Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығын "Санитарлық-эпидемиологиялық станциясы" мемлекеттік мекемесін қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1354 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының "Санитарлық-эпидемиологиялық станциясы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының "Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Мекеме) болып аталсын.
2. Мекеменің негізгі міндеттері:
тіршілік ету орта объектілерінің санитарлық-эпидемиологиялық жағдайда, халықтың денсаулығына әсер етуін кешенді бағалау;
халықтың жұқпалы, паразиттік аурулармен ауруының және улануының пайда болу себептері мен жағдайларын зерттеу болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Мекеменің жарғысына тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізсін және оның әділет органдарына қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын бағдарламалардың әкімші-мекемелерінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1335 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Республикалық бағдарламаларды орындайтын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ заңға сәйкес мемлекеттік мекемелер етіп қайта тіркеуге жататын мекемелердің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы" деген реттік нөмірі 38-жолдағы "Санитарлық-эпидемиологиялық станциясы" деген 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"1 Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы".
5. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О переименовании государственного учреждения "Санитарно-эпидемиологическая станция" Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1354
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать государственное учреждение "Санитарно-эпидемиологическая станция" Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан" в государственное учреждение "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан" (далее - Учреждение).
2. Основными задачами Учреждения определить:
комплексную оценку влияния объектов среды обитания на санитарно-эпидемиологическую ситуацию, здоровье населения;
исследование причин и условий возникновения инфекционных, паразитарных заболеваний и отравлений населения.
3. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством порядке:
1) внести соответствующие изменения и дополнения в устав Учреждения и обеспечить его перерегистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года N 1335 "Вопросы учреждений - администраторов программ, финансируемых из государственного бюджета" следующее изменение:
в Перечне учреждений, выполняющих республиканские программы, финансируемые из республиканского бюджета, а также подлежащих перерегистрации в соответствии с законодательством в государственные учреждения, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 38, "Управление делами Президента Республики Казахстан", строку 1 "Санитарно-эпидемиологическая станция" изложить в следующей редакции:
"1 Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы".
5. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан