Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiнiң тiзбесiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 тамыздағы N 866 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.29. N 1369 (2008 жылғы 1 шілдеде қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.29  N 1369  (2008 жылғы 1 шілдеде қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiнiң тiзбесi бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 19 тамыздағы
N 866 қаулысымен
бекiтiлген
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiнiң тiзбесi
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiне мыналар жатады:
1) елдi мекендерде ұсынылатын тiркелген телефон байланысының (жергiлiктi, iшкi аймақтық және қалааралық) қызметтерi:
тұрғындар саны 500-ден 1000-ға дейiн - қоғамдық телефон/таксофон арқылы*;
тұрғындар саны 200-ден 1000-ға дейiн - қоғамдық телефон/таксофон арқылы**;
тұрғындар саны 1000-нан 3000-ға дейiн - аралас (ұжымдық***/жеке)**** қол жетiмділiктi ұйымдастыру;
тұрғындар саны 3000-нан астам - аралас (жеке/ұжымдық)***** қол жетiмдiліктi ұйымдастыру;
2) тұрғындар саны 3000-нан астам адам бар елдi мекендерде Интернетке ұжымдық қол жеткiзу қызметтерi;
3) "жай" және "шұғыл" санаттағы жеткiзудiң нормаланған мерзiмi бар жеделхаттарды жеткiзудi қоса алғанда, телеграфтық байланыс қызметтерi.
Ескерту
* - тұрғындар саны 200 адам және одан да көп елдi мекендердi телефондау жоспарын бекiткенге дейiн.
** - тұрғындар саны 200 адам және одан да көп елдi мекендердi телефондау жоспарын бекiткеннен кейiн.
*** - телекоммуникациялардың қызметтерiне ұжымдық қол жеткiзу мынадай жолмен iске асырылады:
әмбебап таксофондарды қоса алғанда, (қалааралық және халықаралық телефон қосылымдарын жүзеге асыру мүмкiндiгi) таксофондар орнату факсимильдi аппарат немесе модемдi қосу мүмкiндiгi бар тiркелген қосылымдар арқылы (жергiлiктi, қалааралық және халықаралық телефон қосылымдары, сондай-ақ басқа байланыс операторларының телекоммуникация желілерiмен автоматты тәсiлмен немесе телефонистiң көмегiмен қосу) дауыстау телефоны қызметтерiн ұсынатын ұжымдық пайдалану пункттерiн ұйымдастыру;
факсимильдi аппарат немесе модемдi қосу мүмкiндiгi бар, деректер тарату қызметтерi, Интернет желiсiне қол жеткiзу, алдыңғы қатарлы технологияларды қолданатын қызметтердi тiркелген қосылымдар арқылы (жергілікті, қалааралық және халықаралық телефон қосылымдары, сондай-ақ басқа байланыс операторларының телекоммуникация желiлерiмен автоматты түрде немесе телефонистің көмегiмен қосу) дауыстау телефоны қызметтерiн көрсететін телекоммуникация қызметтерiне қол жеткiзу орталықтарын ұйымдастыру;
**** - ұжымдық/жеке қол жетiмділік - телекоммуникациялар қызметтерiне ұжымдық қол жетiмдiлік артықшылығы;
***** - жеке/ұжымдық қол жетiмділік - телекоммуникациялар қызметтерiне жеке қол жетiмділiк артықшылығы.

Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2004 года N 866. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1369.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2007  N 1369  (вводится в действие с 1 июля 2008 года).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень универсальных услуг телекоммуникаций.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2004 года N 866
Перечень универсальных услуг телекоммуникаций
К универсальным услугам телекоммуникаций относятся:
1) услуги фиксированной телефонной связи (местной, внутризоновой и междугородной), предоставляемые в населенных пунктах:
с числом жителей от 500 до 1000 - посредством общественного телефона/таксофона*;
с числом жителей от 200 до 1000 - посредством общественного телефона/таксофона**;
с числом жителей от 1000 до 3000 - организацией смешанного (коллективного***/индивидуального)**** доступа;
с числом жителей более 3000 - организацией смешанного (индивидуального/коллективного)***** доступа;
2) услуги коллективного доступа в Интернет в населенных пунктах с числом жителей более 3000 человек;
3) услуги телеграфной связи, включая доставку телеграмм категории "обыкновенная" и "срочная" с нормированными сроками доставки.
Примечание
* - до утверждения Плана телефонизации населенных пунктов с числом жителей 200 человек и более.
** - после утверждения Плана телефонизации населенных пунктов с числом жителей 200 человек и более.
*** - коллективный доступ к услугам телекоммуникаций реализуется путем:
установки таксофонов, включая универсальные (возможность осуществления междугородных и международных телефонных соединений);
организацией пунктов коллективного пользования, в которых предоставляются услуги голосовой телефонии (местного, междугородного и международного телефонного соединений, а также соединений с сетями телекоммуникаций других операторов связи автоматическим способом или с помощью телефониста) посредством фиксированного соединения, с возможностью подключения факсимильного аппарата или модема;
организацией центров доступа к услугам телекоммуникаций, в которых предоставляются услуги голосовой телефонии (местного, междугородного и международного телефонных соединений, а также соединений с сетями телекоммуникаций других операторов связи автоматическим способом или с помощью телефониста) посредством фиксированного соединения, с возможностью подключения факсимильного аппарата или модема, услуги передачи данных, доступа в сеть Интернет, услуги с применением передовых технологий;
**** - коллективный/индивидуальный доступ - преимущественно коллективный доступ к услугам телекоммуникаций;
***** - индивидуальный/коллективный доступ - преимущественно индивидуальный доступ к услугам телекоммуникаций.