Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң 2005 жылға арналған ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 7 ақпандағы N 111 Қаулысы
"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес және асыл тұқымды өнiммен (материалмен) қамтамасыз етуде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң 2005 жылға арналған ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 7 ақпандағы
N 111 қаулысымен
бекiтiлген
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеудің 2005 жылға арналған ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң 2005 жылға арналған ережесi (бұдан - әрi Ереже) асыл тұқымды мал шаруашылығын сақтау және дамыту мақсатында 2005 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдау" бағдарламасының 101 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдау" кiшi бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және соның шегiнде мал тұқымын асылдандыру зауыттарына, асыл тұқымды мал шаруашылықтарына, мал тұқымын асылдандыру және дистрибьютерлiк орталықтарына (бұдан әрi - асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерi) қаражат төлеудiң (бұдан әрi - субсидиялау) жалпы шарттары мен тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар:
1) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге сатылған асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) құнын iшiнара арзандатуға;
2) мал тұқымын асылдандыру iсiн дамыту үшiн сатып алынатын арнайы технологиялық және зертханалық жабдықтар (бұдан әрі - жабдықтар) мен жиһаздың, сондай-ақ арнайы және ұйымдастыру техникасының (бұдан әрi - техника) құнын толық өтеуге;
3) мал тұқымын асылдандыру орталығына асыл тұқымды бұқаларды сатып алу және күтiп ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, сақтау, пайдалану жөнiндегі шығындарды толық өтеуге;
4) мал тұқымын асылдандыру орталығына асыл тұқымды қошқарларды сатып алу және күтiп ұстау жөнiндегi шығындарды толық өтеуге;
5) еттi құс өсiру жөнiндегi асыл тұқымды шаруашылықта (бұдан әрі - асыл тұқымды шаруашылық) асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды сатып алу жөнiндегi шығындарды және оларды азықтандыру үшiн сатып алынатын құрама азықтардың құнын толық өтеуге;

Об утверждении Правил выплаты средств на поддержку развития племенного животноводства на 2005 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года N 111
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год" и в целях поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в обеспечении племенной продукцией (материалом) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты средств на поддержку развития племенного животноводства на 2005 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2005 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2005 года N 111
Правила выплаты средств на поддержку
развития племенного животноводства на 2005 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты средств на поддержку развития племенного животноводства на 2005 год (далее - Правила) определяют общие условия и порядок выплаты средств (далее - субсидирование) племенным заводам, племенным хозяйствам, племенным и дистрибьютерным центрам (далее - субъекты племенного животноводства) с целью сохранения и развития племенного животноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по подпрограмме 101 "Поддержка развития племенного животноводства" программы 006 "Государственная поддержка развития сельского хозяйства".
2. Субсидии предназначаются:
1) на частичное удешевление стоимости реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям племенной продукции (материала);
2) на полное возмещение стоимости специального технологического, лабораторного оборудования (далее - оборудование) и мебели, а также специальной и оргтехники (далее - техника), приобретаемых для развития племенного дела;
3) на полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенных быков-производителей, получению, хранению, использованию их семени и эмбрионов в племенном центре;
4) на полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенных баранов- производителей в племенном центре;
5) на полное возмещение затрат по приобретению ремонтного молодняка племенной птицы и стоимости приобретаемых комбикормов для их кормления в племенном хозяйстве по мясному птицеводству (далее - племенное хозяйство);

6) қостанай жылқысын өсіретiн асыл тұқымды мал зауытында (бұдан әрi - асыл тұқымды мал зауыты) асыл тұқымды жылқыларды өсiру, күтiп ұстау және жаттықтыру, тұқымдық айғырлардың ұрығын алу және сақтау жөніндегi шығындарды толық өтеуге;
7) асыл тұқымды мал зауыты үшiн араб тұқымының айғырларын сатып алу жөнiндегi шығындарды толық өтеуге;
8) асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген салық берешегiн (бұдан әрi - мерзiмi ұзартылған салық берешегi) республикалық және жергiлiктi бюджеттерге өтеуiне арналады.
3. Осы Ереженiң 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Ауылшарминi) мал тұқымын асылдандыру iсiне белгiлеген квоталар шегiнде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге арзандатылған құны бойынша нақты көлемiн сатқаны үшiн белгiленген тәртiппен аттестатталған асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерiне төленедi.
4. Асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне субсидия нормативтерi осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес белгiленедi.
5. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерi асыл тұқымды өнiмдi (материалды) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге Ауылшарминiмен келiсiлген, төленетiн субсидия мөлшерiне кемітілген баға бойынша дербес сатады.
6. Аудан бойынша, облыс бойынша ұсынылатын асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартының, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) мақсатты пайдалану актiсiнiң, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату туралы жиынтық актiлердiң нысандарын Ауылшарминi бекiтедi.
2. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға
арналған субсидияларды төлеу тәртiбi
7. Асыл тұқымды өнiмдi (материалды) арзандатылған құн бойынша сатқанына субсидия алу үшiн:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығының субъектiлерi мәмiлелердiң жасалуына қарай, бiрақ 2005 жылғы 1 желтоқсаннан кешiктiрмей Ауылшарминiнiң аудандық аумақтық органына (бұдан әрi - аудандық аумақтық басқарма) мынадай құжаттарды:
асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартын;
төлем құжаттарының көшiрмелерiн ұсынады;
2) аудандық аумақтық басқарманың асыл тұқымды мал шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы (бұдан әрi - мемасылдандыру инспекторы) ай сайын 5-күнге қарай, бiрақ 2005 жылғы 5 желтоқсаннан кешiктірмей, алдыңғы ай үшiн аудандық аумақтық басқарма басшысы бекiткен аудан бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы жиынтық актiнi және мақсатты пайдалану актiсiн, сатып алу-сату шарттарының түпнұсқаларын қоса Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң облыстық аумақтық органына (бұдан әрi - облыстық аумақтық басқарма) ұсынады;

6) на полное возмещение затрат по разведению, содержанию и тренингу племенных лошадей, получению и хранению семени жеребцов-производителей в племенном заводе по костанайской породе (далее - племенной завод);
7) на полное возмещение затрат по приобретению жеребцов арабской породы для племенного завода;
8) на погашение субъектами племенного животноводства налоговой задолженности, образовавшейся по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2003 года (далее - отсроченная налоговая задолженность), в республиканский и местные бюджеты.
3. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном порядке субъектам племенного животноводства за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы племенной продукции (материала) в пределах установленных Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) квот на племенное дело.
4. Нормативы субсидий на каждый вид племенной продукции (материала) устанавливаются согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Субъекты племенного животноводства реализуют племенную продукцию (материал) отечественным сельхозтоваропроизводителям самостоятельно по ценам, согласованным с Минсельхозом, уменьшенным на размер выплачиваемой субсидии.
6. Формы рекомендуемого договора купли-продажи, акта целевого использования племенной продукции (материала), сводных актов о реализации племенной продукции (материала) по району, по области утверждаются Минсельхозом.
2. Порядок выплаты субсидий на
поддержку развития племенного животноводства
7. Для получения субсидий за реализацию племенной продукции (материала) по удешевленной стоимости:
1) субъекты племенного животноводства представляют по мере свершения сделок, но не позднее 1 декабря 2005 года в районный территориальный орган Минсельхоза (далее - райтеруправление) следующие документы:
договор купли-продажи племенной продукции (материала);
копии платежных документов;
2) государственный инспектор по племенному животноводству (далее - госплеминспектор) райтеруправления ежемесячно к 5 числу, но не позднее 5 декабря 2005 года, представляет за предыдущий месяц сводный акт о реализации племенной продукции (материала) по району и акты целевого использования, утвержденные руководителем райтеруправления, с оригиналами договоров купли-продажи в областной территориальный орган Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - облтеруправление);

3) облыстық аумақтық басқарма ұсынылған құжаттарды тексередi, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы жиынтық актiнi жасайды және бекiтедi. Облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату туралы бекiтiлген жиынтық актiлер бойынша оларда көрсетілген көлемдер мен асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне нормативтер негiзiнде тиесілi бюджеттiк ақшаның көлемiн айқындайды және облыс бойынша белгiленген квоталар шегiнде асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату және субсидияларды төлеу туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомостi жасайды. Облыстық аумақтық басқарма республикалық бюджеттен бюджеттiк ақшаның бөлiну шамасына қарай күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн тиiстi асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң ағымдағы шотына тиесілі субсидияларды аударады. Облыстық аумақтық басқарма ай сайын 10-күнге қарай, бiрақ 2005 жылғы 10 желтоқсаннан кешiктiрмей, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатуға және субсидияларды төлеуге арналған бiрiктiрілген жиынтық ведомостердiң көшiрмелерiн, сондай-ақ бюджеттік бағдарламаны iске асыру туралы есептi Ауылшарминiне ұсынады;
4) облыстық аумақтық басқарма Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына (бұдан әрi - Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органы) мынадай құжаттарды:
осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату және субсидиялар төлеу туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомостi;
ақы төлеу шотын ұсынады.
8. Мал тұқымын асылдандыру орталығына асыл тұқымды бұқалар, жабдықтар, жиһаз, сондай-ақ техника сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) мал тұқымын асылдандыру орталығы Ауылшарминiне отандық немесе шетелдiк селекцияның асыл тұқымды бұқаларын, жабдықтарды, жиһазды, сондай-ақ техниканы Ауылшарминiмен келiсiлген тiзбе бойынша сатып алуға арналған шарттардың бiр-бiр данасын ұсынады;
2) Ауылшарминi ұсынылған шарттарды 10 күн iшiнде тексередi және асыл тұқымды бұқаларды, жабдықтарды, жиһазды, сондай-ақ техниканы сатып алу үшiн белгіленген тәртiппен мал тұқымын асылдандыру орталығының ағымдағы шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Мал тұқымын асылдандыру орталығы асыл тұқымды бұқаларды, жабдықтарды, жиһазды, сондай-ақ техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде Ауылшарминiне төлем құжаттары мен жеткiзу актілерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
9. Мал тұқымын асылдандыру орталығында асыл тұқымды бұқаларды күтiп ұстауға, олардың ұрығы мен эмбриондарын алуға, пайдалануға, сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) мал тұқымын асылдандыру орталығы Ауылшарминіне асыл тұқымды бұқаларды күтіп ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөніндегі есептемелердің бір данасын, сондай-ақ асыл тұқымды бұқаларды күтіп ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөніндегі нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;

3) облтеруправление проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт о реализации племенной продукции (материала) по области. По утвержденным сводным актам о реализации племенной продукции (материала) по области, на основе указанных в них объемов и нормативов на каждый вид племенной продукции (материала) определяет объемы причитающихся бюджетных денег и в пределах установленных квот составляет объединенную сводную ведомость о реализации племенной продукции (материала) и выплате субсидий по области. По мере выделения бюджетных денег из республиканского бюджета облтеруправление до конца календарного года перечисляет причитающиеся субсидии на текущие счета соответствующих субъектов племенного животноводства. Ежемесячно к 10 числу, но не позднее 10 декабря 2005 года, облтеруправление представляет копии объединенных сводных ведомостей на реализацию племенной продукции (материала) и выплату субсидий, а также отчет о реализации бюджетной программы в Минсельхоз;
4) в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета казначейства) облтеруправление представляет следующие документы:
объединенную сводную ведомость о реализации племенной продукции (материала) и выплате субсидий по области согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
счет к оплате.
8. Для полного возмещения затрат на приобретение племенных быков-производителей, оборудования, мебели, а также техники в племенной центр:
1) племенной центр представляет в Минсельхоз по одному экземпляру договоров на приобретение племенных быков-производителей отечественной или зарубежной селекции, оборудования, мебели, а также техники по перечню, согласованному с Минсельхозом;
2) Минсельхоз в течение 10 дней проверяет представленные договоры и в установленном порядке перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного центра для приобретения племенных быков-производителей, оборудования, мебели, техники. После приобретения племенных быков-производителей, оборудования, мебели, техники племенной центр представляет в течение последующего месяца в Минсельхоз копии платежных документов и актов поставок.
9. Для полного возмещения затрат на содержание племенных быков-производителей, получение, использование, хранение их семени и эмбрионов в племенном центре:
1) племенной центр представляет в Минсельхоз один экземпляр расчетов по содержанию племенных быков-производителей, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов, а также документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенных быков- производителей, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов;

2) Ауылшармині ұсынылған құжаттарды 10 күн iшiнде тексередi және күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн асыл тұқымды бұқаларды күтiп ұстауға, олардың ұрығы мен эмбриондарын алуға, пайдалануға, сақтауға бюджеттiк ақшаны мал тұқымын асылдандыру орталығының ағымдағы шотына аударады.
10. Асыл тұқымды қошқарларды мал тұқымын асылдандыру орталығына сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) мал тұқымын асылдандыру орталығы Ауылшарминiне отандық немесе шетелдiк селекцияның асыл тұқымды қошқарларын сатып алуға арналған шарттардың бiр-бiр данасын ұсынады;
2) Ауылшарминi ұсынылған шарттарды 10 күн iшiнде тексередi және асыл тұқымды қошқарларды сатып алу үшiн белгiленген тәртiппен мал тұқымын асылдандыру орталығының ағымдағы шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Мал тұқымын асылдандыру орталығы асыл тұқымды қошқарларды сатып алғаннан кейiн келесі айдың iшiнде Ауылшарминiне төлем құжаттары мен жеткiзу актiлерiнiң көшірмелерiн ұсынады.
11. Мал тұқымын асылдандыру орталығында асыл тұқымды қошқарларды күтiп ұстауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) мал тұқымын асылдандыру орталығы Ауылшарминiне асыл тұқымды қошқарларды күтіп ұстау жөнiндегi есептемелердiң бiр данасын, сондай-ақ асыл тұқымды қошқарларды күтiп ұстау жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) Ауылшармині ұсынылған құжаттарды 10 күн iшiнде тексередi және күнтізбелік жылдың соңына дейiн асыл тұқымды қошқарларды күтiп ұстауға бюджеттiк ақшаны мал тұқымын асылдандыру орталығының ағымдағы шотына аударады.
12. Асыл тұқымды шаруашылықта асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды, жабдықтар мен техниканы сатып алу жөнiндегi шығындарды толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды шаруашылық Ауылшарминіне асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды, жабдықтар мен техниканы Ауылшарминiмен келiсiлген тiзбе бойынша сатып алуға арналған шарттардың бiр-бiр данасын ұсынады;
2) Ауылшарминi ұсынылған шарттарды 10 күн iшiнде тексередi және асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды, жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн белгiленген тәртiппен асыл тұқымды шаруашылықтың ағымдағы шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Асыл тұқымды шаруашылық асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды, жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде Ауылшарминiне төлем құжаттары мен жеткiзу актілерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
13. Асыл тұқымды шаруашылықта асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды азықтандыру үшiн сатып алынатын құрама азықтардың құнын толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды шаруашылық Ауылшарминіне құрама азықтарды сатып алуға арналған шарттың бiр данасын, асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды азықтандыру жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;

2) Минсельхоз в течение 10 дней проверяет представленные документы и до конца календарного года перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного центра на содержание племенных быков-производителей, получение, использование, хранение их семени и эмбрионов.
10. Для полного возмещения затрат на приобретение племенных баранов-производителей в племенной центр:
1) племенной центр представляет в Минсельхоз по одному экземпляру договоров на приобретение племенных баранов-производителей отечественной или зарубежной селекции;
2) Минсельхоз в течение 10 дней проверяет представленные договоры и в установленном порядке перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного центра для приобретения племенных баранов-производителей. После приобретения племенных баранов-производителей племенной центр представляет в течение последующего месяца в Минсельхоз копии платежных документов и актов поставок.
11. Для полного возмещения затрат на содержание племенных баранов-производителей в племенном центре:
1) племенной центр представляет в Минсельхоз один экземпляр расчетов по содержанию племенных баранов-производителей, а также документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенных баранов-производителей;
2) Минсельхоз в течение 10 дней проверяет представленные документы и до конца календарного года перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного центра на содержание племенных баранов-производителей.
12. Для полного возмещения затрат по приобретению ремонтного молодняка племенной птицы, оборудования и техники в племенное хозяйство:
1) племенное хозяйство представляет в Минсельхоз по одному экземпляру договоров на приобретение ремонтного молодняка племенной птицы, оборудования и техники по перечню, согласованному с Минсельхозом;
2) Минсельхоз в течение 10 дней проверяет представленные договоры и в установленном порядке перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного хозяйства для приобретения ремонтного молодняка племенной птицы, оборудования и техники. После приобретения ремонтного молодняка племенной птицы, оборудования и техники племенное хозяйство представляет в течение последующего месяца в Минсельхоз копии платежных документов и актов поставок.
13. Для полного возмещения стоимости приобретаемых комбикормов для кормления ремонтного молодняка племенной птицы в племенном хозяйстве:
1) племенное хозяйство представляет в Минсельхоз один экземпляр договора на приобретение комбикормов, а также документы, подтверждающие фактические затраты по кормлению ремонтного молодняка племенной птицы;

2) Ауылшармині ұсынылған құжаттарды 10 күн iшінде тексередi және күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды азықтандыру үшiн құрама жем сатып алуға бюджеттiк ақшаны асыл тұқымды шаруашылықтың ағымдағы шотына аударады.
14. Араб тұқымының айғырларын, жабдықтар мен техниканы асыл тұқымды мал зауытына сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды мал зауыты Ауылшарминiне apaб тұқымының айғырларын, сондай-ақ жабдықтар мен техниканы Ауылшарминімен келiсiлген тiзбе бойынша сатып алуға арналған шарттардың бiр-бiр данасын ұсынады;
2) Ауылшармині жасалған шарттарды 10 күн iшiнде тексередi және араб тұқымының айғырларын, жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн белгiленген тәртiппен асыл тұқымды мал зауытының ағымдағы шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Асыл тұқымды мал зауыты араб тұқымының айғырлары, жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде Ауылшарминiне төлем құжаттары мен жеткiзу актілерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
15. Асыл тұқымды мал зауытында асыл тұқымды жылқыларды өсiруге, күтiп ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды мал зауыты Ауылшарминіне асыл тұқымды жылқыларды өciру, күтiп ұстау, жаттықтыру және олардың ұрығын сақтау жөнiндегi есептемелердің бiр данасын және асыл тұқымды жылқыларды өсiру, күтiп ұстау, жаттықтыру және айғырлардың ұрығын сақтау жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) Ауылшарминi ұсынылған есептемелердi 10 күн iшiнде тексередi және күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн асыл тұқымды жылқыларды өсiруге, күтіп ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға бюджеттiк ақшаны асыл тұқымды мал зауытының ағымдағы шотына аударады.
16. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң республикалық және жергілiкті бюджеттерге мерзiмi ұзартылған салық берешегiн өтеу мынадай тәртiппен жүзеге асырылады:
1) Ауылшармині 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша дәрежесi бар және 2003 жылғы 1 қаңтарға дейiн оны жоғалтпаған асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң тiзбесiн бекiтедi. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнің бекiтiлген тiзбесi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетiне (бұдан әрi - Салық комитетi) ұсынылады;
2) асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерi және тиістi салық органдары бюджеттер, салық түрлері мен бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер, өсімақылар мен айыппұлдар бөлiнiсiнде мерзiмі ұзартылған салық берешегiнің салыстыру актiлерiн жасайды. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық органдары осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жергiлiктi салық органдарының асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiмен салыстыру актілерiнiң тiзiлiмдерiн бекiтедi және оларды Салық комитетiне ұсынады;

2) Минсельхоз в течение 10 дней проверяет представленные документы и до конца календарного года перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного хозяйства для приобретения комбикормов для кормления ремонтного молодняка племенной птицы.
14. Для полного возмещения затрат на приобретение жеребцов арабской породы, оборудования и техники в племенной завод:
1) племенной завод представляет в Минсельхоз по одному экземпляру договоров на приобретение жеребцов арабской породы, а также оборудования и техники по перечню, согласованному с Минсельхозом;
2) Минсельхоз в течение 10 дней проверяет заключенные договоры и в установленном порядке перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного завода для приобретения жеребцов арабской породы, оборудования и техники. После приобретения жеребцов арабской породы, оборудования и техники племенной завод представляет в течение последующего месяца в Минсельхоз копии платежных документов и актов поставок.
15. Для полного возмещения затрат на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов в племенном заводе:
1) племенной завод представляет в Минсельхоз один экземпляр расчетов по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению их семени и документы, подтверждающие фактические затраты по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению семени жеребцов;
2) Минсельхоз в течение 10 дней проверяет представленные расчеты и до конца календарного года перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного завода на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов.
16. Погашение субъектами племенного животноводства отсроченной налоговой задолженности в республиканский и местные бюджеты осуществляется в следующем порядке:
1) Минсельхоз утверждает перечень субъектов племенного животноводства, имеющих статус по состоянию на 1 января 2000 года и не утративших его до 1 января 2003 года. Утвержденный перечень субъектов племенного животноводства представляется в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Налоговый комитет);
2) субъекты племенного животноводства и соответствующие налоговые органы составляют акты сверок отсроченной налоговой задолженности в разрезе бюджетов, видов налогов и других обязательных платежей в бюджет, пени и штрафов. Налоговые органы по областям, городам Астане и Алматы утверждают реестры актов сверок местных налоговых органов с субъектами племенного животноводства по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и представляют их в Налоговый комитет;

3) Салық комитеті Ауылшарминімен бiрлесiп, осы Ереженiң 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бюджеттер, салық түрлерi мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, өсімақылар мен айыппұлдар бөлiнiсiнде мерзiмi ұзартылған салық берешегiнiң сомасын көрсете отырып, үш данада жиынтық салыстыру актісін жасайды және оған қол қояды;
4) Caлық комитеті Ауылшарминiне асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерiнiң және ақы төлеу шотын толтыру үшiн қажетті көрсетiлген субъектiлердi тiркеу есебінiң орны бойынша тиiстi салық органдарының деректемелерін бередi;
5) Ауылшармині Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерi үшін мерзiмi ұзартылған салық берешегiн өтеуге жиынтық салыстыру актісінің бір данасы мен ақы төлеу шоттарын ұсынады.
17. Ауылшармині Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына осы Ереженiң 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15-тармақтарына сәйкес субсидияларды төлеу үшін ақы төлеу шотын ұсынады.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеудiң 2005 жылға
арналған ережесiне 1-қосымша
Асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне
арналған субсидия нормативтерi

3) Налоговый комитет совместно с Минсельхозом составляет и подписывает в трех экземплярах сводный акт сверок с указанием сумм отсроченной налоговой задолженности в разрезе бюджетов, видов налогов и других обязательных платежей в бюджет, пени и штрафов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) Налоговый комитет передает Минсельхозу реквизиты субъектов племенного животноводства и соответствующих налоговых органов по месту регистрационного учета указанных субъектов, необходимые для заполнения счета к оплате;
5) Минсельхоз представляет в территориальный орган Комитета казначейства один экземпляр сводного акта сверки и счета к оплате на погашение отсроченной налоговой задолженности за субъекты племенного животноводства.
17. В территориальный орган Комитета казначейства Минсельхоз для выплаты субсидий в соответствии с пунктами 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 настоящих Правил представляет счет к оплате.
Приложение 1
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития племенного
животноводства на 2005 год
Нормативы субсидий
на каждый вид племенной продукции
(материала)

2. Тұқымдық бұқалар ұрығының бiр дозасына
субсидиялар нормативi
Асыл тұқымды өнiмнiң түрi
Ұрықтың 1 дозасына арналған субсидия нормативi, теңге (құнының 50% дейiн)
Асыл тұқымды бұқалардың ұрығы
140
3. Сатылған асыл тұқымды бiр жұмыртқаға
арналған субсидиялар нормативтерi
Асыл тұқымды өнiмнiң түрi
Асыл тұқымды 1 жұмыртқаның
1 данасына субсидиялар
нормативтерi, теңге (құнының
50% дейiн)
Тауық (жұмыртқалағыш) жұмыртқасы
12
Тауық (еттiк) жұмыртқасы
40
Үйрек жұмыртқасы
12
Күркетауық жұмыртқасы
50
Қаз жұмыртқасы
50
Түйеқұс жұмыртқасы
2400
4. Мал тұқымын асылдандыру iсi үшiн сатып алынатын жабдықтар мен техниканың құнын толық өтеу.
5. Мал тұқымын асылдандыру орталығына асыл тұқымды бұқаларды сатып алу және күтiп ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөнiндегi шығындарды толық өтеу.
6. Мал тұқымын асылдандыру орталығына асыл тұқымды қошқарларды сатып алу және күтiп ұстау жөнiндегi шығындарды толық өтеу.
7. Асыл тұқымды шаруашылық үшiн асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды сатып алу жөнiндегi шығындарды толық өтеу.
8. Асыл тұқымды шаруашылықта асыл тұқымды құстар санын толықтыратын балапандарды азықтандыру үшiн сатып алынатын құрама азықтардың құнын толық өтеу.
9. Асыл тұқымды мал зауыты үшiн араб тұқымының айғырларын сатып алу жөнiндегi шығындарды толық өтеу.
10. Асыл тұқымды мал зауытында асыл тұқымды жылқыларды өсiру, күтiп ұстау, жаттықтыру, асыл тұқымды айғырлардың ұрығын сақтау жөнiндегi шығындарды толық өтеу.
" Бекiтемiн "                    Асыл тұқымды мал шаруашылығын
Қазақстан Республикасы Ауыл      дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң
шаруашылығы министрлігінiң          2005 жылға арналған ережесiне
_______________облыстық                       2-қосымша
аумақтық басқармасының
бастығы __________________
(аты-жөнi, қолы, мөрi)
2005 жылғы "__"__________
___________________облысы бойынша 2005 жылдың_____
айындағы асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың)_________
___________________________________________________
(асыл тұқымды төлдер, тұқымдық бұқалар
_____________________________________________________
ұрығы, асыл тұқымды жұмыртқа - қажеттiсi қалдырылсын)
сатылуы және субсидиялар төлеу туралы
БIРIКТIРIЛГEH ЖИЫНТЫҚ ВЕДОМОСТЬ
Атауы
Жылдық квота
Сатылған
асыл
тұқымды
өнiмнiң
(матери-
алдың) 1
данасы
(кг т/с,
доза,
дана)
үшiн
субсиди-
ялар
норма-
тивi,
теңге
Асыл тұқымды
өнімнің (ма-
териалдың)
асылдандыру
мақсатына
нақты сатыл-
ғаны (кг т/с,
доза, дана)
аудан-
ның
асыл
тұқымды
өнiмдi
(матери-
алды)
сатушы-
ның
(кг,
доза,
дана)
теңге
жылдың
басынан
берi
есеп
беру
айдың
iшiнде
1
2
3
4
5
6
7
таблицаның жалғасы
Жылдың басынан
бері субсидия-
ның тиесілі
сомасы, теңге
Жылдың басынан
бері, төленгені,
теңге
Субсидияның
тиесілі
сомасының
қалдығы,
теңге
Төленуге тиісті, теңге
8
9
10
11
* Сатылған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) әрбір
түріне жеке жасалады
Облыстың асыл тұқымды мал шаруашылығы жөнiндегi
мемлекеттiк инспекторы _____________________________________
(аты-жөнi, қолы)
Облыстық аумақтық басқарманың бас бухгалтерi______________
(аты-жөнi, қолы)
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеудiң 2005 жылға
арналған ережесiне 3-қосымша
Бекiтемiн
____________________________
(аумақтық салық органының
басшысы)
2005 жылғы "__" __________
Салық органдарының республикалық және жергілікті
бюджеттерге мерзімі ұзартылған салық берешегiн
өтеу жөнiндегі есеп айырысуларға қатысатын
асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерiмен
тексеру актiлерiнiң
ТIЗIЛIМI
теңге
Бюджет
кiрiс-
терi
сынып-
тама-
сының
коды
Салық-
тың
(тө-
лем-
нiң)
атауы
Салық төлеу-
шiнiң
(асыл
тұқым-
ды мал
шаруа-
шылығы
субъек-
тiсі-
нің)
атауы,
CTH-i
орна-
ласқан
жерi,
салық
органы-
ның
атауы,
СТН-i
Салыс-
тыру
актi-
сiне
қол
қойыл-
ған
күн
Өтеуге ұйғарылатын сома
республикалық бюджеттен
түсетін салықтар бойынша
бар-
лығы
негiз-
гi
төлем
өсiмақы
айып-
пұл
1
2
3
4
5
6
7
8
таблицаның жалғасы
Өтеуге ұйғарылатын сома
жергіліктi бюджеттен
түсетін салықтар бойынша
Барлығы
барлы-
ғы
негiз-гi
төлем
өсiмақы
айып-
пұл
бар-
лығы

2. Норматив субсидий на одну дозу семени быков-производителей
Вид племенной
продукции
Норматив субсидии на 1 дозу
семени, тенге (до 50% стоимости)
Семя быков-производителей
140
3. Нормативы субсидий на одно реализованное племенное яйцо
Вид племенной
продукции
Нормативы субсидий на 1 штуку
племенного яйца, тенге
(до 50 % стоимости)
Яйцо куриное (яичное)
12
Яйцо куриное (мясное)
40
Яйцо утиное
12
Яйцо индюшиное
50
Яйцо гусиное
50
Яйцо страусиное
2400
4. Полное возмещение стоимости приобретаемого оборудования и техники для племенного дела.
5. Полное возмещение затрат по приобретению, содержанию племенных быков- производителей в племенном центре, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов.
6. Полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенных баранов- производителей в племенном центре.
7. Полное возмещение затрат по приобретению ремонтного молодняка племенной птицы для племенного хозяйства.
8. Полное возмещение стоимости приобретаемых комбикормов для кормления ремонтного молодняка племенной птицы в племенном хозяйстве.
9. Полное возмещение затрат по приобретению жеребцов-производителей арабской породы для племенного завода.
10. Полное возмещение затрат по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей, получению и хранению семени племенных жеребцов в племенном заводе.
Приложение 2
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития племенного
животноводства на 2005 год
Утверждаю
Начальник _______областного
территориального управления
Министерства сельского хозяйства РК
___________________________________
( Ф.И.О. подпись, печать)
"___"____________ 2005 года
Объединенная сводная ведомость*
о реализации племенной продукции (материала)
и выплате субсидий
__________________________________за _______2005 год
(племенной молодняк, семя быков-производителей,
_______________________________________________________________
племенное яйцо - нужное оставить)
по _______________ области
Наименование
Годовая
квота
Норматив
субсидий
за единицу (кг ж/м, дозу, штуку)
реализованной племпродукции (материала),
тенге
Фактически
реализовано на племцели племенной продукции (материала)(кг ж/м, доз, штук)
района
продавца
племенной
продукции
(мате-
риала)
(кг,
доз,
штук)
тенге
с начала
года
за отчетный
месяц
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Причитающаяся
сумма субсидии
с начала года,
тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся суммы
субсидии,
тенге
Подлежит
к оплате,
тенге
8
9
10
11
* Составляется отдельно на каждый вид реализованной племенной продукции (материала)
Государственный инспектор                 ___________________
по племенному животноводству области       (Ф.И.О. и подпись)
Главный бухгалтер областного
территориального управления               ____________________
(Ф.И.О. и подпись)
Приложение 3
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития племенного
животноводства на 2005 год
Утверждаю
_______________________________
(руководитель территориального
налогового органа)
"___"________ 2005 год
Реестр
актов сверок налоговых органов с субъектами племенного животноводства,
участвующими в расчетах по погашению отсроченной налоговой
задолженности в республиканский и местные бюджеты
тенге
Код
клас-
сифи-
кации
дохо-
дов
бюд-
жета
Наимено-
вание
налога
(пла-
тежа)
Наименова-
ние налого-
плательщика
(субъекта
племенного
животновод-
ства), РНН,
местонахож-
дение, наи-
менование налогового органа, РНН
Дата
под-
писа-
ния
акта
све-
рок
Сумма, предполагаемая
к погашению
по налогам, поступающим из    республиканского бюджета
всего
осн.
платеж
пени
штраф
1
2
3
4
5
6
7
8
(продолжение таблицы)
Сумма, предполагаемая к погашению
по налогам, поступающим
из местного бюджета
Всего
всего
осн.
платеж
пени
штраф
всего
(гр.

(5+9
бағ)
негіз-
гі
төлем
(6+10
бағ)
өсiм-
ақы
(7+11
бағ)
айып-
пұл
(8+12
бағ)
9
10
11
12
13
14
15
16
Сомасы жазумен____________теңге, оның iшiнде республикалық
бюджетке______________теңге,_________________________________
бюджетке______________теңге,_______________теңге,________теңге.
Аумақтық салық органы
тиiстi құрылымдық бөлімшесінің басшысы__________   ____________
(қолы)       (аты-жөнi)
M.O.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеудiң 2005 жылға
арналған ережесiне 4-қосымша
Салық комитетiнiң________________________________________
(республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
200__жылғы "__"___________жағдай бойынша республикалық
және жергілікті бюджеттерге мерзімі ұзартылған салық берешегін
өтеу жөніндегі
ЖИЫНТЫҚ САЛЫСТЫРУ АКТIСI
теңге
Бюджет
кiрiс-
терi
сынып-
тама-
сының
коды
Салық-
тың
(тө-
лем-
нiң)
атауы
Салық төлеу-
шiнiң (асыл
тұқымды мал
шаруашылығы
субъектісі-
нің) атауы,
CTH-i, орна-
ласқан жерi,
салық орга-
нының атауы,
CTH-i
Өтеуге ұйғарылатын сома
республикалық бюджеттен түсетін
салықтар бойынша
барлығы
негізгі
төлем
өсiмақы
айыппұл
1
2
3
4
5
6
7
таблицаның жалғасы:
Өтеуге ұйғарылатын сома
жергіліктi бюджеттен
түсетiн салықтар бойынша
барлығы
бар-
лығы
негіз-
гі
төлем
өсiм-
ақы
айып-
пұл
бар-
лығы
(4+8
бағ)
негіз-
гі
төлем
(5+9
бағ)
өсiм-
ақы
(6+10
бағ)
айып-
пұл

5+9)
осн.
платеж
(гр.6+10)
пени
(гр.
7+11)
штраф
(гр.
8+12)
9
10
11
12
13
14
15
16
Сумма прописью ____________ тенге, в том числе в
республиканский бюджет _________тенге, в _______бюджет _____тенге, в ______тенге
в ________тенге
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
территориального налогового органа   __________ _________
(подпись)  (Ф.И.О)
М.П.
Приложение 4
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития племенного
животноводства на 2005 год
Сводный акт сверки
Налогового комитета с _______________________________________________
(наименование администратора республиканской бюджетной программы)
по погашению отсроченной налоговой задолженности в республиканский
и местные бюджеты по состоянию на "__"_____200_г.
тенге
Код
клас-
сифи-
кации
дохо-
дов
бюд-
жета
Наимено-
вание
налога
(пла-
тежа)
Наименова-
ние налого-
плательщика
(субъекта
племенного
животновод-
ства), РНН,
местонахож-
дение, наи-
менование налогового органа, РНН
Сумма, предполагаемая
к погашению
по налогам, поступающим из республиканского бюджета
всего
осн.
платеж
пени
штраф
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Сумма, предполагаемая к погашению
по налогам, поступающим
из местного бюджета
Всего
всего
осн.
платеж
пени
штраф
всего
(гр.
4+8)
осн.
платеж
(гр.5+9)
пени
(гр.
6+10)
штраф
(гр.