"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының жекелеген мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 сәуірдегі N 426 қаулысы
Атырау мұнай өңдеу зауытын қайта жаңарту жобасын iске асыру үшiн тартылатын қарыз қаражатын қайтару және оған қызмет көрсетудi жүзеге асыру мақсатында, сондай-ақ жарғылық капиталы ақшамен емес, мүлікпен қалыптастырылған "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының бiрден бiр акционерi Қазақстан Республикасының Үкiметi болып табылатынын ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы рыногы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөнiндегi агенттігiне 2001 жылғы 20 желтоқсандағы "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы мен Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкi арасындағы және 2002 жылғы 5 ақпандағы "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы мен "Marubeni Еurоре РLC", "ВNР Paribas", "HSBC Bank Kazakhstan" жабық акционерлiк қоғамы арасындағы Кредиттік келiсiмдер шеңберiнде тек Атырау мұнай өңдеу зауытын қайта жаңарту жобасын қаржыландыруға ғана бағытталған шетелдiк валютадағы қарыз операцияларын жүргiзуге арналған лицензияны "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамына беру ұсынылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Отдельные вопросы закрытого акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2004 года N 426
В целях осуществления возврата и обслуживания заемных средств, привлекаемых для реализации проекта реконструкции Атырауского нефтеперерабатывающего завода, а также, учитывая, что Правительство Республики Казахстан является единственным акционером закрытого акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз", уставный капитал которого сформирован не деньгами, а имуществом, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Рекомендовать Агентству Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций выдать закрытому акционерному обществу
"Национальная компания "КазМунайГаз" лицензию на проведение заемных операций в иностранной валюте, направленных исключительно на финансирование проекта реконструкции Атырауского нефтеперерабатывающего завода в рамках кредитных соглашений от 20 декабря 2001 года между закрытым акционерным обществом "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" и Японским Банком Международного Сотрудничества и от 5 февраля 2002 года между закрытым акционерным обществом "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" и "Marubeni Europe PLC", "BNP
Paribas", закрытым акционерным обществом "HSBC Bank Kazakhstan".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан