Қазақстан Республикасының Конституциясы қабылдануының 10 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 желтоқсандағы N 1272 Қаулысы
Қазақстан Республикасының  Конституциясы қабылдануының 10 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының Конституциясы қабылдануының 10 жылдығын (бұдан әрi - Конституцияның 10 жылдығы) мерекелеуге дайындық және оны өткiзу жөнiндегi комиссия құрылсын.
2. Қоса берiліп отырған Конституцияның 10 жылдығын мерекелеудiң іс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
Конституцияның 10 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткізу жөнiнде тиiстi аумақтық комиссиялар құрсын;
Конституцияның 10 жылдығын мерекелеудiң тиiстi аумақтық iс-шаралар жоспарларын бекiтсiн.
4. 2005 жылы iс-шараларды қаржыландыру тиiстi бюджеттiк бағдарламалар мен кiші бағдарламалар шеңберiнде 2005 жылға арналған республикалық бюджетте көзделетін қаражат шегінде жүзеге асырылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 6 желтоқсандағы
N 1272 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Конституциясы
қабылдануының 10 жылдығын мерекелеуге дайындық
және оны өткiзу жөнiндегi комиссияның құрамы
Poгoв                   - Қазақстан Республикасы Конституциялық
Игорь Иванович            кеңесiнiң төрағасы, төраға (келiсiм
бойынша)
Бәйгелдi Өмiрбек        - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Сенаты Төрағасының орынбасары,
төрағаның орынбасары (келiсiм бойынша)
Дьяченко                - Қазақстан Республикасы Парламентінiң
Сергей Александрович      Мәжiлiсi Төрағасының орынбасары,
төрағаның орынбасары (келiсiм бойынша)
Комиссия мүшелері:
Адырбеков               - Қызылорда облысының әкімі
Икрам Адырбекұлы
Әшiмов                  - Батыс Қазақстан облысының әкiмi
Нұрғали Сәдуақасұлы
Дүтбаев                 - Қазақстан Республикасы
Нартай Нұртайұлы          Ұлттық қауіпсiздiк комитетiнiң
төрағасы (келiсiм бойынша)
Дунаев                  - Қазақстан Республикасының
Арман Ғалиасқарұлы        Қаржы министрi
Есенбаев                - Ақмола облысының әкiмi
Мәжит Төлеубекұлы
Жексембин               - Жамбыл облысының әкiмi
Бөрiбай Биқожаұлы
Жұмабаев                - Қазақстан Республикасының Парламентi
Ермек Жиеншеұлы           Сенатының Заңдар және құқықтық
реформа жөнiндегi комитетiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Балиева                 - Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Зағипа Яхияқызы
Жылқышиев               - Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi
Болат Әбжаппарұлы
Қарағұсова              - Қазақстан Республикасының
Гүлжан Жанпейiсқызы       Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
министрi
Кәрiмов                 - Қазақстан Республикасының Парламентi
Мұрат Әбдулхайұлы         Мәжiлiсiнiң депутаты (келiсiм бойынша)
Келiмбетов              - Қазақстан Республикасының
Қайрат Нематұлы           Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрi
Қосыбаев                - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Есетжан Мұратұлы          ақпарат және спорт министрi
Кулагин                 - Қостанай облысының әкiмi
Сергей Витальевич
Құлмаханов              - Алматы облысының әкiмi
Шалбай
Мәми                    - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Қайрат Әбдiразақұлы       Сотының төрағасы (келiсiм бойынша)
Maнcұpoв                - Солтүстік Қазақстан облысының әкiмi
Taйыp Айтмұхаметұлы
Мусин                   - Атырау облысының әкiмi
Аслан Есболайұлы
Мұхамеджанов            - Қарағанды облысының әкiмi
Камалтин Ескендiрұлы
Нағманов                - Қазақстан Республикасының
Қажымұрат Ыбырайұлы       Көлiк және коммуникация министрi
Нұрпейiсов              - Павлодар облысының әкiмi
Қайрат Айтмұхамбетұлы
Палымбетов              - Маңғыстау облысының әкiмi
Болат Әбiлқасымұлы
Сағындықов              - Ақтөбе облысының әкiмi
Елеусiн Наурызбайұлы
Тоқаев                  - Қазақстан Республикасының
Қасымжомарт Кемелұлы      Сыртқы iстер министрi
Тұрысбеков              - Қазақстан Республикасының
Зауытбек Қауысбекұлы      Iшкi iстер министрi
Түсiпбеков              - Қазақстан Республикасының
Рашид Төлеутайұлы         Бас прокуроры (келiсiм бойынша)
Храпунов                - Шығыс Қазақстан облысының әкiмi
Виктор Вячеславович
Шөкеев                  - Астана қаласының әкiмi
Өмiрзақ Естайұлы
Мыңбаев                 - Қазақстан Республикасы
Сауат Мұхаметбайұлы       Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда министрi
Әйтiмова                - Қазақстан Республикасының
Бiрғаным Сарықызы         Бiлiм және ғылым министрi
Тасмағамбетов           - Алматы қаласының әкiмi
Иманғали Нұрғалиұлы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.25.  N 56 , 2005.06.28. N  644 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2004 жылғы 6 желтоқсандағы
N 1272 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасының Конституциясы
қабылдануының 10 жылдығын мерекелеу іс-шараларының
жоспары
____________________________________________________________________
N |          Іс-шара            | Орындау | Орындалуына|  Аяқталу
|                             | мерзiмі | жауаптылар |  нысаны
___|_____________________________|_________|____________|___________

О подготовке и проведении празднования 10-летия принятия Конституции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года N 1272
В целях подготовки и проведения празднования 10-летия принятия Конституции Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комиссию по подготовке и проведению празднования 10-летия принятия Конституции Республики Казахстан (далее - 10-летия Конституции) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий празднования 10-летия Конституции.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
образовать соответствующие территориальные комиссии по подготовке и проведению празднования 10-летия Конституции;
утвердить соответствующие территориальные планы мероприятий празднования 10-летия Конституции.
4. Финансирование мероприятий в 2005 году осуществлять в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете на 2005 год в рамках соответствующих бюджетных программ и подпрограмм.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2004 года N 1272
Состав
Комиссии по подготовке и проведению празднования
10-летия принятия Конституции Республики Казахстан <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 января 2005 г. N 56 ; от 28 июня 2005 г. N 644 .
Рогов Игорь Иванович       - Председатель Конституционного Совета
Республики Казахстан, председатель
(по согласованию)
Байгелды Омирбек           - заместитель Председателя Сената
Парламента Республики Казахстан,
заместитель председателя
(по согласованию)
Дьяченко                   - заместитель Председателя Мажилиса
Сергей Александрович         Парламента Республики Казахстан,
заместитель председателя
(по согласованию)
Члены Комиссии:
Адырбеков                  - аким Кызылординской области
Икрам Адырбекович
Айтимова Бырганым Сариевна - Министр образования и науки
Республики Казахстан
Ашимов                     - аким Западно-Казахстанской области
Нургали Садвакасович
Дутбаев Нартай Нуртаевич   - Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Дунаев Арман Галиаскарович - Министр финансов Республики Казахстан
Есенбаев Мажит Толеубекулы - аким Акмолинской области
Жексембин                  - аким Жамбылской области
Борибай Бикожаевич
Жумабаев Ермек Жианшинович - председатель Комитета по
законодательству и правовой реформе
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Балиева                    - Министр юстиции Республики
Загипа Яхяновна              Казахстан
Жылкышиев                  - аким Южно-Казахстанской области
Болат Абжаппарулы
Карагусова                 - Министр труда и социальной защиты
Гульжана Джанпеисовна        населения Республики Казахстан
Каримов Мурат Абдулхаевич  - депутат Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Келимбетов                 - Министр экономики и бюджетного
Кайрат Нематович             планирования Республики Казахстан
Косубаев Есетжан Муратович - Министр культуры, информации и спорта
Республики Казахстан
Кулагин Сергей Витальевич  - аким Костанайской области
Кулмаханов Шалбай          - аким Алматинской области
Мами Кайрат Абдразакович   - Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан (по согласованию)
Мансуров                   - аким Северо-Казахстанской области
Таир Айтмухаметулы
Мусин Аслан Еспулаевич     - аким Атырауской области
Мухамеджанов               - аким Карагандинской области
Камалтин Ескендирович
Мынбаев Сауат              - Заместитель Премьер-Министра
Мухаметбаевич                Республики Казахстан -
Министр индустрии и торговли
Республики Казахстан
Нагманов Кажмурат Ибраевич - Министр транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
Нурпеисов                  - аким Павлодарской области
Кайрат Айтмухамбетович
Палымбетов                 - аким Мангистауской области
Болат Абылкасымович
Сагиндиков                 - аким Актюбинской области
Елеусин Наурызбаевич
Тасмагамбетов Имангали     - аким города Алматы
Нургалиевич
Токаев                     - Министр иностранных дел
Касымжомарт Кемелевич        Республики Казахстан
Турисбеков                 - Министр внутренних дел
Зауытбек Каусбекович         Республики Казахстан
Тусупбеков                 - Генеральный прокурор Республики
Рашид Толеутаевич            Казахстан (по согласованию)
Храпунов Виктор            - аким Восточно-Казахстанской
Вячеславович                 области
Шукеев Умирзак Естаевич    - аким города Астаны
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2004 года N 1272
План мероприятий празднования 10-летия
принятия Конституции Республики Казахстан
____________________________________________________________________
N !     Мероприятие        ! Сроки    ! Ответственные  ! Форма
!                        !исполнения! за исполнение  ! завершения
---------------------------------------------------------------------

1 |             2               |    3    |     4      |    5
____________________________________________________________________
1   Астана қаласында Парламент    2005    Астана        Әкiмнiң
депутаттарының, Yкiмет,       жылғы   қаласының     шешімі,
Конституциялық Кеңес, Жоғарғы тамыз   әкiмi, МАСМ,  министрлер.
Сот мүшелерінің, Бас                  СІМ           дің бұйрық.
прокуратура, Президент                              тары
Әкiмшілiгі, өзге де мемлекет.
тiк органдар басшыларының,
дипломатиялық корпус пен
қазақстандық жұртшылық өкiл.
дерінің қатысуымен салтанатты
жиналысын және мерекелiк
мерейтой концертiн өткiзудi
қамтамасыз ету
2   Астана қаласында таяу және    2005    Астана        Халықаралық
алыс шетелдер парламенттерi.  жылғы   қаласының     ғылыми-
нiң, үкiметтерінің,           тамыз   әкiмi,        практикалық
конституциялық бақылау                Парламент     конференция
және әдiлет органдарының              (келiсiм
ғылыми мекемелерiнiң                  бойынша),
өкілдерiн шақыра отырып,              Конституция.
халықаралық ғылыми-практи.            лық кеңес
калық конференция өткiзудi            (келiсiм
қамтамасыз ету                        бойынша),
Жоғарғы Cот
(келiсiм
бойынша),
Бас прокура.
тура (келiсiм
бойынша), CIM,
Әділетмині
3   Қазақстан Республикасы        2005    БҒМ,          Президент
Конституциясының ғылыми-      жылғы   Әдiлетминi,   Әкiмшiлiгiне
практикалық комментарийiн     тамыз   Конституция.  ақпарат
шығаруды қамтамасыз ету               лық кеңес
(келiсiм
бойынша)
4   Құқықтанушы ғалымдардың       2005    БҒМ,          Құқықтанушы
арасында Қазақстандағы        жылғы   Парламент     ғалымдар
конституциялық құрылысқа      қаңтар- (келiсiм      және
арналған үздiк ғылыми жұмысқа тамыз   бойынша),     студенттер
конкурс, сондай-ақ осыған             Конституция.  арасындағы
ұқсас конкурсты жоғары заң            лық кеңес     конкурс
оқу орындарының студенттерi           (келiсiм
арасында өткізуді ұйымдастыру         бойынша)
5   "Қазақстан Республикасының    2005    Конституция.  Қазақстан
Конституциясына 10 жыл"       жылғы   лық кеңес     Республикасы
мерейтой медалін белгiлеудi   тамыз   (келiсiм      Президентi.
ұйымдастыру                           бойынша)      нiң Жарлығы
6   "Қазақстан Республикасының    2005    Президент     Салтанатты
Конституциясына 10 жыл"       жылғы   Әкiмшілiгі    марапаттау
мерейтой медалімен            тамыз   (келiсiм      рәсiмi
қазақстандық және шетелдік            бойынша),
мемлекет және қоғам қайрат.           Парламент
керлерiн, заңгерлердi                 (келiсiм
марапаттауды ұйымдастыру              бойынша),
ХБ (келiсiм
бойынша)
7   Конституция мерейтойы күнiнде 2005    Президент     Салтанатты
16 жасқа толған жас азамат.   жылғы   Әкiмшілiгі    табыс ету
тарға (әртүрлі ұлттардың      тамыз   (келiсiм      рәсiмi
неғұрлым дарынды жігіттерi            бойынша),
мен қыздары тобына) Мемлекет          Конституция.
басшысының төлқұжаттар,               лық кеңес
Негiзгi Заңның мәтінін,               (келісiм
Қазақстанның мемлекеттiк              бойынша),
рәмiздерi бар буклеттерді             БҒМ,
табыс етуiн ұйымдастыру               Әдiлетмині
8   Монеталардың, маркалардың     2005    ХБ (келiсiм   Монеталар,
және өңiрлiк белгілердiң      жылғы   бойынша),     маркалар,
мерейтойлық серияларын,       қаңтар- "Қазпочта"    өңірлік
Қазақстан Республикасы        тамыз   АҚ МАСМ,      белгілер,
Конституциясының кәдесыйлық           Әдiлетминi,   Конституция.
басылымдарын жаппай шығаруды          Конституция.  ның кәдесый.
ұйымдастыру                           лық Кеңес     лық басылым.
(келiсiм      дарын шығару
бойынша)
9   Мерейтойға арналған iс-шара.  2005    МАСМ          Мемлекеттiк
ларды бұқаралық ақпарат       жыл                   тапсырысты
құралдарында кеңiнен жария    бойына                орындайтын
етудi қамтамасыз ету                                БАҚ-қа
ақпараттық
материалдар

1 !           2            !      3   !        4       !     5
---------------------------------------------------------------------
1  Обеспечить проведение     Август     Аким г. Астаны,  Решение
в городе Астане           2005 года  МКИС, МИД        акима,
торжественного                                        приказ
собрания с участием                                   министров
депутатов Парламента,
членов Правительства,
Конституционного
Совета, Верховного
Суда, руководителей
Генеральной прокуратуры,
Администрации Президента,
иных государственных
органов, представителей
дипломатического корпуса
и казахстанской
общественности и
праздничного юбилейного
концерта
2  Обеспечить проведение     Август     Аким г. Астаны   Между-
в городе Астане           2005 года  Парламент (по    народная
международной научно-                согласованию),   научно-
практической конференции             Конституцион-    практичес-
с приглашением предста-              ный Совет (по    кая кон-
вителей парламентов,                 согласованию),   ференция
правительств, органов                Верховный суд
конституционного                     (по согласо-
контроля и юстиции,                  ванию), Гене-
научных учреждений стран             ральная проку-
ближнего и дальнего                  ратура (по
зарубежья                            согласованию),
МИД, МЮ
3  Обеспечить издание        Август     МОН, МЮ,         Информация
научно-практического      2005 года  Конституцион-    в Админи-
комментария Конституции              ный Совет (по    страцию
Республики Казахстан                 согласованию)    Президента
4  Организовать проведение   Январь-    МОН, Парламент   Конкурс
конкурса среди ученых-    август     (по согласова-   среди
правоведов на лучшую      2005 года  нию), Консти-    ученых-
научную работу, посвящен-            туционный Совет  право-
ную конституционному                 (по согласова-   ведов и
строительству                        нию)             студентов
в Казахстане, а также
аналогичного конкурса
среди студентов юриди-
ческих высших учебных
заведений
5  Организовать учреждение   Август     Конституционный  Указ
юбилейной медали          2005 года  Совет (по сог-   Президента
"10 лет Конституции                  ласованию)       Республики
Республики Казахстан"                                 Казахстан
6  Организовать награждение  Август     Администрация    Торжест-
юбилейной медалью         2005 года  Президента (по   венная
"10 лет Конституции                  согласованию),   церемония
Республики Казахстан"                Парламент (по    награж-
казахстанских и                      согласованию),   дения
зарубежных государствен-             НБ (по согласо-
ных и общественных                   ванию)
деятелей, юристов
7  Организовать вручение     Август     Администрация    Торжест-
Главой государства        2005 года  Президента       венная
паспортов, текста                    (по согласо-     церемония
Основного Закона,                    ванию), Консти-  вручения
буклетов с государствен-             туционный Совет
ной символикой                       (по согласова-
Казахстана молодым                   нию), МОН, МЮ
гражданам, которым
в день юбилея Консти-
туции исполняется
16 лет (группе наиболее
одаренных юношей и
девушек разных нацио-
нальностей)
8  Организовать массовый     январь-    НБ (по           Выпуск
выпуск юбилейной серии    август     согласованию),   монет,
монет, марок и значков,   2005 года  АО "Казпочта",   марок,
подарочных изданий                   МКИС, МЮ,        значков,
Конституции Республики               Конституцион-    подарочных
Казахстан                            ный Совет (по    изданий
согласованию)    Консти-
туции
9  Обеспечить широкое        В течение  МКИС             Информа-
освещение в средствах     2005 года                   ционные
массовой информации                                   материалы
мероприятий, посвященных                              в СМИ,
юбилею                                                выполняю-
щих госу-
дарствен-
ный заказ
10  Обеспечить подготовку     Январь-    МКИС, МОН        Издание
и издание серии научных,  август                      книг и
публицистических,         2005 года                   брошюр
художественных книг и
брошюр, отражающих
перемены в общественно-
политической, социально-
экономической и научно-
образовательной сфере
суверенной Республики
Казахстан
11  Организовать циклы        Январь-    МКИС             Выпуск
телепередач, посвящен-    август                      теле-
ных юбилею, ретропоказ    2005 года                   передач
хроники важнейших
событий истории
республики
12  Обеспечить проведение     Январь-    МОН              Приказ
тематических научных      август                      министра