Маңызды стратегиялық мәнi бар қызметтер көрсетудi мемлекеттiк сатып алу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 желтоқсандағы N 1275 қаулысы
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының 21-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Shеаrman & Sterling" және "King & Spalding" компаниялары Солтүстiк Каспий бойынша өнiмдi бөлу туралы келiсiмдi одан әрi iске асыруға байланысты даулы мәселелер бойынша тәуелсiз заңи сараптамалар жүргiзу жөнiндегi маңызды стратегиялық мәнi бар қызметтер көрсетудi берушiлер болып белгiленсiн.
2. "Bayphase International Ltd." компаниясы:
"Қашаған" кен орнының қорларын есептеудi жүргiзу;
"Қашаған" кен орнын игеру жоспарының жобасында және игеру бюджетiнде Солтүстiк Каспий бойынша өнiмдi бөлу туралы келiсiм бойынша Мердiгер ұсынған негiзгi параметрлердi бағалау және талдау;
Басқарушы Комитет бекiтпеген 1998-2000 жылдардағы кезең үшiн Солтүстiк Каспий бойынша өнiмдi бөлу туралы келiсiм бойынша Мұнай Операцияларының Шоттарын тексеру жөнiнде маңызды стратегиялық мәнi бар қызметтер көрсетудi берушi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" ЖАҚ-пен бiрлесiп (келiсiм бойынша), заңнамада белгiленген тәртiппен:
осы қаулының 1 және 2-тармақтарында көрсетiлген компаниялармен қызметтер көрсетудi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттарды жасасуды;
осы қаулыға сәйкес қызметтер көрсетудi сатып алу үшiн пайдаланылатын ақшаны оңтайлы және тиiмдi жұмсау қағидатын сақтауды;
жүргiзiлген тәуелсiз сараптамаларды ескере отырып, Солтүстiк Каспий бойынша өнiмдi бөлу туралы келiсiм бойынша Мердiгермен келiссөздер жүргiзу нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етудi;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдауды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрi В.С. Школьникке жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О государственных закупках услуг, имеющих важное стратегическое значение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года N 1275
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить компании "Shearman & Sterling" и "King & Spalding" поставщиками услуг по проведению независимых юридических экспертиз по спорным вопросам, связанным с дальнейшей реализацией Соглашения о разделе продукции по Северному Каспию, имеющих важное стратегическое значение.
2. Определить компанию "Bayphase International Ltd." поставщиком услуг, имеющих важное стратегическое значение, по:
проведению подсчета запасов месторождения "Кашаган";
оценке и анализу основных параметров, представленных Подрядчиком по Соглашению о разделе продукции по Северному Каспию в проекте Плана освоения и Бюджете освоения месторождения "Кашаган";
ревизии Счетов Нефтяных Операций по Соглашению о разделе продукции по Северному Каспию за период с 1998 года по 2000 год, не утвержденных Управляющим Комитетом.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан совместно с ЗАО "Национальная компания "КазМунайГаз" (по согласованию) обеспечить в установленном законодательством порядке:
заключение договоров о государственных закупках услуг с компаниями, указанными в пунктах 1 и 2 настоящего постановления;
соблюдение принципа оптимального и эффективного расходования денег, используемых в соответствии с настоящим постановлением для закупок услуг;
информирование Правительства Республики Казахстан о результатах проведения переговоров с Подрядчиком по Соглашению о разделе продукции по Северному Каспию с учетом проведенных независимых экспертиз;
принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Школьника В.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан