                   шегiндегi сомаға дейiн
ғана пайдаланылуы мүмкiн
8431        Тек қана немесе негiзiнен      Дайындау, ол кезде
8425-8430 тауар                барлық пайдаланылатын
позицияларының жабдықтарына    материалдардың құны
арналған бөлшектер             түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8444 00-    Тоқыма өнеркәсiбiне арналған   Дайындау, ол кезде
8447        машиналар                      барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8448        8444 00-8447 позициялардың     Дайындау, ол кезде
машиналарына қосалқы           барлық пайдаланылатын
жабдықтар                      материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8452        Тігiн машиналары, 8440 тауар   Дайындау, ол кезде
позициясының түптейтiннен,     барлық пайдаланылатын
мұқабалайтыннан басқа; жиhаз,  материалдардың құны
тiгiн машиналарына әдейi       түпкiлiктi өнiм бағасының
арналған түптер мен            50%-ынан аспауы тиiс
қаптамалар; тiгiн
машиналарына арналған
инелер
8456-8466   8456-8466 позициялардың        Дайындау, ол кезде
машиналары мен жабдықтары;     барлық пайдаланылатын
тек қана немесе негізiнен      материалдардың құны
8456-8466 позициялардың        түпкiлiктi өнiм бағасының
машиналарына және              50%-ынан аспауы тиiс
жабдықтарына арналған
бөлшектер мен керек-жарақтар

8425-8428 Машины, оборудование и      Изготовление, при котором
приспособления подъемные,      стоимость всех используемых
погрузочные или разгрузочные.  материалов не должна превы-
шать 50% цены конечной
продукции.
8429   Бульдозеры самоходные с        Изготовление, при котором
неповоротным и поворотным      стоимость всех используемых
отвалом, автогрейдеры и        материалов не должна превы-
планировщики, скреперы,        шать 50 % цены конечной
механические лопаты,           продукции. В вышеуказанном
экскаваторы, одноковшовые      пределе материалы позиции
погрузчики, трамбовочные       8431 могут использоваться
машины, дорожные катки.        только до суммы в пределе
5 % цены конечной
продукции.
8430   Машины и механизмы прочие      Изготовление, при котором
для перемещения, планировки,   стоимость всех используемых
профилирования разработки,     материалов не должна превышать
трамбования, уплотнения,       50 % цены конечной продукции.
выемки или бурения грунта,     В вышеуказанном пределе
полезных ископаемых или руд;   материалы позиции 8431 могут
оборудование для забивки и     использоваться только до суммы
извлечения свай; снего-        в пределе 5 % цены конечной
очистители плужные и роторные  продукции.
8431   Части, предназначенные         Изготовление, при котором
исключительно или в основном   стоимость всех используемых
для оборудования товарных      материалов не должна превышать
позиций 8425-8430.             50 % цены конечной продукции
8444 00- Машины для текстильной       Изготовление, при котором
8447   промышленности                 стоимость всех используемых
материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции
8448   Вспомогательное оборудование   Изготовление, при котором
для машин позиций 8444 00 -    стоимость всех используемых
8447                           материалов не должна превы-
шать 50 % цены конечной
продукции
8452   Машины швейные, кроме          Изготовление, при котором
переплетных, брошюровочных     стоимость всех используемых
товарной позиции 8440; мебель, материалов не должна превышать
основания и покрытия, предназ- 50 % цены конечной продукции
наченные специально для
швейных машин; иглы для
швейных машин.
8456-8466 Машины и оборудование       Изготовление, при котором
позиций 8456-8466; части и     стоимость всех используемых
принадлежности, предназначен-  материалов не должна превышать
ные исключительно или в основ- 50 % цены конечной продукции
ном для машин и оборудования
позиций 8456-8466

8469-8472   Механикалық қондырғылар        Дайындау, ол кезде
(баспа машинкалары,            барлық пайдаланылатын
калькуляторлар, көбейткіш      материалдардың құны
және мұқабалайтын машиналар    түпкiлiктi өнiм бағасының
және т.б.), 8471 позицияның    50%-ынан аспауы тиiс
тауарларынан басқа
8480        Қорамжәшіктер және             Дайындау, ол кезде
құймақалыптар; құйма           барлық пайдаланылатын
табандар; құйма үлгiлер;       материалдардың құны
металдарды, металды            түпкiлiктi өнiм бағасының
карбидтердi, шыныларды,        50%-ынан аспауы тиiс
минералды материалдарды,
резеңкелер мен
пластмассаларды құюға
арналған (құймақалыптардан
басқа) қалыптар
8484        Tөceлгіштер және басқа         Дайындау, ол кезде
материалмен қиысатын немесе    барлық пайдаланылатын
металдың екі немесе одан да    материалдардың құны
көп қабатынан тұратын ұқсас    түпкiлiктi өнiм бағасының
металл табақтардан жасалған    50%-ынан аспауы тиiс
бiрігулер; құрамы бойынша
әртүрлі, әртүрлі орамдағы
төселгiштер мен ұқсас
бiрігулердің жинақтары мен
жиынтықтары; механикалық
тығыздағыштар
8485        Жабдықтардың электрлiк         Дайындау, ол кезде
қосылыстары, түйiспелердiң,    барлық пайдаланылатын
орауыштардың, сымдар мен       материалдардың құны
басқа электр бөлшектерiнiң     түпкiлiктi өнiм бағасының
оқшаулауыштары жоқ басқа       50%-ынан аспауы тиiс
жерде аталмаған бөлшектерi
85-топ      Электр машиналары және         Дайындау, ол кезде
жабдықтары, олардың            барлық пайдаланылатын
бөлшектерi; дыбыс жазғыш және  материалдардың құны
дыбыс шығаратын аппаратура,    түпкiлiктi өнiм бағасының
теледидарлық бейненi және      50%-ынан аспауы тиiс.
дыбысты жазуға және            Жоғарыда көрсетілген
жаңғыртуға арналған            шектеуде өнімдікіндей
аппаратура, олардың            позицияда жіктелетін
бөлшектерi мен                 материалдар түпкілікті
керек-жарақтары, олар үшiн     өнім бағасының 10%-ы
қолданылатын eрежелер бұдан    шегіндегі сомаға дейін
әрi жазылатын мынадай          ғана пайдаланылуы
позициялардың тауарларынан     мүмкін
басқа: 8501, 8502, 8507,
8518-ден, 8519-8521,
8523-8528, 8535-8537, 8542,
8544, 8545
8501        Электрлi қозғалтқыштар мен     Дайындау, ол кезде
генераторлар                   барлық пайдаланылатын
(электрогенераторлық           материалдардың құны
қондырғылардан басқа)          түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс.
Жоғарыда көрсетiлген
шектеуде 8503 позицияның
материалдары түпкілікті
өнім бағасының 10%-ы
шегіндегі сомаға дейін
ғана пайдаланылуы мүмкін
8502        Электр генераторлық            Дайындау, ол кезде
қондырғылар және айналып       барлық пайдаланылатын
тұратын электрлi               материалдардың құны
түрлендiргіштер                түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс.
Жоғарыда көрсетiлген
шектеуде 8503 позицияның
материалдары түпкілікті
өнім бағасының 10%-ы
шегіндегі сомаға дейін
ғана пайдаланылуы мүмкін
8507        Оларға арналған айырғыштарды   Кез келген позициялардың
қоса алғанда, тiкбұрышты       материалдарынан
(оның iшiнде шаршылыны)        дайындау. Алайда, дайын
немесе өзге пішiндi электрлi   өнiмдiкiндей позицияның
аккумуляторлар                 пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8518-ден    Микрофондар және оларға        Дайындау, ол кезде
арналған қондырмалар;          барлық пайдаланылатын
корпустарына бекiтiлген        материалдардың құны
немece бекiтiлмеген дыбыс      түпкiлiктi өнiм бағасының
ұлғайтқыштар; жиiлiгі төмен    50%-ынан аспауы тиiс.
электрлі күшейткіштер;         Жоғарыда көрсетiлген
электрлі дыбыс ұлғайтқыш       шектеуде өнiмдiкiндей
қондырғылар                    позицияда жiктелетiн
материалдар түпкiлiктi
өнiм құнының 5%-ы
шегiндегi сомаға дейiн
ғана пайдаланылуы мүмкін
8519        Электр ойнағыш қондырғылар     Дайындау, ол кезде
(дектер), грампластинка        барлық пайдаланылатын
ойнатқыштар, кассеталық        материалдардың құны
плейерлер және дыбыс жазушы    түпкiлiктi өнiм бағасының
қондырғылар жоқ басқа дыбыс    50%-ынан аспауы тиiс
жаңғыртушы аппаратура
8520        Магнитофондар және дыбыс       Дайындау, ол кезде
жаңғыртушы қондырғыларды       барлық пайдаланылатын
қамтыған немесе қамтымаған     материалдардың құны
өзге де дыбыс жазғыш           түпкiлiктi өнiм бағасының
аппаратура                     50%-ынан аспауы тиiс
8521        Бейнежазғыш немесе бейне       Дайындау, ол кезде
көрсеткiш, бейнетюнермен       барлық пайдаланылатын
қосылған немесе қосылмаған     материалдардың құны
аппаратура                     түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8523        Дайын, жазылмаған, дыбыс       Дайындау, ол кезде
жазуға немесе ұқсас басқа      барлық пайдаланылатын
құбылыстарды жазуға арналған   материалдардың құны
тасымалдаушылар, 37-топтың     түпкiлiктi өнiм бағасының
бұйымдарынан басқа             50%-ынан аспауы тиiс
8524        Дыбыс жазуға немесе ұқсас      Дайындау, ол кезде
жазбаларға арналған            барлық пайдаланылатын
күйтабақтар, таспалар және     материалдардың құны
басқа да тасымалдаушылар,      түпкiлiктi өнiм бағасының
матрицалар мен                 50%-ынан аспауы тиiс.
грампластинкалар дайындауға    Жоғарыда көрсетiлген
арналған қалыптарды қоса       шектеуде 8523 позицияның
алғанда, жазылғандар,          материалдары түпкiлiктi
37-топтың бұйымдарынан басқа   өнiм бағасының 10%-ы
шегiндегi сомаға дейiн
ғана пайдаланылуы мүмкін
8525        Радиотелефон, радиотелеграф    Дайындау, ол кезде
байланысына, радиохабарларын   барлық пайдаланылатын
таратуға немесе теледидарға    материалдардың құны
арналған таратқыш аппаратура,  түпкiлiктi өнiм бағасының
өзiне қабылдағыш, дыбыс        50%-ынан аспауы тиiс
жазғыш немесе жаңғыртқыш
аппаратураны қамтитын немесе
қамтымайтын; теледидар
камералары; тек қана бейненi
жаңғыртатын бейне камералар
және өзге де жазатын бейне
камералар
8526        Радиолокациялық,               Дайындау, ол кезде
радионавигациялық аппаратура   барлық пайдаланылатын
және қашықтан басқаратын       материалдардың құны
радио аппаратура               түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
8527        Радиотелефон, радиотелеграф    Дайындау, ол кезде
байланысына немесе             барлық пайдаланылатын
радиохабарларын таратуға       материалдардың құны
арналған қабылдау              түпкiлiктi өнiм бағасының
аппаратурасы, бiр корпуста     50%-ынан аспауы тиiс.
дыбыс жазатын немесе дыбыс     Жоғарыда көрсетiлген
жаңғыртатын аппаратурамен      шектеуде 8529 позицияның
немесе сағаттармен             материалдары түпкiлiктi
бiрiктiрiлген немесе           өнiм бағасының 10%-ы
бiрiктiрiлмеген                шегiндегi сомаға дейiн
ғана пайдаланылуы мүмкін
8528        Теледидар байланысына          Дайындау, ол кезде
арналған қабылдағыш            барлық пайдаланылатын
аппаратура, радиохабарын       материалдардың құны
тарату қабылдағышымен немесе   түпкiлiктi өнiм бағасының
дыбыс жазатын немесе дыбыс     50%-ынан аспауы тиiс.
жаңғыртатын немесе дыбыс       Жоғарыда көрсетiлген
немесе бейне жаңғыртатын       шектеуде 8529 позицияның
аппаратурамен бiрiктiрiлген    материалдары түпкiлiктi
немесе бiрiктiрiлмеген;        өнiм бағасының 5%-ы
бейне мониторлар және бейне    шегiндегi сомаға дейiн
проекторлар                    ғана пайдаланылуы мүмкiн

8469-8472 Механические устройства     Изготовление, при котором
(пишущие машинки, калькуля-    стоимость всех используемых
торы, множительные и брошю-    материалов не должна превышать
ровальные машины и т.п.),      50 % цены конечной продукции
кроме товаров позиции 8471
8480   Опоки и изложницы; литейные    Изготовление, при котором
поддоны; литейные модели;      стоимость всех используемых
формы (кроме изложниц) для     материалов не должна
литья металлов, металлических  превышать 50 % цены конечной
карбидов, стекла, минеральных  продукции.
материалов, резины или
пластмасс
8484   Прокладки и аналогичные        Изготовление, при котором
сочленения из листового        стоимость всех используемых
металла в сочетании с другим   материалов не должна превышать
материалом или состоящие из    50 % цены конечной продукции
двух или более слоев металла;
наборы или комплекты прокладок
и аналогичных сочленений,
различных по составу, в
различной упаковке; механи-
ческие уплотнения.
8485   Части оборудования, не         Изготовление, при котором
имеющие электрических          стоимость всех используемых
соединений, изоляторов         материалов не должна
контактов, катушек, проводов   превышать 50 % цены конечной
или других электрических       продукции
деталей, в другом месте не
поименованные
Группа Электрические машины и         Изготовление, при котором
85     оборудование, их части;        стоимость всех используемых
звукозаписывающая и звуко-     материалов не должна превышать
воспроизводящая аппаратура,    50 % цены конечной продукции.
аппаратура для записи и        В вышеуказанном пределе
воспроизведения телевизион-    материалы, классифицируемые в
ного изображения и звука,      той же позиции, что и продукт,
их части и принадлежности,     могут использоваться только
кроме товаров следующих        до суммы в пределах 10 % цены
позиций, для которых приме-    конечной продукции
няемые правила излагаются
далее: 8501, 8502, 8507,
из 8518, 8519-8521,
8523-8528, 8535-8537,
8542, 8544, 8545
8501   Двигатели и генераторы         Изготовление, при котором
электрические (кроме электро-  стоимость всех используемых
генераторных установок)        материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции.
В вышеуказанном пределе
материалы позиции 8503 могут
использоваться только до
суммы в пределах 10 % цены
конечной продукции.
8502   Электрогенераторные установки  Изготовление, при котором
и вращающиеся электрические    стоимость всех используемых
преобразователи                материалов не должна превы-
шать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном
пределе материалы позиции
8501 или 8503 могут
использоваться только до
суммы в пределах 10 % цены
конечной продукции.
8507   Аккумуляторы электрические,    Изготовление из материалов
включая сепараторы для них,    любых позиций. Однако стои-
прямоугольной (в том числе     мость используемых материалов
квадратной) или иной формы.    той же позиции, что и готовый
продукт не должна превышать
50 % цены конечной продукции.
из 8518 Микрофоны и подставки для     Изготовление, при котором
них; громкоговорители, смонти- стоимость всех используемых
рованные или не смонтирован-   материалов не должна превышать
ные в корпусах; электрические  50 % цены конечной продукции.
усилители низкой частоты;      В вышеуказанном пределе
электрические звукоусилитель-  материалы, классифицируемые в
ные устройства                 той же позиции, что и продукт,
могут использоваться только
до суммы в пределах 5 % цены
конечной продукции.
8519   Устройства электропроигрываю-  Изготовление, при котором
щие (деки), проигрыватели      стоимость всех используемых
грампластинок, кассетные       материалов не должна превышать
плейеры и другая звуковос-     50 % цены конечной продукции
производящая аппаратура, не
имеющая звукозаписывающих
устройств.
8520   Магнитофоны и прочая звуко-    Изготовление, при котором
записывающая аппаратура,       стоимость всех используемых
включающая или не включающая   материалов не должна превы-
звуковоспроизводящие устрой-   шать 50 % цены конечной
ства                           продукции
8521   Аппаратура видеозаписывающая   Изготовление, при котором
или видеовоспроизводящая,      стоимость всех используемых
совмещенная или не совмещен-   материалов не должна
ная с видеотюнером             превышать 50 % цены конечной
продукции
8523   Носители готовые, незаписан-   Изготовление, при котором
ные, для записи звука или      стоимость всех используемых
аналогичной записи других      материалов не должна превы-
явлений, кроме изделий группы  шать 50 % цены конечной
37                             продукции
8524   Пластинки, ленты и другие      Изготовление, при котором
носители для записи звука или  стоимость всех используемых
аналогичных записей, записан-  материалов не должна превы-
ные, включая матрицы и формы   шать 50 % цены конечной
для изготовления грампласти-   продукции. В вышеуказанном
нок, кроме изделий группы 37   пределе материалы позиции
8523 могут использоваться
только до суммы в пределах
10 % цены конечной продукции.
8525   Аппаратура передающая для      Изготовление, при котором
радиотелефонной, радиотеле-    стоимость всех используемых
графной связи, радиовещания    материалов не должна превы-
или телевидения, включающая    шать 50 % цены конечной
или не включающая в себя       продукции.
приемную, звукозаписывающую
или воспроизводящую аппара-
туру; телевизионные камеры;
видеокамеры, только воспроиз-
водящие изображение, и запи-
сывающие видеокамеры прочие
8526   Аппаратура радиолокационная,   Изготовление, при котором
радионавигационная и радио-    стоимость всех используемых
аппаратура дистанционного      материалов не должна превы-
управления                     шать 50 % цены конечной
продукции
8527   Аппаратура приемная для        Изготовление, при котором
радиотелефонной, радиотеле-    стоимость всех используемых
графной связи или радио-       материалов не должна превы-
вещания, совмещенная или не    шать 50 % цены конечной
совмещенная в одном корпусе    продукции. В вышеуказанном
со звукозаписывающей или       пределе материалы позиции
звуковоспроизводящей аппара-   8529 могут использоваться
турой или часами               только до суммы в пределах
10 % цены конечной продукции
8528   Аппаратура приемная для        Изготовление, при котором
телевизионной связи, совмещен- стоимость всех используемых
ная или не совмещенная с       материалов не должна превы-
радиовещательным приемником    шать 50 % цены конечной
или аппаратурой, записывающей  продукции. В вышеуказанном
или воспроизводящей звук или   пределе материалы позиции
воспроизводящей звук или       8529 могут использоваться
изображение;                   только до суммы в пределах
видеомониторы и видеопроекторы.5 % цены конечной продукции

8535, 8536  Электр тiзбектерiн жалғауға    Дайындау, ол кезде
немесе қорғауға арналған       барлық пайдаланылатын
немесе электр тiзбектерiне     материалдардың құны
қосуға арналған немесе қуаты   түпкiлiктi өнiм бағасының
1000 В астам және 1000 В       50%-ынан аспауы тиiс.
аспайтын электр                Жоғарыда көрсетiлген
тiзбектерiндегi электр         шектеуде 8529 позицияның
аппаратурасы                   материалдары түпкiлiктi
өнiм бағасының 5%-ы
шегiндегi сомаға дейiн
ғана пайдаланылуы мүмкін
8537        Пульттер, панельдер, аспалар,  Дайындау, ол кезде
үстелдер, үлестiргiш           барлық пайдаланылатын
қалқандар және өзге де электр  материалдардың құны
аппаратурасына арналған        түпкiлiктi өнiм бағасының
негiздер, 8535 немесе 8536     50%-ынан аспауы тиiс.
тауар позициясының екi немесе  Жоғарыда көрсетiлген
одан да көп электр тоғын       шектеуде 8538 позицияның
басқаруға немесе үлестiруге    материалдары түпкiлiктi
арналған қондырғылармен        өнiм бағасының 5%-ы
жабдықталған, оның iшiнде      шегiндегi сомаға дейiн
өзiне 90-топтың аспаптары      ғана пайдаланылуы мүмкін
немесе қондырғыларын қамтитын
және цифрлық басқару
аппараттары, 8517 тауар
позициясының жалғаушы
қондырғыларынан басқа
8542        Электрондық интегралдық        Дайындау, ол кезде
сызбалар және микрожинақтар    барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс.
Жоғарыда көрсетiлген
шектеуде 8541 және 8542
позициялардың
материалдары түпкiлiктi
өнiм бағасының 5%-ы
шегiндегi сомаға дейiн
ғана пайдаланылуы мүмкін
8544        Оқшауланған сымдар             Дайындау, ол кезде
(эмальданғандарды немесе       барлық пайдаланылатын
анодталғандарды қоса           материалдардың құны
алғанда), кабельдер            түпкiлiктi өнiм бағасының
(коаксиальдiнi қоса алғанда)   50%-ынан аспауы тиiс
және басқа да оқшауланған
бiрiктiргiш бөлшектерi бар
немесе жоқ электр
өткiзгiштерi: олар электр
өткiзгiштерiмен немесе
бiрiктiргiш элементтермен
бiрге жинақта бар немесе
жоғына қатыссыз жеке
қабықтары талшықтардан
жасалған талшықты-оптикалық
кабельдер
8545        Көмiр электродтары, көмiр      Дайындау, ол кезде
шөткелерi, шамдарға немесе     барлық пайдаланылатын
батареяларға арналған          материалдардың құны
көмiрлер және графиттен        түпкiлiктi өнiм бағасының
немесе көмiртегiнiң басқа      50%-ынан аспауы тиiс
түрлерiнен металмен немесе
металсыз жасалған бұйымдар,
өзге де электр техникасында
қолданылатындар
8601        Электр энергиясының    Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
сыртқы көзінен         барлық материалдардың құны
қоректенетін немесе    түпкілікті өнім бағасының
аккумуляторлық темір   50%-ынан аспауы тиіс
жол локомотивтері
8602        Өзге де темір жол      Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
локомотивтері;         тораптар мен бөлшектердің құны
локомотивтік           алғашқы жылы осы тауар түрін
тендерлер              дайындау басталатын күннен
бастап, түпкілікті өнім бағасының
95 пайызынан аспауы тиіс;
екінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 90 пайызы;
үшінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 85 пайызы;
төртінші жылы - түпкілікті
өнім бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 75 пайызы;
алтыншы жылы - түпкілікті өнім
бағасының 70 пайызы, сондай-ақ
мынадай технологиялық операция-
ларды орындау шартымен:
тепловоз арбасының қаңқасын
дайындау, жинақтау, құрастыру;
бастапқы және екінші аспаларды
дайындау, жинақтау, құрастыру
және оларды арбаларға орнату;
тежегіш жабдығын дайындау,
жинақтау, құрастыру және орнату;
тепловоз қаңқасының соңғы
бөліктерін, шеткі пластинасын,
автоқармау ұясын дайындау және
құрастыру; шкворлық торапты,
қорапты қима белдікті дайындау
және құрастыру; тепловоз
қаңқасының орталық бөлігі мен
отын багын дайындау және
құрастыру, отын багын тұмшалыққа
сынау және тепловоздың орталық
бөлігін отын багымен және
тепловоздың екі соңғы бөлігімен
біріктіру; қар тазалағышты,
сатыларды, ұстағыштарды
дайындау, құрастыру,
орнату; автоқармау орнату;
құбыржолдар, кәбіл өткізгіштер,
ауа арнасын, аккумулятор жәшігін
дайындау, құрастыру және орнату;
машинист кабинасын, машинистің
және машинист көмекшісінің
пультін дайындау, құрастыру
орнату; есіктерді, жалюздерді,
еден төсемін дайындау, құрастыру,
орнату; дизель қуысжайларын,
генератор және салқындату
желдеткішінің қуысжайларын
дайындау, құрастыру, орнату;
түрлендіргіш және жоғары вольтті
жабдықтар қуысжайларын дайындау,
құрастыру, орнату; ауа, қосымша,
радиатор қуысжайларын,
динамикалық тежегіш қуысжайын
дайындау, құрастыру, орнату;
ұлғайтқыш багын дайындау,
құрастыру, орнату; тепловоздың
осін және доңғалақ жұптарын
өңдеу; доңғалақ-мотор блоктарын
құрастыру; арба құрастыру;
арбаны тепловоз қаңқасына
енгізу; тепловоз қаңқасын
геометрияға тексеру; ауа
резервуарларын орнату; кабинада
дисплей, қозғалыс қауіпсіздігін
қамтамасыз ету жүйесін орнату,
тоңазытқыш, кондиционер орнату;
машинист крандарын орнату;
электронды жабдықтарды, басқару
тосқаулын орнату;
жылу, желдеткіш, салқындатқыш
жүйелерін орнату; өрт
сөндіргіштерді, дәретхана,
машинист креслосын орнату;
жарықтандыру аспаптарын,
радиатордың үстіне қорғау
экрандарын орнату; ауа
компрессорларын, желдеткіштерін,
отын, май, ауа сүзгілерін орнату;
радиатор, майлы жылу ауыстырғыш
орнату; басқару панелдерін,
диффузорларды, резисторларды,
электронды жабдықтарды орнату;
оқшаулағыштарды, кәбілдерді
орнату; отын шлангасын,
құбыржолдарды, отын сорғыларын
орнату; өрт сөндіру жүйесін
құрастыру және орнату;
желдеткіштің, салқындату
желдеткіштерінің,
түрлендіргіштің, сүзгілердің
тірегін орнату; тепловоз
қаңқасына дизел-генераторды
біріктіру және орнату;
аккумулятор батареяларын орнату;
электр шынжырларын және басқару,
қоректендіру, тежеу схемаларын
құрастыру және тексеру;
қауіпсіздік құралдарын орнату;
тепловоздың тораптарын,
агрегаттарын және жол
жабдықтарын сырлау; тепловозды
отынмен, маймен, сумен, құммен
жабдықтау; тепловозды сынау
8603-       Темір жол және         Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
8607-       трамвай вагондары,     барлық материалдардың құны
өзге де жылжымалы      түпкілікті өнім бағасының
құрам және олардың     50%-ынан аспауы тиіс
бөліктері

8535, 8536 Аппаратура электрическая   Изготовление, при котором
для коммутации или защиты      стоимость всех используемых
электрических цепей или для    материалов не должна превы-
подсоединений к электрическим  шать 50 % цены конечной
цепям или в электрических      продукции. В вышеуказанном
цепях на напряжение более      пределе материалы позиции
1000 В и не более 1000 В       8538 могут использоваться
только до суммы в пределах
5 % цены конечной продукции
8537   Пульты, панели, консоли,       Изготовление, при котором
столы, распределительные щиты  стоимость всех используемых
и основания для электрической  материалов не должна превы-
аппаратуры прочие, оборудован- шать 50 % цены конечной
ные двумя или более устройст-  продукции. В вышеуказанном
вами товарной позиции 8535     пределе материалы позиции
или 8536 для управления или    8538 могут использоваться
распределения электрического   только до суммы в пределах
тока, в том числе включающие   5 % цены конечной продукции
в себя приборы или устройства
группы 90 и цифровые аппараты
управления, кроме коммутацион-
ных устройств товарной позиции
8517
8542   Схемы электронные интегральные Изготовление, при котором
и микросборки                  стоимость всех используемых
материалов не должна превы-
шать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном
пределе материалы позиций
8541 и 8542 могут
использоваться только до
суммы в пределах 5 % цены
конечной продукции.
8544   Провода изолированные (включая Изготовление, при котором
эмалированные или анодирован-  стоимость всех используемых
ные), кабели (включая коакси-  материалов не должна превы-
альные) и другие изолированные шать 50 % цены конечной
электрические проводники с     продукции.
соединительными деталями или
без них: кабелеволоконно-
оптические, составленные из
волокон с индивидуальными
оболочками, безотносительно к
тому, находятся они или нет в
сборе с электропроводниками
или соединительными элементами
8545   Электроды угольные, угольные   Изготовление, при котором
щетки, угли для ламп или       стоимость всех используемых
батареек и изделия из графита  материалов не должна превы-
или других видов углерода с    шать 50 % цены конечной
металлом или без металла,      продукции
прочие, применяемые в
электротехнике
8601   Железнодорожные                 Изготовление, при котором
локомотивы,                     стоимость всех используемых
с питанием от внешнего          материалов не должна превышать
источника                       50 % цены конечной продукции
электроэнергии, или
аккумуляторные
8602   Железнодорожные                 Изготовление, при котором
локомотивы прочие;              стоимость используемых узлов
локомотивные тендеры            и деталей не должна превышать
в первый год, с даты начала
изготовления данного вида товара
95 процентов цены конечной
продукции; во второй год - 90
процентов цены конечной продукции;
в третий год - 85 процентов цены
конечной продукции;
в четвертый год - 80 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 75 процентов
цены конечной продукции;
в шестой год - 70 процентов цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения
технологических операций:
изготовление, комплектация,
сборка рамы тележки тепловоза;
изготовление, комплектация,
сборка первичных и вторичных
подвесок и их установка на
тележки; изготовление,
комплектация, сборка и установка
тормозного оборудования;
изготовление и сборка концевых
частей рамы тепловоза, торцевой
пластины, кармана автосцепки;
изготовление и сборка шкворневого
узла, балки коробчатого сечения;
изготовление и сборка центральной
части рамы тепловоза и топливного
бака, испытание топливного бака
на герметичность и объединение
центральной части рамы тепловоза
с топливным баком и двух концевых
частей рамы тепловоза;
изготовление, сборка, установка
снегоочистителя, лестниц,
поручней; установка автосцепки;
изготовление, сборка и установка
трубопроводов, кабелепроводов,
воздуховодов, аккумуляторного
ящика; изготовление, сборка,
установка кабины машиниста,
пультов машиниста и помощника
машиниста; изготовление, сборка,
установка дверей, жалюзи, настила
пола; изготовление, сборка,
установка дизельного отсека,
отсеков генератора и вентилятора
охлаждения; изготовление, сборка,
установка отсеков преобразователя
и высоковольтного оборудования;
изготовление, сборка, установка
воздушного, дополнительного,
радиаторного отсеков, отсека
динамического тормоза;
изготовление, сборка, установка
расширительного бака; обработка
оси и колесных пар тепловоза;
сборка колесно-моторных блоков;
сборка тележки; подкатка тележек
под раму тепловоза; проверка рамы
тепловоза на геометрию; установка
воздушных резервуаров; установка
дисплея в кабине, системы
обеспечения безопасности движения,
установка холодильника,
кондиционера; установка кранов
машиниста; установка электронного
оборудования, блокировок
управления; установка системы
отопления, вентиляции, охлаждения;
установка огнетушителей, туалета,
кресел машиниста; установка
осветительных приборов, защитных
экранов над радиатором; установка
воздушных компрессоров,
вентиляторов, топливного,
масляного, воздушного фильтров;
установка радиатора, масляного
теплообменника; установка панелей
управления, диффузоров,
резисторов, электронного
оборудования; установка изоляторов,
кабелей; установка топливных
шлангов, трубопроводов,
топливных насосов; сборка и
установка системы пожаротушения;
установка опоры вентиляторов,
вентиляторов охлаждения,
преобразователя, фильтров;
объединение и установка
дизельгенератора на раму
тепловоза; установка
аккумуляторных батарей; сборка
и проверка электрических цепей
и схем управления, питания,
торможения; установка приборов
безопасности; покраска узлов,
агрегатов и оборудования
тепловоза; экипировка тепловоза
топливом, маслом, водой, песком;
испытания тепловоза
8603-8607  Железнодорожные             Изготовление, при котором стоимость
и трамвайные вагоны         всех используемых материалов
и иной подвижной состав     не должна превышать 50 %
и его части                 цены конечной продукции

8608 00     Темiр жол және трамвай         Дайындау, ол кезде
жолдарына арналған жол         барлық пайдаланылатын
жабдықтары мен қондырғылары;   материалдардың құны
механикалық (электрлi          түпкiлiктi өнiм бағасының
механикалықтарды қоса          50%-ынан аспауы тиiс.
алғанда) дабыл берушi          Жоғарыда көрсетiлген
жабдықтар, темiр жолдар,       шектеуде өнімдікіндей
трамвай жолдары, iшкi су       позицияда жіктелетін
жолдары, тұрақ құрылыстары,    материалдар түпкiлiктi
айлақ құрылыстары немесе       өнiм құнының 5%-ы
әуеайлақтар үшiн немесе        шегiндегi сомаға дейiн
қозғалыстың қауiпсiздiгiн      ғана пайдаланылуы мүмкін
қамтамасыз етуге немесе
бақылауға арналған
қондырғылар; аталған
қондырғылар мен жабдықтардың
бөлшектерi
8609 00     Контейнерлер (сұйық жүктердi   Дайындау, ол кезде
тасымалдауға арналған          барлық пайдаланылатын
ыдыстарды қоса алғанда), бiр   материалдардың құны
немесе бiрнеше көлiк           түпкiлiктi өнiм бағасының
түрлерiмен тасымалдауға әдейi  50%-ынан аспауы тиiс
арналған және жабдықталған
87-топ      Жердегi көлiк құралдары,       Дайындау, ол кезде
олардың бөлшектерi мен         барлық пайдаланылатын
жабдықтары, олар үшiн          материалдардың құны
қолданылатын ережелер бұдан    түпкiлiктi өнiм бағасының
әрi - жазылатын 8702-8704      50%-ынан аспауы тиiс
позициялардың тауарларынан
басқа
8701      Тракторлар (8709      Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
тауар позициясындағы  тораптар мен бөлшектердің құны
тракторлардан басқа)  алғашқы жылы осы тауар түрін
дайындау басталатын күннен бастап
түпкілікті өнім бағасының 95
пайызынан аспауы тиіс;
екінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 90 пайызы;
үшінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 85 пайызы;
төртінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 75 пайызы;
алтыншы жылы - түпкілікті
өнім бағасының 70 пайызы,
сондай-ақ мынадай технологиялық
операцияларды орындау шартымен:
жартылай рамалы алдыңғы осьті
орнату; қозғалтқышты орнату; артқы
мостты орнату; гидробакті орнату;
гидроаспаларды құрастыру және
орнату; карданды білігі бар
тіректерді құрастыру және орнату;
ауа баллондарын құрастыру және
орнату; гидрожүйенің май
өткізгіштерін орнату; отын
бактерін құрастыру және орнату;
цилиндрлі рулдік тарту күшін
орнату; рулдік баған мен тосқауыл
кранын құрастыру және орнату;
алдыңғы қанаттардың кронштейндерін
орнату; май және су радиаторын
құрастыру және орнату; гидрожүйені
және гидрокөлемді рулдік басқаруды
орнату; дыбыстық белгіні орнату;
сөндіргішті орнату; қозғалтқышқа,
артқы мостқа және гидробакке май
құю; гидрожүйе мен қозғалтқышты
сынау және тексеру; газ
серіппелерін, айналар мен күнге
қарсы маңдайшаларды орнату;
фонарлар мен артқы және алдыңғы
габарит фарларды орнату;
аккумулятор батареяларының
әйнек тазартқыштарын орнату; артқы
қанаттарды құрастыру және орнату;
тракторға кабина орнату; аспаптар
қалқаншалары мен электр өткізгіштер
бұрауларын құрастыру және орнату;
рулдік колонканы, алдыңғы жетекші
мостының қосу тарту күшін, тоқтау
белгісін сөндіруді орнату;
пердешелерді, тұру тежегішінің
рычагын, тарту күшін, ажырату
муфтасын орнату; алдыңғы және
артқы доңғалақтарды орнату;
шлангілерді, жылытуды қосу және
рулдік доңғалақты орнату; қаптаманы
құрастыру және орнату;
табличкаларды, тұтқыштарды және
тыстарды орнату; төсеніштерді және
қапталдық панелдерді орнату
8703**,     Автомобильдер, адамдарды       Дайындау, ол кезде
8702***,    тасымалдауға арналған жеңiл    пайдаланылатын тораптар
8704***     және өзге де моторлы көлiк     мен детальдар құны
жолдарда    құралдары, жүк-жолаушы         түпкiлiктi өнiм бағасының
көрсетілген автомобильдердi, фургондар     50%-ынан аспауы тиiс,
тауарлардан мен жарыс автомобильдерiн,     сондай-ақ мынадай
басқа, 8702 жүк автомобильдерiн қоса       технологиялық
-8704       алғанда                        операцияларды орындау
шартымен: қорапты
(кабинаны) дайындау
және сырлау;
қозғалтқышты қондыру
және бекiту, басқару
тетiктерiн қозғалтқышқа
қосу;
радиаторларды қондыру
және суыту жүйелерiн
iске қосу;
амортизаторларды бекiту,
трансмиссияларды iске
қосу;
алдыңғы аспаларды және
жартылай осьтердi құру,
артқы аспаны қондыру;
рульмен басқаруды
алдыңғы доңғалақтардың
күпшегiмен бiрiктiру;
доңғалақтарды қондыру
және алдыңғы күпшектің
мойын тiректерiнiң
тартылуын реттеу;
оталдыру орауыштарын
қондыру;
рульмен басқарудың
гидрожүйесiне, тежеу
жүйесiне, гидроiлiнiсуге
май құю және жел беру;
фарларды, алдыңғы және
артқы белгi беру
шамдарын қондыру және
iске қосу;
сөндіргіштi және
пайдаланылған газ
шығаратын құбырлар
секцияларын қондыру;
отын багiн қондыру және
отын құбырын iске қосу;
генераторды қондыру
және жетекшi белдiктiң
керiлуiн реттеу;
ернеулiк электр
тiзбектерiнiң жұмысын
тексере отырып,
аккумуляторды қондыру
және iске қосу;
қозғалтқыштың
диагностикасы және оны
реттеу;
тежеу жүйесiнiң
тиімдiлiгiн тексеру;
тез зақымданатын
жерлердi сақтау;
жинағаннан кейін
ақауларды жою;
табличкаға және
автомобильге
сәйкестендiру нөмірін
жазу;
автомобильдi жүргізіп
жаттықтыру.
8704 позицияның
тауарлары үшiн жоғарыда
көрсетiлген
технологиялық және
өндiрiстiк операцияларда
қорапты (кабинаны)
жасау және бояу орнына
аспалы және көпiрлерi
бар қаңқаны жасау
жөнiндегi операцияларды
орындауға рұқсат берiледi
8702***,  Жүргізушіні қоса       Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
8704***   алғанда, адамдарды     тораптар мен бөлшектердің құны
тасымалдауға           алғашқы жылы осы тауар түрін
арналған моторлы       дайындау басталатын күннен бастап,
көлік құралдары;       түпкілікті өнім бағасының 95
жүктерді тасымалдауға  пайызынан аспауы тиіс;
арналған моторлы       екінші жылы - түпкілікті өнім
көлік құралдары        бағасының 90 пайызы;
үшінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 85 пайызы;
төртінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті
өнім бағасының 75 пайызы;
алтыншы жылы - түпкілікті өнім
бағасының 70 пайызы, сондай-ақ
мынадай технологиялық операцияларды
орындау шартымен:
қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және
сырлау; қозғалтқышты орнату және
бекіту; басқару тетіктерін
қозғалтқышқа қосу; радиаторларды
орнату және салқындату жүйелерін
қосу; амортизаторларды бекіту;
трансмиссияны қосу; алдыңғы және
артқы аспалар мен жартылай осьтерді
орнату; рулдік басқаруды алдыңғы
доңғалақтардың күпшектерімен
жалғау; алдыңғы күпшектің
подшипниктерінің тартпаларын
орнату және реттеу; рулдік басқару
жүйесін; тежегіштік жүйені;
гидроажыратқышты түзету және тарту;
фарларды; алдыңғы және артқы
сигналдық фонарьларды орнату және
қосу; сөндіргішті және құбыр
қақпақшасының бөліктерін орнату;
отын багын орнату және отын
өткізгішті қосу; генераторды
орнату және жетекті белдіктің
тартылымын реттеу; шанақтың электр
тізбектерінің жұмысын тексере
отырып, аккумуляторды орнату
және қосу; қозғалтқышты
диагностикалау және реттеу;
тежегіштік жүйенің тиімділігін
тексеру; тез зақымдалатын орындарды
консервациялау; құрастырудан кейін
ақауларды анықтау; табличкаға және
автомобильге сәйкестендіру нөмірін
түсіру; автомобильді сыннан өткізу
8703**     Жеңіл автомобильдер   1. Жылдық көлемі 25000 данаға дейін
және ең бастысы       тауардың әрбір моделін шығару
адамдарды             кезінде - дайындау, ол кезде
тасымалдауға арналған алғашқы өндірілген
өзге де моторлы көлік жылы 2007 жылдан кейін (өндірістің
құралдарды (8702      басталған күніне қарамастан)
тауар                 пайдаланылатын тораптар мен
позициясындағы        бөлшектердің құны түпкілікті өнім
моторлы көлік         бағасының 90 пайызынан, екінші жылы
құралдарынан басқа)   құны түпкілікті өнім бағасының 85
жүк-жолаушы фургон    пайызынан, үшінші жылы құны
автомобильдерді және  түпкілікті өнім бағасының 83
жарыс                 пайызынан, төртінші жылдан құны
автомобильдерін қоса  түпкілікті өнім бағасының 80
алғанда               пайызынан аспауы тиіс, сондай-ақ
мынадай технологиялық
операцияларды орындау шартымен:
қозғалтқышты орнату және бекіту,
қозғалтқышқа басқару тетіктерін
қосу; артқы аспаны орнату;
газдарды шығару жүйесін орнату;
шанақ электр тізбектерін тексере
отырып, аккумулятор батареяларын
орнату және қосу;
жүру доңғалақтарын орнату;
тежегіш және салқындату
сұйықтықтарын толтыру;
тежегіш жүйесінің тиімділігін
тексеру.

8608 00 Путевое оборудование и уст-   Изготовление, при котором
ройства для железнодорожных и  стоимость всех используемых
трамвайных путей; механическое материалов не должна превы-
(включая электромеханическое)  шать 50 % цены конечной
сигнальное оборудование,       продукции. В вышеуказанном
устройства для обеспечения     пределе материалы, классифи-
безопасности или контроля за   цируемые в той же позиции,
движением для железных дорог,  что и продукт, могут
трамвайных путей, внутренних   использоваться только до
водных путей, парковочных      суммы в пределах 5 % цены
сооружений; портовых соору-    конечной продукции
жений или аэродромов; части
упомянутых устройств и
оборудования
8609 00 Контейнеры (включая емкости   Изготовление, при котором
для перевозок жидких грузов),  стоимость всех используемых
специально предназначенные     материалов не должна превы-
и оборудованные для перевозки  шать 50 % цены конечной
одним или несколькими видами   продукции
транспорта
Группа Средства наземного транспорта, Изготовление, при котором
87     их части и оборудование, кроме стоимость всех используемых
товаров позиций 8702-8704,     материалов не должна превы-
для которых применяемые пра-   шать 50 % цены конечной
вила излагаются далее          продукции
8701 Тракторы (кроме тракторов        Изготовление, при котором стоимость
товарной позиции 8709)           используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 95 процентов цены
конечной продукции; во второй год
- 90 процентов цены конечной
продукции;
в третий год - 85 процентов цены
конечной продукции;
в четвертый год - 80 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 75 процентов цены
конечной продукции;
в шестой год - 70 процентов цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических
операций: установка передней оси
с полурамой; установка двигателя;
установка заднего моста;
установка гидробака; сборка и
установка гидронавесок; сборка
и установка опоры с карданным
валом; сборка и установка
воздушных баллонов; установка
маслопроводов гидросистемы;
сборка и установка топливных
баков; установка рулевой тяги
с цилиндром; сборка и установка
рулевой колонки и крана
блокировки; установка кронштейнов
передних крыльев; сборка и
установка масляного и водяного
радиатора; установка гидросистемы
и гидрообъемное рулевое управление;
установка звукового сигнала;
установка глушителя; залив масла
в двигатель, задний мост и
гидробак; испытание и проверка
гидросистемы и двигателя;
установка газовых пружин, зеркал
и противосолнечного козырька;
установка фонарей и габаритных
фар передних и задних; установка
стеклоочистителей аккумуляторных
батарей; сборка и установка
задних крыльев; установка
кабины на трактор; сборка и
установка щитка приборов и жгутов
электропроводки; установка рулевой
колодки, тяги включения переднего
ведущего моста, выключения стоп;
установления шторки, рычага
стояночного тормоза, тяги, муфты
сцепления; установка передних и
задних колес; подсоединение
шлангов, отопления и установка
рулевого колеса; сборка и
установка облицовки; установка
табличек, рукояток и чехлов;
установка поликов и боковых
панелей
8702-8704, Автомобили, легковые и       Изготовление, при котором
кроме     прочие моторные транспортные  стоимость используемых
товаров,  средства, предназначенные для узлов и деталей не должна
указанных перевозки людей, включая      превышать 50 % цены конечной
в строках грузопассажирские автомобили, продукции, а также при
8703**,   фургоны и гоночные автомобили,условии выполнения технологи-
8702***,  автомобили грузовые.          ческих операций:
8704***                                 изготовление и окраска кузова
(кабины);
установка и закрепление
двигателя, подключение
к двигателю механизмов
управления;
установка радиаторов
и подключение систем
охлаждения;
крепление амортизаторов,
подключение трансмиссии;
установка передней
подвески и полуосей,
установка задней подвески;
соединение рулевого
управления со ступицами
передних колес;
установка колес и
регулировка затяжки
подшипников передней ступицы;
установка катушки зажигания;
заправка и прокачка гидро-
системы рулевого управления,
тормозной системы, гидро-
сцепления;
установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей;
установка глушителя и секций
выхлопного трубопровода;
установка топливного бака
и подключение топливопровода;
установка генератора и
регулировка натяжения
приводного ремня;
установка и подключение
аккумулятора с проверкой
работы бортовых
электрических цепей;
диагностика и регулировка
двигателя;
проверка эффективности тормозной
системы;
консервация быстро
повреждаемых мест;
устранение
дефектов после сборки;
нанесение идентификационного
номера на табличку и
автомобиль;
обкатка автомобиля.
В вышеуказанных
технологических и производствен-
ных операциях для товаров
позиции 8704 вместо изготов-
ления и окраски кузова
(кабины) допускается выполне-
ние операций по изготовлению
рамы с подвеской и мостами
8702***, Моторные транспортные        Изготовление, при котором
8704***  средства, предназначенные    стоимость используемых узлов
для перевозки людей,         и деталей не должна превышать
включая водителя;            в первый год, с даты  начала
моторные транспортные        изготовления данного вида товара
средства для                 95 процентов цены конечной
перевозки грузов             продукции; во второй год - 90
процентов цены конечной
продукции;
в третий год - 85 процентов цены
конечной продукции;
в четвертый год - 80 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 75 процентов цены
конечной продукции;
в шестой год - 70 процентов цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических
операций: сварка и окраска кузова
(кабины); установка и закрепление
двигателя; подключение к двигателю
механизмов управления; установка
радиаторов и подключение систем
охлаждения; крепление амортизаторов;
подключение трансмиссии; установка
передней и задней подвесок и
полуосей; соединение рулевого
управления со ступицами передних
колес; установка и регулировка
затяжки подшипников передней
ступицы; заправка и прокачка
системы рулевого управления;
тормозной системы; гидросцепления;
установка и подключение фар;
передних и задних сигнальных
фонарей; установка глушителя и
секции выхлопного трубопровода;
установка топливного бака и
подключение топливопровода; установка
генератора и регулировка натяжения
приводного ремня; установка и
подключение аккумулятора с проверкой
работы бортовых электрических цепей;
диагностика и регулировка двигателя;
проверка эффективности тормозной
системы; консервация быстро
повреждаемых мест; установление
дефектов после сборки; нанесение
идентификационного номера на
табличку и автомобиль; обкатка
автомобиля
8703** Автомобили легковые               1. При производстве каждой модели
и прочие моторные                 товара годовым объемом до 25000
транспортные средства,            штук - изготовление, при котором
предназначенные главным           в первый год производства, после
образом, для перевозки            2007 года (независимо от даты
людей (кроме моторных             начала производства), стоимость
транспортных средств              используемых узлов и деталей
товарной позиции 8702),           не должна превышать 90 процентов
включая грузопассажирские         цены конечной продукции;
автомобили-фургоны и              во второй год - 85 процентов
гоночные автомобили               цены конечной продукции;
в третий год - 83 процента цены
конечной продукции;
с четвертого года - 80 процентов
цены конечной продукции, а также
при условии выполнения техноло-
гических операций:
установка и закрепление двигателя,
подключение к двигателю
механизмов управления;
установка задней подвески;
установка системы выпуска газов;
установка и подключение
аккумуляторной батареи с проверкой
бортовых электрических цепей;
установка ходовых колес;
заполнение тормозной и охлаждающей
жидкостями;
проверка эффективности тормозной
системы.

2. Жылдық көлемі 25000 данадан
астам тауардың әрбір моделін
шығару кезінде - дайындау, ол
кезде пайдаланылатын тораптар мен
бөлшектердің құны түпкі өнім
бағасының 70 пайызынан аспауы
тиіс, сондай-ақ мынадай
технологиялық операцияларды
орындау шартымен:
қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және
сырлау;
қозғалтқышты орнату және бекіту,
қозғалтқышқа басқару тетіктерін
қосу;
радиаторларды орнату және
салқындату жүйелерін қосу;
трансмиссияны орнату және қосу;
алдыңғы және артқы аспаларды
орнату;
рульдік басқаруды орнату және қосу;
газдарды шығару жүйесін орнату;
сыртқы жарық аспаптарын орнату
және қосу;
жанармай багын орнату және
жанармай өткізгішті қосу;
шанақ электр тізбектерін тексере
отырып, аккумулятор батареяларын
орнату және қосу;
жүру доңғалақтарын орнату;
тежегіш және салқындату
сұйықтықтарын толтыру;
табличкаға және автомобильге
сәйкестендіру нөмірін жазу;
қозғалтқышты диагностикалау;
тежегіш жүйесінің тиімділігін
тексеру
8706 -
8708**
8701-8705 тауар позиция-
ларындағы моторлы көлік
құралдары үшін орнатылған
қозғалтқыштары бар шасси;
8701-8705 тауар позиция-
ларындағы моторлы көлік
құралдары үшін қораптар
(кабинаны қоса алғанда);
8701-8705 тауар позиция-
ларындағы моторлы көлік
құралдарының бөліктері мен
керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде
пайдаланылатын тораптар мен
детальдардың құны алғашқы
жылы осы тауар түрін
дайындау басталатын күннен
бастап түпкілікті өнім
бағасының 90 пайызынан
аспауы тиіс;
екінші жылы - түпкілікті
өнім бағасының 85 пайызы;
үшінші жылы - түпкілікті
өнім бағасының 80 пайызы;
төртінші жылы - түпкілікті
өнім бағасының 75 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті
өнім бағасының 70 пайызы
8803        8801 немесе 8802 тауар         Дайындау, ол кезде 8803
позициясының ұшу               позицияның барлық
аппараттарының бөлшектері      пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
5%-ынан аспауы тиiс
8804 00 000 Парашюттар (басқарылатын
парашюттар мен парапландарды
[парашюттар-қанаттар] қоса
алғанда) және ротошюттер;
олардың бөлшектерi мен
керек-жарақтары:
Ротошюттер;                    Кез келген позицияның
материалдарынан, соның
iшiнде 8804 00 000
позицияның өзге де
материалдарынан дайындау
Өзге де                        Дайындау ол кезде 8804
00 000 позицияның
пайдаланылатын
материалдарының құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
5%-ынан аспауы тиiс
8805        Ұшу аппараттарына арналған     Дайындау, ол кезде 8805
бастау жабдығы; палубалық      позицияның барлық
тежегiш немесе ұқсас           пайдаланылатын
қондырғылар; ұшқыш құрамға     материалдарының құны
арналған жердегi жаттығу       түпкiлiктi өнiм бағасының
жабдықтары; олардың            5%-ынан аспауы тиiс
бөлшектерi
89-топ      Кемелер, қайықтар және басқа   Дайындау, ол кезде
да жүзетiн құралдар            барлық пайдаланылатын
материалдар өнiм
позициясынан
ерекшеленетiн позицияда
жiктелуi тиiс.

2. При производстве каждой модели
товара годовым объемом свыше 25000
штук - изготовление, при котором
стоимость используемых узлов и
деталей не должна превышать 70
процентов цены конечной продукции,
а также при условии выполнения
технологических операций:
сварка и окраска кузова (кабины);
установка и закрепление двигателя,
подключение к двигателю механизмов
управления;
установка радиаторов и подключение
систем охлаждения;
установка и подключение трансмиссии;
установка передней и задней подвесок;
установка и подключение рулевого
управления;
установка системы выпуска газов;
установка и подключение внешних
световых приборов;
установка топливного бака и
подключение топливопровода;
установка и подключение
аккумуляторной батареи с проверкой
бортовых электрических цепей;
установка ходовых колес;
заполнение тормозной и охлаждающей
жидкостями;
нанесение идентификационного номера
на табличку и автомобиль;
диагностика двигателя;
проверка эффективности тормозной
системы;
8706-   Шасси с установленными        Изготовление, при котором
8708** двигателями для моторных       стоимость используемых узлов и
транспортных средств           деталей не должна превышать в
товарных позиций 8701-8705;    первый год, с даты начала
кузова (включая кабины) для    изготовления каждой модели
моторных транспортных средств  товара, 90 процентов цены
товарных позиций 8701-8705;    конечной продукции; во второй
части и принадлежности         год - 85 процентов цены
моторных транспортных средств  конечной продукции; в третий
товарных позиций 8701-8705     год - 80 процентов цены
конечной продукции; в четвертый
год - 75 процентов цены
конечной продукции; в пятый
год - 70 процентов цены
конечной продукции.
8803   Части летательных аппаратов    Изготовление, при котором
товарной позиции 8801 или      стоимость всех используемых
8802.                          материалов позиции 8803 не
должна превышать 5 % цены
конечной продукции
8804 00 000 Парашюты (включая
управляемые парашюты и
парапланы [парашюты - крыло])
и ротошюты; их части и
принадлежности:
Ротошюты;                      Изготовление из материалов
любой позиции, в том числе
из прочих материалов позиции
8804 00 000
Прочие                         Изготовление, при котором
стоимость всех используемых
материалов позиции
8804 00 000 не должна
превышать 5 % цены конечной
продукции
8805   Стартовое оборудование для     Изготовление, при котором
летательных аппаратов;         стоимость используемых
палубные тормозные или анало-  материалов позиции 8805 не
гичные устройства; наземные    должна превышать 5 % цены
тренажеры для летного состава; конечной продукции
их части.
Группа Суда, лодки и другие плавучие  Изготовление, при котором
89     средства                       все используемые материалы
должны классифицироваться
в позиции, отличной от
позиции продукта. Однако

Алайда, 8906 00 позиция
кемелерiнiң корпустары
пайдаланылмайды
90-топ      Оптикалық, фотосуреттiк,       Дайындау, ол кезде
кинематографиялық, өлшеу       барлық пайдаланылатын
бақылау, дәлме-дәл,            материалдардың құны
медициналық немесе             түпкiлiктi өнiм бағасының
хирургиялық аспаптар мен       50%-ынан аспауы тиiс
аппараттар, олардың
бөлшектерi мен
керек-жарақтары
91-топ      Сағаттардың барлық түрлерi     Дайындау, ол кезде
мен олардың бөлшектерi         барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
92-топ      Музыкалық аспаптар; олардың    Дайындау, ол кезде
бөлшектерi мен                 барлық пайдаланылатын
керек-жарақтары                материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
93-топ      Қарулар және оқ-дәрiлер;       Дайындау, ол кезде
олардың бөлшектерi мен         барлық пайдаланылатын
керек-жарақтары                материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
9401        Отыруға арналған, кереуетте    Дайындау, ол кезде
өзгертiлетiн немесе            барлық пайдаланылатын
өзгертiлмейтiн жиhаз (9402     материалдардың құны
тауар позициясында             түпкiлiктi өнiм бағасының
көрсетiлгеннен басқа) және     50%-ынан аспауы тиiс
оның бөлшектерi
9403        Өзге де жиhаз және олардың     Дайындау, ол кезде
бөлшектерi                     барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
9405        Шамдар мен жарықтандыру        Дайындау, ол кезде
жабдықтары, басқа жерде        барлық пайдаланылатын
аталмаған прожекторларды,      материалдардың құны
жарық беру бағыты аз шамдарды, түпкiлiктi өнiм бағасының
фарлар мен олардың             50%-ынан аспауы тиiс
бөлшектерiн қоса алғанда;
жарқырайтын көрсеткiштер,
басқа жерде аталмаған, жарық
көзi iшiне салынған тақта
және ұқсас бұйымдар және
олардың бөлшектерi
9406 00     Құрылыстық жинақталған         Дайындау, ол кезде
құрылымдар                     барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
9503        Өзге де ойыншықтар; жұмыс      Дайындау, ол кезде
iстейтiн немесе жұмыс          барлық пайдаланылатын
iстемейтiн мөлшерi             материалдар өнім
кiшiрейтiлген ("ауқымдағы")    позициясынан
үлгiлер және ұқсас үлгілер;    ерекшеленетiн позицияда
жұмбақтардың барлық түрлері    жiктелуi тиiс, барлық
пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
9602 00     Жануарлардан, өсiмдiктерден    Сол позициялардың
000-ден     немесе минералдардан алынған   кесуге арналған өңделген
материалдардан жасалған        материалдарынан
кесуге арналған бұйымдар       дайындау
9603-тен    Шөткелер (байланған            Дайындау, ол кезде
шоғырлардан жасалған,          барлық пайдаланылатын
сапталған немесе сапталмаған   материалдардың құны
еден шөткелерi мен             түпкiлiктi өнiм бағасының
сыпыртқыларды қоспағанда);     50%-ынан аспауы тиiс
едендердi жинауға арналған
механикалық, қол, моторсыз
қондырғылар; сырлайтын
тұғырықтар мен бiлікшелер

корпуса судов позиции 8906 00
использоваться не могут.
Группа Инструменты и аппараты опти-   Изготовление, при котором
90     ческие, фотографические,       стоимость всех используемых
кинематографические, измери-   материалов не должна превы-
тельные, контрольные, преци-   шать 50 % цены конечной
зионные, медицинские или       продукции
хирургические, их части и
принадлежности
Группа Часы всех видов и их части     Изготовление, при котором
91                                    стоимость всех используемых
материалов не должна превы-
шать 50 % цены конечной
продукции
Группа Инструменты музыкальные;       Изготовление, при котором
92     их части и принадлежности      стоимость всех используемых
материалов не должна превы-
шать 50 % цены конечной
продукции
Группа Оружие и боеприпасы;           Изготовление, при котором
93     их части и принадлежности      стоимость всех используемых
материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
9401   Мебель для сидения (кроме      Изготовление, при котором
указанной в товарной позиции   стоимость всех используемых
9402), трансформируемая или    материалов не должна превы-
не трансформируемая в кровати, шать 50 % цены конечной
и ее части                     продукции
9403   Мебель прочая и ее части       Изготовление, при котором
стоимость всех используемых
материалов не должна превы-
шать 50 % цены конечной
продукции
9405   Лампы и осветительное          Изготовление, при котором
оборудование, включая прожек-  стоимость всех используемых
торы, лампы узконаправленного  материалов не должна превышать
света, фары и их части,        50 % цены конечной продукции
в другом месте не поименован-
ные; светящиеся указатели;
табло и аналогичные изделия,
имеющие встроенный источник
света, и их части, в другом
месте не поименованные
9406 00 Конструкции строительные      Изготовление, при котором
сборные                        стоимость всех используемых
материалов не должна превы-
шать 50 % цены конечной
продукции
9503   Игрушки прочие; модели в       Изготовление, при котором
уменьшенном размере            все используемые материалы
("в масштабе") и аналогичные   должны классифицироваться в
модели, действующие или        позиции, отличной от позиции
недействующие; головоломки     продукта, стоимость всех
всех видов                     используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции
из 9602 00 000 Изделия для резьбы из  Изготовление из обработанных
материалов животного,          материалов для резьбы тех же
растительного или минераль-    позиций
ного происхождения
из 9603 Щетки (за исключением поло-   Изготовление, при котором
вых щеток и метел из связанных стоимость всех используемых
пучков, насаженные или не      материалов не должна превышать
насаженные на рукоятку);       50 % цены конечной продукции
устройства механические для
уборки полов, ручные, без-
моторные; подушечки и валики
малярные

9605 00 000 Жеке гигиена, тiгу немесе      Жинаққа енетiн әрбiр
киiм немесе аяқ киiм тазалау   бұйым, егер ол жинаққа
үшін пайдаланылатын            енбегенде қолданылатын
жол жинақтары                  талапты қанағаттандыруы
тиiс. Алайда, шығу тегi
жоқ бұйымдар олардың
жалпы құны түпкiлiктi
өнiм бағасының 15%-ынан
аспауы шартымен
жинаққа ене алады
9606        Түймелер, батырмалар, iлгек    Дайындау, ол кезде
түймелер, түймелерге арналған  барлық пайдаланылатын
нысандар (қаңқалар) және осы   материалдар өнiм
бұйымдардың өзге де            позициясынан
бөлшектерi; түймелерге         ерекшеленетiн позицияда
арналған дайындамалар          жiктелуi тиiс.
Барлық пайдаланылатын
материалдардың құны
түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауы тиiс
9608        Шариктi қаламдар, фетрден      Бұйым позициясынан
немесе басқа кеуектiк          ерекшеленетiн позицияға
материалдардан жасалған        жататын материалдардан
ұштығы бар қаламдар мен        дайындау. Алайда,
таңбалауыштар, сиялы           қаламұштар мен
автоқаламдар, өзге де          қаламұштарға арналған
стилографтар мен қаламдар;     ұштықтар өз кезегінде
көшiргiш қаламұштар;           оның құны түпкiлiктi
механикалық қарындаштар;       өнiм бағасының 5%-ынан
қалам ұстағыштар; қарындаш     аспауы шартымен ғана
ұстағыштар және ұқсас          өнiмдiкiндей позицияның
ұстағыштар; 9609 тауар         басқа да материалдары
позициясының бұйымдарынан      сияқты пайдаланылуы
басқа, жоғарыда санамаланған   мүмкiн
бұйымдардың бөлшектерi
(қалпақтар мен қысқыштарды
қоса алғанда)
9614 20     Темекi трубкалары және         Трубкалардың дөрекі
табақша тәрiздi бөлшектерi     дайындамаларынан
дайындау
___________________________________________________________________
* Егер өнiм бiр мезгiлде 3901-3906 позицияларға және 3907-3911 позицияларға жататын материалдардан дайындалған жағдайда, осы ереже тек дайындалған тауардағы салмақтық қатынасы артық өнiм санатына ғана қолданылады.
** Осы тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi тек iрi көлемдi инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде өндiрiлген 8703, 8706-8708 тауар позицияларына ғана қолданылады.
Бұл ретте iрi көлемдi инвестициялық жоба деп тауар өндiрiсiнің басталатын күнiне негiзгi капиталға кемiнде 1 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға жүзеге асыратын қазiргi заманғы автомобиль көлiгi құралдары мен автомобиль бөлшектерiн шығару үшiн өндiрiс қуаттарын құру немесе дамыту жөнiндегi жоба ұғынылады.
Инвестициялардың көлемiн аудиторлық есеппен растау қажет.
*** осы тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi iрi ауқымды инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде өндiрiлген 8702, 8704 тауар позицияларына ғана қолданылады.

9605 00 000 Наборы дорожные, исполь-  Каждое изделие, входящее в
зуемые для личной гигиены,     набор, должно удовлетворять
шитья или для чистки одежды    требованию, которое применя-
или обуви                      лось бы к нему, если бы оно
не входило в комплект.
Однако изделия без происхож-
дения могут входить в состав
набора при условии, что их
общая стоимость не превышает
15 % цены конечной продукции.
9606   Пуговицы, кнопки, запонки,     Изготовление, при котором
формы (каркасы) для пуговиц    все используемые материалы
и прочие части этих изделий;   должны классифицироваться в
заготовки для пуговиц          позиции, отличной от позиции
продукта. Стоимость всех
используемых материалов не
должна превышать 50 % цены
конечной продукции.
9608   Ручки шариковые, ручки и       Изготовление из материалов,
маркеры с наконечником из      относящихся к позиции,
фетра или других пористых      отличной от позиции изделия.
материалов, авторучки черниль- Однако перья и наконечники
ные, стилографы и ручки про-   для перьев могут использо-
чие; перья копировальные;      ваться как и другие материалы
карандаши механические;        той же позиции, что и продукт,
держатели ручек; держатели     который может использоваться
карандашей и аналогичные       в свою очередь только при
держатели; части (включая      условии, что его стоимость
колпачки и зажимы) изделий,    не превышает 5 % цены
перечисленных выше, кроме      конечной продукции.
изделий товарной позиции
9609.
9614 20 Трубки курительные и чаше-    Изготовление из грубых
образные части                 заготовок трубок.
--------------------------------------------------------------------
* В случае, если продукт изготовлен из материалов, относящихся одновременно к позициям 3901-3906 и к позициям 3907-3911, настоящее положение применяется только к той категории продуктов, которая преобладает в весовом отношении в изготовленном товаре.
**Настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиций 8703, 8706-8708, произведенным только в рамках реализации крупномасштабных инвестиционных проектов.
При этом под крупномасштабным инвестиционным проектом понимается проект по созданию или развитию производственных мощностей для выпуска современных средств автомобильного транспорта и автомобильных компонентов, осуществляемый юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 1 млрд. тенге на дату начала производства товара.
Объем инвестиций необходимо подтвердить аудиторским отчетом.
*** настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиций 8702, 8704, произведенным только в рамках реализации крупномасштабных инвестиционных проектов.

Бұл ретте iрi ауқымды инвестициялық жоба деп тауар өндiрiсiнің басталатын күнiне негiзгi капиталға кемiнде 0,5 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға жүзеге асыратын қазiргi заманғы автомобиль көлiгi құралдары мен автомобиль құрамдас бөлiктерiн шығару үшін өндiрiс қуаттарын құру немесе дамыту жөнiндегi жоба түсiндiрiледi.
Инвестициялардың көлемін аудиторлық есеппен растау қажет.
Ескерту. Тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері 1-ескертпемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.08.29. N 1290 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
1-ескертпе
1.1. Осы тауарларды жеткіліқті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерінің (бұдан әрі - өлшемдер) алғашқы екі бағандарында шикізатты немесе материалдарды өңдеу/қайта өңдеу нәтижесінде алынған өнім туралы деректер көрсетіледі. Өлшемдердің бірінші бағанында СЭҚ ТН бойынша өнім коды, екінші бағанда - бірінші бағанада көрсетілген кодқа сәйкес өнім сипаттамасы беріледі. Алғашқы екі бағандарда сипатталған әрбір нақты өнім үшін оның шығу тегін айқындайтын шарттар, өндірістік немесе технологиялық операциялар (бұдан әрі - шарттар мен операциялар) үшінші бағанда көрсетілген.
Өлшемдердегі тауарлар тек СЭҚ ТН бойынша тауар кодымен айқындалады, тауар атауы пайдалану қолайлығы үшін ғана берілген.
Егер тауардың СЭҚ ТН бойынша кодына "-дан/-ден" деген жалғау жалғанған болса, бұл үшінші бағандағы шарттар мен операциялар осы тауар позициясында жіктелген және екінші бағанда көрсетілген тауарларға ғана қолданылатынын көрсетеді. Бұл жағдайда да тауар атауын басшылыққа алу керек.
1.2. Егер бірінші бағанда бірнеше тауар позицияларының нөмірлері немесе топ нөмірі берілсе және онымен бірге екінші бағанда өнімдердің жалпы сипаттамасы берілсе, онда үшінші бағанда көрсетілген тиісті шарттар мен операциялар СЭҚ ТН сәйкес бірінші бағанда көрсетілген тауар позицияларында жіктелетін барлық өнімдерге немесе бірінші бағанда көрсетілген тауар позицияларының кез келгеніне қолданылады.
1.3. Егер бірдей тауар позициясында жіктелетін тауарлардың бір бөлігіне қатысты бір шарттар мен операциялар қолданылып, ал басқа бөлігіне (бөліктеріне) қатысты өзге шарттар мен операциялар қолданылса, онда екінші бағанда абзацтардың тиісті саны болады, олардың әрқайсысында тауарлардың нақты сипаты беріледі және тиісінше үшінші бағанда сипаты екінші бағанның қандай да бір абзацында берілген тауарларға қатысты шарттар мен операциялар көрсетіледі.

При этом под крупномасштабным инвестиционным проектом понимается проект по созданию или развитию производственных мощностей для выпуска современных средств автомобильного транспорта и автомобильных компонентов, осуществляемый юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 0,5 млрд. тенге на дату начала производства товара.
Объем инвестиций необходимо подтвердить аудиторским отчетом.
Сноска. Критерии достаточной переработки товаров дополнены Примечанием 1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.08.2009 N 1290 (порядок введения в действие см. п.2).
Примечание 1
1.1. В первых двух колонках настоящих критериев достаточной переработки товаров (далее - критерии) указываются данные о продукте, полученном в результате обработки/переработки сырья или материалов. В первой колонке критериев приводится код продукта по ТН ВЭД, во второй  описание продукта в соответствии с кодом, указанным в первой колонке. Для каждого конкретного продукта, описанного в первых двух колонках, условия, производственные или технологические операции, определяющие его происхождение (далее - условия и операции), указаны в третьей колонке.
Товары в критериях определяются исключительно кодом товара по ТН ВЭД, наименование товара приведено только для удобства пользования.
В случае, если коду товара по ТН ВЭД предшествует предлог "из", это указывает на то, что условия и операции в третьей колонке применяются только к товарам, которые классифицируются в данной товарной позиции и указаны во второй колонке. В этом случае следует руководствоваться также наименованием товара.
1.2. В случае, если в первой колонке приводятся номера нескольких товарных позиций или номер группы и одновременно с этим во второй колонке имеется обобщенное описание продуктов, то соответствующие условия и операции, указанные в третьей колонке, применяются ко всем продуктам, классифицируемым в соответствии с ТН ВЭД в товарных позициях, указанных в первой колонке, или к любой из товарных позиций, указанных в первой колонке.
1.3. В случае, если в отношении части товаров, классифицируемых в одной и той же товарной позиции, применяются одни условия и операции, а в отношении другой (других) части (частей) применяются иные условия и операции, то во второй колонке имеется соответствующее количество абзацев, в каждом из которых приводится конкретное описание товаров, и соответственно в третьей колонке указываются условия и операции, относящиеся к товарам, описание которых приведено в том или ином абзаце второй колонки.

Ескерту. Тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері 2-ескертпемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.08.29. N 1290 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
2-ескертпе
2.1. "дайындау" деген термин жинауды немесе қандай да бір ерекше операцияларды қоса алғанда, өндірістік немесе технологиялық операциялардың кез келген түрін орындауды білдіреді. Бұл ретте 3.4-ескертпенің ережелерін назарға алған жөн.
2.2. "материал" деген термин өнім дайындау үшін пайдаланылатын кез келген ингредиенттерді, шикізатты, құрамдас элементтерді, бөліктерді және т.с.с. білдіреді.
2.3. "өнім" деген термин, тіпті ол басқа өндірістік операцияларда одан әрі пайдалануға арналса да, дайындалған өнімді білдіреді.
2.4. "тауар" деген термин материалдарды да, өнімдерді де білдіреді.
2.5 "Келісімге қатысушы мемлекет" деген термин - 1994 жылғы 15 сәуірдегі Еркін сауда аймағын құру туралы келісімге және 1999 жылғы 2 сәуірдегі осы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қатысушы мемлекет.
2.6 "үшінші елдер" деген термин - 1994 жылғы 15 сәуірдегі Еркін сауда аймағын құру туралы келісімге және 1999 жылғы 2 сәуірдегі осы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қатысушы болып табылмайтын мемлекеттер.
Ескерту. Тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері 3-ескертпемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.08.29. N 1290 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
3-ескертпе
3.1. Осы өлшемдердің үшінші бағанында көрсетілген шарттар мен операциялар өнім дайындау үшін пайдаланылатын, Келісімге қатысушы мемлекеттердің аумағында шығарылмайтын материалдарға (бұдан әрі - шетелде шығарылған материалдар) қатысты ғана жүзеге асырылуға тиіс. Үшінші бағандағы шарттармен және операциялармен айқындалған шектеулер, сондай-ақ өнім дайындау үшін пайдаланылатын, шетелде шығарылған материалдарға ғана қолданылады.
3.2. Егер шарттармен және операциялармен өнім өндіруде кез келген тауар позицияларының материалдары пайдаланылуы мүмкін деп белгіленген жағдайда, бұл өнім сияқты сол тауар позициясында жіктелетін материалдарды шарттармен және операциялармен айқындалуы мүмкін ерекше шектеулер сақталған жағдайда ғана пайдалануға болатындығын білдіреді.
3.3. Егер шетелде шығарылған материалдардан дайындалған өнім тауар позициясының өзгеруіне орай немесе өлшемдерге сәйкес оған қатысты ерекше шартқа немесе операцияларға орай қайта өңдеу жүзеге асырылатын және содан соң басқа өнім өндіру үшін материал ретінде пайдаланылатын Келісімге қатысушы мемлекеттен шыққан мәртебеге ие болатын жағдайда, оны дайындау кезінде пайдаланылатын өнімге қатысты қолданылатын шарттар мен операциялар оған қолданылмайды.

Сноска. Критерии достаточной переработки товаров дополнены Примечанием 2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.08.2009 N 1290 (порядок введения в действие см. п.2).
Примечание 2
2.1. Термин "изготовление" означает выполнение любых видов производственных или технологических операций, включая сборку или какие-либо особые операции. При этом следует иметь в виду положения примечания 3.4.
2.2. Термин "материал" означает любые ингредиенты, сырье, составные элементы, части и т.п., используемые для изготовления продукта.
2.3. Термин "продукт" означает изготовленный продукт, даже если он предназначается для дальнейшего использования в других производственных операциях.
2.4. Термин "товар" означает и материалы, и продукты.
2.5. Термин "государство - участник Соглашения" - государство-участник Соглашения о создании зоны свободной торговли от 15 апреля 1994 года и Протокола о внесении изменений и дополнений в это Соглашение от 2 апреля 1999 года.
2.6. Термин "третие страны" - государства, не являющиеся участниками Соглашения о создании зоны свободной торговли от 15 апреля 1994 года и Протокола о внесении изменений и дополнений в это Соглашение от 2 апреля 1999 года.
Сноска. Критерии достаточной переработки товаров дополнены Примечанием 3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.08.2009 N 1290 (порядок введения в действие см. п.2).
Примечание 3
3.1. Условия и операции, указанные в третьей колонке настоящих критериев, должны осуществляться только в отношении используемых для изготовления продукта материалов, не происходящих с территории государств-участников Соглашения (далее - материалы иностранного происхождения). Ограничения, определенные условиями и операциями в третьей колонке, также распространяются только в отношении используемых для изготовления продукта материалов иностранного происхождения.
3.2. В случае, если условиями и операциями установлено, что в производстве продукта могут быть использованы материалы любых товарных позиций, это означает, что материалы, классифицируемые в той же товарной позиции, что и продукт, также могут быть использованы при условии соблюдения особых ограничений, которые могут быть определены условиями и операциями.
3.3. В случае, если продукт, изготовленный из материалов иностранного происхождения, приобретает статус происходящего из государства-участника Соглашения, где осуществляется его переработка в силу изменения товарной позиции или в силу относящегося к нему особого условия либо операции в соответствии с Критериями, и затем используется в качестве материала для производства другого продукта, то условия и операции, применяемые в отношении продукта, при изготовлении которого он используется, к нему не применяются.

3.4. Егер сол не өзге өнімге қатысты Қазақстан Республикасының Кеден кодексі 35-бабының 5-тармағында көрсетілген операциялар жүргізу нәтижесінде жеткілікті өңдеу/қайта өңдеу өлшемдерін орындауға қол жеткізілсе (Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 35-бабының 4-тармағы), онда осы өнім бұл операциялар орын алған елден шықты деп саналмайтын болады.
3.5. Тауарларды СЭҚ ТН бойынша жіктеу ережелеріне сәйкес жіктеудің дербес объектісі ретінде айқындалатын сол немесе басқа өнім шарттар мен операцияларды қолдану объектісі болып табылады. СЭҚ ТН-ді түсіндірудің 3-ші негізгі ережесіне орай жіктелетін өнімдер жиынтығының шығу тегі айқындалған жағдайда, жиынтық құрамына кіретін әрбір жеке элемент шарттар мен операцияларды қолдану объектісі ретінде қарастырылады.
Тиісінше:
элементтер тобынан тұратын немесе бірқатар бөліктерден жиналған және СЭҚ ТН ережелеріне сәйкес жеке тауар ретінде жіктелетін өнім тұтастай алғанда, шарттар мен операцияларды қолдану объектісі ретінде қарастырылады;
егер тауарлар партиясы СЭҚ ТН-нің бір тауар позициясында жіктелетін ұқсас өнімдерден тұрса, онда әрбір өнім шарттар мен операциялардың қолдану мақсаты үшін жеке қарастырылуға тиіс;
егер СЭҚ ТН-ді түсіндірудің 5-ші негізгі ережесіне орай орам оған салынған өнімдермен бірге жіктелсе, онда осы тауардың шығу тегін айқындау кезінде орам тауардың құрамдас бөлігі ретінде қарастырылуға тиіс.
3.6. Элементтер тобынан тұратын немесе бірқатар бөліктерден жиналған және тауарларды СЭҚ ТН бойынша жіктеу ережесіне сәйкес жеке тауар ретінде жіктелетін өнім, егер оның барлық құрауыштары осы шарттар мен операцияларды қанағаттандырса, шарттар мен операцияларды қанағаттандыратын ретінде қарастырылуға тиіс.
Егер осы өнім құрауыштарының бір бөлігі шарттар мен операцияларды қанағаттандырса, ал бір бөлігі қанағаттандырмаса немесе дайын өніммен бірдей тауар позициясына ие болса, онда, егер шарттар мен операцияларды қанағаттандырмайтын немесе тауар позициясы түпкі өніммен бірдей құрауыштардың құны түпкі өнімнің франко-зауыттық бағасының 15 %-ынан аспаған жағдайда, осы өнім шарттар мен операцияларды қанағаттандыратын болып саналады.
Бұл ереже өлшемдерде олар үшін өзге шарт көрсетілген тауарлардан басқа барлық жағдайларда қолданылуы мүмкін.
Ескерту. Тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері 4-ескертпемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.08.29. N 1290 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
4-ескертпе

3.4. Если в отношении того или иного продукта достигается выполнение критерия достаточной обработки/переработки (пункт 4 статьи 35 Таможенного Кодекса Республики Казахстан) в результате проведения операций перечисленных в пункте 5 статьи 35 Таможенного Кодекса Республики Казахстан, то данный продукт не будет считаться происходящим из той страны, где эти операции имели место.
3.5. Объектом применения условий и операций является тот или иной продукт, определяемый в качестве самостоятельного объекта классификации в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД. В случае определения происхождения наборов продуктов, классифицируемых как таковых в силу 3-го Основного правила интерпретации ТН ВЭД, объектом применения условий и операций рассматривается каждый отдельный элемент, входящий в состав набора.
Соответственно:
продукт, состоящий из группы элементов или собранный из ряда частей и классифицируемый в соответствии с положениями ТН ВЭД как единый товар, в целом рассматривается как объект применения условий и операций;
если партия товаров состоит из идентичных продуктов, классифицируемых в одной и той же товарной позиции ТН ВЭД, то каждый продукт должен рассматриваться отдельно для целей применения условий и операций;
если в силу 5-го Основного правила интерпретации ТН ВЭД упаковка классифицируется совместно с находящимися в ней продуктами, то упаковка должна рассматриваться как составная часть товара при определении происхождения данного товара.
3.6. Продукт, состоящий из группы элементов или собранный из ряда частей и классифицируемый в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД как единый товар, должен рассматриваться как удовлетворяющий условиям и операциям, если все его составляющие удовлетворяют таким условиям и операциям.
Если часть составляющих данного продукта удовлетворяет, а часть не удовлетворяет условиям и операциям или имеет товарную позицию, одинаковую с готовым продуктом, то данный продукт будет считаться удовлетворяющим условиям и операциям в случае, если стоимость составляющих, не удовлетворяющих условиям и операциям или с товарной позицией, одинаковой с конечным продуктом, не превышает 15 % цены франко - завода конечного продукта.
Данное правило может применяться во всех случаях, за исключением тех товаров, для которых в критериях указано другое условие.
Сноска. Критерии достаточной переработки товаров дополнены Примечанием 4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.08.2009 N 1290 (порядок введения в действие см. п.2).
Примечание 4

4.1. Осы өлшемдердің үшінші бағанында келтірілген шарттар мен операциялар өндірістік немесе технологиялық операцияларды орындаудың ең аз көлемін белгілейді. Белгіленген өндірістік немесе технологиялық операциялардың ең аз көлемде орындалуы өнімнің шығу тегін айқындамайды.
4.2. Егер өлшемдерде келтірілген шарттар мен операцияларда өнім бірден артық материалдан дайындалуы мүмкін екендігі белгіленген жағдайда, бұл бір немесе одан көп материал пайдаланылуы мүмкін екендігін білдіреді. Бұл ретте барлық материалдардың пайдаланылуы міндетті емес.
Алайда, егер бір шарт немесе операция шеңберінде бір материалға қатысты белгіленген қандай да бір шектеу белгіленсе және сонымен бірге өзге материалдарға қатысты белгіленген өзге шектеулер болса, онда бұл шектеулер өнімді дайындау кезінде нақты пайдаланылған материалдарға қатысты ғана қолданылады.
4.3. Егер тізімде келтірілген шарттар мен операцияларда өнім белгілі бір материалдан дайындалуға тиіс екендігі белгіленген жағдайда, бұл өз табиғатына қарай осы шарт немесе операция ережесін бұза алмайтын басқа материалдарды пайдалану үшін осы шарт кедергі болып табылмайтындығын білдіреді. (Мысалы: егер шарттар мен операцияларда дәнді дақылдарын немесе олардан өндірілгендерді пайдалану айрықша ескерілетін болса, бұл дәнді дақылдарынан өндірілмейтін минералды тұздарды, химиялық және басқа қоспаларды пайдалануға кедергі болмайды).

4.1. Условия и операции, приведенные в третьей колонке настоящих критериев, устанавливают минимальный объем выполнения производственных или технологических операций. Выполнение установленных производственных или технологических операций в меньшем объеме не определяет происхождение продукта.
4.2. В случае, если условиями и операциями, приведенными в Критериях, установлено, что продукт может быть изготовлен из более чем одного материала, это означает, что может быть использован один или более материал. При этом не обязательно, чтобы использовались все материалы.
Однако если в рамках одного условия или операции имеется какое-либо ограничение, установленное в отношении одного материала, и одновременно с этим имеются другие ограничения, установленные в отношении других материалов, то данные ограничения применяются только в отношении тех материалов, которые реально были использованы при изготовлении продукта.
4.3. В случае, если условиями и операциями, приведенными в списке, установлено, что продукт должен быть изготовлен из определенного материала, это означает, что данное условие не является препятствием для использования других материалов, которые в силу их природы не могут нарушить положения данного условия или операции. (Например: если условиями и операциями особо оговаривается использование хлебных злаков или их производных, это не препятствует использованию минеральных солей, химических и других добавок, которые не производятся из хлебных злаков).