"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелердi мемлекеттiк тiркеу туралы" заң күшi бар Жарлығына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 қаңтардағы N 9 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелерді мемлекеттiк тiркеу туралы" заң күшi бар Жарлығына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жылжымайтын
мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын
мәмiлелердi мемлекеттiк тiркеу туралы"
заң күші бар Жарлығына толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелердi мемлекеттік тiркеу туралы" 1995 жылғы 25 желтоқсандағы N 2727 заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 168-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 21, 277-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; N 18, 157-құжат) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) жылжымайтын мүлiкке құқықтарды жүйелi тiркеу - жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтардың ауыртпалығын), оның iшiнде әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер анықтаған аумақтар бойынша тiзбектелген тәртіппен жүзеге асырылатын тiркеу жүйесi енгiзiлгенге дейiн туындаған құқықтарды тiркеу.";
2) мынадай мазмұндағы 3-1-баппен толықтырылсын:
"3-1-бап. Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды жүйелi тіркеу
1. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды жүйелі тiркеу белгілi бiр аумақта тұратын жылжымайтын мүлiкке белгiленген тәpтіппен тiркелмеген құқықтарды және құқықтардың ауыртпалығын белгiлi бiр мерзiмде мемлекеттiк тiркеуден тұрады.
2. Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды жүйелi тiркеу кезiнде, сондай-ақ жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу жүйесi енгiзiлгенге дейiн туындаған құқықтар мен ауыртпалықтар да мемлекеттiк тiркелуi тиiс.
3. Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды жүйелi тiркеудiң негіздемесi, тәртiбi және жүргiзу мерзiмдерi Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң шешiмiмен анықталады.".
Қазақстан Республикасының
Президентi

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 января 2004 года N 9
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении дополнений в Указ Президента
Республики Казахстан, имеющий силу закона,
"О государственной регистрации прав на
недвижимое имущество и сделок с ним"
Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 25 декабря 1995 г. N 2727 "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 168; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 21, ст. 277; N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155; N 18, ст. 157) следующие дополнения:
1) статью 1 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) систематическая регистрация прав на недвижимое имущество - регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество, в том числе прав, возникших до введения системы регистрации, осуществляемая в последовательном порядке по территориям определенных административно-территориальных единиц.";
2) дополнить статьей 3-1 следующего содержания:
"Статья 3-1. Систематическая регистрация прав на недвижимое имущество
1. Систематическая регистрация прав на недвижимое имущество состоит в государственной регистрации незарегистрированных в установленном порядке прав и обременений прав на недвижимое имущество, находящееся на определенной территории в установленные сроки.
2. При систематической регистрации прав на недвижимое имущество государственной регистрации подлежат также права и обременения, возникшие до введения системы государственной регистрации прав на недвижимое имущество.
3. Основание, порядок и сроки проведения систематической регистрации прав на недвижимое имущество определяются решениями Правительства Республики Казахстан.".
Президент
Республики Казахстан