Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға ай сайынғы материалдық қамсыздандыру түрiнде өмiр бойы төлем төлеудiң ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 9 желтоқсандағы N 1247 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 1324 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.02.26 № 141 Қаулысымен.
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға ай сайынғы материалдық қамсыздандыру түрiнде өмiр бойы төлем төлеудiң ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.02.26 № 141 Қаулысымен.
2. Осы қаулы 2004 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 9 желтоқсандағы
N 1247 қаулысымен
бекiтiлген
Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға ай сайынғы
материалдық қамсыздандыру түрiнде өмiр бойы төлем
төлеудiң ережесiн бекiту туралы
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.02.26 № 141 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-2-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасы алдындағы аса жоғары жетiстiктерi мен айрықша қызметi үшiн еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға ай сайынғы материалдық қамсыздандыру (бұдан әрi - материалдық қамсыздандыру) түрiнде өмiр бойы төлем төлеудiң тәртiбiн айқындайды.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.02.26 № 141 Қаулысымен.
2. Спорттың олимпиадалық түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларының және (немесе) КСРО құрама командаларының құрамында болған және кемiнде жиырма жыл еңбек стажы бар Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын спортшылар мен жаттықтырушыларға материалдық қамсыздандыру мынадай мөлшерде төленедi:
1) Олимпиада ойындарының чемпиондары және (немесе) жүлдегерлерi және (немесе) спорттың олимпиадалық түрлерi бойынша әлем чемпиондары атақтарын жеңiп алғандарға және "КCPO-ның еңбек сiңiрген спорт шеберi" және (немесе) "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi" атағы барларға - 24,0 айлық есептiк көрсеткiш;

Об утверждении Правил выплаты пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2003 года N 1247. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 1324
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 26.02.2010 № 141.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 26.02.2010 № 141.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2003 года N 1247
Правила
выплаты пожизненного ежемесячного материального
обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 26.02.2010 № 141.
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 22-2 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте" и определяют порядок выплаты пожизненного ежемесячного материального обеспечения (далее - материальное обеспечение) заслуженным спортсменам и тренерам за выдающиеся достижения и особые заслуги перед Республикой Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.02.2010 № 141.
2. Материальное обеспечение выплачивается спортсменам и тренерам, являющимся гражданами Республики Казахстан, входившим в состав сборных команд Республики Казахстан и (или) сборных команд СССР по олимпийским видам спорта и имеющим трудовой стаж не менее двадцати лет, в следующих размерах:
1) завоевавшим звания чемпионов и (или) призеров Олимпийских игр и (или) чемпионов мира по олимпийским видам спорта и имеющим звание "Заслуженный мастер спорта СССР" и (или) "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан" - 24,0 месячного расчетного показателя;

2) "Қазақстанның еңбек сiңiрген жаттықтырушысы" және (немесе) "КСРО-ның еңбек сiңiрген жаттықтырушысы" атағы бар және осы тармақтың 1) тармақшасында белгiленген спортшыларды даярлағандарға - 24,0 айлық есептiк көрсеткiш.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.02.26 № 141 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі)Қаулысымен.
3. 2-тармақта көрсетiлген бiрнеше негiздер бойынша бiр мезгiлде материалдық қамсыздандыру алуға құқығы бар тұлғаларға материалдық қамсыздандыру алған атақтары мен наградаларының санына қарамастан, бiреуiне ғана белгiленедi.
4. Материалдық қамсыздандыру дене шынықтыру және спорт жөнiндегi уәкiлеттi органның (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) бюджеттiк бағдарламалары арқылы республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен төленедi.
2. Материалдық қамсыздандыру төлеудi жүргiзу тәртiбi
5. Материалдық қамсыздандыру алуға құқығы бар адамдар (бұдан әрi алушы) мынадай құжаттарды ұсынады:
спортшылар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) жиырма жыл еңбек өтілін растайтын еңбек кiтапшасының нотариалды расталған көшiрмесi немесе төменде көрсетілген құжаттардың кез келгені:
тоқтату күні мен оны тоқтатудың негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты;
еңбек шартының жасалуы және тоқтатылуы негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірме;
қызметкерлерге жалақы төлеу ведомосынан үзінді көшірме;
жұмыс берушінің қолы қойылған, ұйымның мөрімен расталған қызмет ету тізімі (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі);
аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы жинақтаушы зейнетақы қорынан үзінді көшірме;
жүргізілген әлеуметтік аударымдар туралы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан мәліметтер;
қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
3) Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегерi және (немесе) олимпиадалық спорт түрлерi бойынша әлем чемпионы екендiгiн растайтын жарыстар хаттамасының көшiрмесi;
4) спортшының атағын растайтын куәлiктiң немесе уәкiлеттi орган бұйрығының көшiрмесi;
жаттықтырушылар:
1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) жаттықтырушылық жұмысының жиырма жылдық өтілін растайтын еңбек кiтапшасының нотариалды куәландырылған көшiрмесi немесе төменде көрсетілген құжаттардың кез келгені:
тоқтату күні мен оны тоқтатудың негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты;
еңбек шартының жасалуы және тоқтатылуы негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірме;
қызметкерлерге жалақы төлеу ведомосынан үзінді көшірме;
жұмыс берушінің қолы қойылған, ұйымның мөрімен расталған қызмет ету тізімі (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі);
аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан үзінді көшірме;
жүргізілген әлеуметтік аударымдар туралы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан мәліметтер;
қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;

2) имеющим звание "Заслуженный тренер Казахстана" и (или) "Заслуженный тренер СССР" и подготовившим спортсменов, установленных в подпункте 1) настоящего пункта - 24,0 месячного расчетного показателя.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.02.2010 № 141 (вводятся в действие с 01.01.2010).
3. Лица, имеющие одновременно право на получение материального обеспечения по нескольким основаниям, указанным в пункте 2, материальное обеспечение устанавливается по одному из них вне зависимости от количества званий и наград.
4. Материальное обеспечение выплачивается за счет средств республиканского бюджета через бюджетные программы уполномоченного органа по физической культуре и спорту (далее - уполномоченный орган).
2. Порядок проведения выплаты материального обеспечения
5. Лица, имеющие право на получение материального обеспечения (далее - получатель), представляют следующие документы:
спортсмены:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нотариально удостоверенную копию трудовой книжки, либо любой из нижеперечисленных документов, подтверждающий двадцатилетний стаж работы:
трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
выписку из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
выписку из ведомости выдачи заработной платы работникам;
послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации;
выписку из единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах;
сведения из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях;
архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
3) копию протокола соревнований, подтверждающего звание чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта;
4) копию удостоверения или приказа уполномоченного органа, подтверждающего звание спортсмена;
тренера:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) нотариально удостоверенную копию трудовой книжки, либо любой из нижеперечисленных документов, подтверждающий двадцатилетний стаж работы тренером:
трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
выписку из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
выписку из ведомости выдачи заработной платы работникам;
послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации;
выписку из единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах;
сведения из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях;
архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;

3) Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегерi және (немесе) олимпиадалық спорт түрлерi бойынша әлем чемпионы атағын жеңiп алған спортшының шын мәнiнде жаттықтырушысы болып табылатынын растайтын жұмыс орнынан анықтама;
4) өзi жаттықтырған спортшының Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегерi және (немесе) олимпиадалық спорт түрлерi бойынша әлем чемпионы екендiгiн растайтын жарыстар хаттамасының көшiрмесi;
5) жаттықтырушының атағын растайтын куәлiктiң немесе уәкiлеттi орган бұйрығының көшiрмесi.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 N 118 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Ай сайынғы материалдық қамсыздандыру түрiнде өмiр бойы төлем төлеу туралы немесе бас тартылғаны туралы шешiм қабылдау, құжаттарды қарау мерзiмi өтініш қабылданған сәттен бастап күнтізбелік жиырма күннен аспауы тиiс.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 N 118 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелерi бойынша уәкiлеттi орган қорытынды жасайды, соның негiзiнде материалдық қамсыздандыруды төлеу (төлеуден бас тарту) туралы шешiм қабылдайды.
8. Төлем (төлеуден бас тарту) туралы қабылданған шешiм туралы уәкiлеттi орган өтiнiш берушiге мұндай шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде жазбаша түрде хабарлайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.08.04 № 914 (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Материалдық қамсыздандыруды төлеу Қазақстан Республикасының шегiнде екiншi деңгейдегi банктегi өтiнiш берушiнiң есеп шотына материалдық қамсыздандыруды аудару жолымен, банктiк өкiлдiк немесе филиал болмаған жағдайда материалдық қамсыздандыру төлеу ақшаны почтаға аудару жолымен жүргiзiледi.
3. Материалдық қамсыздандыруды төлеуден бас тарту
10. Өтiнiш берушiге мынадай жағдайларда материалдық қамсыздандыруды тағайындаудан бас тартылады:
1) осы Ереженiң 5-тармағында көрсетiлген барлық құжаттар ұсынылмаса;
2) өтiнiш берушi осы ереженiң 2-тармағындағы шарттарға сәйкес келмесе.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.08.04 № 914 (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Қорытынды ережелер
11. Уәкiлеттi органның материалдық қамсыздандыруды төлеу немесе материалдық қамсыздандыруды төлеуден бас тарту туралы шешiмiне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен шағымдануға болады.
Еңбек сіңірген спортшылар мен
жаттықтырушыларға ай сайынғы
материалдық қамсыздандыру
түрiнде өмiр бойы төлем төлеудiң
ережесiне
қосымша
Нысан
Кiмге __________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі
________________________________________________
уәкiлеттi орган басшысының лауазымы,
________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
кiмнен _________________________________________
(өтiнiш берушiнiң тегі, аты, әкесінің аты
________________________________________________
(бар болса))
________________________________________________
______________________ мекенжайы бойынша тұратын
өтініш берушінің ЖСН ___________________________
Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай
сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеуге
ӨТІНІШ

3) справку с места работы подтверждающую, что он действительно является тренером спортсмена, завоевавшего звания чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта;
4) копию протокола соревнований, подтверждающего звания чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта спортсмена, которого он тренировал;
5) копию удостоверения или приказа уполномоченного органа, подтверждающего звание тренера.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 19.02.2014 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Срок рассмотрения документов, принятия решения о выплате пожизненного ежемесячного материального обеспечения или об отказе уполномоченным органом не должен превышать двадцать календарных дней с момента принятия заявления.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 19.02.2014 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченный орган выносит заключение, на основании которого принимается решение о выплате (отказе в выплате) материального обеспечения.
8. О принятом решении о выплате (отказе в выплате) уполномоченный орган уведомляет заявителя в письменном виде в течение десяти календарных дней со дня принятия такого решения.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 04.08.2011 № 914 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
9. Выплата материального обеспечения производится путем перечисления на лицевой счет заявителя материального обеспечения в банке второго уровня в пределах Республики Казахстан, в случае отсутствия банковского представительства или филиала выплата материального обеспечения производится путем почтового перевода денег.
3. Отказ в выплате материального обеспечения
10. Заявителю отказывается в назначении материального обеспечения в следующих случаях:
1) непредставления всех документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил;
2) несоответствия заявителя условиям пункта 2 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 04.08.2011 № 914 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Заключительные положения
11. Решение уполномоченного органа о выплате материального обеспечения или отказе в выплате материального обеспечения может быть обжаловано в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам выплаты пожизненного
ежемесячного материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 N 118 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сiзден маған __________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(себебi көрсетiледi)
байланысты өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыру төлемін
төлеуiңiздi сұраймын.
Маған тиесілі соманы (банктiң аты, банктiң МФО-сы, өтініш
берушінің есеп шотының нөмірі немесе ақша пошта арқылы аударылған
жағдайда, оның мекенжайы көрсетiледi) аударуыңызды сұраймын.
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса беремiн:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы ______________

Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 19.02.2014 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Кому ______________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (в случае
_____________________________________________
наличия) руководителя уполномоченного органа
______________________________________________
по физической культуре и спорту)
от ________________________________________________
(фамилия, имя, отчетство (в случае наличия)
______________________________________________
заявителя)
проживающего по адресу: ________________
ИИН заявителя __________________________
Заявление
на выплату пожизненного ежемесячного материального обеспечения
Прошу Вас выплатить мне пожизненное ежемесячное материальное
обеспечение в связи с _______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается причина)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить (указывается название банка,
МФО банка, номер лицевого счета заявителя или его адрес в случае почтового перевода денег).
К заявлению прилагаю следующие документы:
1. ____________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
_________________ подпись заявителя