Халықаралық (өңiрлiк) қаржы орталығын құрудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 1226 Қаулысы
Алматы қаласында халықаралық (өңiрлiк) қаржы орталығын құрудың экономикалық орындылығын айқындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне "Алматы қаласында халықаралық (өңiрлiк) қаржы орталығын құру" жобасының техникалық-экономикалық негiздемесiн (бұдан әрi - жобаның ТЭН-i) әзiрлеу бойынша қызметтердi сатып алу мақсатында "Маркетингтiк-талдамалық зерттеулер орталығы" акционерлiк қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту үшiн 2004 жылға арналған республикалық бюджетте табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген шығыстарға көзделген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң резервiнен 132000000 (бiр жүз отыз екi миллион) теңге бөлiнсiн.
2. "The Boston Consulting Group Inc." компаниясы сатып алынудың маңызды стратегиялық мәнi бар жобаның TЭH-iн әзiрлеу бойынша қызметтердi көрсетушi болып белгiленсiн.
3. "Маркетингтік-талдамалық зерттеулер орталығы" акционерлiк қоғамына заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген компаниямен жобаның TЭH-iн әзiрлеу бойынша қызметтердi мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасуды;
2) осы қаулыға сәйкес жобаның TЭH-iн әзiрлеу бойынша қызметтердi мемлекеттiк сатып алу үшiн пайдаланылатын ақшаны оңтайлы және тиiмдi жұмсау қағидатын сақтауды, сондай-ақ "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы  21-бабының 3 және 4-тармақтарын орындауды;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз ету ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах создания международного (регионального) финансового центра
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года N 1226
В целях определения экономической целесообразности создания международного (регионального) финансового центра в городе Алматы Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Выделить Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2004 год на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы, 132000000 (сто тридцать два миллиона) тенге для увеличения уставного капитала акционерного общества "Центр маркетингово-аналитических исследований" в целях приобретения услуг по разработке технико-экономического обоснования проекта "Создание в городе Алматы международного (регионального) финансового центра" (далее - ТЭО проекта).
2. Определить поставщиком услуг по разработке ТЭО проекта, закупка которых имеет важное стратегическое значение, компанию "The Boston Consulting Group Inc.".
3. Рекомендовать акционерному обществу "Центр маркетингово-аналитических исследований" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение договора о государственных закупках услуг по разработке ТЭО проекта с компанией, указанной в пункте 2 настоящего постановления;
2) соблюдение принципа оптимального и эффективного расходования денег, используемых в соответствии с настоящим постановлением, для государственных закупок услуг по разработке ТЭО проекта, а также выполнение пунктов 3 и 4 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках";
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Министерству финансов Республики Казахстан осуществить контроль за целевым использованием выделенных средств.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан