"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң Шет ел тiлдерi әскери институты" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 шілдедегі N 754 қаулысы
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарын жасақтау үшiн мамандар даярлау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгінiң Шет ел тiлдерi әскери институты" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - Мекеме) құрылсын.
2. Мыналар Мекеме қызметiнiң негiзгi түрлерi болып белгiленсiн:
1) арнайы әскери жоғары бiлiмi бар офицер кадрларын даярлау;
2) офицерлер құрамын қайта даярлау және жетiлдiру.
3. Мекеменi қаржыландыру 2005 жылдан бастап Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiн ұстауға республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүргiзiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) үш ай мерзiмде Мекеме туралы ереженi әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Yкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 10 наурыздағы N 298-11 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери оқу орындары мен әскери-ғылыми мекемелерiне арналған штаттық саны лимитiнiң шегiнде Мекеменiң тұрақты және ауыспалы құрамының құрылымы мен штат санының лимитiн бекiтсiн;
3) офицер кадрларды даярлау үшiн қажеттi оқу, материалдық және техникалық база құрсын;
4) Мекеменi оқу қару-жарақпен, техникамен және өзге де әскери-техникалық мүлiкпен қамтамасыз етсiн;
5) Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiмен бiрлесiп, оқу жоспарларын және оқыту бағдарламаларын әзiрлесiн және бекiтсiн;
6) Мекемедегi оқу процесiн 2005/2006 оқу жылынан бастап ұйымдастырсын;
7) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.06.2014 № 707 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании государственного учреждения "Военный институт иностранных языков Министерства обороны Республики Казахстан"»
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2004 года N 754
В целях подготовки специалистов для комплектования Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственное учреждение "Военный институт иностранных языков Министерства обороны Республики Казахстан"»(далее - Учреждение).
2. Определить основными видами деятельности Учреждения:
1) подготовку офицерских кадров с высшим военно-специальным образованием;
2) переподготовку и усовершенствование офицерского состава.
3. Финансирование Учреждения производить за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание Вооруженных Сил Республики Казахстан, с 2005 года.
4. Министерству обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) в трехмесячный срок разработать и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан Положение об Учреждении;
2) утвердить структуру и лимит штатной численности постоянного и переменного составов Учреждения в пределах лимита штатной численности военных учебных заведений и военно-научных учреждений Министерства обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2004 года N 298-11;
3) создать необходимую учебную, материальную и техническую базу для подготовки офицерских кадров;
4) обеспечить Учреждение учебным вооружением, техникой и иным военно-техническим имуществом;
5) совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан разработать и утвердить учебные планы и программы обучения;
6) организовать учебный процесс в Учреждении с 2005/2006 учебного года;
7) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.06.2014 № 707.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан