Жек дуадақтарды аулауды жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 қыркүйектегі N 982 Қаулысы
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегi Заңының  15-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 2004 жылғы 23 қыркүйек - 31 желтоқсан кезеңiнде өзiнiң сұңқарларымен жек дуадақтарды сұңқармен аулауды жүргiзуге мыналарға рұқсат берілсiн:
1) шейх Халифа Бин Заидқа (Бiрiккен Apaб Әмiрлiктерi) шаруашылық қызметтiң реттелетiн режиміндегі республикалық маңызы бар Арыс және Қарақтау мемлекеттік қорық аймағының аумағын қоса алғанда, Оңтүстiк Қазақстан облысында 30 дарақ жек дуадақты;
2) шейх Сурур Бин Мұхаммадқа (Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi) шаруашылық қызметтің реттелетін режиміндегі республикалық маңызы бар Кендiрлi-Қаясан мемлекеттік қорық аймағының аумағын қоса алғанда, Маңғыстау облысында 15 дарақ жек дуадақты;
3) бекзада Абдель Азиз Бин Ахмед Бин Абдель-Азиз Әл Саудқа (Сауд Арабиясы Корольдiгi) шаруашылық қызметтiң реттелетiн режимiндегi республикалық маңызы бар Жусанды дала мемлекеттiк қорық аймағының аумағын қоса алғанда, Алматы және Жамбыл облыстарында 25 дарақ жек дуадақты.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман және аңшылық шаруашылығы комитетi:
1) белгіленген тәртiппен осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген адамдарға жек дуадақтарды өз сұңқарларымен аулауға рұқсат берсiн;
2) сұңқар салуды ұйымдастыру және жүргiзу кезiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 маусымдағы N 969  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында Жануарлар дүниесiнің жекелеген түрлерiн ерекше жағдайларда пайдалану тәртiбi жөнiндегi ереженiң орындалуын қамтамасыз етсiн;
3) "Охотзоопром ӨБ" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны көрсетiлген Ереженiң 8-тармағына сәйкес қызметтер көрсетудi және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Зоология институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнымен бiрлесiп, оларды табиғаттан алуды жүзеге асыратын шетелдiк азаматтармен шарттық негiзде жек дуадақтың өсiмiн қалпына келтiру жөнiндегi iс-шараларды жүргiзудi қамтамасыз етсiн;
4) Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігімен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетiмен (келiсiм бойынша) бiрлесiп, сұңқар салу аңшылығы жүргiзiлетiн жерлерде жоғары мәртебелi қонақтар мен олардың қызметкерлерi топтарын күзетудi және бiрге жүрудi ұйымдастырсын.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қазақстан Республикасындағы СИТЕС әкiмшiлiк органы сұңқар салу аңшылығы үшiн жыртқыш қыран құстарды Қазақстан Республикасына әкелу мен одан әкетудi Жойылып кету қаупi төнген жабайы жануарлар мен өсiмдiктер дүниесi түрлерiмен халықаралық сауда туралы конвенцияның рәсiмдерiн сақтай отырып, қамтамасыз етсiн.

О проведении охоты на дрофу-красотку
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2004 года N 982
В соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить проведение соколиной охоты на дрофу-красотку с собственными соколами в период с 23 сентября по 31 декабря 2004 года:
1) шейху Халифе Бин Зайду (Объединенные Арабские Эмираты) на 30 особей дрофы-красотки в Южно-Казахстанской области, включая территорию Арысской и Карактауской государственной заповедной зоны республиканского значения с регулируемым режимом хозяйственной деятельности;
2) шейху Суруру Бин Мухаммаду (Объединенные Арабские Эмираты) на 15 особей дрофы-красотки в Мангистауской области, включая территорию Кендерли-Каясанской государственной заповедной зоны республиканского значения с регулируемым режимом хозяйственной деятельности;
3) принцу Абдель Азизу Бин Ахмед Бин Абдель-Азиз Аль Сауд (Королевство Саудовская Аравия) на 25 особей дрофы-красотки в Алматинской и Жамбылской областях, включая территорию Жусандалинской государственной заповедной зоны республиканского значения с регулируемым режимом хозяйственной деятельности.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) в установленном порядке выдать указанным в пункте 1 настоящего постановления лицам разрешения на добычу дроф-красоток с собственными соколами;
2) при организации и проведении соколиной охоты обеспечить выполнение Правил о порядке пользования отдельными видами животного мира в Республике Казахстан в исключительных случаях, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2000 года N 969;
3) обеспечить оказание Республиканским государственным казенным предприятием "ПО "Охотзоопром" услуг согласно пункту 8 указанных Правил и совместно с Республиканским государственным казенным предприятием "Институт зоологии" Министерства образования и науки Республики Казахстан проведение мероприятий по восстановлению популяции дроф-красоток на договорной основе с иностранными гражданами, осуществляющими их изъятие из природы;
4) совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан и Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) организовать охрану и сопровождение высокопоставленных гостей и групп их сотрудников в местах проведения соколиной охоты.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, Административному органу СИТЕС в Республике Казахстан обеспечить ввоз в Республику Казахстан и вывоз из нее хищных ловчих птиц для проведения соколиной охоты с соблюдением процедур Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.

4. Алматы, Жамбыл, Маңғыстау, Оңтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерi көрсетiлген iс-шараларды ұйымдастыруда қажетті көмек көрсетсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

4. Акимам Алматинской, Жамбылской, Мангистауской и Южно-Казахстанской областей оказать необходимое содействие в организации указанных мероприятий.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан