"Мемлекеттік аннуитеттік компания" өмiрдi сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1377 Қаулысы
Қазақстан Республикасының сақтандыру рыногын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жарғылық капиталына мемлекет 100 пайыз қатысатын "Мемлекеттiк аннуитеттiк компания" өмiрдi сақтандыру компаниясы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) құрылсын.
2. Сақтандыру рыногында аннуитеттiк өнiмдердiң жекелеген түрлерiн дамытуға жәрдемдесу Қоғам қызметiнiң негiзгі мәнi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамаға белгіленген тәртiппен Қоғамның жарғылық капиталын 500 000 000 (бec жүз миллион) теңге мөлшерiнде республикалық бюджет қаражаты есебiнен қалыптасуын қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi белгіленген тәртiппен:
1) Қоғамның жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығы сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметi жөнiндегi уәкiлеттi органға бергенге дейiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне берiлсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттеріне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулының 2-қосымшасында:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-59-жолмен толықтырылсын:
"21-59 "Мемлекеттік аннуитеттiк компания" өмiрдi сақтандыру компаниясы" АҚ";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге және өзге де мемлекеттік органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерінің тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 217-7-жолмен толықтырылсын:
"217-7 "Мемлекеттiк аннуитеттік компания" өмiрдi сақтандыру компаниясы" АҚ";

О создании акционерного общества "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1377
В целях реализации Программы развития страхового рынка Республики Казахстан на 2004-2006 годы Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Создать акционерное общество "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания" со 100-процентным участием государства в уставном капитале (далее - Общество).
2. Определить основным предметом деятельности Общества содействие развитию отдельных видов аннуитетных продуктов на страховом рынке.
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленным законодательством порядке обеспечить формирование уставного капитала Общества в размере 500000000 (пятьсот миллионов) тенге за счет средств республиканского бюджета.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке:
1) утвердить устав Общества и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) передать Министерству финансов Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Общества до передачи их уполномоченному органу по страховой (перестраховочной) деятельности;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в приложении 2 к указанному постановлению:
раздел "г.Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-59, следующего содержания:
"21-59 АО "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания";
2) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерству финансов Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 217-7 следующего содержания:
"217-7 АО "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания".

3) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.04.24 N 387 Қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 2008.04.24 N 387 Қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3)  (исключен -   постановлением Правительства РК от 24.04.2008  N 387  (порядок введения в действие см.  п.10 ).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.04.2008  N 387  (порядок введения в действие см.  п.10 ).
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан