Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 3 сәуірдегі N 401 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 қаңтардағы N 12 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 қарашадағы № 1221 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.19 № 1221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жолаушылар, теңдеме жүк, жүк және почтаны тасымалдау жөнінде қызмет көрсету үшін авиабағыттарға конкурс өткізу және куәліктер беру рәсімін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Жолаушылар, теңдеме жүк, жүк және почтаны тасымалдау жөнінде қызмет көрсету үшін авиабағыттарға конкурс өткізу және куәліктер беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 3 сәуірдегі N 401 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 10, 100-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жолаушылар, теңдеме жүк, жүк және почтаны тасымалдау жөнінде қызмет көрсету үшін авиабағыттарға конкурс өткізу және куәліктер беру ережесінде:
5-тараудың атауындағы 6, 7, 22, 23, 24, 25, 26-тармақтағы "жеңімпаз", "жеңімпазы", "жеңімпазды", "жеңімпазын", "жеңімпазының", "жеңімпазына", "жеңімпазынан" деген сөздер тиісінше "жеңімпаз (жеңімпаздар)", "жеңімпазы (жеңімпаздары)", "жеңімпазды (жеңімпаздарды)", "жеңімпазын (жеңімпаздарын)", "жеңімпазының (жеңімпаздарының)", "жеңімпазына (жеңімпаздарына)", "жеңімпазынан (жеңімпаздарынан)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Егер конкурсқа шығарылатын бір авиабағыт (авиабағыттар пакеті) бойынша осы Ережеде белгіленген біліктік талаптарына жауап беретін және осы Ереженің 13-тармағында көзделген конкурсқа қатысу үшін құжаттар ұсынған кемінде екі конкурсқа қатысушы өтінім берсе, конкурс өтті деп танылады.";
11-тармақтың 4) тармақшасы "өзгертілген" деген сөзден кейін "немесе тоқтатылған" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Халықаралық тұрақты рейстерді орындау үшін авиакомпанияның 11-тармақта көрсетілген талаптарға қосымша Халықаралық әуе көлігінің қауымдастығы (ИАТА) берген коды болуы тиіс.";
13-тармақта:
мемлекеттік тілдегі мәтінінде 8) тармақша мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) халықаралық бағыттар үшін ИКАО-да авиакомпанияның тіркелгені туралы куәліктердің және ИАТА-да берілген кодты алғаны туралы жазбаша растамалардың көшірмелері;";
9) тармақша "(тасымалдау құжаттарының үлгілері)" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года N 401
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 января 2004 года N 12. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2010 года № 1221
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.11.2010 № 1221 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования).
В целях совершенствования процедуры проведения конкурса и выдачи свидетельств на авиамаршруты для оказания услуг по перевозке пассажиров, багажа, грузов и почты Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года N 401 "Об утверждении Правил проведения конкурса и выдачи свидетельств на авиамаршруты для оказания услуг по перевозке пассажиров, багажа, грузов и почты" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 10, ст. 100) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения конкурса и выдачи свидетельств на авиамаршруты для оказания услуг по перевозке пассажиров, багажа, грузов и почты, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке главы 5, в пунктах 6, 7, 22, 23, 24, 25, 26 слова "победитель", "победителя", "победителем", "победителю" заменить соответственно словами "победитель (победители)", "победителя (победителей)", "победителем (победителями)", "победителю (победителям)";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Конкурс признается состоявшимся, если по одному выставляемому на конкурсе авиамаршруту (пакету авиамаршрутов) подали заявки не менее двух участников конкурса, отвечающих квалификационным требованиям, установленным настоящими Правилами, и представивших документы для участия в конкурсе, предусмотренные пунктом 13 настоящих Правил.";
подпункт 4) пункта 11 после слова "изменен" дополнить словами "или приостановлен";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для выполнения международных регулярных рейсов авиакомпания дополнительно к указанным в пункте 11 требованиям должна иметь код, присвоенный Международной ассоциацией воздушного транспорта (ИАТА).";
в пункте 13:
подпункт 8) после слов "в ИКАО и" дополнить словами "письменных подтверждений о получении кода, присвоенного";
подпункт 9) дополнить словами "(образцы перевозочных документов)";

мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
"10-1) бір ай ішінде авиабағыт бойынша ұсынылатын кестеге сәйкес жоспарланатын жүктемені ескере отырып, ұшуларды орындауға арналған шығыстардың есептемелері;";
12) тармақша алынып тасталсын;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) заңды тұлғаның тіркелуі орны бойынша салық органы қабылдаған соңғы бухгалтерлiк теңгерiмнiң көшiрмелерi;";
15) тармақша "қысқа мерзiмдi" деген сөздердiң алдынан "бөлек" деген сөзбен толықтырылсын;
14-тармақтағы "берiледi" деген сөз "тiгiлген түрде, нөмiрленген беттерiмен берiледi және соңғы бетi заңды тұлғаның мөрiмен расталады." деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Конкурс осы Ереженiң 25-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, жылына бiр рет күзгi-қысқы навигация басталғанға дейiн (қазанның соңғы жексенбiсi) алдын ала жүргiзiледi. Уәкiлеттi орган конкурс өткiзу туралы шешiм қабылдағаннан кейiн комиссия конкурсқа ықтимал қатысушыларды жазбаша хабардар ету жолымен немесе бұқаралық ақпарат құралдары арқылы конкурс өткізiлгенге дейiн 30 күнтiзбелiк күннен (конкурсты қайта өткiзу жағдайында - 15 күнтiзбелiк күннен) кешiктiрмей конкурстың негiзгi шарттарын және оның өткiзiлу мерзiмдерiн жариялайды.";
17-тармақ "пакетiн" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ ашық конкурсты өткiзу тәртiбi туралы нұсқаулықты, қызметiнiң қаржылық нәтижелерiнiң бағалауын, ұшулардың қауiпсiздiк жағдайы мен әуе кемелерiнiң паркiн, уәкiлеттi органның бұйрығымен бекiтiлетiн ұсынылған конкурстық ұсыныстарды және бiр авиабағыттағы жеңiмпазды немесе бiрнеше жеңiмпазды анықтауды" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақтағы "күн" деген сөз "жұмыс күні" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Бiлiктiлiк талаптарына сай емес және/немесе осы Ереженiң 13-тармағында көзделген құжаттарды түгел ұсынбаған қатысушылардың өтiнiмдерiнен конкурстық комиссия бас тартады, оларды бағаламайды және салыстырмайды.";
21-тармақтағы "барлық қажеттi құжаттарды бермегендiгi немесе бiлiктiлiк талаптарына сай еместiгi үшiн" деген сөздер алынып тасталсын;
22-тармақта:
алтыншы абзацтағы "күннен" деген сөз "жұмыс күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы Ереженiң 13-тармағының тiзбесiне сәйкес, бiрақ оларды ресiмдеуге қойылатын талаптар ескерiлмей құжаттары ұсынылған қатысушы конкурс жеңімпазы деп таныла алмайды";
24-тармақта:
"үш күн" деген сөздер "он күн" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын;
"Конкурс жеңiмпазынан кейін конкурстық ұсыныстары жақсы деп танылған конкурсқа қатысушы уәкiлеттi органмен келiсiм жасаудан бас тартқан жағдайда, конкурстық комиссия конкурс өткізiлмедi деп таниды.";

дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) расчеты расходов на выполнение полетов с учетом планируемой загрузки, в соответствии с предлагаемым расписанием по авиамаршруту в течение месяца;";
подпункт 12) исключить;
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) копии последнего бухгалтерского баланса, принятого налоговым органом по месту регистрации юридического лица;";
подпункт 15) перед словом "краткосрочный" дополнить словом "раздельные";
пункт 14 дополнить словами "в прошитом виде, с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется печатью юридического лица.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Конкурс проводится один раз в году, заблаговременно до наступления осенне-зимней навигации (последнее воскресенье октября), за исключением случаев, предусмотренных пунктом 25-1 настоящих Правил. После принятия уполномоченным органом решения о проведении конкурса комиссия путем письменного извещения потенциальных участников конкурса или через средства массовой информации объявляет основные условия конкурса и сроки его проведения не позднее, чем за 30 календарных дней до проведения конкурса (в случае повторного проведения конкурса - 15 календарных дней).";
пункт 17 дополнить словами ", а также инструкцию о порядке проведения открытого конкурса, оценки финансовых результатов деятельности, состояния безопасности полетов и парка воздушных судов, представленных конкурсных предложений и определения победителя или нескольких победителей на одном авиамаршруте, утверждаемую приказом уполномоченного органа.";
пункт 19 после слов "за один" дополнить словом "рабочий";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Заявки участников, не соответствующих квалификационным требованиям, и/или не представивших всех документов, предусмотренных пунктом 13 настоящих Правил, отклоняются, не оцениваются и не сопоставляются конкурсной комиссией.";
в пункте 21 слова "из-за непредставления всех необходимых документов или несоответствия квалификационным требованиям" исключить;
в пункте 22:
абзац шестой после цифры "10" дополнить словом "рабочих";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Участник, документы которого представлены согласно перечню пункта 13 настоящих Правил, но без учета требований к их оформлению, не может быть признан победителем конкурса.";
в пункте 24:
слово "трехдневный" заменить словом "десятидневный";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае отказа участника конкурса, конкурсные предложения которого были признаны наилучшими после победителя конкурса, от заключения соглашения с уполномоченным органом конкурсная комиссия признает конкурс не состоявшимся.";

мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толықтырылсын:
"25-1. Егер конкурстық комиссия конкурсты өткiзiлмедi деп таныса, бұрын өткізiлген конкурс кезiнде конкурстық комиссия бiлiктілiк талаптарына сай келетін немесе осы Ереженiң 13-тармағында көзделген құжаттарды ұсынған екеуден аз конкурсқа қатысушылардың өтiнiмдерi ұсынылған авиабағыттарға қайта конкурс өткізу туралы жариялайды. Қайталама конкурс кезiнде, егер бiр    авиабағыт (авиабағыттар пакетi) бойынша бiліктілiк талаптарына сай келетiн және осы Ереженiң 13-тармағында көзделген құжаттарды ұсынған конкурсқа қатысушылардың екеуден аз өтiнiшi берілсе, конкурстық комиссияның шешiмi бойынша конкурс өткiзiлдi деп танылуы мүмкін. Қайтадан конкурс өткiзу кезiнде конкурстық комиссия авиабағыттар пакетін өзгертуi мүмкiн, бiрақ конкурсқа шығарылатын авиабағыттар тiзбесі өзгермейдi.;
29-тармақ "45" және "15" деген сандардан кейiн "күнтізбелiк" деген сөзбен толықтырылсын;
30-тармақ "14" деген сандардан кейiн "күнтiзбелiк" деген сөзбен толықтырылсын;
34-тармақта:
"жалпы" деген сөз алынып тасталсын;
"жобасын" деген сөздiң алдынан "кестесiнiң" деген сөзбен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. В случае, если конкурс признается конкурсной комиссией не состоявшимся, конкурсная комиссия объявляет о повторном проведении конкурса на авиамаршруты, по которым при ранее проведенном конкурсе были представлены заявки менее двух участников конкурса, соответствующих квалификационным требованиям, или представивших документы, предусмотренные пунктом 13 настоящих Правил. При повторном конкурсе по решению конкурсной комиссии конкурс может быть признан состоявшимся, если по одному авиамаршруту (пакету авиамаршрутов) подано менее двух заявок участников конкурса, соответствующих квалификационным требованиям и представивших документы, предусмотренные пунктом 13 настоящих Правил. При проведении повторного конкурса конкурсной комиссией может быть изменен пакет авиамаршрутов, но перечень авиамаршрутов, выставляемых на конкурс, не изменяется.";
пункт 29 после цифр "45" и "15" дополнить словом "календарных";
пункт 30 после цифр "14" дополнить словом "календарных";
в пункте 34:
слово "общим" исключить;
после слова "проект" дополнить словом "расписания".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан