Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактіге және Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактіге қол қоюы туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 6 қарашадағы N 1096 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактiге және Экономикалық, әлеуметтiк және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактiге қол қоюы туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгізiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактiге және Экономикалық, әлеуметтiк және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактiге қол қоюы туралы" Жарлығының жобасы туралы" 2003 жылғы 11 сәуiрдегi N 349 қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығы Қазақстан Республикасының Азаматтық және
саяси құқықтар туралы халықаралық пактіге
және Экономикалық, әлеуметтік және мәдени
құқықтар туралы халықаралық пактіге қол қоюы туралы
Қазақстан Республикасында адамның негiзгi құқықтары мен бостандықтарын нығайту және оның демократиялық қағидаттарға адалдығын растау мақсатында қаулы етемін:
1. Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Бас Ассамблеясы 1966 жылғы 16 желтоқсанда Нью-Йорк қаласында қабылдаған Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактiге және Экономикалық, әлеуметтiк және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактiге (бұдан әрi -
Пактiлер) қол қойылсын.
2. Қазақстан Республикасының Бiрiккен Ұлттар Ұйымы жанындағы Тұрақты өкiлi Ержан Қозыұлы Қазыхановқа Пактiлерге қол қоюға және оларды бекiту кезiнде қосымша түсiнiктер тұжырымдау мүмкiндiгi туралы мәлiмдеуге өкiлеттiк берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Ержан Қозыұлы Қазыхановқа Пактiлерге қол қоюға өкiлеттiктер сертификатын берсiн.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Республикой Казахстан Международного пакта о гражданских и политических правах и Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года N 1096
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Республикой Казахстан международного пакта о гражданских и политических правах и международного пакта об экономических, социальных и культурных правах".
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2003 года N 349 "О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Республикой Казахстан Международного пакта о гражданских и политических правах и Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ
Президента Республики Казахстан
О подписании Республикой Казахстан Международного пакта
о гражданских и политических правах и Международного пакта
об экономических, социальных и культурных правах
В целях укрепления основных прав и свобод человека в Республике Казахстан и подтверждения ее приверженности демократическим принципам постановляю:
1. Подписать Международный пакт о гражданских и политических правах и Международный пакт об экономических, социальных и культурных правах (далее - Пакты), принятые Генеральной Ассамблеей Организации Объединенных Наций 16 декабря 1966 года в городе Нью-Йорке.
2. Уполномочить Постоянного представителя Республики Казахстан при Организации Объединенных Наций - Казыханова Ержана Хозеевича подписать Пакты и заявить о возможности формулировании оговорок при их ратификации.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан выдать Казыханову Ержану Хозеевичу сертификат полномочий на подписание Пактов.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан