Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 16 шілдедегі N 787 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 57 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.08.13. N 692 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 13 тамыздағы  N 692  (ресми жарияланған күннен бастап жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметі қаулы етеді:
1. "Азаматтық пиротехникалық заттарды және олардың қолданылуымен жасалған бұйымдарды әзiрлеуге, өндiруге, жөндеуге, сатуға, сатып алуға, коллекциялауға, экспонаттауға байланысты қызметті лицензиялау жөнiндегі бiлiктілiк талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002 жылғы 16 шiлдедегi N 787  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2002 ж., N 22, 240-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
Осы көрсетiлген қаулымен бекітiлген азаматтық пиротехникалық заттарды және олардың қолданылуымен жасалған бұйымдарды әзiрлеуге, өндiруге, жөндеуге, сатуға, сатып алуға, коллекциялауға, экспонаттауға байланысты қызметтi лицензиялау жөнiндегі бiлiктілiк талаптарында:
1-тармақта:
"әзiрленетін бұйымдар жатады." деген сөздерден кейiн мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Пиротехникалық бұйымдар қолданылу кезiнде ықтимал қауiптілігі дәрежесiне қарай 4 сыртқа бөлiнедi:
1-сынып - қауiптi факторлар ретiнде соққы беретiн толқындар мен жарылыс кезiнде жан-жаққа ұшатын жарықшақтары жоқ, кинетикалық қозғалыс күшi 0,5 Дж-дан аспайтын, бұйымнан 0,25 м аралықтағы акустикалық сәулеленуi 125 ДцБ-дан аспайтын, ал қалған факторлар бойынша қауiптi аймақ радиусы 0,5 м-ден аспайтын бұйымдар (бенгаль шамдары, шартылдақтар, үстелге қойылатын фонтандар, зырылдауықтар, көбелектер);
2-сынып - қауіпті факторлар ретiнде соққы беретiн толқындар мен жарылыс кезiнде жан-жаққа ұшатын жарықшақтары жоқ, кинетикалық қозғалыс күшi 5 Дж-дан аспайтын, бұйымнан 2,5 м аралықтағы акустикалық сәулеленуi 140 ДцБ-дан аспайтын, ал қалған факторлар бойынша қауiпті аймақ радиусы 5 м-ден аспайтын бұйымдар (ұшатын фейерверктер, түтiндi фейерверк бұйымдары, шағын-отшашулар, концерттiк фонтандар);
3-сынып - қауiптi фактор ретiнде соққы беретiн толқындар мен жарылыс кезiнде жан-жаққа ұшатын жарықшақтары жоқ, кинетикалық қозғалыс күшi 20 Дж-дан аспайтын, бұйымнан 5 м аралықтағы  акустикалық сәулеленуi 140 ДцБ-дан аспайтын, ал қалған факторлар бойынша қауiптi аймақ радиусы 20 м-ден аспайтын бұйымдар (шағын рим шырақтары, үйкелiс петардалары, бiлтелi петардалар және петарда орамдары, жер үстi фейерверктерi, шағын зымырандар);

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2002 года N 787
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2004 года N 57. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13 августа 2007 г. N 692
Сноска. Постановление Правительства РК от 20 января 2004 г. N 57 утратило силу   постановлением Правительства РК от 13 августа 2007 г. N  692  (вводится в действие по истечении 21 календарного дня со дня его официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2002 года N 787 "Об утверждении квалификационных требований по лицензированию деятельности, связанной с разработкой, производством, ремонтом, торговлей, приобретением, коллекционированием, экспонированием гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 22, ст. 240) следующие дополнения:
в квалификационных требованиях по лицензированию деятельности, связанной с разработкой, производством, ремонтом, торговлей, приобретением, коллекционированием, экспонированием гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
после слов "газа или их комбинаций." дополнить абзацами следующего содержания:
"Пиротехнические изделия по степени потенциальной опасности при применении подразделяются на 4 класса:
1 класс - изделия, у которых в числе опасных факторов отсутствуют ударные волны и разлетающиеся при взрыве осколки, кинетическая энергия движения не более 0,5 Дж, акустическое излучение на расстоянии 0,25 м от изделия не более 125 ДцБ, а радиус опасной зоны по остальным факторам не превышает 0,5 м (бенгальские свечи, хлопушки, фонтаны настольные, вертушки, бабочки);
2 класс - изделия, у которых в числе опасных факторов отсутствуют ударные волны и разлетающиеся при взрыве осколки, кинетическая энергия движения не более 5 Дж, акустическое излучение на расстоянии 2,5 м от изделия не более 140 ДцБ, а радиус опасной зоны по остальным факторам не превышает 5 м (летающие фейерверки, дымовые фейерверочные изделия, мини-салюты, фонтаны концертные);
3 класс - изделия, у которых в числе опасных факторов отсутствуют ударные волны и разлетающиеся при взрыве осколки, кинетическая энергия движения не более 20 Дж, акустическое излучение на расстоянии 5 м от изделия не более 140 ДцБ, а радиус опасной зоны по остальным факторам не превышает 20 м (мини-римские свечи, петарды терочные, петарды фитильные и связки петард, наземные фейерверки, мини-ракеты);

4-сынып - қауiптi факторлар ретiнде соққы беретiн толқындар мен жарылыс кезiнде жан-жаққа ұшатын жарықшақтары жоқ, ал қауiптi аймақ радиусы қалған факторлардың бipеуi бойынша 20 м-ден астамды құрайтын бұйымдар (азаматтық кәсiби пиротехникалық бұйымдар)";
1) тармақшадағы "тұрмыстық мақсаттағы" деген сөздерден кейiн "1-3 қауiптiлiк сыныбындағы" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшадағы "арнаулы мақсаттағы" деген сөздерден кейiн "4 қауiптiлiк сыныбындағы" деген сөзбен толықтырылсын;
2-тармақтың 3) тармақшасындағы "жабдықталған" деген сөзден кейiн "пиротехникалық бұйымдарды сақтау мен сатуға арналған" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы бесiншi тармақпен толықтырылсын:
"5. 4-тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген қызмет түрлерiне лицензиясы бар заңды тұлға немесе жеке кәсiпкер 1-4 қауiптілік сыныбындағы пиротехникалық бұйымдарды сатып алуға берiлген лицензия бойынша сатып алады (қосымшаға сәйкес), ал 1-3 қауiптiлік сыныбындағы пиротехникалық бұйымдарды оларды сатып алуға лицензия талап етпей, халыққа еркiн сатады";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2004 жылғы 20 қаңтардағы
N 57 қаулысына
қосымша
Қосымша
Қазақстан Республикасының Ішкіісмині
___________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы )
20 __ж. "___" ____________
N ____ лицензияның түбіртегі
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, филиалдың,
___________________________________________________________________
өкілдіктің толық атауы, жеке кәсіпкердің Т.А.Ә.,
___________________________________________________________________
олардың заңды мекен-жайы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәлігінің немесе төлқұжатының нөмірі,
___________________________________________________________________
сериясы, кім және қашан берген)
дербес жауапкершілігі бойынша
___________________________________________________________________
(азаматтық пиротехникалық заттардың
___________________________________________________________________
және олардың қолданылуымен жасалған
___________________________________________________________________
бұйымдардың атауы және саны)
_________________________________________ сатып алуға берілді.
Берілген күнінен бастап алты ай
мерзім ішінде жарамды
М.О.
Бастық _________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Ескерту.  Лицензия берген ішкі істер органында қалады.
(Бланкінің жалғасы)
Қазақстан Республикасының Ішкіісмині
___________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы )
20 __ж. "___" ____________
N ____ лицензияның нұсқасы
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, филиалдың,
___________________________________________________________________
өкілдіктің толық атауы, жеке кәсіпкердің Т.А.Ә.,
___________________________________________________________________
олардың заңды мекен-жайы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәлігінің немесе төлқұжатының нөмірі,
___________________________________________________________________
сериясы, кім және қашан берген)
дербес жауапкершілігі бойынша
___________________________________________________________________
(азаматтық пиротехникалық заттардың
___________________________________________________________________
және олардың қолданылуымен жасалған
___________________________________________________________________
бұйымдардың атауы және саны)
_________________________________________ сатып алуға берілді.
Берілген күнінен бастап алты ай
мерзім ішінде жарамды
М.О.
Бастық _________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Ескерту.  Сатып алушының қолында қалады. Пиротехникалық бұйымдарды
сатып алу кезінде сатушы ұйым сыртқы жағына сатылған пиротехникалық
өнімнің атауы мен санын көрсетіп жазады.
(Бланкінің жалғасы)
Қазақстан Республикасының Ішкіісмині
___________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы )
20 __ж. "___" ____________
N ____ лицензия
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, филиалдың,
___________________________________________________________________
өкілдіктің толық атауы, жеке кәсіпкердің Т.А.Ә.,
___________________________________________________________________
олардың заңды мекен-жайы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Т.А.Ә., жеке куәлігінің немесе төлқұжатының нөмірі,
___________________________________________________________________
сериясы, кім және қашан берген)
дербес жауапкершілігі бойынша
___________________________________________________________________
(азаматтық пиротехникалық заттардың
___________________________________________________________________
және олардың қолданылуымен жасалған
___________________________________________________________________
бұйымдардың атауы және саны)
_________________________________________ сатып алуға берілді.
Берілген күнінен бастап алты ай
мерзім ішінде жарамды
М.О.
Бастық _________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Ескерту.  Сатушы ұйымда қалады. Сыртқы жағына сатылған
пиротехникалық өнімнің атауы мен саны көрсетіліп жазылады.
____________________________________________________________________
Пиротехникалық!  Саны   !Шығарған!Пиротехникалық!  Саны   !Шығарған
бұйымның атауы!_________!  елі   !бұйымның атауы!_________!  елі
!қор.!дана!        !              !қо.!дана !
!ап  !    !        !              !рап!     !
______________!____!____!________!______________!___!_____!_________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

4 класс - изделия, у которых в числе опасных факторов отсутствуют ударные волны и разлетающиеся при взрыве осколки, а радиус опасной зоны хотя бы по одному из остальных факторов составляет более 20 м (гражданские профессиональные пиротехнические изделия)";
в подпункте 1) после слов "бытового назначения" дополнить словами "1-3 класса опасности";
в подпункте 2) после слов "специального назначения" дополнить словами "4 класса опасности";
в подпункте 3) пункта 2 после слова "помещений" дополнить словами "для хранения и реализации пиротехнических изделий";
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. Юридическое лицо или индивидуальный предприниматель, имеющий лицензию на виды деятельности, указанные в подпункте 1) пункта 4, приобретает пиротехнические изделия с 1 по 4 класс опасности по лицензии на приобретение (согласно приложению), а пиротехнические изделия с 1 по 3 класс опасности свободно реализует населению без требования лицензии на их приобретение.";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2004 года N 57
Приложение
МВД Республики Казахстан
___________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
"___" ____________ 20 __г.
Корешок лицензии N ____
Выдано_______________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
___________________________________________________________________
филиала, представительства, Ф.И.О. индивидуального
___________________________________________________________________
предпринимателя, их юридический адрес)
Под персональную ответственность ____________________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., серия, номер удостоверения личности или
___________________________________________________________________
паспорта, кем и когда выдан)
На приобретение _____________________________________________
(наименование и количество
___________________________________________________________________
гражданских пиротехнических веществ и
___________________________________________________________________
изделий с их применением)
Действительно в течение шести месяцев
со дня выдачи
М.П.
Начальник _________________________________
(Фамилия, инициалы, подпись)
Примечание. Остается в органе внутренних дел,
выдавшем лицензию
(Продолжение бланка)
МВД Республики Казахстан
___________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
"___" ____________ 20 __г.
Дубликат лицензии N ____
Выдано_______________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
___________________________________________________________________
филиала, представительства, Ф.И.О. индивидуального
___________________________________________________________________
предпринимателя, их юридический адрес)
Под персональную ответственность ____________________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., серия, номер удостоверения личности или
___________________________________________________________________
паспорта, кем и когда выдан)
На приобретение _____________________________________________
(наименование и количество
___________________________________________________________________
гражданских пиротехнических веществ и
___________________________________________________________________
изделий с их применением)
Действительно в течение шести месяцев
со дня выдачи
М.П.
Начальник _________________________________
(Фамилия, инициалы, подпись)
Примечание. Остается на руках покупателя. При покупке
пиротехнических изделий торгующей организацией
заполняется на обороте наименование и
количество реализованной пиротехнической
продукции.
(Продолжение бланка)
МВД Республики Казахстан
___________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
"___" ____________ 20 __г.
Лицензия N ____
Выдано_______________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
___________________________________________________________________
филиала, представительства, Ф.И.О. индивидуального
___________________________________________________________________
предпринимателя, их юридический адрес)
Под персональную ответственность ____________________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., серия, номер удостоверения личности или
___________________________________________________________________
паспорта, кем и когда выдан)
На приобретение _____________________________________________
(наименование и количество
___________________________________________________________________
гражданских пиротехнических веществ и
___________________________________________________________________
изделий с их применением)
Действительно в течение шести месяцев
со дня выдачи
М.П.
Начальник _________________________________
(Фамилия, инициалы, подпись)
Примечание. Остается в торгующей организации.
Заполняется на обороте наименование
и количество реализованной
пиротехнической продукции.
_________________________________________________________________________
Наименование  ! Количество !Страна!  Наименование  ! Количество !Страна!
пиротехнического!------------!проис-!пиротехнического!------------!проис-!
изделия    !коробок!штук!хожде-!     изделия    !коробок!штук!хожде-!
!            !ния   !                !            !ния   !
-------------------------------------------------------------------------!
-------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
!

20___ж. "___"_______                !20 ___ ж. "___"_______
!
Сатушы ұйымның                      !Сатушы ұйымның
мөртаңбасы _________________________!мөртаңбасы_____________________
(жауапты адамның қолы)            (жауапты адамның қолы)
____________________________________________________________________

"___"_______20___г.                 ! "___"_______20___г.
!
Штамп торгующей                     !Штамп торгующей
организации_______________________  !организации_______________________
(подпись ответственного  !           (подпись ответственного
лица)           !                   лица)
__________________________________________________________________________