Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң резервiнен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 7 қарашадағы N 1104 қаулысы
"2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңына , "Қазақстан Республикасының Үкiметi резервiнің қаражатын пайдаланудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 қыркүйектегi N 1408 қаулысына сәйкес және ағымдағы жылдың соңына дейiн телекоммуникациялар саласын ырықтандыру бағдарламасының бiрiншi кезеңін iске асыруға қажеттi нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған Ағымдағы жылдың соңына дейiн телекоммуникациялар саласын ырықтандыру бағдарламасының бiрiншi кезеңін iске асыруға қажеттi нормативтiк құқықтық кесiмдерді әзiрлеу жөніндегі жұмыстардың тізбесi бекiтiлсiн.
2. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген шығыстарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен 14 (он төpт) миллион теңге, оның iшiнде:
1) Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiне 4 (төрт) миллион теңге;
2) Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегі агенттігіне 10 (он) миллион теңге бөлiнсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бөлiнген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 7 қарашадағы
N 1104 қаулысымен
бекітілген
Ағымдағы жылдың соңына дейiн телекоммуникациялар
саласын ырықтандыру бағдарламасының бiрiншi кезеңін
iске асыруға қажеттi нормативтiк құқықтық кесімдердi
әзiрлеу жөнiндегі жұмыстардың тiзбесi
___________________________________________________________________
р/с|      Жұмыстың атауы     |  Аяқталу   |Жауапты |Орындалу|Қаржы.
N  |     (аяқталу нысаны)    |  нысаны    |орындау.|мерзiмi |ландыру
|                         |            |шылар   |        |көлемі,
|                         |            |        |        |(мың
|                         |            |        |        |теңге)
___________________________________________________________________
1               2                  3          4       5       6
___________________________________________________________________
1  Байланыстың магистральдік  Нормативтiк    АБА    2003     2 500
операторын анықтау         құқықтық              жылдың
жөнiндегi талаптар мен     кесiмнiң              желтоқ.
өлшемдер                   жобасы                саны
2  Қалааралық және (немесе)   Нормативтiк    АБА    2003     4 000
халықаралық телефон        құқықтық              жылдың
байланысын ұсынғаны үшiн   кесiмнiң              желтоқ.
бюджетке төленетiн ақының  жобасы                саны
жылдық ставкалары
3  Халыққа әмбебап байланыс   Нормативтiк    АБА    2003     1 500
қызметтерiн көрсететiн     құқықтық              жылдың
операторларға шығындарды   кесiмнiң              желтоқ.
өтеу үшiн әмбебап          жобасы                саны
байланыс қызметтерiнiң
құнын субсидиялау eрежесi
4  Байланыс операторларының   Нормативтiк    ТМРА   2004     4 000
трафиктi қосуға және       құқықтық      (келi.  жылдың
өткізуге арналған          кесiмнiң       сiм    1-тоқ.
тарифтердi есептеу         жобасы        бойын.  саны
әдiстемесі                                ша)
5  Ұялы байланыс              Нормативтiк    АБА    2003     2 000
қызметтерін көрсету        құқықтық              жылдың
ережесі                    кесiмнiң              желтоқ.
жобасы                саны
___________________________________________________________________

О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2003 года N 1104
В соответствии с Законом Республики казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1999 года N 1408 "Об утверждении Правил использования средств резерва Правительства Республики Казахстан" и в целях разработки до конца текущего года нормативных правовых актов, необходимых для реализации первого этапа программы либерализации отрасли телекоммуникаций, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень работ по разработке нормативных правовых актов, необходимых для реализации первого этапа программы либерализации отрасли телекоммуникаций до конца текущего года.
2. Выделить из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2003 год на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы 14 (четырнадцать) миллионов тенге, из них:
1) Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции 4 (четыре) миллиона тенге;
2) Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи 10 (десять) миллионов тенге.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
7 ноября 2003 года N 1104
Перечень работ по разработке нормативных правовых актов,
необходимых для реализации первого этапа программы
либерализации отрасли телекоммуникаций
до конца текущего года
____________________________________________________________________
N !  Наименование   !   Форма    !Ответственные! Срок     ! Объем
п/п!  работы (форма  ! завершения !исполнители  !исполнения!финанси-
!  завершения)    !            !             !          !рования,
!                 !            !             !          !тыс.
!                 !            !             !          !тенге
--------------------------------------------------------------------
1 !        2        !      3     !      4      !     5    !    6
--------------------------------------------------------------------
1. Требования и      Проект           АИС        декабрь    2 500
критерии по       нормативного                2003 г.
определению       правового
магистрального    акта
оператора связи
2. Годовые ставки    Проект           АИС        декабрь    4 000
платы в бюджет    нормативного                2003 г.
за предоставле-   правового
ние междугород-   акта
ней и (или)
международной
телефонной связи
3. Правила субси-    Проект           АИС        декабрь   1 500
дирования стои-   нормативного                2003 г.
мости универ-     правового
сальных услуг     акта
связи для ком-
пенсации убытков
операторам связи,
оказывающим
универсальные
услуги связи
населению
4. Методика расчета  Проект        АРЕМ (по      1 квартал 4 000
тарифов на присо- нормативного  согласованию) 2004 года
единение и про-   правового
пуск трафика      акта
операторами связи
5. Правила предос-   Проект           АИС        декабрь   2 000
тавления услуг    нормативного                2003 года
сотовой связи     правового
акта
-------------------------------------------------------------------