Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңiз аңын (итбалықты) аулаудың 2004 жылға арналған лимиттерi мен квоталарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1380 қаулысы
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңiз аңын (итбалықты) аулаудың 2004 жылға арналған лимиттерi мен квоталары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Балық шаруашылығы комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен балық аулаудың және теңiз аңын (итбалықты) аулаудың бекiтілген лимиттерi мен квоталарын шаруашылық жүргiзушi субъектiлер арасында бөлудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1380 қаулысымен
бекiтiлген
Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың
және теңiз аңын (итбалықты) аулаудың 2004 жылға
арналған лимиттерi мен квоталары
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.05.20. N 562   қаулысымен .
(тоннада)
__________________________________________________________________
Балықтың және теңiз|   Су айдындарында балық аулаудың және теңiз
аңының (итбалық) |аңын (итбалықты) аулаудың рұқсат етілген
түрлері      |           лимиттерi мен квоталары
__________________________________________________________________
1                              2
__________________________________________________________________
Жайық-Каспий бассейнi
Жайық   Сағалық   Қиғаш   Сағалық   Каспий
өзенi   кеңiс.    өзені   кеңіс.    теңізі
тiгi              тігі      (ҒЗЖ-ға)
бар               бар
жаға.             жаға.
лаулық            лаулық
теңiз.            теңiз.
ден               ден
аулау             аулау
1. Бекiре             234,5             4,5                15
тұқымдастары,
ғылыми-кәсiптiк
аулау,
(барлығы)
оның iшiнде: қортпа   54,2                                 4
шоқыр    141,8             4,5                6,5
бекiре   36,5                                 3,5
пiлмай   2                                    1,0
Олардың iшiнде:
Түркiменстанның
квотасы               27,41
оның iшiнде: қортпа   1,0
шоқыр    24,91
бекiре   1,5
(халықаралық келiсiм
жасалған жағдайда)
2. Қаракөз            800      400       600     200
Олардың iшiнде
ҒЗЖ-ға                40,0     30,0      10,0    10,0
3. Iрi шағын балық    6100     2860      3990    2740

Об утверждении лимитов и квот вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2004 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1380
В соответствии с Законо м Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить лимиты и квоты вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2004 год согласно приложению.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке распределение утвержденных лимитов и квот вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) между хозяйствующими субъектами.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003 года N 1380
Лимиты и квоты вылова рыбы и добычи морского зверя
(тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2004 год <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 мая 2004 г. N 562  .
(в тоннах)
____________________________________________________________________
Виды рыб и    ! Лимиты и квоты допустимого вылова рыбы
морского зверя! и добычи морского зверя (тюленя) в водоемах
(тюлень)      !
-------------------------------------------------------------------
1      !                      2
--------------------------------------------------------------------
Урало-Каспийский бассейн
Река  Прибрежный      Река   Прибрежный     Каспийс-
Урал  морской лов с   Кигач  морской лов с  кое море
предустьевым           предустьевым   (НИР)
пространством          пространством
1. Осетровые    234,5                  4,5                    15
научно-
промысловый
лов,(всего)
в том числе:
белуга         54,2                                         4
севрюга       141,8                                         6,5
осетр          36,5                                         3,5
шип             2                    -                      1,0
Из них:
квота
Туркменистана    27,41
в том числе:
белуга          1,0
севрюга        24,91                 4,5
осетр           1,5
(при условии
заключения
международного
соглашения)
2. Вобла          800    400           600        200
Из них на НИР    40,0   30,0          10,0       10,0
3. Крупный
частик           6100   2860          3990       2740
в том числе:

оның iшiнде: көксерке 1200     800       150     200
сазан    400      320       300     400
табан    4000     1200      3000    1000
ақмарқа  300      240       40      40
жайын    200      300       500     1100
Олардың iшiнде ҒЗЖ-ға 190      70        30      50
Iрi шағын балықтың    6900     3260      4590    2940
және қаракөздiң
барлығы
4. Ұсақ шағын,
жергілiктi және
қолтық балықтар       300      400       800     2000
оның iшiнде ҒЗЖ-ға    10       5         15      20
5 Майшабақ                                                 300
6. Кефаль                                                  400
7. Шабақ                                                   8500
8. Шағын балық                                             700
Олардың iшiнде
Қаракөз                                                    200
Ірі шағын балық                                            400
Ұсақ шағын балық                                           100
Барлық балықтар:     7434,5    3660      5394,5  4940      9915
9. Каспий итбалығы
(бас)                                                      5200
оның ішінде - үлкені                                       600
- белек                                        4600
Балқаш көлi және Iле өзенiнiң атырауы
Балқаш көлі             Іле өзенінің
атырауы
1. Табан                     8000                      20
2. Көксерке                  500                       25
3. Ақмарқа                   250                       70
4. Қаракөз                   250                       50
5. Жайын                     400                       160
6. Беріш                     100                       10
Жиыны                        9500                      335
Алакөл көлдер жүйесi
Алакөл       Қошқаркөл     Сасықкөл
көлі           көлі         көлі
1. Табан                     276            285          913
2. Көксерке                  38             17           131
3. Сазан                     20              -            -
4. Алабұға                   229             -            -
5. Мөңке                     305            74           237
Жиыны                        868            376          1281
Қапшағай су қоймасы
1. Табан                                         1402
2. Көксерке                                      87
3. Сазан                                         47
4. Ақмарқа                                       28
5. Жайын                                         55
6. Дөңмаңдай                                     67
7. Ақ амур                                       16
8. Торта                                         3

судак         1200    800           150        200
сазан          400    320           300        400
лещ           4000   1200          3000       1000
жерех          300    240            40         40
сом            200    300           500       1100
Из них на НИР     190     70            30         50
Всего крупного
частика воблы    6900   3260          4590       2940
4. Мелкий частик,
туводные и
култучные         300    400           800       2000
из них на НИР      10      5            15         20
5. Сельдь                                                     300
6. Кефаль                                                     400
7. Килька                                                    8500
8. Частиковые                                                 700
Из них
Из них
вобла                                                         200
Крупный частик                                                400
Мелкий частик                                                 100
Всего рыб:      7434,5   3660          5394,5      4940      9915
9. Каспийский
тюлень (голов)                                               5200
в том числе
- взрослый                                                  600
- белек                                                    4600
Озеро Балхаш и дельта реки Или
Озеро Балхаш           Дельта реки Или
1. Лещ                   8000                      20
2. Судак                  500                      25
3. Жерех                  250                      70
4. Вобла                  250                      50
5. Сом                    400                     160
6. Берш                   100                      10
Итого                 9500                     335
Алакольская система озер
Озеро          Озеро         Озеро
Алаколь       Кошкарколь     Сасыкколь
1. Лещ                276            285            913
2. Судак               38             17            131
3. Сазан               20             -              -
4. Окунь              229             -              -
5. Карась             305             74            237
Итого              868            376           1281
Капшагайское водохранилище
1. Лещ                                  1402
2. Судак                                  87
3. Сазан                                  47
4. Жерех                                  28
5. Сом                                    55
6. Толстолобик                            67
7. Белый амур                             16
8. Плотва                                  3

9. Мөңке                                         2
Жиыны                                            1707
Арал теңізі
1. Камбала-глосса                                1250
Шардара су қоймасы
1. Мөңке                                         56
2. Табан                                         18
3. Көксерке                                      21,4
4. Торта                                         19,2
5. Ақмарқа                                       7,0
6. Қылыш балық                                   2
7. Сазан                                         179
8. Жайын                                         5,6
Жиыны                                            308,2
Бұқтырма су қоймасы
1. Табан                                         8088
2. Көксерке                                      769
3. Торта                                         619
4. Алабұға                                       310
5. Шортан                                        161
6. Аққайран                                      40
7. Көкшұбар балық                                142
8. Сазан                                         10
9. Оңғақ                                         4
10. Нәлiм                                        8
Жиыны                                            10151
Шульба су қоймасы
1. Торта                                         100
2. Алабұға                                       56
3. Табан                                         160
4. Көксерке                                      96
5. Мөңке                                         2
6. Басқалары                                     1
Жиыны                                            415
Қ.Сәтпаев атындағы канал
1. Табан                                         25
2. Торта                                         14
3. Көксерке                                      15
4. Алабұға                                       16
5. Шортан                                        6
6. Аққайран                                      2
7. Көкшұбар балық                                5
Жиыны                                            83
Ескерту: - ҒЗЖ бойынша аулау тәртiбiн бекітілген лимиттер (квоталар) шегінде арнайы өкілетті орган анықтайды.
Ғылыми-зерттеу мақсаттары, бақылаулық аулаулар мен балық өсiру жұмыстары үшiн - әр су айдыны лимитінен барлығы 2%-ға дейiн.
__________________________________________________________________
Су айдындары |Бар.|             Балық түрлерi
|лы. |_______________________________________________
|ғы  |мөңке|табан|көксерке|сазан |ақ. |сиг    |бас.
|    |     |     |        |(тұқы)|мар.|тұқым. |қа.
|    |     |     |        |      | қа |дастары|лары
__________________________________________________________________
1         2    3     4       5       6    7      8      9
__________________________________________________________________
Ақмола облысы
Вячеслав

9. Карась                                  2
Итого                                1707
Аральское море
1. Камбала-глосса                       1250
Шардаринское водохранилище
1. Карась                                 56
2. Лещ                                    18
3. Судак                                21,4
4. Плотва                               19,2
5. Жерех                                 7,0
6. Чехонь                                  2
7. Сазан                                 179
8. Сом                                   5,6
Итого                               308,2
Бухтарминское водохранилище
1. Лещ                                  8088
2. Судак                                 769
3. Плотва                                619
4. Окунь                                 310
5. Щука                                  161
6. Язь                                    40
7. Рипус                                 142
8. Сазан                                  10
9. Линь                                    4
10. Налим                                  8
Итого                               10151
Шульбинское водохранилище
1. Плотва                                100
2. Окунь                                  56
3. Лещ                                   160
4. Судак                                  96
5. Карась                                  2
6. Прочие                                  1
Итого                                 415
Канал имени К. Сатпаева
1. Лещ                                    25
2. Плотва                                 14
3. Судак                                  15
4. Окунь                                  16
5. Щука                                    6
6. Язь                                     2
7. Рипус                                   5
Итого                                  83
Примечание:
Порядок вылова по НИР в пределах утвержденных лимитов (квот) определяется специально уполномоченным органом.
Для научно-исследовательских целей, контрольных ловов и рыбоводных работ - всего до 2% от лимита каждого водоема.
____________________________________________________________________
Водоемы     !Всего!             Виды рыб
!     !----------------------------------------------
!     !карась! лещ !судак!сазан !жерех!сиговые!прочие
!     !      !     !     !(карп)!     !       !
--------------------------------------------------------------------
1      !  2  !  3   !  4  !  5  !   6  !  7  !   8   !  9
-------------------------------------------------------------------
Акмолинская область

су қоймасы    43         34,7   6,1     -      -    -       2,2
Сiлетi су
қоймасы       39         25     5       1                   8
Дөң бұғазы    8                         4           3       1
Барлыкөл
көлі          10   10
Тайғанкөл
көлі          11                        4           2       5
Анаркөл
көлi          8    8
Бiртабан-
Шалқар
көлдер
жүйесі        127  18    65     7       2                   35
Ұялы-Шалқар
көлі          24   8     7      1       2                   6
Майбалық
көлі          22   13    1              3                   5
Үлкен
Шабақ көлі    14   -     1      -       2      -    4       7
Сарыоба көлi  15   4                    9                   2
Жардыкөл
көлi          8    8
Жарлыкөл көлі 10   5                    1           1       3
Балықты көлi  4    4
Ключи
су айдыны     10   1                    6           2       1
Қоржынкөл
көлi          16   2     5              4                   5
Басқа да
су айдындары  100  57,4  4,4    3,7     11,5   -    3,4     19,6
Жиыны         469  138,4 143,1  22,8    49,5   -    15,4    99,8
Ақтөбе облысы
Ырғыз -
Торғай көлдер
жүйесi        150                                           150
Қарғалы
су қоймасы    40   10    15             1                   14
Ақтөбе су
қоймасы       25   4     10     2       1                   8
Басқа да су
айдындары     35                                            35
Жиыны         250  14    25     2       2                   207
Жамбыл облысы
Билiкөл көлі  82   52    5      3       12     -            10
Ақкөл көлі    42   13    7      8       9      -            5
Тасөткел
су қоймасы    36   3     17     7       4      -            5
Үлкен
Қамқалы көлі  12         3              2      0,5          6,5
Терiс-
Ащыбұлақ
су қоймасы    9,8  2     1,3    3       2                   1,5
Басқа да
су айдындары  68,2 8,3   3,7    2       3,7                 50,5
Жиыны         250  78,3  37     23      32,7   0,5          78,5
Батыс Қазақстан облысы
Жалтыркөл
көлi          20         9      1       2      -            8
Жаңаталап
көлi          10         4      -       1      -            5
Сарышағанақ
көлi          10         4      1       1      -            4
Соқырыл көлi  20         9      1       2      1            7
Едiлсор көлi  50         10     10      20     -            10
Басқа да су
айдындары     100        48,1   1,9     3,7    3,2          43,1
Жиыны         210        84,1   14,9    29,7   4,2          77,1
Қарағанды облысы
Қ.Сәтпаев
атындағы
каналдың

Вячеславское      43          34,7  6,1     -     -      -     2,2
водохранилище
Селетинское       39            25    5     1                   8
водохранилище
Пролив Донской     8                        4            3      1
оз. Барлыгуль     10    10
оз. Тайганколь    11                        4            2      5
оз. Анарколь       8     8
Биртабан-
Шалкарская       127    18      65   7      2                  35
система озер
Уялы-Шалкар       24     8       7   1      2                   6
Майбалык          22    13       1          3                   5
Большое Чебачье   14     -       1   -      2    -       4      7
оз. Сарыоба       15     4                  9                   2
оз. Жардыколь      8     8
оз. Жарлыколь     10     5                  1            1      3
оз. Балыкты        4     4
Водоем Ключи      10     1                  6            2      1
оз. Коржинколь    16     2       5          4                   5
Другие водоемы   100   57,4     4,4  3,7  11,5   -      3,4   19,6
Итого      469  138,4   143,1  22,8 49,5   -     15,4   99,8
Актюбинская область
Иргиз - Тургайская
система озер      150                                           150
Каргалинское
водохранилище      40    10    15           1                    14
Актюбинское
водохранилище      25     4    10      2    1                     8
Другие водоемы     35                                            35
Итого       250    14    25      2    2                   207
Жамбылская область
оз. Биликоль       82    52     5     3   12      -              10
оз. Акколь         42    13     7     8    9      -               5
Тасоткольское
водохранилище      36     3    17     7    4                      5
оз. Большие
Камкалы            12           3          2     0,5            6,5
Терс-Ащибулакское
водохранилище      9,8    2   1,3     3    2                    1,5
Другие водоемы    68,2  8,3   3,7     2  3,7                   50,5
Итого        250 78,3    37    23 32,7     0,5           78,5
Западно-Казахстанская область
оз. Жалтырколь      20          9     1     2    -                8
оз. Жанаталап       10          4     -     1    -                5
оз. Сарышаганак     10          4     1     1    -                4
оз. Сокрыл          20          9     1     2    1                7
оз. Едильсор        50         10    10    20    -               10
Другие водоемы     100       48,1   1,9   3,7  3,2             43,1
Итого        210       84,1  14,9  29,7  4,2             77,1
Карагандинская область
Водохранилища
канала имени

су қоймасы    83         39     15      4,5                 24,5
Су қоймалары
және кiшi
бөгендер      138        41     4       20,45               72,55
Басқа да су
айдындары     79   -     -      -       14,5                64,5
Жиыны         300        80     19      39,45               161,55
Қызылорда облысы
Көлдер жүйесi 450  -     -      -       -                   450
Қостанай облысы
Жоғарғы
Тобыл
су қоймасы    158        80             7           8       63
Қаратомар
су қоймасы    87         60             7           8       12
Жиыны         245        140            14          16      75
Павлодар облысы
Айлақтарымен,
тармақтарымен
және кiшi
өзендерiмен   130  -     30     6       8           -       86
бiрге Ертiс
өзенi
Көлдер        120        4      3       16                  97
ГРЭС-1,
ГРЭС-2,
Екiбастұз су
қоймалары     20         7      3       2           -       8
Жиыны         270        41     12      26          -       191
Солтүстiк Қазақстан облысы
Үлкен
Тораңғыл көлi 145  3     70             5           15      52
Cepгеев                                              -
су қоймасы    80   10    40                                 30
Ұлыкөл көлi   70   30    -              30           -      10
Есiл өзенi    50         10                                 40
Кiшi Торанғыл
көлi          40   10                   20           4      6
Питное көлi   25   25    -      -
Алва көлi     18   18    -      -                    -
Кендiктi көлi 18   18    -
Половинное
көлi          18   18    -      -
Басқа да су
айдындары     100  72,2  -      -       8,3          10,3   9,2
Жиыны         564  204,2 120            63,3         29,3   147,2
Оңтүстiк Казақстан облысы
Бөген
су қоймасы    70   14,5  6,4    25,5    17     2,5          4,1
Жайылма
көлдерiмен    72,7 3,5   8,4    1,4     7,7    15,2         36,5
бiрге
Сырдария
өзенi
Бадам
су қоймасы    8    0,6   0,5    2,3            0,4          4,2
Шошқакөл
көлдер жүйесі 12   4     2              3                   3
Шу өзенiнiң
көлдер жүйесi 8          1              2,4    0,5          4,1
Жиыны         170,7
22,6  18,3   29,2    30,1   18,6         51,9
__________________________________________________________________
Басқа су айдындары - ауданы 15-тен 100 гектарға дейiн, ең төменгі тереңдiгi 2 метрге дейiн балық шаруашылығы су айдындары (көлдер, ескi арналар, тоғандар және басқалары).

К.Сатпаева          83         39    15   4,5                  24,5
Водохранилища
и малые плотины    138         41     4  20,45                72,55
Другие водоемы      79    -     -     -   14,5                 64,5
Итого        300         80    19  39,45               161,55
Кызылординская область
Система озер       450    -    -     -     -                    450
Костанайская область
Верхне-Тобольское
водохранилище      158         80         7               8      63
Каратомарское
водохранилище       87         60         7               8      12
Итого        245        140        14              16      75
Павлодарская область
р Иртыш с затонами,
протоками и малыми 130    -    30    6    8               -      86
реками
Озера              120          4    3   16                      97
Водохранилища
ГРЭС-1, ГРЭС-2,
Экибастузское       20          7    3    2                       8
Итого        270         41   12   26               -     191
Северо-Казахстанская область
оз. Б.Тарангул     145    3    70   -     5              15      52
Сергеевское
водохранилище       80   10    40                                30
оз. Улыколь         70   30    -    -    30     -         -      10
р. Ишим             50   -     10   -     -     -                40
оз. Малый Тарангул  40   10    -    -    20     -         4       6
оз. Питное          25   25    -    -     -     -         -       -
оз. Алва            18   18    -    -           -         -       -
оз. Кендыкты        18   18    -          -     -         -       -
оз. Половинное      18   18    -    -           -         -       -
Другие водоемы     100 72,2    -    -   8,3     -       10,3    9,2
Итого        564 204,2  120      63,3             29,3  147,2
Южно-Казахстанская область
Бугуньское
водохранилище       70 14,5  6,4  25,5   17    2,5       -      4,1
р. Сырдарья
с пойменными
озерами           72,7  3,5  8,4   1,4  7,7   15,2       -     36,5
Бадамское
водохранилище        8  0,6  0,5   2,3        0,4        -      4,2
Шошкакольская
система озер        12    4    2          3     -        -        3
Система озер
реки Шу              8         1        2,4    0,5       -      4,1
Итого      170,7  22,6 18,3 29,2 30,1   18,6             51,9
--------------------------------------------------------------------
Другие водоемы - рыбохозяйственные водоемы (озера, старицы,  пруды и другие) площадью от 15 до 100 га, максимальной глубиной до 2 метров.