"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 қарашадағы N 1166 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ЗАҢЫ "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы
1-бап. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 2001 ж., N 17-18, 247-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
1) бүкiл мәтiн бойынша "отбасының" және "адамның (отбасының)", "адамды (отбасын)", "адамдарға (отбасыларына)", "адамдардың (отбасылардың)", "адамға (отбасына)", "отбасы" деген сөздер "үй шаруашылығының", "үй шаруашылығын", "үй шаруашылықтарына", "үй шаруашылықтарының", "үй шаруашылығына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 1-бап мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) үй шаруашылығы - бiрге тұратын және тұрғылықты бір жерге тiркелген, өздерiнің табыстарын, мүлкiн бiрiктiретiн және тауарлар мен қызметтердiң, оның iшiнде тұрғын үй мен тамақ өнiмдерiнiң белгілі бiр түрлерiн бiрге тұтынатын адамдардың тобы. Үй шаруашылығы бiр адамнан тұруы мүмкін;";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жиынтық табыс - үй шаруашылығының ақшалай, сондай-ақ заттай нысанда алған табыстарының жалпы сомасы;";
6) тармақша алынып тасталсын;
3) 2-бапта:
1-тармақтың екiншi бөлiгі "жетi жасқа дейiнгі балаларды" деген сөздерден кейiн ", он сегiз жасқа дейiнгі мүгедек-балаларды" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ұсынылған лайықты жұмыстан дәлелдi себепсiз бас тартқан, қоғамдық жұмыстарға, оқуға немесе қайта оқытуға қатысуды өз бетiмен тоқтатқан жұмыссыз мүшесi болып табылатын үй шаруашылығы бас тартқан күннен бастап алты айға атаулы әлеуметтiк көмек алу құқығынан айрылады.
Балаларды әлеуметтiк қолдау қолданыстағы заң актілерiне сәйкес жүзеге acырылады.";
4) 3-баптың 4-тармағы алынып тасталсын;
5) 4-бапта:
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Атаулы әлеуметтiк көмек үй шаруашылығына тағайындалады. Үй шаруашылығының құрамына:";
7-тармақтағы "Өтiнiш бepуші және алушы" деген сөздер өтiнiш берушi" деген сөздермен ауыстырылсын;

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2004 года N 1166
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в  Закон Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан
"О государственной адресной социальной помощи"
Статья 1. Внести в  Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 г. "О государственной адресной социальной помощи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 17-18, ст. 247) следующие изменения и дополнения:
1) по всему тексту слова "семьи" и "лица (семьи)", "лицо (семью)", "лицам (семьям)", "лиц (семей)" заменить словами "домохозяйства", "домохозяйство", "домохозяйствам", "домохозяйств";
2) статью 1 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) домохозяйство - группа лиц, совместно проживающих и зарегистрированных по одному месту жительства, объединяющих свои доходы, имущество и совместно потребляющих определенные виды товаров и услуг, в том числе жилье и продукты питания. Домохозяйство может состоять из одного лица;";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) совокупный доход - общая сумма доходов, полученных домохозяйством, как в денежной, так и натуральной форме;";
подпункт 6) исключить;
3) в статье 2:
часть вторую пункта 1 дополнить словами ", детьми-инвалидами до восемнадцати лет";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Домохозяйство, членом которого является безработный, без уважительных причин отказавшийся от предложенной подходящей работы, самовольно прекративший участие в общественных работах, обучении или переобучении, теряет право на получение адресной социальной помощи на шесть месяцев со дня отказа.
Социальная поддержка детей осуществляется в соответствии с действующими законодательными актами.";
4) пункт 4 статьи 3 исключить;
5) в статье 4:
абзац первый пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Адресная социальная помощь назначается на домохозяйство. В состав домохозяйства не включаются:";
в пункте 7 слова "Заявитель и получатель имеют" заменить на "Заявитель имеет";

6) 5-бапта:
1-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақтың бiрiнші бөлiгі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Уәкiлеттi органның немесе кент, ауыл (село) әкiмiнiң тапсырмасы бойынша учаскелiк комиссиялар үй шаруашылықтарының материалдық жағдайына зерттеу жүргізедi, қорытындылар дайындайды, оларға қол қояды және уәкiлетті органға (кент, ауыл (село) әкiмiне) ұсынады.";
7) 6-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"6-бап. Жиынтық табысты есептеу
Үй шаруашылығының жиынтық табысын есептеу Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілейтін тәртiппен жүргізiледі.";
8) 7-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Үй шаруашылығына берiлетін атаулы әлеуметтік көмектiң мөлшерiн уәкiлетті орган жиынтық табыс пен отбасының әрбiр мүшесiне есептелген кедейлiк шегiнiң арасындағы айырма түрiнде есептейдi.";
9) 9-бап алынып тасталсын.
2-бап. Осы Заң 2006 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

6) в статье 5:
пункт 1 исключить;
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Участковые комиссии по поручению уполномоченного органа или акима поселка, аула (села) проводят обследование материального положения домохозяйств, готовят заключения, подписывают их и представляют уполномоченному органу (акиму поселка, аула (села).";
7) статью 6 изложить в следующей редакции:
"Статья 6. Исчисление совокупного дохода
Исчисление совокупного дохода домохозяйства производится в порядке, устанавливаемом Правительством Республики Казахстан.";
8) пункт 1 статьи 7 изложить в следующей редакции:
"1. Размер адресной социальной помощи на домохозяйство рассчитывается уполномоченным органом в виде разницы между совокупным доходом и чертой бедности из расчета на каждого члена домохозяйства.";
9) статью 9 исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2006 года.
Президент
Республики Казахстан