Шығыс Қазақстан облысының кейбiр энергетикалық кәсiпорындарының конкурстық массасын сатудың ерекше шарттары мен тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 шілдедегі N 750 қаулысы
"АЕS корпорациясымен дауды ретке келтiру туралы" 1999 жылғы 17 маусымдағы Өзара түсiнiстiк туралы меморандумның, Шығыс Қазақстан облысының AЭК-тарын басқаруға арналған 2000 жылғы 6 қарашадағы N 03/30-2000 шартының ережелерiн ескере отырып, сондай-ақ "Алтайэнерго", "Семей электр тарату желiлерi", "Аягөз электр желілерi" ашық акционерлiк қоғамдарының, "Семей көлiк-энергетикалық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының төлем жасау қабілетiнiң жоқ екенiн назарға ала отырып, "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы  Заңын басшылыққа ала отырып Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен "Алтайэнерго", "Семей электр тарату желiлерi", "Аягөз электр желілерi" ашық акционерлiк қоғамдарының, "Семей көлiк-энергетикалық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - акционерлiк қоғамдар) банкроттығына бастамашылық жасасын.
2. Сот Акционерлік қоғамдарды банкрот деп тану және конкурстық iс қозғау жүргiзу туралы шешім шығарған жағдайда, мыналарды:
1) олардың әрқайсысында жиынтығы "Шығыс Қазақстан аймақтық энергетикалық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - "ШҚ АЭК" ЖАҚ) акцияларының 100% пакетiн құрайтын тек "ШҚ АЭК" ЖАҚ акцияларының пакеттерiнен төрт негiзгi лот бойынша (бұдан әрi - негiзгi лоттар) акционерлiк қоғамдардың конкурстық массасын қалыптастыруды;
2) бiрiншi және екiншi кезектегi кредиторлар талаптарының сомасынан, сондай-ақ акционерлiк қоғамдардың конкурстық iсiнiң әкiмшiлiк шығыстар сомасынан кем болмайтын негiзгi лоттардың ең төменгі бағасын белгiлеудi;
3) акционерлiк қоғамдардың негiзгi лоттарын сатуды бiр мезгiлде әрi Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiмен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитетi өкілдерiнiң қатысуымен жүзеге асыруды;
4) конкурстық басқарушының конкурстық iс жүргiзу кезеңiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік мүлiк және жекешелендiру комитетiмен және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiмен келiсiм бойынша "Шығыс Энерджи AЭC" ЖШС-мен немесе ол тағайындаған аффилиирленген тұлғамен Шығыс Қазақстан облысының АЭК-тарын басқаруға арналған 2000 жылғы 6 қарашадағы N 03/30-2000 шартқа қосылуы шартын жасасуын;

Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы некоторых энергетических предприятий Восточно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2004 года N 750
Учитывая положения Меморандума о взаимопонимании "Об урегулировании спора с Корпорацией AES" от 17 июня 1999 года, Договора на управление РЭКами Восточно-Казахстанской области от 6 ноября 2000 года N 03/30-2000, а также принимая во внимание неплатежеспособность открытых акционерных обществ "Алтайэнерго", "Семипалатинские распределительные электрические сети", "Аягузские электрические сети" закрытого акционерного общества "Семипалатинская транспортно-энергетическая компания", руководствуясь Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Налоговому Комитету Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке инициировать банкротство открытых акционерных обществ "Алтайэнерго", "Семипалатинские распределительные электрические сети", "Аягузские электрические сети", закрытого акционерного общества "Семипалатинская транспортно-энергетическая компания" (далее - акционерные общества).
2. В случае вынесения судом решения о признании акционерных обществ банкротами и возбуждении конкурсного производства, установить особые условия и порядок реализации их конкурсной массы, предусматривающие:
1) формирование конкурсной массы акционерных обществ по четырем основным лотам (далее - основные лоты) исключительно из пакетов акций закрытого акционерного общества "Восточно-Казахстанская региональная энергетическая компания" (далее - ЗАО "ВК РЭК") в каждом из них, составляющих в совокупности 100 % пакет акций ЗАО "ВК РЭК";
2) установление минимальной цены основных лотов не ниже суммы требований кредиторов первой и второй очередей, а также суммы административных расходов конкурсного производства акционерных обществ;
3) осуществление реализации основных лотов акционерных обществ одновременно и при участии представителей Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан;
4) заключение конкурсным управляющим на период конкурсного производства договора присоединения к договору на управление РЭКами Восточно-Казахстанской области от 6 ноября 2000 года N 03/30-2000 с ТОО "АЭС Шыгыс Энерджи" или назначенного им аффилиированного лица по согласованию с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;

5) конкурстық басқарушының Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiмен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитетiмен негізгi лоттарды сату жоспарын келiсудi көздейтін олардың конкурстық массасын өткiзудiң ерекше шарттары мен тәртiбi белгіленсiн.
3. Негiзгi лоттарды сатып алушыға мынадай:
1) сатып алушының "ШҚ AЭК" ЖАҚ-тың қызмет бейiнiн, тұтынушылармен жасалған шарттарды және көрсетілетiн қызметтердiң көлемiн сақтау жөнiндегi мiндеттемелердi қабылдап алу;
2) сатып алушының Шығыс Қазақстан облысының АЭК-тарын басқаруға арналған 2000 жылғы 6 қарашадағы N 03/30-2000 шартына қосылуы шартын жасасуы және сатып алушының "АЭС Шығыс Энерджи" ЖШС-ға немесе ол тағайындаған аффилиирленген тұлғаға дивидендтерге құқығымен бiрге 2014 жылға дейiнгi мерзiмге "ШҚ AЭК" ЖАҚ акцияларын айрықша сенiмгерлiк басқаруға одан әрi беру жөнiндегі мiндеттемелердi қабылдап алу шарттарын сатып алу-сату шартына енгiзу жолымен қосымша талаптар белгіленсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М. Мыңбаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

5) согласование конкурсным управляющим планов продажи основных лотов с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Установить дополнительные требования к покупателю Основных лотов путем включения в договор купли-продажи следующих условий:
1) принятие покупателем обязательств по сохранению профиля деятельности ЗАО "ВК РЭК", договоров с потребителями и объемов предоставляемых услуг;
2) заключение покупателем договора присоединения к договору на управление РЭКами Восточно-Казахстанской области от 6 ноября 2000 года N 03/30-2000 и принятие покупателем обязательств по дальнейшей передаче ТОО "АЭС Шыгыс Энерджи" или назначенному им аффилиированному лицу в эксклюзивное доверительное управление акций ЗАО "ВК РЭК" на срок до 2014 года с правом на дивиденды.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан