Маңызды стратегиялық мәні бар тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 желтоқсандағы N 1244 қаулысы
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы 21-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Оралмандардың 2003 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" 2003 жылғы 10 ақпандағы N 1017 Жарлығына (2846 отбасы) және Қазақстан Республикасы Президентінің "Оралмандардың 2002 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" 2002 жылғы 16 қыркүйектегі N 945 Жарлығына (79 отбасы) сәйкес көшіп келу квотасына енгізілген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды және бейімдеуді қамтамасыз ету үшін оларды сатып алудың маңызды стратегиялық мәні бар тауарларды (тұрғын үйлерді) берушілер болып тұрғын үйлердің иелері немесе өкілдігі азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен ресімделген олардың сенімді өкілдері 2003 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен белгіленсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген берушілерден тауарларды (тұрғын үйлерді) бір көзден мемлекеттік сатып алуды жүргізсін;
2) тұрғын үйлер сатып алу үшін бөлінген қаражаттың оңтайлы әрі тиімді жұмсалуы қағидатының сақталуын, сондай-ақ "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңның 21-бабы 3, 4-тармақтарының орындалуын қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы

О государственных закупках товаров, имеющих важное стратегическое значение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2003 года N 1244
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить собственников жилищ или их доверенных лиц, представительство которых оформлено в установленном гражданским законодательном порядке, поставщиками товаров (жилищ), закупка которых имеет важное стратегическое значение для обеспечения приема, обустройства и адаптации оралманов, включенных в квоту иммиграции согласно Указу Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 1017 "О квоте иммиграции оралманов на 2003 год" (2846 семей) и Указу Президента Республики Казахстан от 16 сентября 2002 года N 945 "О квоте иммиграции оралманов на 2002 год" (79 семьи) за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2003 год.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) провести государственные закупки из одного источника товаров (жилищ) у поставщиков, указанных в пункте 1 настоящего постановления;
2) обеспечить соблюдение принципа оптимального и эффективного расходования средств, выделенных для закупки жилищ, а также выполнение пунктов 3, 4 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках";
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан