Республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi және оларға сараптама жасауды қаржыландыру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 ақпандағы N 204 қаулысы
"2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңының  19-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi және оларға сараптама жасауды қаржыландыру ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 20 ақпандағы
N 204 қаулысымен
бекітiлген
Республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi және оларға сараптама жасауды қаржыландыру ережесі
1. Осы Ереже "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңының  19-бабы  негiзiнде әзiрлендi және 004 "Республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу және сараптама жасау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының (бұдан әрi - бюджеттiк бағдарлама) қаражаты есебiнен республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi және оларға сараптама жасауды қаржыландыру тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) орталық уәкiлеттi орган - экономикалық жоспарлау жөнiндегі уәкiлетті орган;
2) атқарушы агенттік - республикалық инвестициялық жобаларды дайындауға және iске асыруға жауапты мемлекеттiк орган, сондай-ақ жергiлiктi инвестициялық жобаларды дайындауға және iске асыруға жауапты жергiлiктi атқарушы орган;
3) техникалық-экономикалық негiздеме - әзiрлеушілердiң инвестициялық жобаның жүзеге асырылуын жан-жақты зерделеу нәтижелерi бойынша және инвестициялық жобаны экономикалық талдау негiзiнде дайындалған есебi. Техникалық-экономикалық негiздеме инвестициялық жобаның неғұрлым оңтайлы құрылымы бойынша ұсыныстарды, сондай-ақ инвестициялық жобаны iске асыру шеңберiнде болжамдалатын неғұрлым орынды маркетингтiк, техникалық, қаржылық, институционалдық, экологиялық, әлеуметтік және басқа шешiмдер бойынша ұсыныстарды қамтиды. Республикалық және жергiлiктi инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiнiң құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды орталық уәкілеттi орган бекiтедi.
3. Бюджеттiк бағдарламалар қаражаты есебiнен республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi және оларға сараптама жасауды қаржыландыру Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын техникалық-экономикалық негiздемелердi әзiрлеудi және оларға сараптама жасауды қаржыландыру көзделетiн республикалық инвестициялық жобалардың тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) негiзiнде жүзеге асырылады.

Об утверждении Правил финансирования разработки и проведения экспертиз технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2004 года N 204
В соответствии со статьей 19  Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила финансирования разработки и проведения экспертиз технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2004 года N 204
Правила
финансирования разработки и проведения экспертиз
технико-экономических обоснований республиканских
инвестиционных проектов
1. Настоящие Правила разработаны на основании статьи 19  Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год" и определяют порядок финансирования разработки и проведения экспертиз технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов за счет средств республиканской бюджетной программы 004 "Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов" (далее - бюджетная программа).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) центральный уполномоченный орган - уполномоченный орган по экономическому планированию;
2) исполнительное агентство - государственный орган, ответственный за подготовку и реализацию республиканских инвестиционных проектов, а также местный исполнительный орган, ответственный за подготовку и реализацию местных инвестиционных проектов;
3) технико-экономическое обоснование - отчет разработчиков инвестиционного проекта, подготовленный по результатам всестороннего изучения его осуществимости и на основе экономического анализа инвестиционного проекта. Технико-экономическое обоснование содержит предложения по наиболее оптимальной структуре инвестиционного проекта, а также предложения по наиболее целесообразным маркетинговым, техническим, финансовым, институциональным, экологическим, социальным и другим решениям, предполагаемым в рамках реализации инвестиционного проекта. Требования к составу и содержанию технико-экономического обоснования республиканских и местных инвестиционных проектов утверждаются центральным уполномоченным органом.
3. Финансирование разработки и проведения экспертиз технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов за счет средств бюджетной программы осуществляется на основании перечня республиканских инвестиционных проектов, по которым предусматривается финансирование разработки и проведения экспертиз технико-экономических обоснований (далее - перечень), определяемого Правительством Республики Казахстан.

4. Орталық уәкілетті орган Республикалық бюджет комиссиясының қарауына бюджеттiк бағдарламада көзделген ақшаны атқарушы агенттiктер бойынша бөлу жөнiнде ұсыныстар енгiзедi.
5. Республикалық бюджет комиссиясының шешiмi негiзiнде орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне жобалар бойынша қаржыландыру көлемi көрсетiлген тiзбенi енгiзедi.
6. Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен бекiтiлген тiзбеге сәйкес белгiленген тәртiппен Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзуге арналған өтiнiмдi қалыптастырады. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгіленген тәртiппен жоспарлы тағайындауларды көрсетiлген бағдарламадан атқарушы агенттiктердiң тиiстi бюджеттiк бағдарламаларына ауыстыру жолымен Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзедi.
7. Атқарушы агенттiктер техникалық-экономикалық негiздемелердi әзiрлеудi және оларға сараптама жасауды қамтамасыз етуге қажеттi iс-шараларды iске асыруды және тiзбеге сәйкес тиiстi республикалық бюджеттік бағдарламалар шеңберiнде көрсетiлген iс-шаралардың iске асырылуын қаржыландыруды жүзеге асырады.
8. Атқарушы агенттiктер орталық уәкiлеттi органға:
1) тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 5-күнiне дейiнгi мерзiмде және жыл сайын есептi жылдан кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бекiткен нысан бойынша бюджеттiк бағдарламаны iске асыру барысы туралы есептi;
2) қазынашылық органдарында тiркегеннен кейiн үш күн iшiнде жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу және оларға сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттардың көшiрмелерiн ұсынады.

4. Центральный уполномоченный орган вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии предложения по распределению денег, предусмотренных бюджетной программой, по исполнительным агентствам.
5. На основании решения Республиканской бюджетной комиссии центральный уполномоченный орган вносит на утверждение в Правительство Республики Казахстан перечень с указанием объемов финансирования по проектам.
6. Администратор бюджетной программы в соответствии с перечнем, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан, в установленном порядке формирует заявку на внесение изменений в Сводный план финансирования по обязательствам и платежам. Министерство финансов Республики Казахстан в установленном порядке вносит изменения в Сводный план финансирования по обязательствам и платежам путем переноса плановых назначений с указанной программы на соответствующие бюджетные программы исполнительных агентств.
7. Исполнительные агентства осуществляют реализацию мероприятий, необходимых для обеспечения разработки и проведения экспертиз технико-экономических обоснований, и финансирование реализации указанных мероприятий в рамках соответствующих республиканских бюджетных программ согласно перечню.
8. Исполнительные агентства представляют в центральный уполномоченный орган:
1) отчет о ходе реализации бюджетной программы по форме, утвержденной Министерством финансов Республики Казахстан, ежеквартально в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно в срок до 1 февраля года, следующего за отчетным годом;
2) копии договоров о государственных закупках услуг по разработке и проведению экспертиз технико-экономических обоснований проектов в течение трех дней после их регистрации в органах казначейства.