Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 желтоқсандағы N 1380 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 қаңтардағы N 44 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі № 185 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесiнiң арнайы атақтар берiлген қызметкерлерiнiң нысанды киiм үлгiлерi мен тиесiлiк нормаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 желтоқсандағы N 1380  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 46, 470-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгi қылмыстық-атқару жүйесiнiң арнайы атақтар берiлген қызметкерлерiнiң нысанды киiм үлгiлерi мен тиесілік нормаларында:
1-тараудың тақырыбында:
"киiм нысаны" деген сөздер "нысанды киiмi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"органдарының" деген сөз алынып тасталсын;
1-тармақ алынып тасталсын;
2-тармақта:
мемлекеттiк тiлдегі мәтiнде бiрiншi абзацтағы "Бiр киер салтанат киiм нысаны" деген сөздер "Парадтық-салтанаттық нысанды киiм" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада:
үшіншi абзацта:
"бip қаусырмалы салтанатты кию мундирi" деген сөздер "қос қаусырмалы парадтық-салтанаттық мундир" деген сөздермен ауыстырылсын;
"сұрғылт" деген сөздiң мемлекеттік тiлдегi мәтiнi өзгерiссiз қалдырылсын;
"Китель" деген сөз "Мундир" деген сөзбен ауыстырылсын;
"офицерлер құрамының" деген сөздер "басшы құрамның" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түсті былғары туфли";
сегiзiншi абзацтағы "бәтiңке" деген сөз "қысқа қонышты бәтiңке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
үшiншi абзацтағы "офицерлер құрамының" деген сөздер "басшы құрамның" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тiлдегі мәтінде төртiншi абзацтағы "бiр қаусырмалы салтанат мундирi" деген сөздер "қос қаусырмалы сұрғылт парадтық-салтанаттық мундир" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "хром" деген сөз "былғары" деген сөзбен ауыстырылсын;
жетiншi абзацтағы "қысқа қонышты бәтiңке" деген сөздер "қысқа қонышты етiк" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегiзiншi абзац алынып тасталсын;
3-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "киiм нысаны" деген сөздер "нысанды киiм" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада:
үшiншi абзацтағы "мундир" және "офицерлер құрамының" деген сөздер "китель" және "басшы құрамның" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түсті былғары туфли";
жетiншi абзацтағы "бәтiңке" деген сөз "қысқа қонышты бәтiңке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
үшiншi абзацтағы "офицерлер құрамының" деген сөздер "басшы құрамның" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "қысқа қонышты бәтiңке" деген сөздер "қысқа қонышты етiк" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетiншi абзац алынып тасталсын;
сегiзiншi абзацтағы "қолғап" деген сөздiң алдынан "былғары" деген сөзбен толықтырылсын;
тоғызыншы абзацтағы "қаракөк" деген сөз "қара" деген сөзбен ауыстырылсын;
оныншы абзацта:
"Салтанаттық киiм нысанын" деген сөздер "Парадтық-салтанаттық нысанды киiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бiр киер салтанат және күнделiктi киiм нысанын кию кезiнде мундир мен" деген сөздер "күнделіктi нысанды киiм кию кезiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
он екiншi және он бесiншi абзацтардағы "киiм нысанын" деген сөздер "нысанды киiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшiншi абзацтағы "сұр" деген сөз "қаракөк" деген сөзбен ауыстырылсын;
он алтыншы абзацта:
"қос маусымдық пальто" деген сөздерден кейiн ", қара түсті қысқа қонышты бәтiңке" деген сөздермен толықтырылсын;
"киiм нысанын" және "киiм нысанына" деген сөздер "нысанды киiмді" және "нысанды киiмге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қаракөк" деген сөз "қара" деген сөзбен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде он тоғызыншы абзацтағы "салтанат мундирiне" деген сөздер "парадтық-салтанаттық мундирге" деген сөздермен ауыстырылсын, "көмкермесi бар" деген сөздерден кейiн "жазғы нысанды киiм кию кезiнде сұр түстес, қысқы нысанды киiм кию кезiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
жиырмасыншы абзац алынып тасталсын;
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1380
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2005 года N 44. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2016 года № 185
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 185 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1380 "Об утверждении образцов и норм положенности форменной одежды сотрудников уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, которым присвоены специальные звания" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 46, ст. 470) следующие изменения и дополнения:
в образцах и нормах положенности форменной одежды сотрудников уголовно- исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, которым присвоены специальные звания, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке главы 1:
слова "Форма одежды" заменить словами "Форменная одежда";
слово "органов" исключить;
пункт 1 исключить;
в пункте 2:
в абзаце первом слова "форма одежды" заменить словами "форменная одежда";
в подпункте 1):
в абзаце третьем:
слово "парадный мундир однобортный" заменить словами "парадно-выходной мундир двубортный";
слово "темно-синего" заменить словом "стального";
слово "кителя" заменить словом "мундира";
слово "офицерского" заменить словом "начальствующего";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"туфли кожаные черного цвета";
в абзаце восьмом слово "ботинки" заменить словом "полуботинки";
в подпункте 2):
в абзаце третьем слово "офицерского" заменить словом "начальствующего";
в абзаце четвертом слова "парадный" и "однобортный темно-синего" заменить словами "парадно-выходной" и "двубортный стального";
в абзаце шестом слово "хромовые" заменить словом "кожаные";
в абзаце седьмом слова "полуботинки" заменить словом "полусапожки";
абзац восьмой исключить;
в пункте 3:
в абзаце первом слова "форма одежды" заменить словами "форменная одежда";
в подпункте 1):
в абзаце третьем слова "мундира" и "офицерского" заменить словами "кителя" и "начальствующего";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"туфли кожаные черного цвета";
в абзаце седьмом слово "ботинки" заменить словом "полуботинки";
в подпункте 2):
в абзаце третьем слово "офицерского" заменить словом "начальствующего";
в абзаце шестом слово "полуботинки" заменить словом "полусапожки";
абзац седьмой исключить;
в абзаце восьмом после слова "перчатки" дополнить словом "кожаные";
в абзаце девятом слово "темно-синего" заменить словом "черного";
в абзаце десятом:
слова "парадной форме одежды" заменить словами "парадно-выходной форменной одежде";
слова "парадно-выходной и повседневной форме одежды на мундире и" заменить словами "повседневной форменной одежде на";
в абзацах двенадцатом и пятнадцатом слова "форме одежды" заменить словами "форменной одежде";
в абзаце тринадцатом слово "серого" заменить словом "темно-синего";
в абзаце шестнадцатом:
после слова "демисезонное" дополнить словами ", полуботинки черного цвета";
слова "форме одежды" и "форму одежды" заменить словами "форменной одежде" и "форменную одежду";
слово "темно-синего" заменить словом "черного";
в абзаце девятнадцатом слова "парадном - золотистого цвета" заменить словами "парадно-выходном - стального цвета при летней, золотистого - при зимней форменной одежде,";
абзац двадцатый исключить;
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:

"2. Қылмыстық-атқару жүйесiнiң аға, орта, кiшi басшы және қатардағы құрамының нысанды киiмi";
4-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Парадтық-салтанаттық нысанды киiм:";
1) тармақшада:
үшiншi абзацта:
"китель", "Китель" және "Кительдiң" деген сөздер "мундир", "Мундир" және "Мундирдiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ҚАЖ-дың" деген аббревиатура алынып тасталсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түсті былғары туфли";
жетiншi абзацтағы "бәтiңке" деген сөз "қысқа қонышты бәтiңке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
үшiншi абзацтағы "ҚАЖ-дың" деген аббревиатура алынып тасталсын;
төртiншi абзацтағы "китель" деген сөз "мундир" деген сөзбен ауыстырылсын;
сегізiнші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қысқа қонышты былғары етiк";
тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы оныншы және он бiрiншi абзацтармен толықтырылсын:
"ақ түсті бөкебай;
қара түсті жүн биялай";
5-тармақта:
бiрiнші абзацтағы "киiм нысаны" деген сөздер "нысанды киiм" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада:
үшiншi абзацтағы "ҚАЖ-дың" деген аббревиатура алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы, жетіншi және сегiзiншi абзацтармен толықтырылсын:
"белбеуi, сыдырма iлгегi, жеңiнде белгісi бар күнделiкті жүн күрте;
тыңдаушыларға (курсанттарға) және мекемелердiң бақылаушы құрамына арналған аралас жеңiл матадан тiгiлген, жеңi ұзын және қысқа және жеңiнде белгiсi бар жейде;
тыңдаушыларға (курсанттарға) және мекемелердiң бақылаушы құрамына арналған аралас жеңiл матадан тiгiлген, балағын сыртқа шығарып киетiн күнделікті шалбар;";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түстi былғары туфли";
жетiншi абзацтағы "бәтіңке" деген сөз "қысқа қонышты бәтiңке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
үшiншi абзацтағы "ҚАЖ-дың" деген аббревиатура алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған жылы шалбар;";
жетiншi және тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын;
он бiрiншi және он үшiншi абзацтардағы "киiм нысанын" деген сөздер "нысанды киiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
он екiншi абзацта:
"сұрғылт" деген сөз "қаракөк" деген сөзбен ауыстырылсын;
"жемпiрдi" деген сөзден кейiн "немесе белбеуi, сыдырма iлгегі бар күнделiкті жүн күртенi" деген сөздермен толықтырылсын;
"киіп жүруге рұқсат етіледi." деген сөздердiң алдынан мынадай мазмұндағы он төртіншi, он бесiншi, он алтыншы, он жетiншi, он сегiзiншi, он тоғызыншы, жиырмасыншы және жиырма бiрiншi абзацтармен толықтырылсын:
"қара түсті бөкебай;
қара түстi жүн биялай;
сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған үлбiр биялай;
сыртта қызмет ететін кезекшi ауысымға арналған пима;
су жұқпайтын матадан тiгiлген, алмалы-салмалы қымтамасы, жеңiнде белгісi бар плащ-пальто;
су жұқпайтын матадан тiгiлген, қой терiсiнен алмалы-салмалы үлбiр жағасы және қымтамасы, жеңiнде белгiсi бар жылы күрте;
мекемелердiң кезекшi ауысымы үшiн тонға арналған жалаң қой терiсiнен тiгiлген қысқа етек үлбiр тон;
мекемелердiң бақылаушы құрамы үшін сырттағы жылжымайтын бекеттерге тонға арналған жалаң қой терiсiнен тiгiлген үлбiр тұлып;";
он алтыншы абзацтағы "офицерлердiң салтанат нысанындағы киiмiн кию кезiнде кителіне" деген сөздер "парадтық-салтанаттық мундирге" деген сөздермен ауыстырылсын;
он жетiншi абзацтағы "офицерлердiң күнделiкті нысандағы киiмiн кию кезiнде кителiне және плащына" деген сөздер "кительге, плащ-пальтоға және пальтоға" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырмасыншы абзацта:
"Салтанаттық киiм нысанын" деген сөздер "Парадтық-салтанаттық нысанды киiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бiр киер салтанаттық және күнделiктi киiм нысанын кию кезiнде мундир мен" деген сөздер "күнделiктi нысанды киiм кию кезiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Форменная одежда старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Парадно-выходная форменная одежда:";
в подпункте 1):
в абзаце третьем:
слова "китель", "кителя" заменить словами "мундир", "мундира";
аббревиатуру "УИС" исключить;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"туфли кожаные черного цвета";
в абзаце седьмом слово "ботинки" заменить словом "полуботинки";
в подпункте 2):
в абзаце третьем аббревиатуру "УИС" исключить;
в абзаце четвертом слово "китель" заменить словом "мундир";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"полусапожки кожаные";
абзац девятый исключить;
дополнить абзацами десятым и одиннадцатым следующего содержания:
"кашне белого цвета;
перчатки шерстяные черного цвета.";
в пункте 5:
в абзаце первом слова "форма одежды" заменить словами "форменная одежда";
в подпункте 1):
в абзаце третьем аббревиатуру "УИС" исключить;
дополнить абзацами шестым, седьмым и восьмым следующего содержания:
"куртка повседневная шерстяная на поясе, с молниевой застежкой с нарукавным знаком;
рубашка из смесовой облегченной ткани, с короткими и длинными рукавами и нарукавным знаком, для слушателей (курсантов) и контролерского состава учреждений;
брюки навыпуск повседневные из смесовой облегченной ткани для слушателей (курсантов) и контролерского состава учреждений;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"туфли кожаные черного цвета";
в абзаце седьмом слово "ботинки" заменить словом "полуботинки";
в подпункте 2):
в абзаце третьем аббревиатуру "УИС" исключить;
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"брюки утепленные для дежурной смены, несущей наружную службу;";
абзацы седьмой и девятый исключить;
в абзацах одиннадцатом и тринадцатом слова "форме одежды" заменить словами "форменной одежде";
в абзаце двенадцатом:
слово "серого" заменить словом "темно-синего";
дополнить словами "или куртку повседневную шерстяную на поясе, с застежкой молния";
дополнить абзацами четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым, семнадцатым, восемнадцатым, девятнадцатым, двадцатым и двадцать первым следующего содержания:
"кашне черного цвета;
перчатки шерстяные черного цвета;
рукавицы меховые для дежурной смены, несущей наружную службу;
валенки для дежурной смены, несущей наружную службу;
плащ-пальто из водоотталкивающей ткани со съемным утеплителем, с нарукавным знаком;
куртку, утепленную из водоотталкивающей ткани, со съемным меховым воротником из овчины и утеплителем, с нарукавным знаком;
полушубок меховой из нагольной шубной овчины для дежурной смены учреждений;
тулуп меховой из нагольной шубной овчины для контролерского состава учреждений на наружные неподвижные посты;";
в абзаце шестнадцатом слова "кителе при парадной форме одежде офицерами" заменить словами "мундире парадно-выходном";
в абзаце семнадцатом слова "и плаще при повседневной форме одежды офицерами" заменить словами ", плащ-пальто и пальто";
в абзаце двадцатом:
слова "парадной форме одежды" заменить словами "парадно-выходной форменной одежде";
слова "парадно-выходной и повседневной форме одежды на мундире и" заменить словами "повседневной форменной одежде на";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қылмыстық-атқару жүйесiнiң аға, орта, кiшi басшы және қатардағы құрамдағы әйелдерiнiң нысанды киiмi";
6-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Парадтық-салтанаттық нысанды киiм:";
1) тармақшада:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"алтын түстес кокардасы бар қаракөк түстi берет немесе пилотка;";
үшіншi абзацта:
"китель", "Китель" және "Кительдiң" деген сөздер "мундир", "Мундир" және "Мундирдiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ҚАЖ-дың" деген аббревиатура алынып тасталсын;
бесiншi абзацтағы "төменгi жағы тарылған" деген сөздер алынып тасталсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде жетiншi абзацтағы "хром" деген сөз "былғары" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
үшiншi абзацтағы "ҚАЖ-дың" деген аббревиатура алынып тасталсын;
төртiншi абзацтағы "китель" деген сөз "мундир" деген сөзбен ауыстырылсын;
бесiншi абзацтағы "төменгі жағы тарылған" деген сөздер алынып тасталсын;
мемлекеттiк тілдегi мәтiнде сегізiншi абзацтағы "хром" деген сөз "былғары" деген сөзбен ауыстырылсын;
мемлекеттік тiлдегі мәтінде тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түстi қысқа қонышты былғары бәтіңке";
мемлекеттік тілдегi мәтiнi мынадай мазмұндағы оныншы және он бiрiншi абзацтармен толықтырылсын:
"ақ түсті бөкебай;
қара түсті жүн биялай.";
7-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "киiм нысаны" деген сөздер "нысанды киiм" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"алтын түстес кокардасы бар қаракөк түстi берет немесе пилотка;";
үшінші абзацтағы "ҚАЖ-дың" деген аббревиатура алынып тасталсын;
бесiншi абзацтағы "төмен жағы тарылған" деген сөздер алынып тасталсын;
мемлекеттік тiлдегі мәтiнде жетiншi абзацтағы "хром" деген сөз "былғары" деген сөзбен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде мынадай мазмұндағы сегiзiншi, тоғызыншы және оныншы абзацтармен толықтырылсын:
"белбеуi, сыдырма iлгегi, жеңiнде белгісi бар күнделiктi жүн күрте;
тыңдаушыларға (курсанттарға) және мекемелердiң бақылаушы құрамына арналған аралас жеңiл матадан тiгiлген, жеңi ұзын және қысқа және жеңiнде белгiсi бар жейде;
тыңдаушыларға (курсанттарға) және мекемелердiң бақылаушы құрамына арналған аралас жеңiл матадан тiгiлген, балағын сыртқа шығарып киетiн күнделiктi шалбар;";
2) тармақшада:
үшінші абзацтағы "ҚАЖ-дың" деген аббревиатура алынып тасталсын;
бесiншi абзацтағы "төменгi жағы тарылған" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған жылы шалбар;";
мемлекеттік тілдегі мәтiнде тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
мемлекеттiк тiлдегі мәтiн мынадай мазмұндағы оныншы, он бiрiншi, он екiншi және он үшiншi абзацтармен толықтырылсын:
"қара түсті бөкебай;
қара түстi жүн биялай;
сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған үлбiр қолғап;
сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған пима.";
мемлекеттiк тілдегі мәтiнде он бiрiншi абзацта:
"пилотканы" деген сөз "алтын түстес кокардасы бар қаракөк түстi берет немесе пилотка" деген сөздермен ауыстырылсын;
"киiм нысанын" деген сөздер "нысанды киiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тілдегi мәтiнде он екiншi абзацта:
"сұр" деген сөз "қаракөк" деген сөзбен ауыстырылсын;
"немесе сыдырма iлгегi бар, қаракөк түсті күнделiктi жүн күрте" деген сөздермен толықтырылсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде он үшiншi абзацтағы "киiм нысанын" деген сөздер "нысанды киiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тiлдегi мәтiнде он төртiншi абзацтағы "көйлек" деген сөзден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы он бесiншi, он алтыншы, он жетiншi, он сегiзiншi және он тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"cу жұқпайтын матадан тiгiлген, қой терiсiнен алмалы-салмалы үлбiр жағасы және қымтамасы, жеңiнде белгісi бар қаракөк түстi жылы күрте;
су жұқпайтын матадан тiгiлген, алмалы-салмалы қымтамасы бар плащ-пальто;
мекемелердiң кезекшi ауысымы үшiн тонға арналған жалаң қой терiсiнен тiгiлген қысқа етек үлбiр тон;
мекемелердiң бақылаушы құрамы үшiн сырттағы жылжымайтын бекеттерге тонға арналған жалаң қой терiсiнен тігілген үлбiр тұлып;
қара түсті қысқа қонышты былғары етiк";
мемлекеттік тiлдегі мәтiнде он алтыншы абзацтағы "офицерлердiң салтанатты киiм нысанын киюi кезiнде кительге" деген сөздер "парадтық-салтанаттық мундирге" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тiлдегі мәтiнi мынадай мазмұндағы он жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"кительге, плащ-пальто мен пальтоға - теңбіл түсті көмкермесi бар алтын түстес;";
он тоғызыншы абзацта:
"Салтанаттық киiм нысанын" деген сөздер "Парадтық-салтанаттық нысанды киiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"киiм нысанын кию кезiнде мундир мен" деген сөздер "нысанды киiмдi кию кезiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тарау және 8, 9-тармақтар алынып тасталсын;
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Форменная одежда женщин старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы";
в пункте 6:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"6. Парадно-выходная форменная одежда:";
в подпункте 1):
абзац второй изложить в следующей редакции:
"берет или пилотка темно-синего цвета с кокардой золотистого цвета;";
в абзаце третьем:
слова "китель", "кителя" заменить словами "мундир", "мундира";
аббревиатуру "УИС" исключить;
в абзаце пятом слова ", к низу зауженная" исключить;
в абзаце шестом слово "хромовые" заменить словом "кожаные";
в подпункте 2):
в абзаце третьем аббревиатуру "УИС" исключить;
в абзаце четвертом слово "китель" заменить словом "мундир";
в абзаце пятом слова ", к низу зауженная" исключить;
в абзаце седьмом слово "хромовые" заменить словом "кожаные";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"полусапожки кожаные черного цвета;";
дополнить абзацами девятым и десятым следующего содержания:
"кашне белого цвета;
перчатки шерстяные черного цвета.";
в пункте 7:
в абзаце первом слова "форма одежды" заменить словами "форменная одежда";
в подпункте 1):
абзац второй изложить в следующей редакции:
"берет или пилотка темно-синего цвета с кокардой золотистого цвета;";
в абзаце третьем аббревиатуру "УИС" исключить;
в абзаце пятом слова ", к низу зауженная" исключить;
в абзаце шестом слово "хромовые" заменить словом "кожаные";
дополнить абзацами седьмым, восьмым и девятым следующего содержания:
"куртка повседневная шерстяная на поясе, с застежкой молния, с нарукавным знаком;
рубашка из смесовой облегченной ткани, с короткими и длинными рукавами и нарукавным знаком, для слушателей (курсантов) и контролерского состава учреждений;
брюки навыпуск повседневные из смесовой облегченной ткани, для слушателей (курсантов) и контролерского состава учреждений;";
в подпункте 2):
в абзаце третьем аббревиатуру "УИС" исключить;
в абзаце пятом слова ", к низу зауженная" исключить;
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"брюки, утепленные для дежурной смены, несущей наружную службу;";
абзац восьмой исключить;
дополнить абзацами девятым, десятым, одиннадцатым и двенадцатым следующего содержания:
"кашне черного цвета;
перчатки шерстяные черного цвета;
рукавицы меховые для дежурной смены, несущей наружную службу;
валенки для дежурной смены, несущей наружную службу.";
в абзаце десятом:
слово "пилотку" заменить словами "берет или пилотку темно-синего цвета с кокардой золотистого цвета";
слова "форме одежды" заменить словами "форменной одежде";
в абзаце одиннадцатом:
слово "серого" заменить словом "темно-синего";
дополнить словами "или куртка повседневная шерстяная темно-синего цвета с молниевой застежкой";
в абзаце двенадцатом слова "форме одежды" заменить словами "форменной одежде";
дополнить абзацами четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым, семнадцатым и восемнадцатым следующего содержания:
"куртку темно-синего цвета утепленную из водоотталкивающей ткани со съемным меховым воротником из овчины и утеплителем, с нарукавным знаком;
плащ-пальто из водоотталкивающей ткани со съемным утеплителем;
полушубок меховой из нагольной шубной овчины для дежурной смены учреждений;
тулуп меховой из нагольной шубной овчины, для контролерского состава учреждений, на наружные неподвижные посты;
полусапожки кожаные черного цвета;";
в абзаце пятнадцатом слова "кителе при парадной форме одежды офицерами" заменить словами "мундире парадно-выходном";
в абзаце шестнадцатом слова "при повседневной форме одежды офицерами" заменить словами ", плащ-пальто и пальто";
в абзаце девятнадцатом:
слова "парадной форме одежды" заменить словами "парадно-выходной форменной одежде";
слова "форме одежды на мундире и" заменить словами "форменной одежде на";
главу 4 и пункты 8, 9 исключить;
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:

"5. Қылмыстық-атқару жүйесiнiң басшы және қатардағы құрамының нысанды киiмiнiң айырым белгілерiнің сипаттамасы";
10-тармақта:
үшiншi абзацтағы "салтанаттық" деген сөз "парадтық-салтанаттық" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзацтағы "жұлдызшалар," деген сөзден кейiн "бұрыштамалар" деген сөзбен толықтырылсын;
11-тармақта:
1) тармақшада:
мемлекеттік тiлдегi мәтінде бiрiншi абзацтағы "салтанаттық және бiр киер" деген сөздер "парадтық-салтанаттық" деген сөзбен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтінде үшіншi абзацтағы "бip киер" деген сөздер "жазғы нысанды киiм кию кезiнде парадтық-салтанаттық" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қылмыстық-атқару жүйесiнің аға және орта басшы құрамының погондары:";
1) тармақшада:
бiрiншi абзацтағы "салтанаттық" деген сөз "парадтық-салтанаттық" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi абзацта:
"көмкермелерi бар" деген сөздерден кейiнгі "алтын түстес" деген сөздер алынып тасталсын;
"офицер құрамының" деген сөздер "басшы құрамның" деген сөздермен ауыстырылсын;
"әскери атағына" деген сөздер "әскери атақтар үшiн белгіленгенге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қандай да бiр басшы құрамға жататындығын айқындайтын", "Кiшi және қатардағы басшы құрамның погондарында жарықтар болмайды." деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақшаның екiншi абзацында:
"өрнегi" деген сөздiң алдынан "жиегi бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
"қаракөк түсті", ", қандай да бiр басшы құрамға жататындығын айқындайтын", "Кіші және қатардағы басшы құрамда жолақтар болмайды." деген сөздер алынып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Қылмыстық-атқару жүйесiнiң кiшi және қатардағы басшы құрамының погондары:
1) парадтық-салтанаттық погондар:
теңбiл түстi көмкермесi бар парадтық-салтанаттық погондар, олардың бұрыштамаларының не жұлдызшаларының төменгi бөлігінде белгiленген әскери атағына сәйкес: "Кiшi сержант", "Сержант", "Аға сержант", "Старшина", "Прапорщик", "Аға прапорщик" деген жазулар орналасады. Кiшi басшы және қатардағы құрамның погондарында жарықшалар болмайды;
2) күнделiктi погондар:
теңбiл түстi көмкермесi бар погондар, олардың бұрыштамаларының не жұлдызшаларының төменгi бөлiгінде белгiленген әскери атағына сәйкес: "Кiшi сержант", "Сержант", "Аға сержант", "Старшина", "Прапорщик", "Аға прапорщик" деген жазулар орналасады. Кiшi басшы және қатардағы құрамның погондарында жарықшалар болмайды;
3) қылмыстық-атқару жүйесi оқу орындары тыңдаушыларының (курсанттарының) погондары қылмыстық-атқару жүйесiнiң басшы және қатардағы құрамы үшiн белгіленген және берiлген арнайы атаққа сәйкес келедi, олардың төменгi бөлiгiнде "К" әрпi орналасады.";
14-тармақта:
екiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi ҚАЖ-дың" деген сөздер "қылмыстық-атқару жүйесінің аға, орта, кiшi басшы және қатардағы құрамының" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы үшiншi және төртiншi абзацтармен толықтырылсын:
"жоғары басшы құрамның жеңдегі белгісiнде: ортасында жиегi алтындаған зер жiптен тігілген Мемлекеттiк елтаңба бейнесi: iшкi периметрi бойынша - алтындаған зер жiптен көмкерме, жоғарғы бөлігінде - "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу, төменгі бөлiгiнде - "ӘДIЛЕТ МИНИСТРЛIГI" деген жазу және алтын түстi бидай масағы тiзiлген, шевронның сыртқы жиегi теңбiл түстi жiппен тiгілген;
қылмыстық-атқару жүйесi оқу орындарының тыңдаушылары (курсанттары) үшiн парадтық-салтанаттық мундирге және күнделiктi кительге оқу курстары бойынша жеңдерiне тігiс (бұрышы төмен қаратылған алтын түстi оқадан жасалған бұрыштамалар, табаны теңбiл түстi) тігіледi, жеңдегі белгiнiң астынан тiгiледi.";
15-тармақта:
мәтiндегі "офицер", "офицерлер" деген сөздер "басшы" деген сөзбен ауыстырылсын;
бiрiншi және екiншi абзацтарда:
"жоғары, аға, орта, кiшi және" деген сөздер алынып тасталсын;
"қатардағы" деген сөз "қатардағы және" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тiлдегі мәтiнде екiншi абзацтағы "салтанаттық, бiр киер" деген сөздер "парадтық-салтанаттық" деген сөзбен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "салтанаттық", "Салтанаттық" деген сөздер "парадтық-салтанаттық", "Парадтық-салтанаттық" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетiншi абзацта:
"салтанаттық, бiр киер" деген сөздер "парадтық-салтанаттық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"кiшi" деген сөзден кейiн "басшы" деген сөзбен толықтырылсын;
"органдары", "басшы" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгі қылмыстық-атқару жүйесiнiң арнайы атақтар берiлген қызметкерлерiнiң нысанды киiмдерiнiң тиесiлiк нормалары" деген тарау осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"5. Описание знаков различия форменной одежды начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы";
в пункте 10:
в абзаце третьем слово "парадные" заменить словами "парадно-выходные";
в абзаце четвертом после слова "звездочки," дополнить словом "угольники,";
в пункте 11:
в подпункте 1):
в абзаце первом слова "парадные и" исключить;
в абзаце третьем после слов "парадно-выходном мундире" дополнить словами "при летней форменной одежде";
в пункте 12:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"12. Погоны старшего и среднего начальствующего состава уголовно-исполнительной системы:";
в подпункте 1):
в абзаце первом слово "парадные" заменить словом "парадно-выходные";
в абзаце втором:
после слова "полотна" слова "золотистого цвета" исключить;
слово "офицерского" заменить словом "начальствующего";
слова "воинскому званию" заменить словами "установленному для воинских званий";
слова ", определяющие принадлежность к тому или иному начальствующему составу", "У младшего и рядового начальствующего состава просветов на погонах не имеется." исключить;
в абзаце втором подпункта 2):
после слова "орнамент" дополнить словами "по контуру";
слова "темно-синего цвета", ", определяющие принадлежность к тому или иному начальствующему составу", "У младшего и рядового начальствующего состава просветов на погонах не имеется." исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Погоны младшего начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы:
1) погоны парадно-выходные:
погоны парадно-выходные с кантом крапового цвета, с расположенным на них в нижней части угольников либо звездочек в соответствии с установленными для воинского звания: "Младший сержант", "Сержант", "Старший сержант", "Старшина", "Прапорщик", "Старший прапорщик". У младшего начальствующего и рядового состава просветов на погонах не имеется;
2) погоны повседневные:
погоны с кантом крапового цвета, с расположенным на них в нижней части угольника либо звездочек в соответствии с установленными для воинского звания: "Младший сержант", "Сержант", "Старший сержант", "Старшина", "Прапорщик", "Старший прапорщик". У младшего начальствующего и рядового состава просветов на погонах не имеется;
3) погоны слушателей (курсантов) учебных заведений уголовно-исполнительной системы соответствуют установленным для начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы и присвоенному специальному званию, с расположением на них в нижней части буквы "К".";
в пункте 14:
в абзаце втором слова "УИС Министерства юстиции Республики Казахстан" заменить словами "старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы";
дополнить абзацами третьим и четвертым следующего содержания:
"на нарукавном знаке высшего начальствующего состава: в центре изображение Государственного герба с окантовкой из позолоченной канители; по внутреннему периметру - кант из позолоченной канители, в верхней части - надпись "КАЗАКСТАН", в нижней части - надпись "АДIЛЕТ МИНИСТРЛIГI" и стилизованный пшеничный колос золотистого цвета, внешняя окантовка шеврона обшита нитками крапового цвета;
для слушателей (курсантов) учебных заведений уголовно-исполнительной системы на парадно-выходном мундире и повседневном кителе устанавливаются нарукавные нашивки по курсам обучения (угольники из галуна золотистого цвета, расположенные углом вниз, подбой крапового цвета), нашиваются под нарукавным знаком.";
в пункте 15:
в тексте слово "офицерского" заменить словом "начальствующего";
в абзацах первом и втором:
слова "высшего, старшего, среднего, младшего и" исключить;
слово "рядового" заменить словами "рядового и";
в абзаце втором слово "парадной," исключить;
в абзаце шестом слово "парадном" заменить словом "парадно-выходном";
в абзаце седьмом:
слово "парадного" заменить словом "парадно-выходного";
после слова "младшего" дополнить словом "начальствующего";
слова "начальствующего", "органов" исключить;
главу "Нормы положенности форменной одежды сотрудников уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, которым присвоены специальные звания" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

1. Бұйым бір данадан сырттағы жылжымайтын бекеттерге
беріледі.
2. Бұйым сыртта қызмет ететін кезекші ауысымға беріледі.

1. Предмет выдается по одной штуке на наружный неподвижный пост.
2. Предметы выдаются дежурной смене, несущей наружную службу.