Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқарудың кейбір мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 шілдедегі N 792 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмгерлiк басқару туралы шарт туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 18 мамырдағы N 655 қаулысымен мақұлданған, қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы 2001 жылғы 14 маусымдағы N 299 шартқа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы қосымша шарттың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан Қосымша келiсiмге қол қою Қазақстан Республикасының Қаржы министрi Арман Ғалиасқарұлы Дунаевқа тапсырылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күніне бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 26 шілдедегі
N 792 қаулысымен
мақұлданған
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шарт туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 18 мамырдағы N 655 қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы 2001 жылғы 14 маусымдағы N 299 шартқа өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
Қосымша келісім
Астана қаласы                       2004 жылғы "__" _________
Бұдан әрi Банк деп аталатын, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi, бір тараптан және бұдан әрі Үкiмет деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi, екiншi тараптан, бұдан әрi бірлесіп Тараптар деп аталатындар, Қазақстан Республикасы Президентiнiң  "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 29 қаңтардағы N 543 Жарлығын және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрi - Қор) қызметiн реттейтiн басқа да нормативтiк құқықтық кесiмдердi басшылыққа ала отырып, мына төмендегілер туралы осы Қосымша келісiмдi жасасты.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмгерлiк басқару туралы шарт туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 18 мамырдағы N 655 қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шартқа мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1.1. Үкiмет Банкке сенімгерлік басқаруға Қорды бередi, ал Банк Қордың қаржылық активтерiн инвестициялау жолымен Үкiметтiң мүддесі үшін Қорды сенiмгерлiк басқаруды жүзеге асыруға міндеттенеді. Қорды басқарудың тиімділігін бағалау Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесiнде белгiленген шектеулердi сақтау кезiнде белгiлi бір уақыт кезеңiндегi Қор портфельдерiнiң үстеме кiрiстілігi болып табылады. Үстеме кiрiстілiк іс жүзiндегi кiрiстілiк пен Қордың эталондық портфелiнiң кiрiстiлiгi арасындағы айырма ретiнде анықталады.";

О некоторых вопросах доверительного управления Национальным фондом Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2004 года N 792
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить прилагаемый проект Дополнительного соглашения о внесении изменений и дополнений в Договор о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан от 14 июня 2001 года N 299, одобренный  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655 "О договоре о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан".
2. Поручить подписание Дополнительного соглашения от имени Правительства Республики Казахстан Министру финансов Республики Казахстан Дунаеву Арману Галиаскаровичу.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 июля 2004 года N 792
Дополнительное соглашение
о внесении изменений и дополнений в Договор о доверительном
управлении Национальным фондом Республики Казахстан
от 14 июня 2001 года N 299, одобренный постановлением
Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655
"О договоре о доверительном управлении
Национальным фондом Республики Казахстан"
г. Астана                                         "__" ____2004 год
Национальный Банк Республики Казахстан, именуемый в дальнейшем - Банк, с одной стороны, и Правительство Республики Казахстан, именуемое в дальнейшем - Правительство, с другой стороны, далее совместно именуемые - Стороны, руководствуясь  Указом  Президента Республики Казахстан от 29 января 2001 года N 543 "О некоторых вопросах Национального фонда Республики Казахстан" и другими нормативными правовыми актами, регулирующими деятельность Национального фонда Республики Казахстан (далее - Фонд), заключили настоящее Дополнительное соглашение о нижеследующем.
Внести в Договор о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан, одобренный  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655 "О договоре о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1.1. изложить в следующей редакции:
"1.1. Правительство передает Банку в доверительное управление Фонд, а Банк обязуется осуществлять доверительное управление Фондом в интересах Правительства путем инвестирования финансовых активов Фонда. Оценкой эффективности управления Фондом является сверхдоходность портфелей Фонда за определенный период времени при соблюдении ограничений, установленных Правилами осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан. Сверхдоходность определяется как разница между фактической доходностью и доходностью эталонного портфеля Фонда.";

2) 2.1.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2.1.3. Есептi тоқсанның әрбiр айының соңында Банктің дербес басқаруындағы Қор портфельдерiнiң орташа арифметикалық рыноктік құнының жылдық 0,06% мөлшерiнде Қорды сенімгерлік басқарғаны үшiн тоқсан сайын комиссиялық сыйақы алуға және осы Шарттың ережелерiне сәйкес осы Шарт бойынша олар өз мiндеттемелерiн орындау процесiнде шеккен шығыстарды өтеуге.";
3) мынадай мазмұндағы 2.1.4-тармақпен толықтырылсын:
"2.1.4. Қорды дербес басқару нәтижелерiне байланысты жыл қорытындылары бойынша алынған оң үстеме кірiстiң 10%-ына тең, бiрақ Банктiң дербес басқаруындағы Қордың орташа жылдық рыноктік құнының 0,02%-ынан аспайтын комиссиялық сыйақы алуға. Үстеме кiрiс есептi жылдың әрбір айының соңында Банктiң дербес басқаруындағы портфельдердiң орташа арифметикалық рыноктік құнына көбейтілген іс жүзiндегi кiрiстілiк пен Қордың эталондық портфелiнiң кiрiстілiгi арасындағы айырма ретiнде анықталады.
Қордың терiс үстеме кiрiстiлiгiн алған жағдайда, Банк алынған терiс үстеме кiрiстiң 10%-ына тең, бiрақ Банктің дербес басқаруындағы Қордың орташа рыноктiк құнының 0,01%-ынан аспайтын соманы Үкiметке өтейдi.";
4) 2.2.2-тармақтағы "Қордың" деген сөздiң алдынан "Сыртқы басқарушылармен және кастодиандармен жасалған шарттардың көшiрмелерiн бере отырып," деген сөздермен толықтырылсын;";
5) 2.2.4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2.2.4. Үкiметке қағаз және электрондық тасығышта есептi кезеңнен кейiнгi 30 (отыз) күнтiзбелiк күн iшінде кейiннен есептi кезеңнен кейiнгi 50 қүнтiзбелiк күннен кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы бекіткен Қорды сенiмгерлiк басқару нәтижелерi туралы тоқсан сайынғы және жылдық есептердi бере отырып, есептi кезеңнiң соңғы күнiне Қордың рыноктiк құны, Қормен жасалған операциялар бойынша кiрiстілiк, есепті кезеңде алынған кiріс мөлшерi, есепті кезеңнiң соңында Қор портфелінiң құрамы, пайыз ставкаларының өзгеру қаупiнiң ағымдағы мәнi (Ұлттық Банк Басқармасының мүшелерiне қарауға берiлген) туралы ақпараты бар Қорды сенімгерлік басқару нәтижелерi туралы жедел тоқсан сайынғы және жылдық есептердi беруге;".
Банктiң атынан                    Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасы            Yкiметiнiң атынан
Ұлттық Банкiнiң Төрағасы          Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі

2) пункт 2.1.3. изложить в следующей редакции:
"2.1.3. на получение ежеквартально комиссионного вознаграждения за доверительное управление Фондом в размере 0,06 % годовых от среднего арифметического рыночной стоимости портфелей Фонда в самостоятельном управлении Банка на конец каждого месяца отчетного квартала, и возмещение понесенных им в процессе исполнения своих обязательств по настоящему Договору расходов в соответствии с условиями настоящего Договора.";
3) дополнить пунктом 2.1.4. следующего содержания:
"2.1.4. на получение комиссионного вознаграждения по итогам года, зависящего от результатов самостоятельного управления Фондом, равного 10 % полученного положительного сверхдохода, но не более 0,02 % от среднегодовой рыночной стоимости Фонда, находящегося в самостоятельном управлении Банка. Сверхдоход определяется как разница между фактической доходностью и доходностью эталонного портфеля Фонда, умноженная на среднее арифметическое рыночных стоимостей портфелей в самостоятельном управлении Банка на конец каждого месяца отчетного года.
В случае получения отрицательной сверхдоходности Фонда, Банк возмещает Правительству сумму равную 10 % полученного отрицательного сверхдохода, но не более 0,01 % от среднегодовой рыночной стоимости Фонда, находящегося в самостоятельном управлении Банка.";
4) пункт 2.2.2. дополнить словами "с предоставлением копии договоров, заключенных с внешними управляющими и кастодианами;";
5) пункт 2.2.4. изложить в следующей редакции:
"2.2.4. представлять в Правительство на бумажном и электронном носителе оперативные ежеквартальные и годовые отчеты о результатах доверительного управления Фондом в течение 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным периодом, содержащие информацию о рыночной стоимости Фонда на конечную дату отчетного периода, доходности по операциям, совершенным с Фондом, размере полученного дохода за отчетный период, составе портфеля Фонда на конец отчетного периода, текущем значении риска изменения процентных ставок (представленные на рассмотрение членам Правления Национального Банка), с последующим представлением ежеквартальных и годовых отчетов о результатах доверительного управления Фондом, утвержденных Правлением Национального Банка Республики Казахстан не позднее 50 календарных дней, следующих за отчетным периодом;".
От имени Банка                 От имени Правительства
Председатель Национального Банка         Республики Казахстан
Республики Казахстан                 Министр финансов
Республики Казахстан