Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 шілдедегі N 712-1 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) жылына екi рет жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 10 қаңтарға және 10 шiлдеге Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi жылына екi рет жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің орынбасары С.М.Мыңбаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 17 шілдедегі
N 712-1 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық
дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын
іске асыру жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған
іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.29. N  1341 , 2004.01.22. N 68 , 2004.11.18. N  1218 , 2004.12.03. N  1257 қаулыларымен.
__________________________________________________________________
Р/с|   Іс-шара     | Аяқтау | Орындауға |Орындау|Болжамды|Қаржылан.
N |               | нысаны |жауаптылар |мерзімі|шығыстар|дыру көзі
|               |        |           |       | (млн.  |
|               |        |           |       | теңге) |
__________________________________________________________________
1        2             3          4        5        6       7
__________________________________________________________________
1. Индустриялық саясаттың басымдықтарын айқындау
1.1. Ғылыми және инновациялық саланы институционалды дамыту

Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2003 года N 712-1
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), представлять информацию о ходе выполнения Плана в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан два раза в год, к 10 января и к 10 июля, по итогам полугодия.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана в Правительство Республики Казахстан два раза в год, к 25 января и к 25 июля, по итогам полугодия.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июля 2003 г. N 712-1
План мероприятий на 2003-2005 годы
по реализации Стратегии индустриально-инновационного
развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы <*>
Сноска. План с изменениями - постановлениями Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1341 ; от 22 января 2004 г N 68 ; от 18 ноября 2004 г. N 1218 ; от 3 декабря 2004 г. N 1257 .
____________________________________________________________________
N   !   Мероприятие    !    Форма     ! Ответственные !Срок
п/п  !                  !  завершения  ! за исполнение !исполнения
--------------------------------------------------------------------
1   !       2          !       3      !       4       !      5    --------------------------------------------------------------------
1. Определение приоритетов индустриальной политики
1.1. Институциональное развитие
научной и инновационной сферы

1.1.1. Маркетингтiк Қазақстан ЭБЖМ,      2003    ЭБЖМ:    Респуб.
және талда.  Республи. ИСМ        жылғы   2003 ж.  ликалық
малық зерт.  касының              ІІІ     - 100*   бюджет
теулер орта. Үкіметі              тоқсан
лығын құру   қаулысы.
ның
жобасы
1.1.2. Маркетингтiк Қазақстан ЭБЖМ,      2003
және талда.  Республи. Маркетинг. жылғы
малық зерт.  касының   тік және   IV
теулер орта. Үкіметіне талдамалық тоқсан
лығының қыз. ақпарат   зерттеулер
метi туралы            орталығы
меморандумды
әзiрлеу
1.1.3. Маркетингтiк Республи. ЭБЖМ,      2003    ЭБЖМ:    Респуб.
және талда.  калық     ИСМ        жылғы   2004 ж.  ликалық
малық зерт.  бюджеттік            ІІІ     - 766,5; бюджет
теулер орта. комиссия.            тоқсан  2005ж.-
лығын қосым. ға ұсыныс                    633,5**
ша капитал.
дандыру жө.
нiнде ұсы.
ныстар
әзiрлеу
1.1.4. Инжиниринг   Қазақстан    ИСМ     2003    2003 ж.  Респуб.
және техно.  Республи.            жылғы   - 100*   ликалық
логиялар     касының              ІІІ              бюджет
трансфертi   Үкіметі              тоқсан
орталығын    қаулысы.
құру         ның
жобасы
1.1.5. Инжиниринг   Қазақстан  ИСМ, Ин.  2003
және техно.  Республи.  жиниринг  жылғы
логиялар     касының    және тех. IV
трансфертi   Үкіметіне  нология.  тоқсан
орталығының  ақпарат    лар тран.
қызметi                 сферті
туралы ме.              орталығы
морандумды
әзiрлеу
1.1.6. Инжиниринг   Республи.  ИСМ,      2003     ИСМ:     Респуб.
және техно.  калық      ЭБЖМ      жылғы    2004 ж.  ликалық
логиялар     бюджеттік            ІІІ      - 400    бюджет
трансфертi   комиссия.            тоқсан
орталығының  ға ұсыныс
қосымша ка.
питалдандыру
жөнiндегi
ұсынысын
әзiрлеу
1.1.7. Іздестiру,   Қазақстан  БҒМ,      2003     БҒМ:     Респуб.
бастамашылық Республи.  ЭБЖМ      жылғы    2003 ж.  ликалық
және қатерлi касының              IV       - 500*   бюджет
зерттеулердi Үкіметі              тоқсан   2004 ж.
қолдау және  қаулысы.                      - 500
перспектива. ның
лы ғылыми-   жобасы
техникалық
әзiрлемелер.
дi ынталан.
дыру мақса.
тында Ғылым
қорын қайта
құру
1.1.8. Негiзгi мiн. Қазақстан  ЭБЖМ,       2003   2003 ж.
детi коммер. Республи.  ИСМ, БҒМ,   жылғы  - 100*
циязациялау  касының    "Ұлттық     ІІІ
тетiгiн құру Үкіметіне  инновация.  тоқсан
және иннова. ақпарат    лық қор"
цияларды                АҚ (келісім
енгiзу ай.              бойынша)
қындалатын
Ұлттық инно.
вациялық қор
құрамындағы
ғылыми және
инновациялық
ойлап табу.
ларды коммер.
циязациялау
бөлiмшесiн
құру
__________________________________________________________________
1.2. Индустриялық саясаттың басымдықтарын айқындаудың әдістері

1.1.1.  Создать Центр      Проект          МЭБП, МИТ     III
маркетинговых      постановления                 квартал
и аналитических    Правительства                 2003 г.
исследований       Республики
Казахстан
1.1.2.  Подготовить        Информация      МЭБП, Центр   IV квартал
Меморандум о       Правительству   маркетинго-   2003 г.
деятельности       Республики      вых и анали-
Центра             Казахстан       тических
маркетинговых                      исследований
и аналитических
исследований
1.1.3.  Подготовить        Предложения в   МЭБП, МИТ     III
предложения по     Республиканскую               квартал
дополнительной     бюджетную                     2003 г.
капитализации      комиссию
Центра
маркетинговых
и аналитических
исследований
1.1.4.  Создать Центр      Проект          МИТ           III
инжиниринга и      постановления                 квартал
трансферта         Правительства                 2003 г.
технологий         Республики
Казахстан
1.1.5.  Подготовить        Информация      МИТ, Центр    IV квартал
Меморандум о       Правительству   инжиниринга   2003 г.
деятельности       Республики      и трансферта
Центра             Казахстан       технологий
инжиниринга
и трансферта
технологий
1.1.6.  Подготовить        Предложения в   МИТ, МЭБП     III
предложения по     Республиканскую               квартал
дополнительной     бюджетную                     2003 г.
капитализации      комиссию
Центра
инжиниринга
и трансферта
технологий
1.1.7.  Реорганизовать     Проект          МОН, МЭБП     IV
Фонд науки в       постановления                 квартал
целях поддержки    Правительства                 2003 г.
поисковых,         Республики
инициативных и     Казахстан
рисковых
исследований и
стимулирования
перспективных
научно-технических
разработок
1.1.8.  Создать            Информация      МЭБП, МИТ,    III
подразделение      Правительству   МОН, АО       квартал
коммерциализации   Республики      "Национальный 2003 г.
научных и          Казахстан       инновационный
инновационных                      фонд" (по
изобретений                        согласованию)
в составе
Национального
инновационного
фонда, основной
задачей которого
определить
создание механизма
коммерциализации
и внедрения
инноваций
--------------------------------------------------------------------
1.2. Методы определения приоритетов индустриальной политики
--------------------------------------------------------------------

1.2.1. Қазақстан    Қазақстан  ИСМ,      2004
Республика.  Республи.  ЭМРМ      жылдан
сындағы      касының              бастап
қосылған     Үкіметіне            жыл сайын,
құнның       ақпарат              ІІІ
салалық                           тоқсан
тiзбегiн
одан әрi
дамытуды
көздейтiн
өнiмнiң жаңа
түрлерiнiң
өндiрiсiн
ұйымдастыру
жөнiндегi
бiрлескен
инвестициялық
жобаларды
iске асыру
мәнiне
трансұлттық
компаниялармен
және өзге де
iрi шетелдiк,
ресейлiк және
қазақстандық
компаниялар.
мен қарым-
қатынастар
жасау және
дамыту жөнiнде
жұмыс жүргiзу
1.2.2. Қазақстанның  Қазақстан ИСМ, СІМ  2004
әлемдiк және  Республи. ЭМРМ,     жылдан
өңiрлiк сауда касының   ЭБЖМ      бастап
серiктестер.  Үкіметіне           жыл сайын,
iнiң эконо.   есеп                ІІ, IV
микалық жағ.                      тоқсандар
дайына және
олардың ин.
дустриялық-
инновациялық
саясатының
басымдықта.
рына талдау
жүргiзу
1.2.3. Инвестициялық Қазақстан ИСМ, "Қа.  IV тоқсан,
және иннова.  Республи. зақстан.   жыл сайын
циялық әлеует касының   ның инве.
көзқарасы     Үкіметіне стициялық
бойынша       ақпарат   қоры" АҚ,
экономика               "Ұлттық
саласының               инновация.
бәсекелестiк            лық қор"
қабiлетiне              АҚ, "Қа.
зерттеу                 зақстанның
жүргізу                 Даму Банкі"
ЖАҚ
(келісім
бойынша)
әрі бұдан
- "даму
институт.
тары", "Мар-
кетингтік-
талдамалық
зерттеулер
орталығы"
АҚ (келiсiм
бойынша)
1.2.4. Жеке сектор.  Қазақстан ИСМ, даму IV тоқсан,
дың бастама.  Республи. институт. жыл сайын
шылығы бой.   касының   тары
ынша дерек.   Үкіметіне (келісім
тер қорын     ақпарат   бойынша),
қалыптасты.             "Маркет-
руды және               ингтік-
олар бойынша            талдамалық
мемлекеттік             зерттеулер
даму инсти.             орталығы"
туттары мен             АҚ (келiсiм
жеке қаржы              бойынша)
және инвес.
тициялық
ұйымдарға
ақпарат
берудi қам.
тамасыз ету
1.2.5. Өңiрлердiң    Қазақстан ИСМ,      2004
өнеркәсiптiк, Республи. ЭБЖМ,     жылдан
инвестиция.   касының   мүдделі   бастап
лық және ин.  Үкіметіне мемлекет. ІІ, IV
новациялық    ақпарат   тік ор.   тоқсандар
әлеуеттерi              гандар,
туралы                  облыстар,
тұрақты                 Астана
мониторинг              және
жүргізу                 Алматы қа.
лаларының
әкімдері
1.2.6. Корпоратив.   Қазақстан ЭБЖМ,      2004
тiк менедж.   Республи. ИСМ,      жылғы
мент, жоба.   касының   ҚҚА        IV
лардың        Үкіметіне (келісім  тоқсан
сапасын       ақпарат   бойынша)
басқару
корпоратив.
тiк басқа.
рудың үздiк
стандарт.
тарын енгiзу
және т.б.
мәселелер
бойынша
әлемдiк
тәжiрибенi
зерделеу
__________________________________________________________________

1.2.1.  Провести работу    Информация      МИТ, МЭМР    III
по созданию и      Правительству                квартал,
развитию отношений Республики                   ежегодно,
с транснациональ-  Казахстан                    начиная с
ными корпорациями                               2004 года
и иными крупными
иностранными,
российскими и
казахстанскими
компаниями на
предмет реализа-
ции совместных
инвестиционных
проектов по
организации
производств
новых видов про-
дукции, предус-
матривающих даль-
нейшее развитие
отраслевых
цепочек добавлен-
ных стоимостей в
Республике
Казахстан
1.2.2.  Проводить анализ   Отчет           МИТ, МИД,     II, IV
экономического     Правительству   МЭМР, МЭБП    кварталы,
положения мировых  Республики                    ежегодно,
и региональных     Казахстан                     начиная
торговых партнеров                               с 2004 года
Казахстана и
приоритетов их
индустриально-
инновационной
политики
1.2.3.  Провести           Информация      МИТ, АО       IV
исследования       Правительству   "Инвестицион- квартал
конкуренто-        Республики      ный фонд      ежегодно
способности        Казахстан       Казахстана",
отраслей экономики                 АО "Нацио-
с точки зрения                     нальный инно-
инвестиционного                    вационный
и инновационного                   фонд", ЗАО
потенциала                         "Банк Развития
Казахстана"
(по согласо-
ванию) - далее-
"институты
развития"
АО "Центр
маркетингово-
аналитических
исследований"
(по согласованию)
1.2.4.  Обеспечить         Информация      МИТ, институты  IV
формирование       Правительству   развития (по  квартал,
базы данных по     Республики      согласованию) ежегодно
инициативам        Казахстан       АО "Центр
частного сектора                   маркетингово-
и предоставление                   аналитических
информации по ним                  исследований"
государственным                    (по согласованию)
институтам разви-
тия и частным
финансовым и ин-
вестиционным
организациям
1.2.5.  Проводить          Информация      МИТ, МЭБП,    II, IV
постоянный         Правительству   заинтересо-   кварталы,
мониторинг о       Республики      ванные госу-  ежегодно,
промышленном,      Казахстан       дарственные   начиная с
инвестиционном и                   органы, акимы 2004 года
инновационном                      областей, гг.
потенциалах                        Астаны и
регионов                           Алматы
1.2.6.  Изучить мировой    Информация      МЭБП, МИТ,    IV квартал
опыт по вопросам   Правительству   АФН (по       2004 г.
корпоративного     Республики      согласованию)
менеджмента,       Казахстан
управления
качеством проек-
тов, внедрения
лучших стандартов
корпоративного
управления и т.д.
------------------------------------------------------------------

1.3. Өнеркәсіпті жаңғыртудың басымды бағыттарын айқындау үшін ОЭК-нің инвестициялық және өндірістік әлеуеті мен экономиканың басқа да базалық салаларын пайдалану
1.3.1. Мұнай-газ     Қазақстан ЭМРМ,     2004
секторында    Республи. ИСМ,      жылдан
инвестиция.   касының   ЭБЖМ      бастап
лық ағын.     Үкіметіне           жыл сайын,
дардың        ақпарат             II, IV
көлемi мен                        тоқсандар
бағыттарына
тұрақты
талдауды
жүзеге
асыру.
Индустрия.
лық-иннова.
циялық даму
үшiн оларды
тиiмдi
пайдалану
жөнiндегi
ұсыныстар
әзiрлеу
1.3.2. Жер қойнауын  Қазақстан  ЭМРМ,    2004
пайдалануға   Республи.  ИСМ      жылғы
конкурстар    касы Пре.           І тоқсан
(тендерлер)   зидентінің
өткiзу        "Жер қой.
кезiнде өзiне науы және
өлшемдерiнiң  жер қойна.
бiрi ретiнде  уын пайда.
қазақстандық  лану тура.
кәсiпорын-өн. лы" Жарлы.
дiрушiлердiң  ғына,
тауарларын,   "Мұнай
жұмыстары мен туралы"
қызметтер     Қазақстан
көрсетуiн     Республи.
немесе        касының
республика    Заңына
аумағында     өзгерістер
өндiрiлген,   мен толық.
жарғылық      тырулар
капиталының   енгізу
кем дегенде   туралы"
50 %-iне      Қазақстан
қазақстандық  Республи.
кәсiпорындар  касы Заңы.
қатысатын     ның жобасы
бiрлескен кә.
сiпорындардың
тауарларын,
жұмыстары мен
қызметтер
көрсетуiн
қамтитын қа.
тысушыларды
бағалаудың
рейтингтiк
жүйесiн
енгізудi
көздеу
1.3.3. Жоғарғы       Қазақстан  ИСМ,       2004
қосылған құн  Республи.  ЭБЖМ, СА,  жылдан
өнiмiмен      касының    даму ин.   бастап
жаңа өндi.    Үкіметіне  ституттары жыл сайын,
рiстердi құру ақпарат    (келісім   II, IV
болашағын                бойынша),  тоқсандар
айқындау                 "Маркетинг-
мақсатында               тік-талдама-
тау-кен-                 лық зерттеу-
металлургия              лер орталығы"
саласында                АҚ (келiсiм
қаржы ағын.              бойынша)
дарының
көлемдерi
мен бағыт.
тарына
тұрақты
талдауды
жүзеге
асыру
1.3.4. Жоғарғы       Қазақстан  ИСМ,       2004
қосылған құн  Республи.  ЭБЖМ, СА,  жылдан
өнiмiмен      касының    даму ин.   бастап
жаңа өндi.    Үкіметіне  ституттары жыл сайын,
рiстердi құру ақпарат    (келісім   II, IV
болашағын                бойынша),  тоқсандар
айқындау                 "Маркетинг-
мақсатында               тік-талдама-
құрылыс                  лық зерттеу-
саласында                лер орталығы"
қаржы ағын.              АҚ (келiсiм
дарының                  бойынша)
көлемдерi
мен бағыт.
тарына
тұрақты
талдауды
жүзеге
асыру

1.3. Использование инвестиционного и производственного
потенциала ТЭК и других базовых отраслей экономики
для определения приоритетных направлений модернизации
промышленности
------------------------------------------------------------------
1.3.1.  Осуществлять       Информация      МЭМР, МИТ,    II, IV
постоянный         Правительству   МЭБП          кварталы,
анализ объемов     Республики                    ежегодно,
и направлений      Казахстан                     начиная
инвестиционных                                   с 2004 года
потоков в
нефтегазовом
секторе.
Выработать
предложения по
их эффективному
использованию
для индустриально-
инновационного
развития
1.3.2.  Предусмотреть      Проект Закона   МЭМР, МИТ     1 квартал
при проведении     Республики                    2004 г.
конкурсов          Казахстан
(тендеров) на      "О внесении
недропользование   изменений и
введение           дополнений в
рейтинговой        Указ Президен-
системы оценки     та Республики
участников,        Казахстан
включающей в       "О недрах и
качестве одного    недропользо-
из критериев       вании", в
преимущественное   Закон Республики
использование      Казахстан
товаров, работ     "О нефти"
и услуг
казахстанских
предприятий-
производителей
или товаров,
работ и услуг,
произведенных на
территории
республики
совместными
предприятиями,
с не менее чем 50%
казахстанским
участием в
уставном капитале
1.3.3.  Осуществлять       Информация      МИТ, МЭБП,    II, IV
постоянный анализ  Правительству   АС, институты кварталы,
объемов и          Республики      развития (по  ежегодно,
направлений        Казахстан       согласованию) начиная с
финансовых потоков                               2004 года
в горно-метал-                     АО "Центр
лургической                        маркетингово-
отрасли в целях                    аналитических
определения                        исследований"
перспектив                         (по согласованию)
создания новых
производств
продукции с
высокой добавлен-
ной стоимостью
1.3.4.  Осуществлять       Информация      МИТ, МЭБП,    II, IV
постоянный анализ  Правительству   АС, инсти-    кварталы,
объемов и          Республики      туты развития ежегодно,
направлений        Казахстан       (по согласо-  начиная с
финансовых потоков,                ванию)        2004 года
в строительной
отрасли, в целях                   АО "Центр
определения                        маркетингово-
перспектив созда-                  аналитических
ния производств                    исследований"
продукции с высо-                  (по согласованию)
кой добавленной

1.3.5. Жоғарғы       Қазақстан  АШМ, ИСМ,  2004
қосылған құн  Республи.  ЭБЖМ, СА,  жылдан
өнiмiмен      касының    даму ин.   бастап
жаңа өндi.    Үкіметіне  ституттары жыл сайын,
рiстердi құру ақпарат    (келісім   II, IV
болашағын                бойынша),  тоқсандар
айқындау                 "Маркетинг-
мақсатында               тік-талдама-
агроөнер.                лық зерттеу-
кәсіп кешенде            лер орталығы"
қаржы ағын.              АҚ (келiсiм
дарының                  бойынша)
көлемдерi
мен бағыт.
тарын
мерзімдік
талдауды
жүзеге
асыру
__________________________________________________________________
1.4. Ғылымды қажет ететін және жоғарғы технологиялық өндірістерді құру саласындағы әлеуетті басымдықтар
1.4.1. Жаңа техноло. Қазақстан  ЭБЖМ,      2004
гияларды      Республи.  БҒМ, ЭМРМ, жылғы
дамытуды ын.  касының    ИСМ, ҚарМ  І тоқсан
таландыратын  Үкіметіне
арнайы эконо. ұсыныс
микалық аймақ
құру қажет.
тiгi туралы
ұсыныстар
әзiрлеу және
талдау жүргiзу
1.4.2. Ғылыми-тех.   Қазақстан  БҒМ, ИСМ,  2004
никалық және  Республи.  мүдделі    жылғы
жоғары ғылыми касының    мемлекет.  ІІ
-техникалық   Үкіметіне  тік        тоқсан
әлеуетi бар   ұсыныс     органдар
өнеркәсiп
ұйымдары мен
кәсiпорындары
желiлерi бар
қалалардағы
ғылыми және
инновациялық
инфрақұры.
лымның (тех.
нопарктер,
ұлттық ғылыми
орталықтар,
ғылыми-тех.
нологиялық
аймақтар
және т.б.)
қазiргi
заманғы
элементтер.
iнiң қызметiн
құру және
қолдау жөнiн.
дегi ұсыныс.
тарды дайындау
1.4.3. Ғылыми ойлап  Қазақстан  БҒМ, ИСМ,  IV тоқсан,
табулар мен   Республи.  "Ұлттық    жыл сайын
инновациялық  касының    иннова.
технология.   Үкіметіне  циялық
лардың саны   есеп       қор" АҚ
мен сапасын              (келісім
нақты бағалау            бойынша),
мақсатында               ӘдМ
аудит жүргiзу
және тиiстi
деректер
қорын құру
1.4.4. Қазақстандық  Қазақстан  Ұлттық     2004
ғылыми өнер   Республи.  Ғылым      жылғы
табыстар мен  касының    Акаде.     І
әлемдiк       Үкіметіне  миясы      тоқсан
ғылыми әзiр.  ұсыныс     (келісім
лемелерi бар             бойынша),
инновациялық             ИСМ, БҒМ,
әзiрлемелерге Қазақстан  ЭМРМ,      2004
салыстырмалы  Республи.  "Ұлттық    жылдан
талдау        касының    иннова.    бастап
жүргiзудi     Үкіметіне  циялық     жыл сайын,
ұйымдастыру   ақпарат    қор" АҚ    IV
және мемле.              (келісім   тоқсан
кеттiк бас.              бойынша),
қару, ғылыми             ӘдМ
кадрларды
даярлау мен
жеке сектор
салаларына
шетелдiк
сарапшыларды
тарта отырып,
ғылыми және
инновациялық
әлеуеттi
тәуелсiз
бағалауды
жүргiзу. Бұл
жағдайда жеке
сектордағы
бағалаудың
негiзгi
өлшемдерi
ғылыми-
техникалық
әлеумет
сапасы;
қолданылатын
жабдықтар
сапасы;
инфрақұрылым;
басқару
(менеджмент)
сапасы болуы
тиiс

1.3.5.  Осуществлять       Информация      МСХ, МИТ,    II, IV
постоянный анализ  Правительству   МЭБП, АС,    кварталы,
объемов и направ-  Республики      институты    ежегодно,
лений финансовых   Казахстан       развития     начиная с
потоков в агро-                    (по согла-   2004 года
промышленном                       сованию)
комплексе в целях                  АО "Центр
определения                        маркетингово-
перспектив создания                аналитических
новых производств                  исследований"
продукции с высокой                (по согласованию)
добавленной
стоимостью
--------------------------------------------------------------------
1.4. Потенциальные приоритеты в области создания наукоемких
и высокотехнологичных производств
--------------------------------------------------------------------
1.4.1.  Провести анализ    Предложения     МЭБП, МОН,    I квартал
и подготовить      Правительству   МЭМР, МИТ,    2004 г.
предложения о      Республики      МФ
целесообразности   Казахстан
создания специаль-
ных экономических
зон, которые
стимулировали бы
развитие новых
технологий
1.4.2.  Подготовить        Предложения     МОН, МИТ,     II
предложения по     Правительству   заинтересо-   квартал
созданию и под-    Республики      ванные госу-  2004 г.
держке деятель-    Казахстан       дарственные
ности современных                  органы
элементов научной
и инновационной
инфраструктуры
(технопарков,
национальных
научных центров,
научно-техноло-
гических зон и
т.п.) в городах,
где имеется сеть
научно-технических
и промышленных
организаций и
предприятий с
высоким научно-
технологическим
потенциалом
1.4.3.  Провести аудит     Отчет           МОН, МИТ,     IV квар-
в целях реальной   Правительству   АО "Нацио-    тал,
оценки количества  Республики      нальный инно- ежегодно
и качества         Казахстан       вационный
научных изобрете-                  фонд" (по
ний и инновацион-                  согласованию)
ных технологий и                   МЮ
создать соответст-
вующий банк данных
1.4.4.  Организовать       Предложения     Национальная  I квартал
проведение         Правительству   Академия Наук 2004 г.
сравнительного     Республики      (по согла-
анализа            Казахстан       сованию),
казахстанских                      МИТ, МОН,
научных            Информация      МЭМР, АО      IV квартал,
изобретений и      Правительству   "Национальный ежегодно,
инновационных      Республики      инновационный начиная с
разработок с       Казахстан       фонд" (по     2004 года
мировыми                           согласованию)
инновационными                     МЮ
разработками и
проведение
независимой
оценки научного
и инновационного
потенциала с
возможным
привлечением
зарубежных
экспертов в сфере:
государственного
управления,
подготовки научных
кадров и в частном
секторе. При этом
основными
критериями оценки
в частном секторе
должны быть
качество научно-
технического
потенциала;
качество исполь-
зуемого оборудо-
вания;
инфраструктура;
качество управ-
ления (менедж-
мента)

2.1.5. Қазақстандық  Қазақстан  ИСМ,        2004
инвестициялық Республи.  ЭБЖМ, мүд.  жылғы
қор Қазақстан касының    делі мем.   IV
Республикасы. Үкіметіне  лекеттік    тоқсан
ның 2003-2015 ақпарат    органдар,
жылдарға                 "Қазақ.
арналған                 станның
Индустриялық-            инвести.
инновацияллық            циялық
даму страте.             қоры" АҚ
гиясын iске              (келісім
асыру үшiн қол           бойынша)
жеткiзуi тиiс
сандық және
сапалық көр.
сеткiштердi
айқындау
мақсатында
Даму жоспарына
өзгерiстер
енгiзу
2.1.6. "Инвестиция.  Қазақстан  Ұлттық      2003
лық қорлар    Республи.  Банк        жылғы
туралы"       касы       (келісім    IV
Қазақстан     Заңының    бойынша)    тоқсан
Республикасы  жобасы
Заңының
жобасын
әзiрлеу
__________________________________________________________________
2.2. Қазақстанның Даму Банкі
2.2.1. Қазақстан     Қазақстан  ЭБЖМ       2003   2003 ж.
Республика.   Республи.             жылғы  -12000
сының 2003-   касының               IV     2004 ж.
2015 жылдарға Үкіметі               тоқсан -12264
арналған      қаулы.                       2005 ж.
Индустриялық- сының                        -12400**
инновациялық  жобасы
даму страте.
гиясына
сәйкес
Қазақстан
Даму банкi
Несиелiк
саясат туралы
меморандумға
өзгерiстер
енгiзу
2.2.2. Қазақстанның  Нормативтік ЭБЖМ,     2003
Даму банкiнiң құқықтық    "Қазақ.   жылғы
2004-2005     кесімнің    станның   IV
жылдарға      жобасы      Даму      тоқсан
арналған Даму             Банкі"
жоспарын                  АҚ
әзiрлеу                   (келісім
бойынша)
__________________________________________________________________
2.3. Ұлттық инновациялық қор
2.3.1. Ұлттық инно.  Қазақстан   ЭБЖМ,    2003   2003 ж.  Респуб.
вациялық қор  Республи.   БҒМ      жылғы  -3000    ликалық
құру          касы                 ІІ     2004 ж.  бюджет
Үкіметі              тоқсан -6500**
қаулысы.                    2005 ж.
ның жобасы                  -7500**
2.3.2. Ұлттық инно.  Қазақстан   ЭБЖМ,    2003
вациялық      Республи.   ИСМ,     жылғы
қордың 2004-  касының     ЭМРМ,    IV
2005 жылдарға Үкіметіне   ККМ,     тоқсан
арналған даму ақпарат     АШМ,
жоспарын                  "Ұлттық
дайындау                  иннова.
циялық
қор" АҚ
(келісім
бойынша)
2.3.3. Инвестициялық  Қазақстан   ЭБЖМ,     2004
саясат туралы, Республи.   ИСМ, БҒМ, жылғы
оның iшiнде    касының     "Ұлттық   ІІІ
қаржыландыру   Үкіметіне   иннова.   тоқсан
мен ол         ақпарат     циялық
бойынша қолдау             қор" АҚ
көрсетiлетiн               (келісім
өлшемдердiң                бойынша)
тетiгiн
қарастыра
отырып,
меморандум
әзiрлеу

2.1.5.  Внести изменения   Информация     МИТ, МЭБП,      IV квартал
в План развития    Правительству  заинтересован-  2004 г.
с целью опреде-    Республики     ные государст-
ления количествен- Казахстан      венные органы,
ных и качественных                АО "Инвестицион-
показателей,                      ный фонд
которые Инвести-                  Казахстана" (по
ционный фонд                      согласованию)
Казахстана должен
достичь для
реализации
Стратегии
индустриально-
инновационного
развития
Республики
Казахстан на
2003-2015 годы
2.1.6.  Разработать        Проект         Нацбанк (по     IV
проект Закона      Закона         согласованию)   квартал
Республики         Республики                     2003 г.
Казахстан "Об      Казахстан
инвестиционных
фондах"
--------------------------------------------------------------------
2.2. Банк Развития Казахстана
--------------------------------------------------------------------
2.2.1.  Внести изменения   Проект         МЭБП            IV
в Меморандум о     постановления                  квартал
кредитной политике Правительства                  2003 г.
Банка Развития     Республики
Казахстана в целях Казахстан
приведения его
в соответствие со
Стратегией
индустриально-
инновационного
развития Респуб-
лики Казахстан на
2003-2015 годы
2.2.2.  Разработать        Проект         МЭБП, АО        IV
План развития      нормативного   "Банк Развития  квартал
Банка Развития     правового      Казахстана"     2003 г.
Казахстана на      акта           (по согласо-
2004-2005 годы                    ванию)
--------------------------------------------------------------------
2.3. Национальный инновационный фонд
--------------------------------------------------------------------
2.3.1.  Создать            Проект         МЭБП, МОН       II квартал
Национальный       постановления                  2003 г.
инновационный      Правительства
фонд               Республики
Казахстан
2.3.2.  Подготовить        Информация     МЭБП, МИТ,      IV квартал
План развития      Правительству  МЭМР, МТК, МСХ, 2003 г.
Национального      Республики     МОН, АО
инновационного     Казахстан      "Национальный
фонда на 2004-                    инновационный
2005 годы                         фонд" (по со-
гласованию)
2.3.3.  Разработать        Информация     МЭБП, МИТ, МОН, III
Меморандум об      Правительству  АО "Националь-  квартал
инвестиционной     Республики     ный инновацион- 2004 г.
политике, в том    Казахстан      ный фонд" (по
числе предусмотрев                согласованию)
в ней механизм
финансирования
и критерии, по
которым будет
оказываться
поддержка

2.3.4. Қордың порт.    Қазақстан  ИСМ,      2003
фельдiк ин      Республи.  ЭБЖМ,     жылғы
вестицияла.     касының    БҒМ,      IV
рын жүзеге      Үкіметіне  "Ұлттық   тоқсан
асырудың бағыт. ақпарат    иннова.
тарын, сапа.               циялық
лық және                   қор" АҚ
сандық лимит.              (келісім
терiн, өлшем.              бойынша)
дерi мен шарт.
тарын айқындай
отырып, Қаржы
активтерiн
басқару стра.
тегиясын
әзiрлеу
2.3.5. Ұлттық иннова.  Қазақстан  ИСМ, ЭБЖМ,    2004
циялық қор      Республи.  БҒМ, АШМ,     жылғы
Қазақстан       касының    "Ұлттық        IV
Республика.     Үкіметіне  иннова.      тоқсан
сының 2003-     ақпарат    циялық
2015 жылдарға              қор" АҚ
арналған ин.               (келісім
дустриялық-                бойынша)
инновациялық
даму страте.
гиясын іске
асыру үшiн қол
жеткiзуi тиiс
сандық және
сапалық көр.
сеткiштердi
айқындау
мақсатымен
Даму жоспарына
өзгерiстер
енгiзу
__________________________________________________________________
2.4. Экспорттық несиелерді және инвестицияларды
сақтандыру жөніндегі Мемлекеттік Сақтандыру Корпорациясы
2.4.1. Экспорттық     Нормативтік ИСМ,      2003   2003 ж. Респуб.
несиелердi     құқықтық    Ұлттық    жылғы  -7700   ликалық
және инвес.    кесімнің    Банк      ІІ             бюджет
тицияларды     жобасы      (келісім  тоқсан
сақтандыру                 бойынша),
жөнiндегi                  ЭБЖМ
Мемлекеттiк
Сақтандыру
Корпорациясын
құру
2.4.2. Экспорттық     Қазақстан   ИСМ,      2003
несиелердi     Республи.   Ұлттық    жылғы
және инвес.    касының     Банк      IV тоқсан
тицияларды     Үкіметіне   (келісім
сақтандыру     ақпарат     бойынша),
жөнiндегi                  ЭБЖМ,
Мемлекеттiк                "Экспорт.
Сақтандыру                 тық не.
Корпорация.                сиелерді
сының Даму                 және ин.
жоспарын                   вестиция.
әзiрлеу                    ларды
сақтандыру
жөніндегі
Мемлекет.
тік Сақ.
тандыру
Корпора.
циясы" АҚ
(келісім
бойынша)
2.4.3. Қордың порт.   Қазақстан   ИСМ,        2003
фельдiк ин.    Республи.   Ұлттық      жылғы
вестицияларын  касының     Банк        IV
жүзеге асыру.  Үкіметіне   (келісім    тоқсан
дың бағытта.   ақпарат     бойынша),
рын, сапалық               ЭБЖМ,
және сандық                "Экспорт.
лимиттерiн,                тық несие.
өлшемдерi                  лерді және
мен шарттарын              инвести.
айқындай                   цияларды
отырып, Қаржы              сақтандыру
активтерiн                 жөніндегі
басқару стра.              Мемлекет.
тегиясын                   тік Сақ.
әзiрлеу                    тандыру
Корпора.
циясы" АҚ
(келісім
бойынша)

2.3.4.  Разработать        Информация     МИТ, МЭБП,      IV квартал
Стратегию          Правительству  МОН, АО         2003 г.
управления финан-  Республики     "Национальный
совыми активами    Казахстан      инновационный
с определением                    фонд" (по
направлений,                      согласованию)
качественных и
количественных
лимитов, критерий
и условий
осуществления
портфельных
инвестиций фонда
2.3.5.  Внести изменения   Информация     МИТ, МЭБП,      IV квартал
в План развития    Правительству  МОН, МСХ, АО    2004 г.
с целью опреде-    Республики     "Национальный
ления количест-    Казахстан      инновационный
венных и качест-                  фонд" (по
венных показателей,               согласованию)
которые Националь-
ный инновационный
фонд должен
достичь для реа-
лизации Стратегии
индустриально-
инновационного
развития Республики
Казахстан на
2003-2015 годы
--------------------------------------------------------------------
2.4. Государственная Cтраховая Корпорация по страхованию
экспортных кредитов и инвестиций
--------------------------------------------------------------------
2.4.1.  Создать            Проект         МИТ, Нацбанк    II квартал
Государственную    нормативного   (по согласо-    2003 г.
Страховую Корпора- правового      ванию), МЭБП
цию по страхованию акта
экспортных креди-
тов и инвестиций
2.4.2.  Разработать План   Информация     МИТ, Нацбанк    IV квартал
развития Государ-  Правительству  (по согласо-    2003 г.
ственной Страховой Республики     ванию), МЭБП,
Корпорации по      Казахстан      АО "Государст-
страхованию экс-                  венная Страхо-
портных кредитов                  вая Корпорация
и инвестиций                      по страхованию
экспортных
кредитов и
инвестиций"
(по согласо-
ванию)
2.4.3.  Разработать        Информация     МИТ, Нацбанк    IV квартал
Стратегию управ-   Правительству  (по согласо-    2003 г.
ления финансовыми  Республики     ванию), МЭБП,
активами с опреде- Казахстан      АО "Государ-
лением направлений,               ственная
качественных и                    Страховая
количественных                    Корпорация по
лимитов, критерий                 страхованию
и условий осуществ-               экспортных
ления портфельных                 кредитов и
инвестиций фонда                  инвестиций"
(по согласо-
ванию)

2.4.4. Қаржыландыру   Нормативтік ИСМ,        2003
тетiгiн және   құқықтық    "Экспорт.   жылғы
қолдау көрсету кесімнің    тық несие.  IV
өлшемiн әзiр.  жобасы      лерді және  тоқсан
леу                        инвести.
цияларды
сақтандыру
жөніндегі
Мемлекеттік
Сақтандыру
Корпора.
циясы" АҚ
(келісім
бойынша)
2.4.5. Экспорттық    Нормативтік  ИСМ,         2004
несиелердi    құқықтық     "Экспорт.    жылғы
және инвес.   кесімнің     тық несие.   IV
тицияларды    жобасы       лерді және   тоқсан
сақтандыру                 инвести.
жөнiндегi                  цияларды
Мемлекеттiк                сақтандыру
Сақтандыру                 жөніндегі
Корпорациясы               Мемлекеттік
Қазақстан                  Сақтандыру
Республика.                Корпорация.
сының 2003-                сы" АҚ
2015 жылдар.               (келісім
ға арналған                бойынша)
Индустриялық-
инновациялық
даму стра.
тегиясын іске
асыру үшiн қол
жеткiзуi тиiс
сандық және
сапалық көр.
сеткiштердi
айқындау
__________________________________________________________________
3. Сауда саясаты
3.1. Сауда тәртібін ырықтандыру
3.1.1. Сауда өкiлдiк. Нормативтік ИСМ, об.   жыл    ИСМ:    Респуб.
терiнiң сая.   құқықтық    лыстар,    сайын, 2004 ж. ликалық
сында көрме.   кесімдердің Астана     І      -40     бюджет
лердi (бейне,  жобалары    және       тоқсан
каталогтық                 Алматы қа.
және басқала.              лаларының
ры) мен ком.               әкімдері
мерциялық
тұсаукесерлердi
жыл сайын
өткiзудi
қамтамасыз ету
3.1.2. Индустриялық-  Қазақстан   ИСМ,      жыл    ИСМ:    Респуб.
инновациялық   Республи.   ЭБЖМ,     сайын, 2004 ж. ликалық
саясаттың      касының     КБА       І      - 12,8  бюджет
негiзгi бағыт. Үкіметіне             тоқсан
тарын ескере   ақпарат
отырып, елдiң
кедендiк-
тарифтiк
режимiн одан
әрi ырықтандыру
жөнiнде ұсыныс.
тар дайындаумен
кедендiк-тариф.
тiк саясатты
iске асыру
3.1.3. Халықаралық    Қазақстан  ИСМ, СІМ,  2004
сауда кезiн.   Республи.  ЭБЖМ,      жылғы
дегi (экспорт, касының    Жұмыс      ІІІ
импорт) бар    Үкіметіне  берушілер  тоқсан
кедергiлердi   ұсыныс     қауымдас.
табу және                 тығы
оларды жою                (келісім
мен басқа                 бойынша)
рыноктарға
отандық тауар.
лардың және
капиталдың қол
жетiмдiлiгiн
арттыру жөнiн.
дегi шараларды
әзiрлеу
3.1.4. <*>
3.1.5. Әлемдiк        Қазақстан  ЭБЖМ, ИСМ, жыл
жетекші        Республи.  СІМ, ҚарМ, сайын,
рейтингтік     касының    Ұлттық     IV
агенттіктер    Үкіметіне  Банк       тоқсан
мен ұйымдарда  ақпарат    (келісім
Қазақстан                 бойынша)
Республика.
сының
позициясын
жақсарту
бойынша
жұмыстар
жүргiзу
__________________________________________________________________
3.2. ДСҰ-на кіру
3.2.1. Индустриялық-  Қазақстан    ИСМ      жыл    2004 ж. Респуб.
инновациялық   Республи.             сайын, -116,9; ликалық
саясаттың      касының               І      2005 ж. бюджет
негiзгi        Үкіметіне             тоқсан 80,5**
бағыттарын     ақпарат
ескере отырып,
Дүниежүзiлiк
Сауда Ұйымына
кiру жөнiн.
дегi келiс.
сөздердi
жандандыру
3.2.2. ДСҰ-ға кiру    Қазақстан  ИСМ, об.   2003
үшiн елдiң     Республи.  лыстар,    жылғы
экономика      касының    Астана     IV
салаларын      Үкіметіне  және       тоқсан.
дайындау,      ақпарат    Алматы қа. нан
оның iшiнде               лаларының  бастап,
ДСҰ-ның                   әкімдері   тоқсан
негізгi                              сайын
ережелерi мен
қағидаттарын
және ДСҰ-ға
кiру шеңбе.
рiнде қабыл.
данатын мiн.
деттемелердiң
пакетiн тал.
қылау мақса.
тында отандық
тауарлар
өндiрушiлер
мен қызмет
көрсетулер
өкiлдерiнiң
қатысуымен
өңiрлiк
конференция,
оқытулар
өткiзу
бойынша iс-
шаралар
жүргiзу. Бұл
жұмыстарды
экономиканың
әр секторы
бойынша
жүзеге асыру
__________________________________________________________________

2.4.4.  Разработать        Проект         МИТ, АО        IV квартал
механизм финанси-  нормативного   "Государствен- 2003 г.
рования и критерии правового      ная Страховая
оказания поддержки акта           Корпорация по
страхованию
экспортных
кредитов и
инвестиций"
(по согласо-
ванию)
2.4.5.  Определить         Проект         МИТ, АО         IV квартал
количественные и   нормативного   "Государствен-  2004 г.
качественные       правового      ная Страховая
показатели,        акта           Корпорация по
которые                           страхованию
Государственная                   экспортных
Страховая                         кредитов и
Корпорация по                     инвестиций"
страхованию                       (по согласо-
экспортных                        ванию)
кредитов и инвес-
тиций должна
достичь для реали-
зации Стратегии
индустриально-
инновационного
развития Республики
Казахстан на
2003-2015 годы
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_________________________________
N  ! Предполагаемые  ! Источники
п/п ! расходы (млн.   ! финансиро-
! тенге)          ! вания
---------------------------------
1  !       6         !     7
---------------------------------
2.1.1.  2003 г.- 23000   Республи-
канский
бюджет
2.2.1. 2003 г.- 12000    Республи-
2004 г. - 12264   канский
2005 г. - 12400** бюджет
2.3.1.  2003 г.- 3000    Республи-
2004 г. - 6500   канский
2005 г.- 7500**  бюджет
2.4.1.  2003 г.- 7700    Республи-
канский
бюджет
---------------------------------
3. Торговая политика
3.1. Либерализация торгового режима
____________________________________________________________________
N ! Мероприятие ! Форма    !Ответственные!Срок      !Предпо-!Источ-
п/п!             !завершения!за исполнение!исполнения!лагае- !ники
!             !          !             !          !мые    !финан-
!             !          !             !          !расходы!сиро-
!             !          !             !          !(млн.  !вания
!             !          !             !          !тенге) !
--------------------------------------------------------------------
1 !      2      !    3     !      4      !     5    !   6   !  7   --------------------------------------------------------------------
3.1. Обеспечить   Проекты      МИТ, акимы  I квартал, МИТ:    Рес-
1.   ежегодное    нормативных  областей,   ежегодно   2004 г. публи-
проведение   правовых     гг. Астаны             - 40    канс-
выставок     актов        и Алматы                       кий
(видео, ка-                                              бюджет
талоговые и
др.) и ком-
мерческих
презентаций
под эгидой
торговых
представи-
тельств
3.1. Реализовать  Информация   МИТ, МЭБП,  I квартал, МИТ:    Рес-
2.   таможенно-   Правитель-   АТК         ежегодно   2004г.- публи-
тарифную     ству                                12,8    канс-
политику с   Республики                                  кий
учетом ос-   Казахстан                                   бюджет
новных нап-
равлений
индустриаль-
но-инноваци-
онной поли-
тики с под-
готовкой
предложений
по дальнейшей
либерализации
таможенно-
тарифного
режима
страны
3.1. Выявить      Предложения  МИТ, МИД,   III
3.   барьеры, су- Правитель-   МЭБП,       квартал
ществующие   ству         Ассоциация  2004 г.
при между-   Республики   работо-
народной     Казахстан    дателей
торговле                  (по согла-
(экспорте,                сованию)
импорте), и
разработать
меры по их
устранению
и повышению
доступа
отечествен-
ных товаров
и капитала
на другие
рынки
3.1.
4.   (исключена - N 1218 от 18.11.2004 г.)
3.1. Проводить    Информация   МЭБП, МИТ,  IV квартал,
5.   работу по    Правитель-   МИД, МФ,    ежегодно
улучшению    ству         Нацбанк
позиции Рес- Республики   (по согла-
публики      Казахстан    сованию)
Казахстан
в ведущих
мировых
рейтинговых
агентствах
и организа-
циях
3.2. Вступление в ВТО
3.2. Активизиро-  Информация   МИТ         I квартал, 2004г.- Рес-
1.   вать пере-   Правитель-               еже-       116,9;  пуб-
говорный     ству                     квартально 2005г.- ликан-
процесс по   Республики                          80,5**  ский
вступлению   Казахстан                                   бюджет
во Всемирную
Торговую
Организацию
с учетом
основных нап-
равлений ин-
дустриально-
инновацион-
ной политики
3.2. Проводить    Информация  МИТ,         Еже-
2.   мероприятия  Правитель-  акимы        квартально,
по подготов- ству        областей,    начиная с
ке отраслей  Республики  гг.          IV квартала
экономики    Казахстан   Астаны и     2003 года
страны для               Алматы
вступления в
ВТО, в том
числе прове-
дение обуче-
ния, регио-
нальных кон-
ференций с
участием пред-
ставителей
отечественных
производителей
товаров и услуг
с целью обсуж-
дения основных
правил и прин-
ципов ВТО и
пакета прини-
маемых обяза-
тельств в рам-
ках вступления
в ВТО. Осу-
ществлять эту
работу по
каждому сектору
экономики
--------------------------------------------------------------------

4. Инвестициялық саясат
4.1. Жеке инвесторлар үшін жағдайлар жасау
4.1.1. Қазақстан      Қазақстан   ИСМ,        2004
Республика.    Республи.   ЭБЖМ, БҒМ,  жылғы
сында венчур.  касының     "Ұлттық     І
лық қаржылан.  Үкіметіне   инновация.  тоқсан
дыру жүйесiн   ұсыныс      лық қор" АҚ
құру және                  (келісім
дамыту жөнiнде             бойынша)
ұсыныстар
дайындау
4.1.2. Қазақстан      Нормативтік ИСМ, ЭБЖМ  2004   ИСМ:    Респуб.
Республика.    құқықтық               жылғы  2004 ж. ликалық
сының 2003-    кесімнің               IV     - 7**   бюджет
2015 жылдарға  жобасы                 тоқсан
арналған
Индустриялық-
инновациялық
даму страте.
гиясының
мақсаттары
мен мiндет.
терiне сәйкес
жеке инвести.
цияларды мем.
лекеттiк қол.
дау шаралары
шеңберiнде
инвестициялық
жеңiлдiктердi
беру үшiн
қызметтiң
басымды түр.
лерiнiң тiз.
бесiн айқын.
даудың кешендi
әдiснамасын
әзiрлеу
4.1.3. Бағалы қағаз.   Қазақстан Ұлттық Банк 2003
дардың бастапқы Республи. (келісім    жылғы
және қайталама  касының   бойынша),   IV
рыногының       Үкіметіне ЭБЖМ        тоқсан
дамуын ынта.    ақпарат
ландыру жөнiн.
дегi шаралар
кешенiн әзiрлеу
__________________________________________________________________
4.2. Мемлекеттік инвестициялар
4.2.1. Ұлттық компа-   Қазақстан  ЭМРМ, ЭБЖМ, жыл
ниялардың жар-  Республи.  ИСМ, ККМ,   сайын,
лықтарында көз- касының    МАСМ, АБА    IV
делген қызмет   Үкіметі    ҚарМ, АШМ,  тоқсан
түрлерiнiң      қаулыла.   ТМРА,
шеңберiнде      рының      Ұлттық Банк
инновациялық    жобалары   (келісім
қызмет мәселе-             бойынша)
лерiне айрықша
назар аудара
отырып, олар-
ды дамытудың
орта мерзiмдi
жоспарларын
әзiрлеу
4.2.2. Өңiрлiк инвес. Нормативтік Облыстар,   2004
тициялық және  құқықтық    Астана      жылғы
индустриялық-  кесімдердің және        ІІ
инновациялық   жобалары    Алматы қа.  тоқсан
бағдарламалар.             лаларының
ды әзiрлеу                 әкімдері
__________________________________________________________________
5. Өндіріс факторларының бәсеке қабілетін көтеру
жөніндегі шаралар
5.1. Еңбек
5.1.1. Еңбек ресурстары
5.1.1.1. 2015 жылға   Қазақстан  ЕХӘҚМ, ИСМ,  2004
дейiнгi      Республи.  ЭМРМ, БҒМ,   жылдан
кезеңге      касының    ККМ, АШМ,    бастап
арналған     Үкіметіне  облыстар,    жыл
өнеркәсiп    ақпарат    Астана       сайын,
кәсiпорын.              және         І
дары                    Алматы қа.   тоқсан
үшiн талап              лаларының
етiлетiн                әкімдері
мамандықтар
бөлігінде
жұмыс күшiнiң
сұранысы мен
ұсынысына
талдау
жүргізу,
болжау және
мониторинг
5.1.1.2. Қазақстан Рес. Қазақстан   ЕХӘҚМ     2005
публикасының   Республи.             жылғы

4. Инвестиционная политика
--------------------------------------------------------------------
4.1. Создание условий для частных инвесторов
--------------------------------------------------------------------
4.1. Подготовить  Предложения  МИТ, МЭБП,  I квартал
1.   предложения  Правитель-   МОН, АО     2004 г.
по созданию  ству         "Националь-
и развитию   Республики   ный иннова-
системы вен- Казахстан    ционный
чурного                   фонд" (по
финансирова-              согласова-
ния в                     нию)
Республике
Казахстан
4.1. Разработать  Проект       МИТ, МЭБП   IV квартал МИТ:    Рес-
2.   комплексную  нормативного             2004 г.    2004г.- пуб-
методологию  правового                           7**     ликан-
определения  акта                                        ский
перечня при-                                             бюджет
оритетных
видов дея-
тельности
для предос-
тавления
инвестицион-
ных преферен-
ций в рамках
мер государ-
ственной
поддержки
частных инвес-
тиций в соот-
ветствии с
целями и зада-
чами Стратегии
индустриально-
инновационного
развития
Республики
Казахстан
на 2003-2015
годы
4.1. Разработать  Информация   Нацбанк     IV квартал
3.   комплекс     Правитель-   (по сог-    2003 г.
мер по сти-  ству         ласованию),
мулированию  Республики   МЭБП
развития     Казахстан
первичного
и вторичного
рынка ценных
бумаг
-------------------------------------------------------------------
4.2. Государственные инвестиции
-------------------------------------------------------------------
4.2. Разрабаты-   Проекты      МЭМР, МЭБП, IV квартал,
1.   вать средне- постанов-    МИТ, МТК,   ежегодно
срочные      лений        МКИС, АИС,
планы раз-   Правитель-   МФ, МСХ,
вития нацио- ства         АРЕМ,
нальных      Республики   Нацбанк
компаний,    Казахстан    (по согла-
при этом                  сованию)
уделяя осо-
бое внимание
вопросам ин-
новационной
деятельности
в рамках ви-
дов деятель-
ности, преду-
смотренных
их уставами
4.2. Разработать  Проекты      Акимы       II квартал
2.   региональные нормативных  областей,   2004 г.
инвестицион- правовых     гг. Астаны
ные и индус- актов        и Алматы
триально-ин-
новационные
программы
--------------------------------------------------------------------
5. Меры по повышению конкурентоспособности
факторов производства
--------------------------------------------------------------------
5.1. Труд
--------------------------------------------------------------------
5.1.1. Трудовые ресурсы
--------------------------------------------------------------------
5.1. Проводить    Информация   МТСЗН, МИТ, I квартал,
1.1. анализ,      Правитель-   МЭМР, МОН,  ежегодно,
прогнозиро-  ству         МТК, МСХ,   начиная с
вание и мо-  Республики   акимы       2004 года
ниторинг     Казахстан    областей,
спроса и                  гг. Астаны
предложения               и Алматы
рабочей силы
в разрезе
специальнос-
тей, требуе-
мых для про-
мышленных
предприятий
на период до
2015 года
5.1. Подготовить  Предложения  МТСЗН       IV квартал
1.2. предложения  Правитель-               2005 г.
по совершен- ству
ствованию    Республики
государст-   Казахстан
венной поли-
тики в облас-
ти привлече-
ния иностран-
ных специа-
листов в
целях реали-
зации Страте-
гии индустри-
ально-иннова-
ционного раз-
вития Респуб-
лики Казахстан

2003-2015      касының               IV
жылдарға       Үкіметіне             тоқсан
арналған Ин.   ұсыныс
дустриялық-
инновациялық
даму страте.
гиясын iске
асыру мақса.
тында шетел.
дiк маман.
дарды тарту
саласында
мемлекеттiк
саясатты
жетiлдiру
жөнiндегi
ұсыныстарды
дайындау
__________________________________________________________________
5.1.2. Білім беруді дамыту мен кадрлар даярлау
5.1.2.1. Жоғары техно. Қазақстан  Салалық   2004
логиялық өн.  Республи.  министр.  жылғы
дiрiс үшiн    касының    ліктер.   IV
мамандарды    Үкіметі    мен бір.  тоқсан
даярлаудың    қаулысы.   лесе
және қайта    ның        отырып
даярлаудың    жобасы     БҒМ
2005-2007
жылдарға
арналған
бағдарлама.
сын әзiрлеу
5.1.2.2. Халықаралық   Нормативтік БҒМ, ИСМ  2004
талаптарға    құқықтық              жылғы
жауап беретiн кесімнің              IV
бiлiм берудiң жобасы                тоқсан
мемлекеттiк
стандарттарын
әзiрлеу
5.1.2.3. Жоғарғы оқу   Қазақстан   БҒМ,      2004
орындары оқы. Республи.   ЭБЖМ      жылғы
тушыларының   касының               ІІ
жалақысын     Үкіметіне             тоқсан
apттыру жө.   ұсыныс
ніндегі ұсы.
ныстарды
дайындау
5.1.2.4. Елдiң оқу      Қазақстан  БҒМ,      2004
орындарына     Республи.  ЭБЖМ      жылдан
жоғары бiлiктi касының              бастап
оқытушыларды   Үкіметіне            жыл
тарту жөнiнде  ақпарат              сайын,
жұмыс жүргiзу                       ІІІ
тоқсан
5.1.2.5. Техникалық    Нормативтік БҒМ, ЕХӘҚМ,  2004
және қызмет   құқықтық    ИСМ, ЭМРМ,   жылғы
көрсету ең-   кесімнің    басқа        ІV
бегi маман-   жобасы      мүдделі     тоқсан
дарының кәсi-             министр.
би даярлығын              ліктер,
бағалау,                  облыстардың,
оларды даярлау            Астана және
және оларға               Алматы қала-
бiлiктiлiк                ларының әкiм-
беру орталық-             дерi
тарын құру
5.1.2.6. Ұлттық ком.   Қазақстан  БҒМ, ЭМРМ, 2004
паниялар мен  Республи.  ИСМ, ККМ,  жылғы
шетелдiк      касының    АШМ        І
фирмаларда    Үкіметіне             тоқсан
оқу бiтiру.   ұсыныс
шiлердiң
диплом алды
тағылымдамасы
жөнiндегi
ұсыныстар
мен шараларды
дайындау
5.1.2.7. Қазақстан     Қазақстан  БҒМ, ЭБЖМ, 2003
Республика.   Республи.  ИСМ, ҚарМ, жылғы
сының 2003-   касының    Ұлттық     IV
2015 жылдарға Үкіметіне  Банк       тоқсан
арналған Ин.  ұсыныс     (келісім
дустриялық-              бойынша)
инновациялық
даму страте.
гиясын жүзеге
асыруды қам.
тамасыз ететiн
арнайы қаржы
институттары
үшiн кадрларды
дайындау
жөнiндегi
ұсыныстарды
дайындау
5.1.2.8. Бiлiм беру     Қазақстан БҒМ, ЭБЖМ, 2004
жүйесiн оның   Республи. ИСМ        жылғы
инновациялық   касының              IV
бағыттылығын   Үкіметі              тоқсан
көздей отырып, қаулысы.
жетiлдiру      ның
бағдарламасын  жобасы
әзiрлеу
5.1.2.9. Техникалық     Нормативтік БҒМ, ИСМ, жыл
мамандықтарға  құқықтық    ЭМРМ,     сайын,
оқу гранттары  кесімнің    ЭБЖМ,     ІІ
мен несиелер.  жобасы      ККМ       тоқсан
iнiң үлесiн
жыл сайын
көбейтудi
қамтамасыз
ету
5.1.2.10. Жоғары оқу    Қазақстан   БҒМ
орындарын     Республи.
материалдық-  касының
техникалық    Үкіметіне
қамтамасыз    ұсыныс
етуге талап.
тарды арттыру
жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
5.1.2.11. Инновациялық  Қазақстан  БҒМ,    2004
қызметтiң     Республи.  ККМ     жылғы
нәтижелерiн   касының            ІІ
коммерция.    Үкіметіне          тоқсан
ландыру       ұсыныс
мәселелерi
жөнiндегi
жеке оқу
курсын енгізу
және жеке
секторда
инновациялық
процестi
басқару
жөнiндегi
ұсыныстарды
әзiрлеу және
енгiзу
5.1.2.12. Қазақстан     Қазақстан  МҚА      Қаңтар,
Республика.   Республи.  (келісім шілде
сының 2003-   касының    бойынша) жыл
2015 жылдарға Үкіметіне           сайын
арналған ин.  ақпарат
дустриялық-
инновациялық
даму мәселе.
лерi жөнiн.
дегi мемле.
кеттiк қыз.
метшiлердiң,
жекелеген
мемлекеттiк
органдардың
бiлiктiлiгiн
арттырудың
тұрақты жұмыс
iстейтiн
курстарын
ұйымдастыру
жөнiнде
шаралар
қабылдау
__________________________________________________________________

на 2003-2015
годы
--------------------------------------------------------------------
5.1.2. Развитие образования и подготовка кадров
--------------------------------------------------------------
5.1. Разработать  Проект       МОН сов-    IV квартал
2.1. Программу    постановле-  местно с    2004 г.
подготовки   ния Прави-   отраслевыми
и переподго- тельства     министерст-
товки спе-   Республики   вами
циалистов    Казахстан
для высоко-
технологичных
производств
на 2005-2007
годы
5.1. Разработать  Проект       МОН, МИТ    IV квартал
2.2. государст-   норматив-                2004 г.
венные стан- ного
дарты обра-  правового
зования,     акта
отвечающие
между-
народным
требованиям
5.1. Подготовить  Предложения  МОН, МЭБП   II квартал
2.3. предложения  Правитель-               2004 г.
по повышению ству
заработной   Республики
платы препо- Казахстан
давателям
высших учеб-
ных заведений
5.1. Провести     Информация   МОН, МЭБП   III квартал,
2.4. работу по    Правитель-               ежегодно,
привлечению  ству                     начиная с
высококвали- Республики               2004 года
фицированных Казахстан
преподавате-
лей в учебные
заведения
страны
5.1. Создать      Проект       МОН, МТСЗН, IV квартал
2.5. Центры       норматив-    МИТ, МЭМР,  2004 г.
оценки про-  ного         другие
фессиональ-  правового    заинтере-
ной подго-   акта         сованные
товленности,              министер-
подготовки                ства, акимы
и присвоения              областей,
квалификации              гг. Астаны
специалистов              и Алматы
технического
и обслуживаю-
щего труда
5.1. Подготовить  Предложения  МОН, МЭМР,   I квартал
2.6. предложения  Правитель-   МИТ, МТК,    2004 г.
и принять    ству         МСХ
меры по      Республики
постдиплом-  Казахстан
ной стажи-
ровке выпуск-
ников в
национальных
компаниях и
зарубежных
фирмах
5.1. Подготовить  Предложения  МОН, МЭБП,   IV квартал
2.7. предложения  Правитель-   МИТ, МФ,     2003 г.
по подго-    ству         Нацбанк (по
товке кадров Республики   согласованию)
для специа-  Казахстан
льных финан-
совых
институтов,
обеспечиваю-
щих реализа-
цию Страте-
гии индуст-
риально-инно-
вационного
развития
Республики
Казахстан на
2003-2015
годы
5.1. Разработать  Проект       МОН, МЭБП,  IV квартал
2.8. Программу    постановле-  МИТ         2004 г.
совершенст-  ния Прави-
вования сис- тельства
темы образо- Республики
вания, пре-  Казахстан
дусмотрев ее
инновацион-
ную направ-
ленность
5.1. Обеспечить   Проект       МОН, МИТ,   II квартал
2.9. ежегодное    норматив-    МЭМР, МЭБП, ежегодно
повышение    ного         МТК
доли учебных правового
грантов и    акта
кредитов на
технические
специаль-
ности
5.1. Подготовить  Предложения  МОН         I квартал
2.10.предложения  Правитель-               2004 г.
по повышению ству
требований к Республики
материально- Казахстан
техническому
обеспечению
высших
учебных
заведений
5.1. Разработать  Предложения  МОН, МИТ    II квартал
2.11.и внести     Правитель-               2004 г.
предложения  ству
по введению  Республики
отдельного   Казахстан
учебного
курса по
вопросам
коммерциона-
лизации ре-
зультатов
инновационной
деятельности
и управлению
инновационным
процессом в
частном сек-
торе
5.1. Принять меры Информация   АГС (по     Январь,
2.12.по органи-   Правитель-   согласо-    июль,
зации пос-   ству         ванию)      ежегодно
тоянно дей-  Республики
ствующих     Казахстан
курсов повы-
шения квали-
фикации госу-
дарственных
служащих,
отдельных го-
сударственных
органов по
вопросам ин-
дустриально-
инновационного
развития
Республики
Казахстан на
2003-2015 годы
--------------------------------------------------------------------

5.1.3. Денсаулық сақтауды дамыту
5.1.3.1. Отандық ғылыми Қазақстан  ДМ, БҒМ  2004
әзiрлемелер    Республи.           жылғы
негiзiнде      касының             І
дәрiлiк        Үкіметіне           тоқсан
заттарды       ұсыныс
өндiрудi
дамыту
басымдығын
қамтамасыз ету
жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
5.1.3.2. Денсаулық      Қазақстан  ДМ, БҒМ  2004
сақтау         Республи.           жылғы
саласындағы    касының             ІІ
ғылыми         Үкіметіне           тоқсан
әлеуеттi       ұсыныс
бағалауды
жүргiзу
5.1.3.3. Денсаулық      Қазақстан  ДМ, БҒМ  2005
сақтау         Республи.           жылғы
саласындағы    касының             ІІІ
2006-2008      Үкіметі             тоқсан
жылдарға       қаулысының
арналған       жобасы
ғылыми
зерттеулер
бағдарламасын
әзiрлеу
__________________________________________________________________
5.2. Капитал
5.2.1. Қаржы рыногының дамуы
5.2.1.1. 2005 жылға     Қазақстан  Ұлттық    жыл
жылдық 3-5%-ке Республи.  Банк      сайын,
дейiн          касының    (келісім  IV
инфляцияның    Үкіметіне  бойынша), тоқсан
орташа жылдық  ақпарат    ЭБЖМ
деңгейiн
төмендету
жөнiндегi
шараларды
әзiрлеу
5.2.1.2. Екiншi дең-    Қазақстан  Ұлттық    жыл
гейлi банк-    Республи.  Банк      сайын,
терде кредит   касының    (келісім  І
беру ставкасын Үкіметіне  бойынша),  тоқсан
төмендету      ақпарат    ҚҚА (келi-
үшiн жағдай-              сiм бойынша)
лар жасауға
жәрдемдесу
5.2.1.3. Ақша-несие     Қазақстан  Ұлттық    2005
саясатын       Республи.  Банк      жылдан
инфляциялық    касының    (келісім  бастап
таргеттеуге    Үкіметіне  бойынша)  жыл
көшуге         ақпарат              сайын,
дайындықты                          IV
жүзеге асыру                        тоқсан
5.2.1.4. Микропроцес.   Қазақстан  Ұлттық    2005
сорлық кар.    Республи.  Банк      жылғы
точкалар       касының    (келісім  ІІ
негiзiнде      Үкіметіне  бойынша)  тоқсан
төлем карточ.  ақпарат
каларының
Ұлттық
банкаралық
жүйесiн
енгiзу
5.2.1.5. Валюталық      Норматив.  Ұлттық    2003-
режимдi одан   тік құ.    Банк      2005
әрi ырықтан.   қықтық     (келісім  жылдар
дыру бойынша   кесімдер.  бойынша)
шаралар        дің жо.
әзiрлеу        балары
Қазақстан            жыл
Республи.            сайын,
касының              IV
Үкіметіне            тоқсан
ақпарат
5.2.1.6. Нақты сектор   Қазақстан  Ұлттық    жыл
кәсiпорындар.  Республи.  Банк      сайын,
ының экономи.  касының    (келісім  І, ІІІ
калық конъюн.  Үкіметіне  бойынша), тоқсан.
ктурасының     ақпарат    ЭМРМ,     дар
және қаржылық             ИСМ, ККМ
жай-күйiнiң
мониторингiн
жүргiзу
5.2.1.7. Қазiргi        Қазақстан  ҚҚА       жыл
заманғы ұлттық Республи.  (келісім  сайын,
сақтандыру     касының    бойынша),  І
индустриясының Үкіметіне  Ұлттық   тоқсан
қалыптасуына   ақпарат    банк
жәрдемдесу                (келiсiм
бойынша)
5.2.1.8. Сақтандыру     Норматив.  ҚҚА       жыл
рыногының      тік құқық. (келісім  сайын,
инфрақұрылымын тық кесім. бойынша),   І
дамыту және    дердің     Ұлттық    тоқсан
оның кәсiптiк  жобалары   банк
қатысушылар.              (келiсiм
ының қызметiн             бойынша)
жандандыру
5.2.1.9. Қазақстандық   Қазақстан  ҚарМ,     2004
эмитенттердiң  Республи.  Ұлттық    жылғы
құнды қағаз.   касының    Банк      І
дарының инвес. Үкіметіне  (келісім  тоқсан
тициялық тар.  ақпарат    бойынша)
тымдылықтарын
жоғарылату
жөнiндегi
шараларды
әзiрлеу
5.2.1.10. Акцияларының  Қазақстан  ҚарМ,     2005
бақылау       Республи.  орталық   жылғы
пакеттерi     касының    және      І
мемлекетке    Үкіметіне  жергі.    тоқсан
және мемле.   ақпарат    лікті
кеттiк кәсi.             атқарушы
порындарға               органдар
тиесiлi кәсi.
порындардың,
оның iшiнде
акционерлiк
қоғамдардың
қаржылық
есеп берудiң
халықаралық
стандартта.
рына
көшуiн
қамтамасыз
ету
__________________________________________________________________

5.1.3. Развитие здравоохранения
--------------------------------------------------------------------
5.1. Подготовить  Предложения  МЗ, МОН     I квартал
3.1. предложения  Правитель-               2004 г.
по обеспече- ству
нию приори-  Республики
тетности     Казахстан
развития
производства
лекарствен-
ных средств
на основе
отечествен-
ных научных
разработок
5.1. Проводить    Предложения  МЗ, МОН     II квартал
3.2. оценку науч- Правитель-               2004 г.
ного потен-  ству
циала в об-  Республики
ласти здра-  Казахстан
воохранения
5.1. Разработать  Проект       МЗ, МОН     III квартал
3.3. Программу    постановле-              2005 г.
научных ис-  ния
следований в Правитель-
области      ства
здраво-      Республики
охранения на Казахстан
2006-2008
годы
--------------------------------------------------------------------
5.2. Капитал
--------------------------------------------------------------------
5.2.1. Развитие финансового рынка
--------------------------------------------------------------------
5.2. Разработать  Информация   Нацбанк (по IV квартал,
1.1. меры по сни- Правитель-   согласова-  ежегодно
жению        ству         нию), МЭБП
среднегодо-  Республики
вого уровня  Казахстан
инфляции,
до 3-5%
годовых к
2005 году
5.2. Содействовать Информация   Нацбанк     I квартал,
1.2. созданию      Правитель-   (по согла-  ежегодно
условий для   ству         сованию)
снижения      Республики   АФН (по со-
ставки креди- Казахстан    гласованию)
тования в
банках
второго
уровня
5.2. Осуществить  Информация   Нацбанк     IV квартал,
1.3. подготовку к Правитель-   (по согла-  ежегодно,
переходу к   ству         сованию)    начиная с
инфляцион-   Республики               2005 года
ному тарге-  Казахстан
тированию
денежно-
кредитной
политики
5.2. Внедрить     Информация   Нацбанк     II квартал,
1.4. Национальную Правитель-   (по согла-  2005 г.
межбанков-   ству         сованию)
скую систему Республики
платежных    Казахстан
карточек
на основе
микропроцес-
сорных
карточек
5.2. Разработать  Проекты      Нацбанк     2003-
1.5. меры по      нормативных  (по согла-  2005 гг.
дальнейшей   правовых     сованию)
либерализа-  актов
ции валют-
ного режима  Информация               IV квар-
Правитель-               тал,
ству                     ежегодно
Республики
Казахстан
5.2. Проводить    Информация   Нацбанк     I, III
1.6. мониторинг   Правитель-   (по согла-  кварталы,
экономичес-  ству         сованию),   ежегодно
кой конъюнк- Республики   МЭМР, МИТ,
туры и       Казахстан    МТК
финансового
состояния
предприятий
реального
сектора
5.2. Содейство-   Информация   АФН (по со- I квартал,
1.7. вать форми-  Правитель-   гласованию, ежегодно
рованию      ству         Нацбанк
современной  Республики   (по согла-
национальной Казахстан    сованию)
страховой
индустрии
5.2. Развивать    Проекты      АФН (по со- I квартал,
1.8. инфраструк-  нормативных  гласованию, ежегодно
туру страхо- правовых     Нацбанк
вого рынка и актов        (по согла-
активизиро-               сованию)
вать деятель-
ность его
профессио-
нальных
участников
5.2. Разработать  Информация   МФ, Нацбанк I квартал,
1.9. меры по по-  Правитель-   (по согла-  2004 г.
вышению      ству         сованию)
инвестицион- Республики
ной привле-  Казахстан
кательности
ценных бумаг
казахстанских
эмитентов
5.2. Обеспечить   Информация   МФ, цент-   I квартал,
1.10.переход      Правитель-   ральные и   2005 г.
предприятий, ству         местные
в т.ч. акци- Республики   исполнитель-
онерных      Казахстан    ные органы
обществ,
контрольные
пакеты акций
которых при-
надлежат го-
сударству, и
государствен-
ных предприя-
тий на между-
народные
стандарты
финансовой
отчетности
--------------------------------------------------------

5.2.2. Фискалдық саясат
5.2.2.1. Арнаулы эко.   Қазақстан  ЭБЖМ,     2003
номикалық      Республи.  ҚарМ,     жылғы
аймақтар ау.   касы       ЭМРМ,     ІІІ
мақтарында     Заңының    БҒМ, ИСМ  тоқсан
қызметiн       жобасы
жүзеге
асыратын
ұйымдарды
салықтық
ынталандыру
5.2.2.2. Салық          Қазақстан  ЭБЖМ,     2003
кодексінің     Республи.  ИСМ,      жылғы
амортизациялық касы       ҚарМ      IV
саясатты       Заңының              тоқсан
жетілдіру      жобасы
бөлiгіне
өзгерістер
мен ұсыныстар
енгізу бойынша
Қазақстан
Республикасы
Заңының
жобасын
әзірлеу
5.2.2.3. Ғылыми және    Қазақстан  ЭБЖМ,     2004
инновациялық   Республи.  ИСМ, БҒМ  жылғы
зерттеулер мен касы                 ІІ
жұмыстарды     Заңының              тоқсан
ынталандыру,   жобасы
сондай-ақ
ғылыми
жетiстiктер
мен инновация.
лық әзiрлеме.
лердi ынталан.
дыру мәселе.
лерi бойынша
салық заңнама.
сына өзгерiс.
тер енгiзу
жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
5.2.2.4. Салық          Қазақстан  ЭБЖМ,     2003
кодексiне      Республи.  ҚарМ,     жылғы
мұнай опера.   касы       ЭМРМ, ИСМ IV
цияларының     Заңының              тоқсан
салық салымын  жобасы
жетiлдiрудi
көздейтiн
өзгерiстер
мен толықты.
рулар енгiзу
бойынша Қазақ.
стан Республи.
касы Заңының
жобасын
әзiрлеу
5.2.2.5. Қолданыстағы   Қазақстан  ЭБЖМ,     2004
заңнаманың     Республи.  ҚарМ, ИСМ жылғы
шикiзаттық     касы                 ІІ
емес секторға  Заңының              тоқсан
инвестиция.    жобасы
ларды ынталан.
дыру бөлiгiне
өзгерiстер мен
толықтырулар
енгiзу бойынша
Қазақстан
Республикасы
Заңының жобасын
әзiрлеу
5.2.2.6. Лизингтiк      Қазақстан  ЭБЖМ,     2004
операцияларды  Республи.  ИСМ,      жылғы
дамыту және    касының    АШМ, ККМ  І
ынталандыру    Үкіметіне            тоқсан
жөнiндегi нор. ұсыныс
мативтiк
құқықтық
актiлердi одан
әрi жетiлдiру
бойынша
ұсынысты
дайындау
__________________________________________________________________
5.3. Технологиялар
5.3.1. Ғылымды дамыту
5.3.1.1. Ғылыми зерт.   Қазақстан  БҒМ,      2004
теулер жүргiзу Республи.  ЭМРМ,     жылғы
үшiн ғылыми    касының    ИСМ,      І
кадрларды      Үкіметіне  АШМ, ДМ   тоқсан
даярлау мен    ұсыныс
қайта даярлау
және материал.
дық-техникалық
базаны жаңарту
жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
5.3.1.2. Қазақстандық   Қазақстан  БҒМ,      2004
ғылымды        Республи.  ИСМ,      жылғы
халықаралық    касының    ЭМРМ,     IV
ғылыми-техни.  Үкіметіне  ЭБЖМ,     тоқсан
калық саламен  ұсыныс     АШМ, ДМ
ықпалдастыруды
қамтамасыз ету
жөнiнде ұсы.
ныстар әзiрлеу
және басқа да
елдерден қа.
зiргi заманғы
ғылыми әзiр.
ленiмдердi
тарту үшiн
қолайлы жағдай
жасау
5.3.1.3. Қазақстан Рес. "Респуб.   ЭБЖМ,     жыл
публикасының   ликалық    БҒМ,      сайын,
2003-2015      бюджет     ИСМ,      ІІІ
жылдарға       туралы"    ЭМРМ,     тоқсан
арналған       Қазақстан  АШМ
индустриялдық  Республи.
-инновациялық  касы
даму страте.   Заңының
гиясын iске    жобасы
асыру мақса.
тында ғылымды
қаржыландыруды
ұлғайтуды
көздеу
5.2.1.4. Қазақстандық   Қазақстан  БҒМ, АШМ  2004
ғалымдардың    Республи.            жылғы
элитасын құру  касының              ІІ
жөнiнде iс-    Үкіметіне            тоқсан
шаралар        ұсыныс
қолдану (шет
елде оқу және
тағылымдамадан
өту есебiнен)
5.3.1.5. Республика     Қазақстан  БҒМ,      2004
үшiн техника.  Республи.  ЭБЖМ, ИСМ жылғы
лық бағыттар.  касының              ІІІ
дағы басымдық. Үкіметіне            тоқсан
тарға арналған ұсыныс
әлемдiк дең.
гейде маман.
дандырылған
бiлiм беру
мен ғылым
орталықтарын
(ғылыми-зерт.
теу институт.
тарын, уни.
верситеттердi)
ұйымдастыру
жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
__________________________________________________________________

5.2.2. Фискальная политика
--------------------------------------------------------
5.2. Разработать  Проект Закона МЭБП, МФ, III квартал
2.1. проект       Республики    МЭМР,     2003 г.
Закона Рес-  Казахстан     МОН, МИТ
публики
Казахстан по
внесению из-
менений и
дополнений в
Налоговый
кодекс в
части нало-
гового
стимулирова-
ния органи-
заций, осу-
ществляющих
на террито-
риях специ-
альных
экономических
зон деятель-
ность по
развитию
инновационных
технологий
5.2. Разработать  Проект       МЭБП, МИТ,  IV квартал
2.2. проект       Закона       МФ          2003 г.
Закона       Республики
Республики   Казахстан
Казахстан по
внесению из-
менений и
дополнений
в Налоговый
кодекс в части
совершенство-
вания аморти-
зационной по-
литики
5.2. Подготовить  Проект       МЭБП, МИТ,  II квартал
2.3. предложения  Закона       МОН,        2004 г.
по внесению  Республики
изменений в  Казахстан
налоговое
законодатель-
ство по воп-
росу стимули-
рования науч-
ных и иннова-
ционных иссле-
дований и
работ, а также
стимулирование
внедрения в
производство
научных дости-
жений и инно-
вационных раз-
работок
5.2. Разработать  Проект       МЭБП, МФ,   IV квартал
2.4. проект       Закона       МЭМР, МИТ   2003 г.
Закона       Республики
Республики   Казахстан
Казахстан по
внесению
изменений и
дополнений в
Налоговый
кодекс, пре-
дусматривающий
совершенство-
вание налого-
обложения
нефтяных
операций
5.2. Разработать  Проект       МЭБП, МФ,  II квартал
2.5. проект       Закона       МИТ        2004 г.
Закона       Республики
Республики   Казахстан
Казахстан по
внесению из-
менений и
дополнений в
действующее
законодатель-
ство в части
стимулирова-
ния инвести-
ций в несырье-
вой сектор
5.2. Подготовить  Предложения  МЭБП, МИТ,  I квартал
2.6. предложения  Правитель-   МСХ, МТК    2004 г.
по дальней-  ству
шему совер-  Республики
шенствованию Казахстан
нормативных
правовых
актов по
развитию и
стимулирова-
нию лизинговых
операций
--------------------------------------------------------------------
5.3. Технологии
--------------------------------------------------------------------
5.3.1. Развитие науки
--------------------------------------------------------------------
5.3. Подготовить  Предложения  МОН, МЭМР,  I квартал
1.1. предложения  Правитель-   МИТ, МСХ,   2004 г.
по подго-    ству         МЗ
товке и      Республики
переподго-   Казахстан
товке науч-
ных кадров
и обновлению
материально-
технической
базы для
проведения
научных ис-
следований
5.3. Подготовить  Предложения  МОН, МИТ,  IV квартал
1.2. предложения  Правитель-   МЭМР,      2004 г.
по обеспе-   ству         МЭБП, МСХ,
чению интег- Республики   МЗ
рации казах- Казахстан
станской
науки с
международной
научно-техни-
ческой сферой
и создать
благоприятные
условия для
привлечения
современных
научных раз-
работок из
других стран
5.3. Предусмот-   Проект       МЭБП, МОН,  III квартал,
1.3. реть увели-  Закона       МИТ, МЭМР,  ежегодно
чение финан- Республики   МСХ
сирования    Казахстан
науки в це-  "О респуб-
лях реализа- ликанском
ции Страте-  бюджете"
гии индуст-
риально-инно-
вационного
развития
Республики
Казахстан на
2003-2015
годы
5.3. Принять меры Предложения  МОН, МСХ,   II квартал
1.4. по созданию  Правитель-               2004 г.
элиты казах- ству
станских     Республики
ученых (за   Казахстан
счет обучения
и стажировки
за рубежом)
5.3. Подготовить  Предложения  МОН, МЭБП,  III квартал
1.5. предложения  Правитель-   МИТ         2004 г.
по организа- ству
ции центров  Республики
образования  Казахстан
и науки
(научно-
исследова-
тельских
институтов,
университе-
тов) миро-
вого уровня,
специализи-
рующихся на
приоритетных
для республики
технических
направлениях
--------------------------------------------------------------------

5.3.2. Ғылыми-техникалық және инновациялық саясат
5.3.2.1. Ғылыми зерт.   Норматив.  БҒМ,      2004
теулердi       тік құ.    ИСМ,      жылғы
ендiру кезiн.  қықтық     ЭМРМ, ӘдМ І
де, сондай-ақ  кесімнің             тоқсан
заңды тұлға.   жобасы
лардың жарғы.
лық капиталына
интеллектуал.
дық меншiктi
енгiзу кезiн.
де, оның iшiн.
де венчурлық
өндiрiстердi
ұйымдастыру
кезiнде интел.
лектуалдық
меншiктi ба.
ғалау әдiс.
терiн әзiрлеу
5.3.2.2. Конкурстар     Қазақстан  БҒМ,      жыл
өткiзу, грант. Республи.  ИСМ,      сайын,
тар ұсыну      касының    ЭБЖМ      IV
негiзiнде      Үкіметіне            тоқсан
ғылымды қаржы. ақпарат
ландыру тетi.
гін жетiлдiру
және халық.
аралық тәуел.
сiз сарапшы.
ларды тарта
отырып, тәуел.
сiз сараптама.
ны жүзеге
асыру
5.2.2.3. "Инновациялық  Қазақстан  ИСМ,      2005
қызмет туралы" Республи.  БҒМ,ЭБЖМ, жылғы
Қазақстан      касы       "Ұлттық   ІІ
Республикасы   Заңының    иннова.   тоқсан
Заңының        жобасы     циялық
жаңа редак-               қор" АҚ
циясының жоба-            (келісім
сын әзiрлеу               бойынша)
5.3.2.4. Инновациялық   Қазақстан  ИСМ,      жыл    ЭМРМ:   Респуб.
инфрақұрылымды Республи.  ЭБЖМ,     сайын  2003 ж. ликалық
қалыптастыру   касының    БҒМ,      IV     - 90;   бюджет
(техносаябақ.  Үкіметіне  ЭМРМ,     тоқсан ИСМ:
тар, техноло.  ақпарат    АШМ,             2004 ж.
гиялық бизнес-            АБА,             -1200;
инкубаторлар,             "Ұлттық          2005 ж.
өңiрлiк                   иннова.          -2500**
инновациялық              циялық
қорлар)                   қор" АҚ
(келісім
бойынша)
5.3.2.5. Шағын бизнесте Қазақстан  ИСМ,      2003
ғылымды қажет  Республи.  БҒМ,      жылғы
ететiн және    касының    ҚарМ,     IV
жоғарғы техно. Үкіметіне  ЭБЖМ,     тоқсан
логиялық өндi. ұсыныс     "Ұлттық
рiстердi қар.             иннова.
жыландырудың              циялық
тиiмдi тетiгiн            қор" АҚ
әзiрлеу                   (келісім
бойынша)
5.3.2.6. Pecуpc үнем.   Қазақстан  ИСМ,      2004
деушi техноло. Республи.  ЭМРМ,     жылғы
гияларды енгi. касының    БҒМ,      І
зудi ынталан.  Үкіметіне  АШМ,      тоқсан
дыру жөнiндегi ұсыныс     ЭБЖМ,
шараларды                 ҚОҚМ,
әзiрлеу                   "Ұлттық
иннова.
циялық
қор" АҚ
(келісім
бойынша)
5.3.2.7. Даму институт. Қазақстан  ИСМ,      жыл
тары қызметi.  Республи.  БҒМ,      сайын,
нiң бағытта.   касының    ЭМРМ,     І
рына сәйкес    Үкіметі    ККМ, АШМ  тоқсан
қолданбалы     қаулыла.
ғылыми зерт.   рының
теудiң басым   жобалары
бағыттары
бойынша мақ.   Қазақстан
сатты ғылыми   Республи.
-техникалық    касының
бағдарламаны   Үкіметіне
қалыптастыру   ақпарат
және iске
асыру (жаңа
материалдар,
химиялық және
мұнай химиялық
технологиялар,
биотехноло.
гиялар, ядро.
лық техноло.
гиялар, ақпа.
раттық техно.
логиялар, ға.
рыштық техно.
логиялар)
5.3.2.8. Қол жеткiзiлуi Қазақстан  ИСМ,      2004
Қазақстан Рес. Республи.  ЭБЖМ,     жылғы
публикасының   касының    БҒМ, АШМ  ІІІ
2003-2015      Үкіметіне            тоқсан
жылдарға       ұсыныс
арналған
Индустриялық
-инновациялық
даму статегия.
сы шеңберiнде
қажет қазақ.
стандық инно.
вациялық жүй.
енiң (әлемдiк
тәжiрибенi
талдау
негiзiнде)
мақсатты инди.
каторларын
әзiрлеу
5.3.2.9. Инновациялық   Қазақстан  ИСМ,      2004
қызметтi жү.   Республи.  ЭБЖМ,     жылғы
зеге асыруға   касының    БҒМ,      І
кедергi кел.   Үкіметіне  мүдделі   тоқсан
тiретiн бар,   ұсыныс     министр.
оның iшiнде               ліктер
бюрократтық               мен
кедергiлердi              агент.
табу бойынша              тіктер
талдау жүргiзу
және оларды
жою жөнiндегi
шараларды
әзiрлеу
5.3.2.10. Инновациялық  Норматив.  ӘдМ, ИСМ  2004
(венчурлық)   тік құ.              жылғы
өндiрiстi     қықтық               І
құру кезiнде  кесімнің             тоқсан
техника мен   жобасы
технология.
лардың па.
тенттiк та.
залығына
caраптама
жүргiзудiң
eрежесiн
әзiрлеу
5.3.2.11. Шетелдiк және Норматив.  ӘдМ,      2004
халықаралық   тік        СІМ,      жылғы
ұйымдардың    құқықтық   БҒМ, ИСМ  ІІ
қаражатын     кесімнің             тоқсан
(гранттарын)  жобасы
пайдалана
отырып, жү.
зеге асыры.
латын ғылыми
-техникалық
жобалардың
патенттiк-
құқықтық
сараптамасы.
ның eрежесiн
әзiрлеу
5.3.2.12 Қазақстаның  Қазақстан  ИСМ,         2005   2005ж.  Респу.
өңiрлерiнде  Республи.  "Инжиниринг  жылғы  - 600** блика.
үш технопарк  касының   және         IV             лық
құруды және  Үкiметiне  технология.  тоқсан         бюджет
дамытуды     ақпарат    лар
қамтамасыз              трансфертi
ету                     орталығы"
АҚ
(келiсiм
бойынша)
5.3.2 13  Индустриялы  Қазақстан  ЭМРМ         2004
ұлттық       Республи.               жылғы
мұнай-химия  касының                 IV
технопаркте. Үкіметіне               тоқсан
рін құру     ақпарат
жөнiнде
ұсыныстар
әзiрлеу
5.3.2.14  Қазақстан    Қазақстан  ИСМ,         2005
Республика.  Республи.  "Ұлттық      жылғы
сының        касының    инновация.   IV
барлық       Үкіметіне  лық қор"     тоқсан
өңiрлерінде  ақпарат    АҚ
венчурлық               (келісім
қорлар құру             бойынша)
мен
дамытуды
қамтамасыз
ету
5.3.2.15  Ғылыми-      Қазақстан  БҒМ, ИСМ,    Жыл
технология-  Республи.  ЭБЖМ         сайын
лық және     касының                 IV
инновациялық Үкiметiне               тоқсан
жобалардың   ақпарат
тәуелсiз
сараптама.
сын, оның
iшiнде
тәуелсіз
халықаралық
сарапшыларды
тарта
отырып,
жүргiзудiң
тетiгiн
жетілдiру
жөнiнде
ұсыныстар
әзiрлеу
__________________________________________________________________

5.3.2. Научно-техническая и инновационная политика
--------------------------------------------------------------------
5.3. Разработать  Проект       МОН, МИТ,   I квартал
2.1. методы       нормативного МЭМР, МЮ    2004 г.
оценки ин-   правового
теллектуаль- акта
ной собствен-
ности при
внедрении
научных ис-
следований,
а также при
внесении
интеллекту-
альной соб-
ственности
в уставные
капиталы
юридических
лиц, в том
числе при
организации
венчурных
производств
5.3. Совершенст-  Информация   МОН, МИТ,   IV квартал,
2.2. вовать меха- Правитель-   МЭБП        ежегодно
низм финан-  ству
сирования    Республики
науки на     Казахстан
основе про-
ведения кон-
курсов, пре-
доставления
грантов и осу-
ществления
независимой
экспертизы с
привлечением
независимых
международных
экспертов
5.3. Разработать  Проект       МИТ,МОН,МЭБП, II квартал
2.3. проект новой Закона       АО "Нацио-    2005 г.
редакции     Республики   нальный
Закона       Казахстан    инновацион-
Республики                ный фонд"
Казахстан                 (по согла-
"Об иннова-               сованию)
ционной де-
ятельности"
5.3. Сформировать Информация   МИТ, МЭБП,  IV квар-  МЭМР:  Рес-
2.4. инновацион-  Правитель-   МОН, МЭМР,  тал, еже- 2003г. публи-
ную инфра-   ству         МСХ, АИС,   годно     90;    кан-
структуру    Республики   АО "Нацио-            МИТ:   ский
(технопар-   Казахстан    нальный              2004г.- бюджет
ки, техно-                инновационный        -1200;
логические                фонд" (по            2005г.-
бизнес-                   согласо-             2500**
инкубаторы,               ванию)
региональные
инновационные
фонды)
5.3. Разработать  Предложения  МИТ, МОН,   IV квартал
2.5. эффективный  Правитель-   МФ, МЭБП,   2003 г.
механизм     ству         АО "Нацио-
финансирова- Республики   нальный
ния науко-   Казахстан    инновацион-
емких и                   ный фонд"
высокотехно-              (по сог-
логичных                  ласованию)
производств
в малом
бизнесе
5.3. Разработать  Предложения  МИТ, МЭМР,  I квартал
2.6. меры по сти- Правитель-   МОН, МСХ,   2004 г.
мулированию  ству         МЭБП, МООС,
внедрения    Республики   АО "Нацио-
ресурсо-     Казахстан    нальный
сберегающих               инновацион-
технологий                ный фонд"
(по согла-
сованию)
5.3. Сформировать Проекты      МИТ, МОН,   I квартал,
2.7. и реализо-   постановле-  МЭМР, МТК,  ежегодно
вать целевые ний Прави-   МСХ
научно-тех-  тельства
нические     Республики
программы по Казахстан
приоритетным
направлениям Информация
прикладных   Правитель-
научных ис-  ству
следований   Республики
(новые мате- Казахстан
риалы, хими-
ческие и
нефтехими-
ческие тех-
нологии,
биотехноло-
гии, ядерные
технологии,
информацион-
ные техноло-
гии, косми-
ческие техно-
логии) в соот-
ветствии с
направлениями
деятельности
институтов
развития
5.3. Разработать  Предложения  МИТ, МЭБП,  III квартал
2.8. целевые      Правитель-   МОН, МСХ    2004 г.
индикаторы   ству
казахстан-   Республики
ской иннова- Казахстан
ционной
системы (на
основе ана-
лиза мирового
опыта), дости-
жение которых
необходимо в
рамках Стра-
тегии индуст-
риально-инно-
вационного
развития
Республики
Казахстан на
2003-2015
годы
5.3. Провести     Предложения  МИТ, МЭБП,  I квартал
2.9. анализ по    Правитель-   МОН, заин-  2004 г.
выявлению    ству         тересован-
существующих Республики   ные минис-
барьеров,    Казахстан    терства и
в том числе               агентства
бюрократичес-
ких, препят-
ствующих
осуществлению
инновационной
деятельности
и разработать
меры по их
устранению
5.3. Разработать  Проект       МЮ, МИТ     I квартал
2.10.Правила про- нормативного             2004 г.
ведения экс- правового
пертизы на   акта
патентную
чистоту тех-
ники и техно-
логий, при
создании инно-
вационных
(венчурных)
производств
5.3. Разработать  Проект       МЮ, МИД     II квартал
2.11.Правила      нормативного МОН, МИТ    2004г.
патентно-    правового
правовой     акта
экспертизы
научно-техни-
ческих проек-
тов, реализуе-
мых с исполь-
зованием
средств
(грантов)
иностранных и
международных
организаций
5.3. Обеспечить    Информация   МИТ, АО  IV       2005г.-  Республи-
2.12 создание и    Правитель-   "Центр   квартал  600**    канский
развитие трех ству         инжини-  2005 г.           бюджет
технопарков   Республики   ринга и
в регионах    Казахстан    транс-
Казахстана                 ферта
техноло-
гий" (по
согла-
сованию)
5.3. Разработать   Информация   МЭМР     IV
2.13 предложения   Правитель-            квартал
по созданию   ству                  2004 г.
индустриаль-  Республики
ных нацио-    Казахстан
нальных
нефте-
химических
технопарков
5.3. Обеспечить    Информация   МИТ, АО  IV
2.14 создание и    Правитель-   "Нацио-  квартал
развитие      ству         нальный  2005 г.
венчурных     Республики   иннова-
фондов во     Казахстан    ционный
всех                       фонд"
регионах                   (по сог-
Республики                 ласова-
Казахстан                  нию)
5.3. Разработать   Информация   МОН,МИТ, IV
2.15 предложения   Правитель-   МЭБП     квартал
по совершен-  ству                  Ежегодно
нию механизма Республики
проведения    Казахстан
независимой
экспертизы
научно-техно-
логических и
инновационных
проектов,
в том числе
с привлече-
нием незави-
симых между-
народных
экспертов
--------------------------------------------------------------------

5.3.3. Стандарттау мен сертификаттау саласындағы саясат
5.3.3.1. Экономика      Норматив.  ИСМ,      2004
салаларының    тік құ.    мүдделі   жылғы
сапаның        қықтық     министр.  ІІ
халықаралық    кесімнің   ліктер    тоқсан
және еуропалық жобасы     мен
стандарттарына            агент.
көшу жөнiндегі            тіктер
Iс-шаралар
жоспарын
әзірлеу
5.3.3.2. "Техникалық    Қазақстан  ИСМ       2004
реттеу туралы" Республи.            жылғы
Қазақстан      касы                 ІІ
Республика.    Заңының              тоқсан
сының заңнама. жобасы
лық актiсiн
әзiрлеу
5.3.3.3. Техникалық     Норматив.  ИСМ,      2004
реттеу         тік құ.    мүдделі   жылғы
жүйесiне       қықтық     министр.  ІV
көшудi жүзеге  кесімнің   ліктер    тоқсан
асыру үшiн     жобасы     мен
ведомство.                агент.
аралық                    тіктер
комиссия құру
5.3.3.4. Экономиканың   Норматив.  ИСМ,      2005
басым сала.    тік құ.    мүдделі   жылғы
лары үшiн      қықтық     министр.  ІІІ
техникалық     кесімнің   ліктер    тоқсан
регламенттер   жобасы     мен
әзiрлеу                   агент.
тіктер
5.3.3.5. Республика     Қазақстан  ИСМ, ҚОҚМ жыл
кәсiпорында.   Республи.            сайын,
рында 9000     касының              І
және 14000     Үкіметіне            тоқсан
ИСО сериялы    ақпарат
халықаралық
стандарттар
талаптарына
сәйкес сапа
және эколо.
гиялық
менеджмент
жүйесiн
әзiрлеуге
жәрдемдесу
жөнiнде
жұмыс жүргiзу
5.3.3.6. Қазақстан      Қазақстан     ИСМ    жыл    2003 ж. Респуб.
Республикасы   Республи.            сайын, - 5*    ликалық
Үкiметiнiң     касының              І      2004 ж. бюджет
сапа сала.     Үкіметіне            тоқсан - 7**
сындағы        ақпарат                     2005 ж.
жетiстiктерi                               - 7**
үшiн және
"Қазақстанның
үздiк тауар.
лары" сыйлы.
ғына конкур.
стар өткiзу
жолымен отан.
дық кәсiпо.
рындарға
халықаралық
стандарттарды
енгiзудi
ынталандыру
жөнiнде
мемлекеттiк
саясат жүргiзу
5.3.3.7. Техникалық     Қазақстан     ИСМ    жыл
реттеу жүйе.   Республи.            сайын,
сiне көшу      касының              IV
есебiмен       Үкіметіне            тоқсан
нормативтiк    ақпарат
құжаттардың
мiндеттi
талаптарының
сақталуына
мемлекеттiк
қадағалауды
жетiлдiру
5.3.3.8. Республиканың  Норматив.     ИСМ    2004
стандарттау,   тік құ.              жылғы
метрология,    қықтық               IV
тiркеу және    кесімнің             тоқсан
сапаны басқару жобасы
халықаралық
ұйымдарына
кiруi мен
қатысуы
жөнiнде
шараларды
әзiрлеу
5.3.3.9. Қазақстан      Қазақстан  ИСМ, СІМ  2004
өкiлдерiнiң    Республи.            жылғы
халықаралық    касының              І
ұйымдары       Үкіметіне            тоқсан
техникалық     ұсыныс
комитеттер.
iнiң жұмысына,
бiрiншi кезек.
те, ИСО, МЭК;
стандарттау,
метрология
және сертифи.
каттау жөнiн.
дегi халық.
аралық ұйым.
дардың жетекшi
органдарына,
оның iшiнде
ИСО хатшылы.
ғындағы жұмысқа
қатысуын
қамтамасыз ету
5.3.3.10. Өлшемдер      Қазақстан     ИСМ    2003
бiрлiгiн      Республи.            жылғы
қамтамасыз    касының              IV
ету мемлеке-  Үкіметі              тоқсан
ттiк жүйесiн  қаулысы.
дамытудың     ның
2004-2006     жобасы
жылдарға
арналған
бағдарламасын
әзiрлеу
5.3.3.11. Стандарттау   Қазақстан  ИСМ, ор.  2003
мен сертифи.  Республи.  талық жә. жылғы
каттаудың     калық      не жергі. IV
2004-2006     Үкіметі    лікті ат. тоқсан
жылдарға      қаулысы.   қарушы
арналған      ның жобасы органдар
ұлттық
жүйелерiн
дамыту бағ.
дарламасын
әзiрлеу
__________________________________________________________________

5.3.3. Политика в области стандартизации и сертификации
--------------------------------------------------------------------
5.3. Разработать  Проект       МИТ,        II квартал
3.1. План меро-   нормативного заинтере-   2004г.
приятий по   правового    сованные
переходу     акта         министер-
отраслей эко-             ства и
номики на                 агентства
международные
и европейские
стандарты
качества
5.3. Разработать  Проект       МИТ         II квартал
3.2. законодате-  Закона                   2004 г.
льный акт    Республики
Республики   Казахстан
Казахстан
"О техни-
ческом регу-
лировании"
5.3. Создать меж- Проект       МИТ,        IV квартал
3.3. ведомствен-  нормативного заинтере-   2004 г.
ную комиссию правового    сованные
для осущест- акта         министерства
вления                    и агентства
перехода на
систему тех-
нического
регулирова-
ния
5.3. Разработать  Проект       МИТ, другие III квартал
3.4. технические  нормативного заинтересо- 2005 г.
регламенты   правового    ванные мини-
для приори-  акта         стерства и
тетных от-                агентства
раслей эко-
номики
5.3. Проводить    Информация   МИТ, МООС   I квартал,
3.5. работу по    Правитель-               ежегодно
содействию   ству
в разработке Республики
на предприя- Казахстан
тиях респуб-
лики систем
качества и
экологичес-
кого менедж-
мента в соот-
ветствии с
требованиями
международных
стандартов
ИСО серии
9000 и 14000
5.3. Проводить    Информация   МИТ         I квартал, 2003г.- Рес-
3.6. государст-   Правитель-               ежегодно   5       публи-
венную       ству                                2004г.- кан-
политику по  Республики                          7**     ский
стимулирова- Казахстан                           2005г.- бюджет
нию внедрения                                    7**
международных
стандартов на
отечественных
предприятиях
путем прове-
дения конкур-
сов на соис-
кание премии
Правительства
Республики
Казахстан за
достижения
в области
качества и
"Лучшие
товары
Казахстана"
5.3. Совершенст-  Информация   МИТ         IV квартал,
3.7. вовать госу- Правитель-               ежегодно
дарственный  ству
надзор за    Республики
соблюдением  Казахстан
обязательных
требований
нормативных
документов
с учетом
перехода на
систему
технического
регулирова-
ния
5.3. Разработать  Проект       МИТ         IV квартал
3.8. меры по      нормативного             2004г.
вступлению   правового
и участию    акта
республики в
международных
организациях
по стандарти-
зации, метро-
логии, аккре-
дитации и
управлению
качеством
5.3. Обеспечить   Предложения  МИТ, МИД    I квартал
3.9. участие      Правитель-               2004 г.
представите- ству
лей Казах-   Республики
стана в      Казахстан
работе тех-
нических
комитетов
международ-
ных органи-
заций, в
первую
очередь ИСО,
МЭК; в руко-
водящих органах
международных
организаций
по стандарти-
зации, метро-
логии и серти-
фикации,
в том числе
в секретариате
ИСО
5.3. Разработать  Проект       МИТ         IV квартал
3.10.Программу    постанов-                2003 г.
развития     ления
государ-     Правитель-
ственной     ства
системы      Республики
обеспечения  Казахстан
единства
измерений
на 2004-2006
годы
5.3. Разработать  Проект       МИТ,        IV квартал
3.11.Программу    постанов-    центральные 2003 г.
развития     ления        и местные
национальных Правитель-   исполнитель-
систем стан- ства         ные органы
дартизации и Республики
сертификации Казахстан
на 2004-2006
годы
--------------------------------------------------------------------

5.4. Инфрақұрылым
5.4.1. Электроэнергетикалық саясат
5.4.1.1. Электрэнергия  Норматив.  ЭМРМ,     2003
бөлшек рыногы. тік        ТМРА      жылғы
ның жұмыс      құқықтық   (келісім  IV
iстеу ережеле. кесімнің   бойынша), тоқсан
рiн әзiрлеу    жобасы     ИСМ, ККМ
5.4.1.2. Өңiрлiк        Норматив.  ЭМРМ,     2004
электржүйе     тік        ҚарМ,     жылғы
компанияларын  құқықтық   ТМРА      І
жекешелендi.   кесімнің             тоқсан
рудi аяқтау    жобасы
бойынша шара.
лар қабылдау
5.4.1.3. Кәсiпорындар.  Норматив.  ЭМРМ, ИСМ 2003   Қажет
дың өндiрiстiк тік                  жылғы  етілмейді
қуаттарын және құқықтық             IV
электр энерге. кесімнің             тоқсан
тикалық және   жобасы
көмiр өнеркә.
сiптерi ұйым.
дарын қалпына
келтiрудi қам.
тамасыз ететiн
шараларды
әзiрлеу
5.4.1.4. 2005-2015      Қазақстан  ЭМРМ,     2004
жылдарға       Республи.  ИСМ,      жылғы
арналған       касы       ҚОҚМ,     ІІІ
электр энер.   Үкіметі    ККМ,      тоқсан
гиясын үнемдеу қаулысы.   облыстар,
жөнiндегi      ның жобасы Астана
бағдарламаны              және
әзiрлеу                   Алматы
(I кезең -                қалала.
2005-2007                 рының
жылдар)                   әкімдері
__________________________________________________________________
5.4.2. Ақпараттық саясат
5.4.2.1. Ақпараттық     Қазақстан  ИСМ,      2004
технологиялар  Республи.  ҚарМ,     жылғы
рыногын        касының    БҒМ, АБА  І
дамытуды       Үкіметіне            тоқсан
ынталандыру    ұсыныс
5.4.2.2. Ақпараттық     Норматив.  АБА,      2004
технологиялар. тік        ИСМ,      жылғы
ды дамытуға    құқықтық   БҒМ,      ІІ
ықпал ететiн   кесімдер.  ЭМРМ, ӘдМ тоқсан
бүкпесiз және  дің
тұрақты        жобалары
нормативтiк
құқықтық база
мен стандарт.
тар құру
5.4.2.3. Тұрғындардың,  Қазақстан  АБА, ИСМ  жыл
халықтың       Республи.            сайын,
шаруашылық     касының              IV
субъектiлер.   Үкіметіне            тоқсан
дiң, қоғамдық  ақпарат
ұйымдардың
және Қазақстан
Республикасы.
ның мемлекет.
тiк басқару
органдарының
ақпараттық
технологияла.
рына жан-жақты
қол жеткiзуiн
қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
5.4.3. Телекоммуникацияларды дамыту
5.4.3.1. Iшкi және      Қазақстан  ИСМ,      жыл
ғаламдық ры.   Республи.  АБА, МҚА  сайын,
ноктың жаңа    касының              IV
мүмкiндiктерiн Үкіметіне            тоқсан
барынша пайда. ақпарат
лануға мүмкiн.
дiк беретiн
электрондық
коммерцияны
толық көлемде
енгiзуге
жәрдемдесу
5.4.3.2. Ұялы телефон,  Қазақстан  АБА,      жыл
интернет және  Республи.  БҒМ,      сайын,
деректер беру, касының    ИСМ, ӘдМ  IV
сондай-ақ ұялы Үкіметіне            тоқсан
телефондағы    ақпарат
3-шi буын
технологиясы
үшiн жаңа,
дүркiндi
ауқымды
мүмкiндiктер
жасайтын кең
диапазонды
байланыс
сияқты жаңа
телекоммуни.
кациялық
технологиялар.
ды дамыту
5.4.3.3. Телекоммуни.   Қазақстан     АБА    жыл
кациялар рыно. Республи.            сайын,
гын кезең      касының              IV
кезеңмен ырық. Үкіметіне            тоқсан
тандыру жөнiн. ақпарат
де жұмыстар
өткiзу
__________________________________________________________________

5.4. Инфраструктура
--------------------------------------------------------------------
5.4.1. Электроэнергетическая политика
--------------------------------------------------------------------
5.4. Разработать  Проект       МЭМР, АРЕМ  IV квартал
1.1. Правила      нормативного (по согла-  2003 г.
функциониро- правового    сованию),
вания роз-   акта         МИТ, МТК
ничного рынка
электро-
энергии
5.4. Принять      Проект       МЭМР, МФ,   I квартал
1.2. меры по за-  нормативного АРЕМ        2004 г.
вершению     правового
приватизации акта
региональных
электросете-
вых компаний
5.4. Разработать  Проект       МЭМР, МИТ   IV квартал Не тре-
1.3. меры, обес-  нормативного             2003 г.    буется
печивающие   правового
восстановле- акта
ние произ-
водственных
мощностей
предприятий
и организа-
ций электро-
энергетичес-
кой и уголь-
ной промыш-
ленности
5.4. Разработать  Проект       МЭМР, МИТ,  III квартал
1.4. Программу    постанов-    МООС, МТК,  2004 г.
по энерго-   ления        акимы облас-
сбережению   Правитель-   тей, гг.
на 2005-2015 ства         Астаны и
годы (I-й    Республики   Алматы
этап - 2005- Казахстан
2007 годы)
--------------------------------------------------------------------
5.4.2. Информационная политика
--------------------------------------------------------------
5.4. Стимулиро-   Предложения  МИТ, МФ,    I квартал
2.1. вать раз-    Правитель-   МОН, АИС    2004 г.
витие рынка  ству
информацион- Республики
ных техноло- Казахстан
гий
5.4. Создать      Проекты      АИС, МИТ,   II квартал
2.2. прозрачную и нормативных  МОН, МЭМР,  2004 г.
устойчивую   правовых     МЮ
нормативную  актов
правовую
базу и стан-
дарты, спо-
собствующие
развитию
информацион-
ных техноло-
гий
5.4. Обеспечить   Информация   АИС, МИТ    IV квартал,
2.3. универсаль-  Правитель-               ежегодно
ный доступ   ству
к информа-   Республики
ционным      Казахстан
технологиям
населения,
хозяйствую-
щих субъек-
тов, общест-
венных
организаций
и органов
государст-
венного
управления
Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------
5.4.3. Развитие телекоммуникаций
--------------------------------------------------------------------
5.4. Содейство-   Информация   МИТ, АИС,   IV квартал,
3.1. вать полно-  Правитель-   АГЗ         ежегодно
масштабному  ству
внедрению    Республики
электронной  Казахстан
коммерции,
позволяющей
максимально
использовать
новые возмож-
ности внут-
реннего и
глобального
рынка
5.4. Развивать    Информация   АИС, МОН,   IV квартал,
3.2. новые теле   Правитель-   МИТ,        ежегодно
коммуника-   ству         МЮ
ционные тех- Республики
нологии,     Казахстан
такие как
широко-
диапазонная
связь, соз-
дающая новые,
многократно
расширенные
возможности
для мобиль-
ной теле-
фонии,
Интернета
и передачи
данных,
а также
технологии
3-го поко-
ления в
мобильной
телефонии
5.4. Проводить    Информация   АИС         IV квартал,
3.3. работу по    Правитель-               ежегодно
поэтапной    ству
либерализа-  Республики
ции рынка    Казахстан
телекоммуни-
каций
--------------------------------------------------------------------

5.4.4. Көлікті дамыту
5.4.4.1. Мемлекеттiң    Қазақстан  ККМ,      2005
инфрақұрылым.  Республи.  ЭБЖМ,     жылғы
дық саясатына  касының    ИСМ,      І
талдау жасау   Үкіметіне  ЭМРМ      тоқсан
ұсыныс
5.4.4.2. Мұнай және газ Қазақстан  ЭМРМ,     жыл
тасымалдары    Республи.  "ҚазМұнай сайын,
үшiн жаңа      касының    Газ" ЖАҚ  IV
және қолданыс. Үкіметіне  (келісім  тоқсан
тағы экспорт.  ақпарат    бойынша)
тық құбырларды
кеңейту жоба.
ларымен жұмыс.
тар жүргiзу
5.4.4.3. Бәсекелестiк   Қазақстан  ККМ,      жыл
ортаны ынта.   Республи.  ИСМ,      сайын
ландыру, шетел касының    ТМРА      IV
инвестицияла.  Үкіметіне            тоқсан
рын белсендi   ақпарат
тартуды қоса
алғанда, әуе
тасымалдарын
дамыту және
iрi ұлттық
авиация компа.
ниясын құру
жөнiнде iс-
шаралар кеше.
нiн жүргiзу
5.4.4.4. Халықаралық    Қазақстан  ККМ, СІМ  жыл
көлiк дәлiзде. Республи.            сайын,
рiн дамыту     касының              IV
және көлiк     Үкіметіне            тоқсан
ынтымақтастығы ақпарат
туралы шет
мемлекеттермен
келiсiм жаса.
суды қоса
алғанда, тран.
зиттiк тасы.
малдарды тарту
жөнiндегi жұ.
мыстарды жүргiзу
5.4.4.5. Мультимодалдық Қазақстан  ККМ       жыл
көлiк жүйесiн  Республи.            сайын,
дамыту жөнiн.  касының              IV
дегi жұмыстар. Үкіметіне            тоқсан
ды жүргізу     ақпарат
5.4.4.6. Темiржол кө.   Қазақстан  ККМ       жыл
лiгi саласын   Республи.            сайын,
қайта құрылым. касының              IV
дау бойынша    Үкіметіне            тоқсан
жұмысты одан   ақпарат
әрi жалғастыру
__________________________________________________________________
5.5. Мемлекеттік реттеу
5.5.1. Тарифтік саясат және бәсекелестікті қорғау
5.5.1.1. Тауар, соның   Қазақстан  ТМРА      жыл
iшiнде қаржы   Республи.            сайын,
рыноктарының   касының              ІІ, IV
шоғырлануына   Үкіметіне            тоқсан.
бәсекелестiкке ақпарат              дар
қарсы шаруа.
шылық субъек.
тiлерi ара.
сында келiсiм.
дер жасасуға
монополияға
қарсы бақылау.
ды күшейту
5.5.1.2. Қалыптасудың   Қазақстан  ИСМ       2004
қуатты тетiгi  Республи.            жылғы
және бәсеке.   касының              І
лестiк ортаны  Үкіметіне            тоқсан
қолдау ретiнде ұсыныс
биржалық сау.
даның дамуын
ынталандыру
5.5.1.3. Шынайы бәсеке. Норматив.  ИСМ, ҚОҚМ, 2005
лестiктi қол.  тік        АШМ, KKM,  жылғы
дау мақсатында құқықтық   ҚарМ, ЭБЖМ,  І
тауар, соның   кесімнің   ЭМРМ, ТЖМ, тоқсан
iшiнде қаржы   жобасы     TMPA, СА,
рыноктары                 ҚҚА (келi-
мониторингiнiң            сiм бойынша),
мемлекеттiк               облыстардың,
жүйесiн әзiр.             Астана және
леу                       Алматы қала-
ларының әкiм-
дерi, даму
институттары
(келiсiм бойынша),
"ҚазМұнайГаз"
ҰК" АҚ (келiсiм
бойынша), "Қа-
зақстан темiр
жолы" ҰК" АҚ
(келiсiм бойынша),
"Қазатомөнеркәсiп"
ҰАК" ЖАҚ (келiсiм
бойынша), "KEGOC"
ААҚ (келiсiм бо-
йынша), "Азықтүлiк-
корпорациясы" ЖАҚ
(келiсiм бойынша)
5.5.1.4. Негiзгi капи.  Қазақстан  ТМРА      жыл
талға инвес.   Республи.  ИСМ,      сайын,
тицияларды     касының    ЭМРМ, ККМ  IV
ынталандыратын Үкіметіне            тоқсан
табиғи монопо. ақпарат
лия субъектi.
лерiнiң қызме.
тiне тиiмдi
тарифтiк сая.
сатты қалып.
тастыру
__________________________________________________________________

5.4.4. Развитие транспорта
--------------------------------------------------------------------
5.4. Провести     Предложения  МТК, МЭБП,  I квартал
4.1. анализ       Правитель-   МИТ, МЭМР   2005 г.
инфраструк-  ству
турной       Республики
политики     Казахстан
государства
5.4. Проводить    Информация   МЭМР, ЗАО   IV квартал,
4.2. работу над   Правитель-   "КазМунай-  ежегодно
проектами    ству         Газ" (по
новых и рас- Республики   согласо-
ширению      Казахстан    ванию)
существующих
экспортных
трубопроводов
для транспор-
тировки нефти
и газа
5.4. Провести     Информация   МТК, МИТ,   IV квартал,
4.3. комплекс     Правитель-   АРЕМ        ежегодно
мероприятий  ству
по развитию  Республики
авиационных  Казахстан
перевозок,
включая сти-
мулирование
конкурентной
среды, актив-
ное привле-
чение иност-
ранных инвес-
тиций и по
созданию
крупной нацио-
нальной авиа-
ционной
компании
5.4. Проводить    Информация   МТК, МИД    IV квартал,
4.4. работу по    Правитель-               ежегодно
развитию     ству
международ-  Республики
ных транс-   Казахстан
портных ко-
ридоров и
привлечению
транзитных
перевозок,
включая
заключение
соглашений
с иностран-
ными государ-
ствами о
транспортном
сотрудни-
честве
5.4. Проводить    Информация   МТК         IV квартал,
4.5. работу по    Правитель-               ежегодно
развитию     ству
мульти-      Республики
модальных    Казахстан
транспортных
систем
5.4. Проводить    Информация   МТК         IV квартал,
4.6. дальнейшую   Правитель-               ежегодно
работу по    ству
реструктури- Республики
зации отрас- Казахстан
ли железно-
дорожного
транспорта
--------------------------------------------------------------------
5.5. Государственное регулирование
--------------------------------------------------------------------
5.5.1. Тарифная политика и защита конкуренции
--------------------------------------------------------------------
5.5. Усилить      Информация   АРЕМ        II, IV
1.1. антимоно-    Правитель-               кварталы,
польный      ству                     ежегодно
контроль за  Республики
концентра-   Казахстан
цией товар-
ных, в том
числе финан-
совых рынков,
заключением
между хозяй-
ствующими
субъектами
антиконку-
рентных
соглашений
5.5. Стимулиро-   Предложения  МИТ         I квартал
1.2. вать разви-  Правитель-               2004 г.
тие биржевой ству
торговли как Республики
мощного      Казахстан
механизма
формирования
и поддержки
конкурентной
среды
5.5. Разработать  Проект       МИТ, МООС,  I квартал
1.3. государст-   нормативного МСХ, МТК,   2005 г.
венную сис-  правового    МФ, МЭБП,
тему монито- акта         МЭМР, МЧС,
ринга товар-              АРЕМ, АС,
ных, в том                АФН (по со-
числе финан-              гласованию),
совых рынков              акимы областей,
с целью под-              гг. Астаны и
держки                    Алматы,
честной                   институты
конкуренции               развития (по
согласова-
нию), АО "НК
"КазМунайГаз"
(по согласова-
нию), АО "НК
"Казакстан
темip жолы"
(по согласова-
нию), ЗАО "НАК
"Казатомпром"
(по согласова-
нию), ОАО "KEGOK"
(по согласова-
нию), ЗАО
"Продкорпорация"
(по согласованию)"
5.5. Формировать  Информация   АРЕМ,       IV квартал,
1.4. эффективную  Правитель-   МИТ, МЭМР,  ежегодно
тарифную     ству         МТК
политику на  Республики
услуги       Казахстан
субъектов
естественной
монополии,
стимулирующих
инвестиции в
основной
капитал
--------------------------------------------------------------------

5.5.2. Экологиялық саясат
5.5.2.1. Қалдықтар мен  Қазақстан  ҚОҚМ,     жыл
өнеркәсiп      Республи.  ЭМРМ,     сайын,
тасталындарын  касының    ИСМ, БҒМ, IV
қысқарту       Үкіметіне  облыстар, тоқсан
(пайдалану,    ақпарат    Астана
өңдеу) монито.            және
рингiн және               Алматы
көмiлген зи.              қалала.
янды қалдық.              рының
тардың қорша.             әкімдері
ған ортаға
ықпалын баға.
лауды жүргiзу
5.5.2.2. Өнеркәсiп      Қазақстан  ҚОҚМ,     2004
қалдықтарын    Республи.  ЭМРМ,     жылдан
өңдеу жөнiн.   касының    ИСМ,      бастап
дегi қызмет.   Үкіметіне  ЭБЖМ,     жыл
тердi ынта.    ақпарат    облыстар, сайын,
ландыру жө.               Астана    IV
нiнде шаралар             және      тоқсан
әзiрлеу                   Алматы
қалала.
рының
әкімдері
5.5.2.3. Су-үнемдеушi   Қазақстан  АШМ,      жыл
технология.    Республи.  ҚОҚМ,     сайын,
ларды, су      касының    ЭМРМ,     IV
пайдаланудың   Үкіметіне  ИСМ,      тоқсан
айналымды      ақпарат    БҒМ,
және жабық                облыстар,
жүйелерiн                 Астана
енгiзу; өнер.             және
кәсiпте өнiм              Алматы
бiрлiгіне су              қалала.
пайдалану                 рының
үлесiн азайту             әкімдері
жөнiндегi
шараларды
әзiрлеу; су
пайдалану
саласында су
пайдалану
шығындарын
азайту
жөнiндегi
жұмыстарды
жүргiзу; су
шаруашылығы
жүйелерiн су
өлшейтiн және
су реттейтiн
қазiргi заманғы
құралдармен
жарақтандыру
5.5.2.4. Ластанған су.  Норматив.  ҚОҚМ,     2004
ларды шығару.  тік        АШМ,      жылғы
дың қатаң      құқықтық   ИСМ,      І
нормаларын     кесімнің   ЭМРМ,     тоқсан
және одан әрi  жобасы     облыстар,
шығару норма.             Астана
ларынан оларды            және
жоюға көшудi              Алматы
қоса отырып               қалала.
көрсеткiштерiн            рының
әзiрлеу                   әкімдері
5.5.2.5. Экономика      Қазақстан  ҚОҚМ,     жыл
салаларын да.  Республи.  ЭМРМ,     сайын,
мыту жоспар.   касының    ИСМ       IV
лары мен бағ.  Үкіметіне            тоқсан
дарламаларын   ақпарат
iске асыру
кезiнде қорша.
ған ортаға
ықпал ететiн
кешендiк баға.
лауды жүзеге
асыру
5.5.2.6. Киото хаттама. Қазақстан  ҚОҚМ,     2004
сын бекiтудi   Республи.  ЭБЖМ,     жылғы
дайындау       касы       ИСМ,      ІІ
Заңының    ЭМРМ,     тоқсан
жобасы     ӘдМ,
ҚарМ, СІМ
5.5.2.7. Көшет газда.   Қазақстан  ҚОҚМ,     2004-
рының (KГ)     Республи.  ЭМРМ,     2005
шығарылуын     касының    ЭБЖМ,     жылдар.
төмендету      Үкіметіне  ИСМ,      дағы
жөнiнде        ақпарат    облыстар, IV
шаралар                   Астана    тоқсан
әзiрлеу                   және
Алматы
қалала.
рының
әкімдері
5.5.2.8. ИСО 14000      Қазақстан  ҚОҚМ,     2004
халықаралық    Республи.  ИСМ,      жылғы
экологиялық    касының    ЭМРМ      ІІІ
стандарттарға  Үкіметіне            тоқсан
көшуді қам.    ұсыныс
тамасыз ету
жөнінде ша.
ралар әзiрлеу
__________________________________________________________________

5.5.2. Экологическая политика
--------------------------------------------------------------------
5.5. Проводить    Информация   МООС, МЭМР, IV квартал,
2.1. мониторинг   Правитель-   МИТ, МОН,   ежегодно
сокращения   ству         акимы облас-
(использова- Республики   тей, гг.
ния, пере-   Казахстан    Астаны и
работки)                  Алматы
отходов и
промышленных
выбросов и
оценку воз-
действия
захоронений
вредных отхо-
дов на окру-
жающую среду
5.5. Разработать  Информация   МООС, МЭМР, IV квартал,
2.2  меры по сти- Правитель-   МИТ, МЭБП,  ежегодно,
мулированию  ству         акимы       начиная с
деятельности Республики   областей,   2004 года
по пере-     Казахстан    гг. Астаны
работке про-              и Алматы
мышленных
отходов
5.5. Внедрить     Информация   МСХ, МООС,  IV квартал,
2.3. водосбере-   Правитель-   МЭМР, МИТ,  ежегодно
гающие тех-  ству         МОН, акимы
нологии,     Республики   областей,
оборотные и  Казахстан    гг. Астаны
замкнутые                 и Алматы
системы
водопользо-
вания;
разработать
меры по сни-
жению удель-
ного водо-
потребления
на единицу
продукции в
промышлен-
ности;
провести
работу по
снижению
эксплуата-
ционных потерь
воды в сфере
водопользова-
ния; оснащению
водохозяйст-
венных систем
современными
средствами
водоизмерения
и водорегули-
рования
5.5. Разработать  Проект       МООС, МСХ,  I квартал
2.4. показатели   нормативного МИТ, МЭМР,  2004 г.
сбросов      правового    акимы
загрязненных акта         областей,
вод с жестким             гг. Астаны
нормированием             и Алматы
и последующим
переходом от
нормирования
сбросов к их
исключению
5.5. Осуществлять Информация   МООС, МЭМР, IV квартал,
2.5. комплексную  Правитель-   МИТ         ежегодно
оценку воз-  ству
действия на  Республики
окружающую   Казахстан
среду при
реализации
планов и
программ
развития
отраслей
экономики
5.5. Подготовить  Проект       МООС, МЭБП, II квартал
2.6. ратификацию  Закона       МИТ, МЭМР,  2004 г.
Киотского    Республики   МЮ, МФ, МИД
протокола    Казахстан
5.5. Разработать  Информация   МООС, МЭМР, IV квартал
2.7. меры по сни- Правитель-   МЭБП, МИТ,  2004-2005
жению выб-   ству         МЭМР, акимы гг.
росов парни- Республики   областей и
ковых газов  Казахстан    гг. Астана
(ПГ)                      и Алматы
5.5. Разработать  Предложения  МООС, МИТ,  III квартал
2.8. меры по      Правитель-   МЭМР        2004 г.
обеспечению  ству
перехода на  Республики
международ-  Казахстан
ные экологи-
ческие
стандарты ИСО
14000
--------------------------------------------------------------------

6. Мемлекеттік органдардың жеке секторлармен
өзара іс-қимыл тетіктері
6.1.     Мемлекеттік    Қазақстан  ЭБЖМ,     2003
органдардың    Республи.  ИСМ,      жылғы
өкiлдерiн,     касының    министр.  IV
даму институт. Үкіметіне  ліктер    тоқсан
тарын, кәсіп.  ақпарат    мен
керлердi,                 агент.
ғылыми ұйым.              тіктер,
дарды, қоғам.             облыстар,
дық бiрлестiк.            Астана
тердi, қауым.             және
дастықтарды               Алматы
қатыстыра                 қалала.
отырып, Қазақ.            рының
стан Республи.            әкімдері,
касының 2003-             даму ин.
2015 жылдарға             ститут.
арналған ин.              тары
дустриялық-               (келісім
инновациялық              бойынша)
даму страте.
гиясын iске
асыру тетiгiн
талқылау
жөнiндегi
конференция
өткiзу
6.2.     Даму институт. Қазақстан  ИСМ, ЭБЖМ 2004
тарын, кәсiп.  Республи.            жылғы
керлердi, ғы.  касының              ІІІ
лыми ұйымдар.  Үкіметіне            тоқсан
ды, қоғамдық   ақпарат
бiрлестiктердi,
қауымдастық.
тарды, мемле.
кеттiк органдар
өкiлдерiн қа.
тыстыра отырып,
индустриялық-
инновациялық
қызметтi дамуда
бар кедергi.
лердi талқылау
жөнiндегi кон.
ференция өткiзу
6.3.     Индустриялық-  Қазақстан  ЭБЖМ,     жыл     ИСМ:    Респуб.
инновациялық   Республи.  ИСМ,      сайын,  2004 ж. ликалық
даму саласында касының    министр.  І, ІІІ  -31,8   бюджет
шетел тәжiри.  Үкіметіне  ліктер    тоқсан.
белерiн зерт.  ақпарат    мен       дар
теу жөнiнде               агент.
және оларды               тіктер,
Қазақстан Рес.            облыстар,
публикасының              Астана
2003-2015                 және
жылдарға ар.              Алматы
налған индус.             қалала.
триялық-инно.             рының
вациялық даму             әкімдері,
стратегиясын              даму ин.
iске асыру                ститут.
барысында                 тары
пайдалану жө.             (келісім
нiнде семинар.            бойынша)
лар, тренинг.
тер өткiзу
6.4      Кәсіпкерлікті    Қазақстан  ИСМ,        2004
дамыту жөніндегі Республ   облыстардың, жылғы
ақпараттық-      икасының  Астана және  ІV тоқсан
консалтингтік,   Үкіметіне  Алматы
оқыту қызметтерін ақпарат  қалаларының
көрсетуге                  әкімдері
жәрдемдесу
6.5.     Кәсiпкерлерге  Қазақстан  ИСМ,      2005
көмек көрсету  Республи.  облыстар, жылғы
жөнiндегi ай.  касының    Астана    IV
мақтық консал. Үкіметіне  және      тоқсан
тингтiк және   ақпарат    Алматы
консультация.             қалала.
лық орталық.              рының
тарды байла.              әкімдері
ныстыратын
бiрыңғай же.
лiлердi қа.
лыптастыруды
қамтамасыз
ету

6. Механизмы взаимодействия государственных органов
с частным сектором
--------------------------------------------------------------------
6.1. Провести     Информация   МЭБП, МИТ,  IV квартал
конференцию  Правитель-   министер-   2003 г.
по обсужде-  ству         ства и
нию механиз- Республики   агентства,
ма реализа-  Казахстан    акимы об-
ции Стратегии             ластей, гг.
индустриаль-              Астаны и
но-инноваци-              Алматы,
онного раз-               институты
вития Рес-                развития
публики                   (по согла-
Казахстан                 сованию)
на 2003-
2015 годы с
участием
представите-
лей государ-
ственных
органов,
институтов
развития,
предприни-
мателей,
научных орга-
низаций,
общественных
объединений,
ассоциаций
6.2. Провести     Информация   МИТ, МЭБП   III квартал
конференцию  Правитель-               2004 г.
по обсужде-  ству
нию сущест-  Республики
вующих       Казахстан
барьеров в
развитии
индуст-
риально-инно-
вационной
деятельности
с участием
институтов
развития,
предпринима-
телей, научных
организаций,
общественных
объединений,
ассоциаций,
представителей
государствен-
ных органов
6.3. Проводить    Информация   МИТ, МЭБП,  I, III     МИТ:    Рес-
семинары,    Правитель-   министер-   кварталы,  2004г.- публи-
тренинги,    ству         ства и      ежегодно   31,8    кан-
обучающие    Республики   агентства,                     ский
курсы по     Казахстан    акимы                          бюджет
изучению                  областей,
зарубежного               г. Астаны
опыта в                   и Алматы,
области                   институты
индустриально-            развития
инновационного            (по согла-
развития и по             сованию)
их использова-
нию в ходе
реализации
Стратегии
индустриально-
инновационного
развития
Республики
Казахстан
на 2003-2015
годы
6.4  Содействовать в Информация    МИТ, акимы  IV квартал
оказании        Правительству областей,    2004 г.
информационно-  Республики    гг. Алматы и
консалтинговых, Казахстан     Астаны
обучающих услуг
по развитию
предпринимательства
6.5. Обеспечить   Информация   МИТ, акимы  IV квартал
формирование Правитель-   областей,   2005 г.
единой сети, ству         гг. Астаны
связывающей  Республики   и Алматы
региональные Казахстан
консалтинго-
вые и инфор-
мационные
центры по
оказанию
помощи пред-
принимателям

6.6.     Қазақстан Рес. Қазақстан  ИСМ,      жыл
публикасының   Республи.  ЭБЖМ,     сайын,
2003-2015 жыл. касының    МАСМ, АБА  IV
дарға арналған Үкіметіне  облыстар, тоқсан
индустриялық-  ақпарат    Астана
инновациялық              және
даму страте.              Алматы
гиясын талқы.             қалала.
лау жөнiнде               рының
ақпараттық-               әкімдері
тұсау кесер
шараларын
өткiзу
6.7.     Халықаралық    Қазақстан  ЭБЖМ      2004   2004 ж. Респуб.
сарапшыларды   Республи.            жылдан - 1,5** ликалық
және Бағдар.   касының              бастап 2005 ж. бюджет
ламалар бой.   Үкіметіне            жыл    - 1,5**
ынша уәкiлет.  есеп                 сайын,
тi органды                          IV
тарта отырып,                       тоқсан
Қазақстан Рес.
публикасының
2003-2015
жылдарға
арналған
индустриялық
-инновациялық
даму страте.
гиясын iске
асырудың бары.
сын сыртқы
бағалауды
жүргiзу
Жиыны:                                    2003 ж.Республи-
-46667 калық
2004 ж.бюджет
-21847,5
2005 ж.
-23722,5**
__________________________________________________________________
Ескерту:
* - қаржыландыру көлемi мен көздерi қосымша нақтыланатын болады;
** - қаржыландыру көлемi тиiстi жылға арналған Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңдары қабылданған соң нақтыланатын болады.

6.6. Проводить    Информация   МИТ, МЭБП,  IV квартал,
информа-     Правитель-   МКИС, АИС,  ежегодно
ционно-пре-  ству         акимы
зентационные Республики   областей,
мероприятия  Казахстан    гг. Алматы
по обсуждению             и Астана
Стратегии
индустриально-
инновационного
развития
Республики
Казахстан на
2003-2015
годы
6.7. Проводить    Отчет        МЭБП        IV квартал, 2004г.- Рес-
внешнюю      Правитель-               ежегодно,   1,5**   пуб-
оценку хода  ству                     начиная с   2005г.- ли-
реализации   Республики               2004 года   1,5**   кан-
Стратегии    Казахстан                                    ский
индустри-                                                 бюд-
ально-иннова-                                             жет
ционного раз-
вития Респуб-
лики
Казахстан на
2003-2015
годы с прив-
лечением
международных
экспертов и
Уполномочен-
ного органа
по программам
Итого:                                               2003г.-   Рес-
46667     пуб-
2004 г.-  ли-
21847,5   кан-                                                             2005 г.-  ский
23722,5** бюд-
жет
-------------------------------------------------------------------
Примечание:* - объемы и источники финансирования будут уточнены
дополнительно;
**- объемы финансирования будут уточнены после принятия
Законов Республики Казахстан о республиканском
бюджете на соответствующий год.