"Окан-Қазинтер" бiрлескен қазақстан-түрік кәсiпорны" жабық акционерлiк қоғамы тартқан мемлекет кепiлдiк берген қарыздың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1473 Қаулысы
Мемлекеттік кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау және республикалық бюджетке қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Окан-Қазинтер" бiрлескен қазақстан-түрiк кәсiпорны" жабық акционерлiк қоғамы тартқан мемлекет кепілдiк берген қарызды қайта құрылымдау мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен "Медетшi қор" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қор) (келiсiм бойынша) мен "Окан-Қазинтер" бiрлескен қазақстан-түрiк кәсiпорны" жабық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Окан-Қазинтер" БК" ЖАҚ) (келiсiм бойынша) келiсiмге (бұдан әрi - келiсiм) қол қоюын қамтамасыз етсiн, онда мемлекеттiк кепiлдiк бойынша мiндеттемелердi орындауға республикалық бюджеттен жiберiлетiн қаражатты "Окан-Қазинтер" БК" ЖАҚ-тың қайтару тәртiбiн, оның iшiнде:
2005 жылдан бастап 2019 жылды қоса алғанда, негiзгi борыш пен сыйақыны қайтаруды;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сыйақы есептеудi, бұл ретте 2004 жылды қоса алғанда есептелген сыйақыны негiзгi борышқа капиталдандыруды;
"Окан-Қазинтер" БК" ЖАҚ-тың қаржы-шаруашылық қызметiнен түскен таза кiрiстi тек қана келiсiмдi орындауға жiберуді;
"Окан-Қазинтер" БК" ЖАҚ-тың республикалық бюджет алдындағы мiндеттемелерiн орындауын қамтамасыз ету мақсатында тиiстi кепiл келiсiмiн ресiмдеудi;
қарыз алушы - "Окан-Қазинтер" БК" ЖАҚ-тың қаражаты есебiнен Қорға агенттiк сыйақы төлеудi көздеу қажет.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрі А.Ғ.Дунаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах гарантированного государством займа, привлеченного закрытым акционерным обществом "Совместное казахстанско-турецкое предприятие "Окан-Казинтер"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1473
В целях исполнения обязательств по государственным гарантиям и обеспечения возврата средств в республиканский бюджет Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить реструктуризацию гарантированного государством займа, привлеченного закрытым акционерным обществом "Совместное казахстанско-турецкое предприятие "Окан-Казинтер".
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить подписание с акционерным обществом "Реабилитационный фонд" (далее - Фонд) (по согласованию) и закрытым акционерным обществом "Совместное казахстанско-турецкое предприятие "Окан-Казинтер" (далее - ЗАО "СП "Окан-Казинтер") (по согласованию) соглашения (далее - соглашение), в котором необходимо предусмотреть порядок возврата ЗАО "СП "Окан- Казинтер" средств, направляемых из республиканского бюджета на исполнение обязательств по государственной гарантии, в том числе:
возврат основного долга и вознаграждения, начиная с 2005 года по 2019 год включительно;
начисление вознаграждения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, при этом начисленное по 2004 год вознаграждение капитализировать в основной долг;
направление чистого дохода от финансово-хозяйственной деятельности ЗАО "СП "Окан- Казинтер" исключительно на исполнение соглашения;
оформление соответствующего залогового соглашения в целях обеспечения исполнения ЗАО "СП "Окан-Казинтер" обязательств перед республиканским бюджетом;
выплату агентского вознаграждения Фонду за счет средств заемщика - ЗАО "СП "Окан- Казинтер".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра финансов Республики Казахстан Дунаева А.Г.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан