Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы N 145 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі N 808 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар мен акционерлік қоғамдарды оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы N 145  қаулысына (Қазақстан Республикасы ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 7, 73-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы";
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда, акционерлік қоғамдар акцияларының бақылау пакеттеріне, мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі мемлекеттік қатысу үлестеріне иелік ету және пайдалану құқығын жүзеге асыратын және/немесе мемлекеттік кәсіпорындарды мемлекеттік басқару органдары болып табылатын мемлекеттік органдар (бұдан әрі - мемлекеттік органдар), заңнамада белгіленген тәртіппен жыл сайын:";
1) және 2) тармақшалар алынып тасталсын;
3) тармақшада:
бірінші абзацта "әкімшілік шығыстардың сметасын" деген сөздер "ұлттық компаниялардың даму жоспарларын, акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың, олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің қаржы-шаруашылық қызметінің жоспарларын және мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық қызметінің жоспарларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші және үшінші абзацтарда "акционерлік қоғамдардың" деген сөздерден кейін "және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзацта:
"акционерлік қоғамдардың" деген сөздерден кейін "және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің" деген сөздермен толықтырылсын;
"Шетел валютасындағы іссапарлар шығыстарын өтеудің нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 қыркүйектегі N 967 қаулысымен және "Шетел валютасындағы іссапарлар шығыстарын өтеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 16 қарашадағы N 534 бұйрығымен" деген сөздер "Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шетелдік іссапарларға валюталық қаражаттың жұмсалуын ретке келтіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148  қаулысымен " деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшада "акционерлік қоғамның" деген сөздерден кейін "және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) мемлекеттік органмен (мемлекеттік кәсіпорындар үшін - мемлекеттік басқару органымен) акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің (мемлекеттік кәсіпорындардың) бірінші басшылары мен олардың орынбасарларының шетелдік іссапарларын келісу міндеттілігін қамтамасыз етсін;".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 145
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года N 808
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 145 "Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий и акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, с целью их оптимизации" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 7, ст. 73) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации";
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Государственным органам, за исключением Национального Банка Республики Казахстан, осуществляющим права владения и пользования контрольными пакетами акций акционерных обществ, государственными долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, размеры которых позволяют государству определять решения общего собрания участников (далее - государственные органы), и/или являющимся органами государственного управления государственными предприятиями в установленном законодательством порядке ежегодно:";
подпункты 1) и 2) исключить;
в подпункте 3):
в абзаце первом слова "сметы административных расходов" заменить словами "планов развития национальных компаний, планов финансово-хозяйственной деятельности акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников и планов хозяйственной деятельности государственных предприятий";
в абзацах втором и третьем после слов "акционерных обществ" дополнить словами "и товариществ с ограниченной ответственностью";
в абзаце четвертом:
после слов "акционерных обществ" дополнить словами "и товариществ с ограниченной ответственностью";
слова "29 сентября 1998 года N 967 "О нормах возмещения командировочных расходов в иностранной валюте" и приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 534 "О возмещении командировочных расходов в иностранной валюте" заменить словами "11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов";
в подпункте 4) после слов "акционерного общества" дополнить словами "и товарищества с ограниченной ответственностью";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) обеспечить обязательность согласования с государственным органом (органом государственного управления - для государственных предприятий) зарубежных командировок первых руководителей акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью (государственных предприятий) и их заместителей;".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан