Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметтi лицензиялауға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын және лицензиялау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 маусымдағы N 618 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.25. N 628 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының " Лицензиялау туралы " 1995 жылғы 17 сәуiрдегi және " Темекi өнiмдерiнiң  өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк peттeу туралы" 2003 жылғы 12 маусымдағы Заңдарын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметтi лицензиялауға қойылатын бiлiктiлiк талаптары;
2) Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметтi лицензиялау ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 3 маусымдағы
N 618 қаулысымен
бекiтiлген
Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметтi лицензиялауға қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiнде өтiнiш берушiге қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналарды қамтиды:
1) "Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 маусымдағы Заңы  7-бабының  2-тармағында көзделген талаптарды сақтай отырып әзiрленген және толтырылған өндiрiс паспортын;
2) стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi уәкiлеттi орган немесе оның ведомстволық бағыныстағы кәсiпорындарының мемлекеттiк стандарттау жүйесiнiң тiзiлiмiнде тiркелген техникалық талаптарды;
3) стандарттау және өлшем құралдарының бiрлiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi белгiленген нормативтiк құжаттардың талаптарына сәйкес келетiн жабдықтарды;
4) темекi өнiмдерiн өндiрудi технологиялық бақылау жөнiндегi зертхананы;
5) барлық тауар белгiлерiнiң дәл және толық атауларын көрсете отырып өнiмдер тiзбесiн;
6) темекi өнiмдерiн өндiру үшiн қажеттi меншiк құқығында немесе өзге де құқықтарда өтiнiш берушiге тиесiлi ғимараттар мен үй-жайларды;
7) санитарлық-гигиеналық нормалар мен техника қауiпсiздiгi ережелерiнiң талаптарына сәйкес жұмыс iстейтiндердiң еңбек жағдайларын қамтамасыз ететiн арнайы киiмдер және басқа да қорғаныш құралдары.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 3 маусымдағы
N 618 қаулысымен
бекiтiлген
Темекi өнiмдерін өндiру жөнiндегі қызметті
лицензиялау ережесi

Об утверждении квалификационных требований и Правил лицензирования деятельности по производству табачных изделий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2004 года N 618. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2007 года N 628 (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после его официального опубликования)
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2004 года N 618 утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2007 года  N 628  (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после его официального опубликования).
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании" и  Закона  Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) квалификационные требования к лицензированию деятельности по производству табачных изделий;
2) Правила лицензирования деятельности по производству табачных изделий.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2004 года N 618
Квалификационные требования к лицензированию деятельности
по производству табачных изделий
Квалификационные требования, предъявляемые к заявителю при лицензировании деятельности по производству табачных изделий, включают наличие:
1) паспорта производства, разработанного и заполненного с соблюдением требований, предусмотренных пунктом 2  статьи 7  Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий";
2) технических условий, зарегистрированных в реестре государственной системы стандартизации уполномоченным органом по стандартизации, метрологии и сертификации или его подведомственными предприятиями;
3) оборудования, соответствующего требованиям, установленным нормативными документами по стандартизации и обеспечению единства средств измерений;
4) лаборатории по технологическому контролю производства табачных изделий;
5) перечня продукции с указанием точных и полных наименований всех товарных знаков;
6) зданий и помещений, принадлежащих заявителю на праве собственности или иных правах, необходимых для производства табачных изделий;
7) спецодежды и других защитных средств, обеспечивающих условия труда работающих соответствию требованиям санитарно-гигиенических норм и правил техники безопасности.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2004 года N 618
Правила лицензирования деятельности по производству
табачных изделий

1. Жалпы ережелер
1. Осы Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегі қызметтi лицензиялау ережесi (бұдан әрi - Ереже) жеке және заңды тұлғалардың темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметтi лицензиялау тәртiбiн белгiлейдi.
2. Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегі қызметпен айналысу құқығына арналған лицензия басты болып табылады.
3. Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметтi лицензиялауды темекi өнiмдерiнiң өндiрiсi мен айналымын бақылауды және реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi орган жүзеге асырады (бұдан әрi - лицензиар).
4. Темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметпен айналысу құқығына арналған лицензия "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысымен  бекiтiлген нысан бойынша берiледi.
2. Лицензияны алу тәртiбi
5. Өтiнiш берушi темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегi қызметпен айналысу құқығына арналған лицензияны алу үшiн "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысымен  бекiтiлген нысан бойынша өтiнiш бередi.
Өтiнiшке:
1) темекi өнiмдерiн өндiрудi жүзеге асыратын заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу, филиалдарды және өкiлдiктердi тiркеу есебi туралы куәлiктiң көшiрмелерi;
2) жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi және жеке кәсiпкерлiкпен айналысатын жеке тұлғаның жеке куәлiгiнiң көшiрмесi;
3)  алынып тасталды
4) темекi өнiмдерiн өндiру үшiн қажеттi ғимараттар мен үй-жайларға меншiк құқығын немесе өтiнiш берушiнiң өзге де құқығын растайтын құжаттардың көшiрмелерi;
5) темекi өнiмдерiн өндiру кезiнде өтiнiш берушiнiң тауар белгілерiн пайдалануға арналған құқығын растайтын құжаттардың көшiрмесi;
6) темекi өнiмдерiн өндiруге арналған лицензияны алу үшiн стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi органдардың қорытындысы;
7) темекi өнiмдерiн өндiруге арналған лицензияны алу үшiн - санитарлық қадағалау органдарының қорытындысы;
8) темекi өнiмдерiн өндiруге арналған лицензияны алу үшiн - Өртке қарсы қызмет органдарының қорытындысы;  <*>
9) темекi өнiмдерiн өндiруге арналған лицензияны алу үшiн - экологиялық қадағалау органдарының қорытындысы;
10) темекi өнiмдерiн өндiру жөнiндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжат қоса берiледi.
Осы тармақта көрсетiлген құжаттардың көшiрмелерi нотариалды түрде куәландырылуы тиiс.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила лицензирования деятельности по производству табачных изделий (далее - Правила) определяют порядок лицензирования деятельности по производству физическими и юридическими лицами табачных изделий.
2. Лицензия на право занятия деятельностью по производству табачных изделий является генеральной.
3. Лицензирование деятельности по производству табачных изделий осуществляется уполномоченным органом, осуществляющим контроль и регулирование производства и оборота табачных изделий (далее - лицензиар).
4. Лицензия на право занятия деятельностью по производству табачных изделий выдается по форме, утвержденной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании".
2. Порядок получения лицензии
5. Для получения лицензии на право занятия деятельностью по производству табачных изделий заявитель представляет заявление по форме, утвержденной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании".
К заявлению прилагаются:
1) копии свидетельств о государственной регистрации юридических лиц, учетной регистрации филиалов и представительств, которые будут осуществлять производство табачных изделий;
2) копия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя и копия удостоверения личности физического лица, занимающегося индивидуальным предпринимательством;
3)  (исключен   постановлением Правительства РК от 30 апреля 2007 года N  352  (вводится в действие с 13 августа 2010 года);
4) копии документов, подтверждающих право собственности или иные права заявителя на здания и помещения, необходимые для производства табачных изделий;
5) копии документов, подтверждающих право на использование заявителем товарных знаков при производстве табачных изделий;
6) заключение органов по стандартизации, метрологии и сертификации - для получения лицензии на производство табачных изделий;
7) заключение органов санитарного надзора - для получения лицензии на производство табачных изделий;
8) заключение органов противопожарной службы - для получения лицензии на производство табачных изделий;
9) заключение органов экологического надзора - для получения лицензии на производство табачных изделий;
10) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия деятельностью по производству табачных изделий.
Копии документов, указанные в настоящем пункте, должны быть заверены нотариально.

Құжаттарды қабылдап алу күнi осы тармақтың 6), 8)-тармақшаларында санамаланған құжаттардың ескiру мерзiмi заңнамада белгiленгеннен аспауы тиiс.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.30. N  662 , 2007.04.30. N  352  (2010 жылғы 13 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Лицензияға лицензиар басшысы немесе осыған уәкiлеттi тұлға қол қояды және лицензиардың мөрiмен куәландырылады.
7. Өтiнiш берушi - заңды тұлғаның филиалдары мен өкiлдiктерi оның құрамында лицензияланады. Филиалдар немесе өкiлдiктер туралы ереже және тiркеу құжаттары лицензиарға беруге жатады.
8. Заңды тұлға темекі өнiмдерiн өндiрудi жүзеге асыратын филиалды немесе өкiлдiктi ашқан жағдайда лицензиарды отыз күнтiзбелiк күн ішiнде хабардар етедi.
9. Лицензияны беру өтiнiш берушiге немесе оның уәкiлеттi өкiлiне сенiмхат негізiнде жүргiзiледi.
10. Лицензия беруден бас тарту, лицензияны керi қайтарып алу, лицензияның қолданылуын тоқтата тұру және күшiн жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Лицензияларды есепке алу және лицензияланатын қызметке бақылау жасау
11. Лицензияларды есепке алуды, сондай-ақ осы Ережелердің caқталуына бақылауды лицензиар жүзеге асырады.
12. Бiлiктiлiк талаптарының және белгiленген ережелердiң сақталуын тексеру лицензияның қолданылу мерзiмi iшiнде заңнамада белгiленген тәртiппен жыл сайын жүргiзiледi.
Жоспарлы тексерулер, егер Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiнде өзгеше көзделмесе, жылына 1 реттен жиi жүргiзiлмейдi.
Жоспардан тыс тексерулер лицензиаттың жоспарлы тексерулер жүргiзу кезiнде анықталған бiлiктiлiк талаптары мен белгiленген ережелердi бұзушылықтарды жоюын растау үшiн, сондай-ақ шағымдарға, мәлiмдеулерге, өтiнiштерге дереу мән берудi талап ететiн жағдайларда жүргiзiледi.
Тексерулер нәтижелерi бойынша бұзушылықтардың болмауы туралы не нақты бұзушылықтар мен оларды жою мерзiмiн көрсете отырып, тексеру aктici жасалады.
Тексеру актiсiнiң негiзiнде бұзушылықтарды көрсетiлген мерзiмде жоймаған жағдайда, лицензиар лицензияны заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтата тұру немесе керi қайтарып алу туралы шешiм қабылдайды.
Лицензиат лицензияның қолданысын тоқтата тұру себептерiн жойғаны туралы жазбаша нысанда лицензиарды хабардар етедi.

Срок давности документов, перечисленных в подпунктах 6) - 8) настоящего пункта, на дату приема документов не должен превышать сроков, установленных законодательством. <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30 июня 2005 г.  N 662 .
Внимание пользователей!
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30 апреля 2007 года N  352  (вводится в действие с 13 августа 2010 года).
6. Лицензия подписывается руководителем лицензиара либо уполномоченным на это лицом и заверяется печатью лицензиара.
7. Филиалы и представительства заявителя - юридического лица лицензируются в его составе. Положение о филиале или представительстве и регистрационные документы подлежат представлению лицензиару.
8. Юридическое лицо в случае открытия филиала или представительства, которые будут осуществлять производство табачных изделий, в течение тридцати календарных дней информирует лицензиара.
9. Выдача лицензии производится заявителю или его уполномоченному представителю на основании доверенности.
10. Отказ в выдаче лицензии, отзыв лицензии, приостановление и прекращение действия лицензии осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Учет лицензий и контроль за лицензируемой деятельностью
11. Учет лицензий, а также контроль за соблюдением настоящих Правил осуществляет лицензиар.
12. Проверка соблюдения квалификационных требований и установленных правил производится ежегодно в течение срока действия лицензии в порядке, установленном законодательством.
Плановые проверки производятся не чаще 1 раза в год, если иное не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан.
Внеплановые проверки проводятся для подтверждения устранения лицензиатом выявленных при проведении плановых проверок нарушений квалификационных требований и установленных правил, а также в случаях, требующих немедленного реагирования на жалобы, обращения, заявления.
По результатам проверки составляется акт проверки об отсутствии нарушений либо с указанием конкретных нарушений и срока их устранения.
На основании акта проверки, в случае неустранения в указанный срок нарушений, лицензиар принимает решение о приостановлении или отзыве лицензии в установленном законодательством порядке.
Лицензиат уведомляет в письменной форме лицензиара об устранении причин, по которым действие лицензии было приостановлено.