"Есiрткiге тәуелдi адамдарды әлеуметтік-психологиялық оңалту орталығы" акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 1279 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 сәуiрдегi N 411  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және eciрткі бизнесiне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру мақсатында, "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы  Заңын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жарғылық капиталына мемлекет 100 пайыз қатысатын "Есiрткiге тәуелдi адамдарды әлеуметтiк-психологиялық оңалту орталығы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметiнің негізгi мәнi есiрткiге тәуелдi адамдарды әлеуметтiк оңалтуды жүзеге асыру, есiрткiнi терiс пайдаланудың алдын алу болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитеті Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігінiң Есiрткi бизнесіне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөнiндегі комитетiмен бiрлесiп, заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) Қоғамның құрылтайшы төлейтін 45950000 (қырық бес миллион тоғыз жүз елу мың) теңге, оның iшiнде 35640750 (отыз бес миллион алты жүз қырық мың жетi жүз елу) теңге мөлшерiндегi жарғылық капиталын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 сәуiрдегi N 411  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесіне қарсы күрестiң 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасында көзделген республикалық бюджет есебiнен қалыптастыруды;
2) Қоғамды әділет органдарында мемлекеттік тiркеудi және Қоғамның жарғысын бекiтудi қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитеті белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөнiндегi комитетiне Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетiне иелік ету және оны пайдалану құқықтарын берсiн.
5. Қазақстан Республикасы Yкiметінiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтілген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Ақмола облысы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 13-8-жолмен толықтырылсын:
"13-8 "Есiрткiге тәуелдi адамдарды әлеуметтік-психологиялық оңалту орталығы" АҚ";

О создании акционерного общества "Центр социально-психологической реабилитации наркозависимых лиц"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года N 1279
В целях реализации Программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года N 411, руководствуясь Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах", Правительство Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Центр социально-психологической реабилитации наркозависимых лиц" со 100-процентным участием государства в его уставном капитале (далее - Общество).
2. Определить основным предметом деятельности Общества осуществление социальной реабилитации наркозависимых лиц, профилактику злоупотребления наркотиками.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Комитетом по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) формирование уставного капитала Общества, оплачиваемого учредителем, в размере 45950000 (сорок пять миллионов девятьсот пятьдесят тысяч) тенге, из них 35640750 (тридцать пять миллионов шестьсот сорок тысяч семьсот пятьдесят) тенге за счет средств республиканского бюджета, предусмотренных Программой борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года N 411;
2) государственную регистрацию Общества в органах юстиции и утверждение устава Общества;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке передать Комитету по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Общества.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Акмолинская область" дополнить строкой, порядковый номер 13-8, следующего содержания:
"13-8 АО "Центр социально-психологической реабилитации наркозависимых лиц";

2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттерi мен мемлекеттік үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулының қосымшасында:
"Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 266-4-жолмен толықтырылсын:
"266-4 "Есiрткiге тәуелдi адамдарды әлеуметтік-психологиялық оңалту орталығы" АҚ".
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству внутренних дел Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 266-4, следующего содержания:
"266-4 АО "Центр социально-психологической реабилитации наркозависимых лиц".
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан