Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң "Наурызым мемлекеттiк табиғи қорығы" мемлекеттiк мекемесiне тұрақты жер пайдалануға жер учаскелерiн беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қаңтардағы N 79 қаулысы
Ұлттық және халықаралық маңызы бар Солтүстiк Қазақстанның бiрегей табиғи объектiлерi ретiнде Наурызым мемлекеттiк табиғи қорығының жануарлар және өсiмдiктер дүниесiнiң бағалы түрлерiн сақтау мақсатында және "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қостанай облысының Қарамеңдi және Наурызым ауылдық округтерi ауылдық елдi мекендерiнiң жерлерiнен жалпы алаңы 4178 гектар жер учаскелерi, сондай-ақ Наурызым ауданының жалпы алаңы 99509 гектар босалқы жерлерi алынсын және олар Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң "Наурызым мемлекеттiк табиғи қорығы" мемлекеттiк мекемесiне (бұдан әрi - Мекеме) қосымшаға сәйкес тұрақты жер пайдалануға берiлсiн.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген жер учаскелерi ауылдық елдi мекендер жерлерiнен және босалқы жерлерден ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерiнiң санатына ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiмен бiрлесiп заңнамада белгiленген тәртiппен Мекеме жерлерiнiң жергілікті шекарасын белгiлесiн.
4. Қостанай облысының әкімі Мекеме жерлерiнiң төңiрегiнде қорғау аймағын белгiлеп, осы аймақтың шегінде бұл аумақтың экологиялық жүйесiнiң жай-күйiне және оны қалпына келтіруге теріс әсер ететiн кез келген қызметке тыйым салатын болсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 26 қаңтардағы
N 79 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң "Наурызым мемлекеттiк табиғи қорығы" мемлекеттiк мекемесiне
тұрақты жер пайдалануға жер берілетін Қостанай облысының Наурызым ауданы аумағындағы жерлердің
ЭКСПЛИКАЦИЯСЫ
____________________________________________________________________
Р/|     Жер       |Жалпы  |              Оның ішінде
с | пайдаланушы.  |алаңы, |_________________________________________
|   лардың      | га    |  А/ш  |егіс.|шабын.| Жайылымдар, |Өзге
|   атауы       |       | алқап.|тік  | дық, |     га      |жер.
|               |       | тары. |жер, | га   |____________ |лер,
|               |       |  ның  | га  |      | бар.|оның   | га
|               |       | жиыны,|     |      |лығы |ішінде |
|               |       |  га   |     |      |     |түбі.  |
|               |       |       |     |      |     |рінен  |
|               |       |       |     |      |     |жақсар.|
|               |       |       |     |      |     |тылған |
____________________________________________________________________
Қарамеңді ауылдық округі
____________________________________________________________________
1  Қарамеңді ауылы   1962    1904    -      -    1904   256     58

О предоставлении земельных участков в постоянное землепользование государственному учреждению "Наурзумский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2004 года N 79
В целях сохранения ценных видов флоры и фауны Наурзумского государственного природного заповедника, как уникальных природных объектов Северного Казахстана, имеющих национальное и международное значение, и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Изъять из земель сельских населенных пунктов Карамендинского и Наурзумского сельских округов Костанайской области земельные участки общей площадью 4178 гектар, а также земли запаса Наурзумского района общей площадью 99509 гектар и предоставить их государственному учреждению "Наурзумский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Учреждение) в постоянное землепользование согласно приложению.
2. Перевести земельные участки, указанные в пункте 1 настоящего постановления, из земель сельских населенных пунктов и запаса в категорию земель особо охраняемых природных территорий.
3. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами совместно с Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке установить на местности границы земель Учреждения.
4. Акиму Костанайской области установить охранную зону вокруг земель Учреждения с запрещением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологической системы этой территории.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2004 года N 79
Экспликация
земель, предоставляемых в постоянное землепользование
государственному учреждению "Наурзумский государственный
природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан,
на территории Наурзумского района Костанайской области
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование! Общая !                В том числе
п/! землеполь- !  пло- !-------------------------------------------
п ! зователей  !  щадь,!Итого !            из них            !Про-
!            !   га  !с/х   !------------------------------!чие
!            !       !уго-  !паш-!сено- !   Пастбища, га   !зем-
!            !       !дий,  !ня, !косы, !------------------!ли,
!            !       !га    !га  !га    ! всего !из них ко-!га
!            !       !      !    !      !       !ренного   !
!            !       !      !    !      !       !улучшения !
-------------------------------------------------------------------
Карамендинский сельский округ
-------------------------------------------------------------------
1  село
Караменды       1962   1904   -     -      1904     256       58

2  Киевка ауылы      290     287     -      -    287     -      3
Жиыны:            2252    2191    -      -    2191   256     61
____________________________________________________________________
Науырызым ауылдық округі
____________________________________________________________________
3  Науырызым ауылы   607     363     -      -     363    -      244
4  Қожа ауылы        1316    1306    -      -     1306   -      10
5  Сарышығанақ ауылы  3       3      -      -      3     -
Жиыны:            1926    1672    -      -     1672   -      254
6  Босалқы жерлер    99509   96273   778   20834  74661  3843   3236
Барлығы:          100136  100136  778   20834  78524  4099   3551
____________________________________________________________________

2  село Киевка      290    287   -     -       287      -         3
-------------------------------------------------------------------
Итого:          2252   2191   -     -      2191     256       61
-------------------------------------------------------------------
Наурзумский сельский округ
-------------------------------------------------------------------
3  село Наурзум     607    363   -     -       363      -       244
4  село Кожа       1316   1306   -     -      1306      -        10
5  село
Сарышиганак        3      3   -     -         3      -
-------------------------------------------------------------------
Итого:          1926   1672   -     -      1672      -       254
-------------------------------------------------------------------
6  Земли запаса   99509  96273  778  20834   74661    3843     3236
-------------------------------------------------------------------
Всего:        103687 100136  778  20834   78524    4099     3551
-------------------------------------------------------------------