"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 мамырдағы N 568 қаулысы
033 "Амангелдi газ кен орындары топтарын игеру" бағдарламасы бойынша республикалық бюджет қаражаты есебiнен орындалатын инвестициялық жобаны iске асыруға байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - Қоғам) жарғылық капиталын жарияланған жай акциялардың санын номиналдық құны 500 (бec жүз) теңге 15800000 (он бес миллион сегiз жүз мың) данаға ұлғайту жолымен 7900000000 (жетi миллиард тоғыз жүз миллион) теңге сомасына ұлғайтуды қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiмен бiрлесiп, заңнамада белгiленген тәртiппен 033 "Амангелдi газ кен орындары топтарын игеру" бағдарламасы бойынша республикалық бюджет қаражаты есебiнен орындалатын инвестициялық жобаны 2003 жылғы 31 желтоқсаннан бастап iске асыру барысында туындаған Қазақстан Республикасының мүлiктiк құқығын тәуелсiз бағалаушы жүргiзген бағалау актiсiне сәйкес 7900000000 (жетi миллиард тоғыз жүз миллион) теңге сомасында Қоғамның шығарылған акцияларына ақы төлеу ретiнде енгізсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М.Мыңбаевқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Некоторые вопросы акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2004 года N 568
В связи с реализацией инвестиционного проекта, выполняемого за счет средств республиканского бюджета по программе 033 "Освоение Амангельдинской группы месторождений газа", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз" (далее - Общество) на сумму 7900000000 (семь миллиардов девятьсот миллионов) тенге путем увеличения количества объявленных простых акций на 15800000 (пятнадцать миллионов восемьсот тысяч) штук номинальной стоимостью 500 (пятьсот) тенге.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке внести в качестве оплаты выпущенных акций Общества имущественное право Республики Казахстан, возникшее в ходе реализации инвестиционного проекта, выполняемого за счет средств республиканского бюджета по программе 033 "Освоение Амангельдинской группы месторождений газа" с 31 декабря 2003 года, на сумму 7900000000 (семь миллиардов девятьсот миллионов) тенге согласно акту оценки, произведенной независимым оценщиком.
3. Контроль за исполнением настоящего постановление возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан