Балқаш алабұғасы iле популяциясының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 50 Қаулысы
Мемлекеттік тапсырыс шеңберiнде орындалатын жойылып бара жатқан "Persa schrenki" балқаш алабұғасы іле популяциясының биологиялық жай-күйi мен саны мөлшерiнiң өзгеруi мониторингі" тақырыбы бойынша ғылыми зерттеулер жүргізу мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Биология және биотехнология проблемалары ғылыми-зерттеу институты" мемлекеттiк еншiлес кәсiпорнына 2005 жылы Iле өзенi бассейнiнiң су тоғандарынан (Балқаш көлiнен басқа), оның iшiнде:
балқаш алабұғасының табиғи таралу аймағының бiрнеше стационарлық пункттерiндегi (Күртi, Қаскелең, Кiшi Алматы, Талғар, Есiк өзендерiнiң бассейндерi) және олар мекендейтiн екi су тоғанындағы (Есiк көлi, Сорбұлақ көлi - сарқынды су жинауышы) балқаш алабұғасы iле популяциясының 160 дарақ санын аулауға рұқсат берiлсiн.
2. Ғылыми-зерттеу жұмысы үшiн 1-тармақта көрсетiлген балықтарды табиғи ортадан аулау кезiнде жануарлар әлемiн пайдаланғаны үшiн төлем бiр дараққа 80 теңге мөлшерiнде белгіленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгі заңнамада белгiленген тәртiппен жануарлар әлемiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң республикалық бюджеттiң кiрiсiне түсуiн қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах илийской популяции балхашского окуня
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2005 года N 50
В целях проведения научных исследований по теме "Мониторинг биологического состояния и динамики численности исчезающей илийской популяции балхашского окуня "Persa schrenki", выполняемых в рамках государственного заказа, Правительство Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить дочернему государственному предприятию "Научно-исследовательский институт проблем биологии и биотехнологии" республиканского государственного предприятия на правах хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан вылов илийской популяции балхашского окуня в 2005 году в количестве 160 особей из водоемов бассейна реки Или (кроме озера Балхаш), в том числе:
в нескольких стационарных пунктах естественного ареала балхашского окуня (бассейны рек Курты, Каскелен, Малая Алматинка, Талгар, Иссык) и в двух водоемах его вселения (озеро Иссык, озеро Сорбулак - накопитель сточных вод).
2. Установить плату за пользование животным миром при изъятии из природной среды рыб, указанных в пункте 1, для научно-исследовательской работы в размере 80 тенге за одну особь.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить поступление платы за пользование животным миром в доход республиканского бюджета.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан