Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Оралмандардың 2004 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қазандағы N 1063 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Оралмандардың 2004 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Оралмандардың 2004 жылға
арналған көшiп келу квотасы туралы
"Халықтың көшi-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес және өзiнiң тарихи отанына қайтып оралуға тiлек бiлдірген оралмандар отбасыларының қоныс аударуы мен жайластырылуын ұйымдастыру мақсатында қаулы етемін:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ұсынған оралмандардың 2004 жылға арналған көшiп келу квотасы 10000 отбасы мөлшерiнде белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп:
1) көшiп келу квотасына енгiзiлген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды және орналастырылған жерлерде олардың бейiмделуi үшiн жағдай жасауды қамтамасыз етсiн, сондай-ақ өзiнiң тарихи отанына мемлекеттiң қаржылай қолдауынсыз қайтып орала алмайтын ұлты қазақ адамдарды ұйымдасқан түрде көшiрiп алуды жүзеге асырсын;
2) бiр ай мерзiмде аймақтардағы әлеуметтiк-экономикалық ахуалды ескере отырып, оралмандарды орналастыру схемасын әзiрлесiн;
3) осы Жарлықты iске асыру жөнiнде өзге де шаралар қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2003 жылғы 20 қазандағы
N 1063 Жарлығына
қосымша
Оралмандардың 2004 жылға арналған көшiп келу квотасы (отбасы)
___________________________________________________________________
Облыстардың |Иран   |Пәкстан|Ау. |Қытай  |Мон. |Түрік  |Ресей |Түр.
атауы    |Ислам  |Ислам  |ған.|Халық  |ғолия|Респуб.|Феде. |кі.
|Респуб.|Респуб.|стан|Респуб.|     |ликасы |рация.|мен.
|ликасы |ликасы |    |ликасы |     |       |сы    |стан
___________________________________________________________________
Ақмола                                65    100           105    5
Ақтөбе                                                     25   75
Алматы                               325     70     30     15    5
Атырау                                                     20   20
Шығыс
Қазақстан                            200     80            15    2

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О квоте иммиграции оралманов на 2004 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2003 N 1063
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О квоте иммиграции оралманов на 2004 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ
Президента Республики Казахстан
О квоте иммиграции оралманов на 2004 год
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения" и в целях организации переселения и обустройства семей оралманов, изъявивших желание возвратиться на свою историческую родину, постановляю:
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан квоту иммиграции оралманов на 2004 год в количестве 10000 семей согласно приложению.
2. Правительству Республики Казахстан совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы:
1) обеспечить прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для их адаптации в местах расселения, а также осуществить организованное переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства;
2) в месячный срок разработать схему размещения оралманов с учетом социально-экономической ситуации в регионах;
3) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от _____200_ года N ___
Квота
иммиграции оралманов на 2004 год (семей)
____________________________________________________________________
Наименование!Ислам- !Ислам- !Афга-!Китай- !Мон- !Турец-!Россий-!Тур-
областей    !ская   !ская   !нис- !ская   !голия!кая   !ская   !кме-
!Респуб-!Респуб-!тан  !Народ- !     !Рес-  !Федера-!нис-
!лика   !лика   !     !ная    !     !публи-!ция    !тан
!Иран   !Пакис- !     !Респуб-!     !ка    !       !
!       !тан    !     !лика   !     !      !       !
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская                           65    100           105    5
Актюбинская                                                25   75
Алматинская                          325     70     30     15    5
Атырауская                                                 20   20
Восточно-
Казахстанская                        200     80            15    2

Жамбыл                                 5                   10   30
Батыс
Қазақстан                                                 300    5
Қарағанды                             50     90             5
Қызылорда
Қостанай                                     90           300
Маңғыстау        40                    1                    5  609
Павлодар                                    100           250
Солтүстік
Қазақстан                                    80           380
Оңтүстік
Қазақстан              20     50                    10          20
Астана қаласы                         10      5            10    5
Алматы қаласы                         10      5     10      5    5
Жиыны            40    20     50     666    620     50   1445  781
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________
Облыстардың |Өзбек. |Қырғыз |ТМД-  |Барлығы
атауы     |стан   |Респуб.|ның   |
|       |ликасы |басқа |
|       |       |елдері|
___________________________________________
Ақмола         528      5       2    810
Ақтөбе         580                   680
Алматы         205      5            655
Атырау         340                   380
Шығыс
Қазақстан      165      5       3    470
Жамбыл         510     40       5    600
Батыс
Қазақстан      390      5            700
Қарағанды      532      5            682
Қызылорда      400                   400
Қостанай       300             10    700
Маңғыстау      395                  1050
Павлодар       400                   750
Солтүстік
Қазақстан      287      3            750
Оңтүстік
Қазақстан      1148             10   1258
Астана қаласы   23      5       2     60
Алматы қаласы   13      5       2     55
Жиыны          6216     78      34  10000
___________________________________________

Жамбылская                             5                   10   30
Западно-
Казахстанская                                             300    5
Карагандинская                        50     90             5
Кызылординская
Костанайская                                 90           300
Мангистауская    40                    1                    5  609
Павлодарская                                100           250
Северо-
Казахстанская                                80           380
Южно-
Казахстанская          20     50                    10          20
г. Астана                             10      5            10    5
г. Алматы                             10      5     10      5    5
Итого            40    20     50     666    620     50   1445  781
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
__________________________________________
Наименование!Узбеки-!Кыргыз-!Др.   !Всего
областей    !стан   !ская   !страны!
!       !Респуб-!СНГ   !
!       !лика   !      !
------------------------------------------
Акмолинская    528      5       2    810
Актюбинская    580                   680
Алматинская    205      5            655
Атырауская     340                   380
Восточно-
Казахстанская  165      5       3    470
Жамбылская     510     40       5    600
Западно-
Казахстанская  390      5            700
Карагандинская 532      5            682
Кызылординская 400                   400
Костанайская   300             10    700
Мангистауская  395                  1050
Павлодарская   400                   750
Северо-
Казахстанская  287      3            750
Южно-
Казахстанская 1148             10   1258
г. Астана       23      5       2     60
г. Алматы       13      5       2     55
Итого         6216     78      34  10000
-------------------------------------------