Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн атқару кезеңiнде не қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақат немесе мертiгу салдарынан қызметтен босатылғаннан кейiнгi бiр жыл iшiнде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда олардың асырауындағылары мен мұрагерлерiне бiржолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 7 ақпандағы N 114 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 1192 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.10.20 № 1192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 53-бабының 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн атқару кезеңiнде не қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақат немесе мертiгу салдарынан қызметтен босатылғаннан кейiнгi бiр жыл iшiнде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда олардың асырауындағылары мен мұрагерлерiне бiржолғы өтемақы төлеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 7 ақпандағы
N 114 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының қызметкерi
қызметтік мiндеттерiн атқару кезеңiнде не қызметтік
мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақат немесе мертiгу
салдарынан қызметтен босатылғаннан кейiнгi бiр жыл
iшiнде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда олардың
асырауындағылары мен мұрагерлерiне бiржолғы
өтемақы төлеу ережесi
1. Осы Ереже "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының қызметкерi қызметтік мiндеттерiн атқару кезеңінде не қызметтік мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақат немесе мертiгу салдарынан қызметтен босатылғаннан кейінгi бір жыл iшiнде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда олардың асырауындағылары мен мұрагерлеріне бiржолғы өтемақы төлеу тәртiбін белгілейді.
2. Бiржолғы өтемақы төлеу оны алуға құқығы бар адамдарға прокуратура органдарының қызметкері қызметтік міндеттерін атқару кезеңінде не қызметтік мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақат немесе мертігу салдарынан қызметтен босатылғаннан кейiнгі бір жыл ішiнде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда, соңғы атқарған лауазымы бойынша алпыс айлық ақшалай үлес мөлшерiнде жүзеге асырылады.
Бiржолғы өтемақыны есептеу үшін қолданылатын ақшалай үлес лауазымдық жалақы мен сыныптық шенi (әскери атағы бойынша) үшiн төленетін қосымша ақыдан (жалақыдан) тұрады.

Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации иждивенцам и наследникам сотрудника органов прокуратуры Республики Казахстан в случае гибели (смерти) в период исполнения им служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие травмы или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года № 114. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 1192
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.10.2011 № 1192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 8 статьи 53 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О прокуратуре" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила выплаты единовременной компенсации иждивенцам и наследникам сотрудника органов прокуратуры Республики Казахстан в случае гибели (смерти) в период исполнения им служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие травмы или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2005 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2005 года N 114
Правила выплаты единовременной компенсации иждивенцам и наследникам сотрудника органов прокуратуры Республики Казахстан в случае гибели (смерти) в период исполнения им служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие травмы или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей
1. Настоящие Правила определяют порядок выплаты единовременной компенсации иждивенцам и наследникам сотрудника органов прокуратуры Республики Казахстан в случае гибели (смерти) в период исполнения им служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие травмы или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О прокуратуре".
2. Выплата единовременной компенсации осуществляется лицам, имеющим право на ее получение, в случае гибели (смерти) сотрудника органов прокуратуры при исполнении служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие травмы или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, в размере шестидесятимесячного денежного содержания по последней занимаемой должности.
Денежное содержание, применяемое для расчета единовременной компенсации, состоит из должностного оклада и доплаты (оклада) за классный чин (по воинскому званию).

3. Егер прокуратура органдары қызметкерінiң қаза табуы (қайтыс болуы) не қызметкердiң қаза табуына (қайтыс болуына) себеп болған жарақаты, жаралануы (мертiгуi), ауруы қызметтiк мiндеттерiн атқаруға қатыссыз жағдайларға байланысты болғандығы заңнамада белгiленген тәртiппен анықталса, тиiстi құжаттар ресімделмейді және біржолғы өтемақы төленбейді. V053932
4. Бiржолғы өтемақы төлеуді қызметкердің қызмет өткеру орны бойынша прокуратура органдарының қаржы бөлімшесi (бұдан әрi - қаржы бөлімшесі) республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат есебiнен Қазақстан Республикасының шегiнде екінші деңгейдегі банктегi алушының жеке шотына аудару, сондай-ақ оларды өтінiш берген сәттен бастап екi aй iшiнде алушының шотына почта арқылы аудару жолымен жүргiзедi.
Кәмелетке толмаған алушыға бiржолғы өтемақы төлеу тұрғылықты жерi бойынша өтiнiш берген сәттен бастап екi ай iшiнде қамқорлық және қорғаншылық органдарын, сондай-ақ оның заңды өкiлдерiн ол жайында бip мезгiлде хабардар ете отырып, екiншi деңгейдегi банктегi оның жеке шотына аудару жолымен ғана жүргiзiледi.
5. Прокуратура органдарының кадр қызметi 15 күн iшiнде өтемақыны алуға құқығы бар тұлғаларды прокуратура органдарына бiржолғы өтемақы төлеу туралы өтiнiштер беру құқығы туралы жазбаша хабардар етедi.
6. Бiржолғы өтемақы алу үшiн оны алуға құқығы бар адам қаржы бөлiмшесiне мынадай құжаттарды ресiмдейдi және ұсынады:
осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
кәмелетке толмаған алушының туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi;
неке туралы куәлiк не сот органдарының алимент туралы атқару парағы (қамқорлық туралы құжат);
нотариалды расталған қайтыс болғандығы туралы куәлiктiң көшiрмесi;
егер төлемақыға өтiнiш берушi қаза тапқанның (қайтыс болғанның) мұрагерi болып табылса немесе асырауындағы адам болса, мұраға құқығы туралы куәлiгi.
Қаржы бөлiмшесi кадр қызметiнен қызметкердiң қаза табу (қайтыс болу) жағдайы туралы қорытындының көшiрмесiн сұратады.
Сондай-ақ қаза тапқанның (қайтыс болғанның) қаза тапқан (қайтыс болған) күнiне ақшалай үлесi туралы қаржы бөлiмшесiнiң анықтамасы материалдарға қоса тiркеледi.
Оқиға орын алған кезде денсаулығына зақым келуi салдарынан бiр жыл өткеннен кейiн қайтыс болған қызметкердiң қаза табу (қайтыс болу) фактiсi бойынша, бұдан басқа, өтiнiш иесi қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақаты, жаралануы (контузия), мертiгуi, ауруы қайтыс болуына себепшi болғандығын растайтын әскери-дәрiгерлiк комиссияның (бұдан әрi - ӘДК) қорытындысын ұсынады.

3. Соответствующие документы не оформляются и единовременная компенсация не выплачивается, если в установленном законодательством порядке установлено , что гибель (смерть) либо травма, ранение (увечье), заболевание сотрудника органов прокуратуры, явившиеся причиной гибели (смерти) сотрудника, наступили в связи с обстоятельствами, не связанными с исполнением служебных обязанностей. V053932
4. Выплата единовременной компенсации производится финансовым подразделением органов прокуратуры по месту прохождения службы сотрудником (далее - финансовое подразделение) за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на эти цели путем перечисления на лицевой счет получателя в банке второго уровня в пределах Республики Казахстан, а также перевода их по почте за счет получателя в течение двух месяцев с момента подачи заявления.
Несовершеннолетнему получателю выплата единовременной компенсации производится только путем перечисления на его лицевой счет в банке второго уровня по местожительству с одновременным уведомлением об этом органов опеки и попечительства, а также его законных представителей в течение двух месяцев с момента подачи заявления.
5. Кадровые службы органов прокуратуры в течение 15 дней письменно ставят в известность лиц, имеющих право на получение компенсации, о праве подачи заявлений о выплате единовременной компенсации в органы прокуратуры.
6. Для получения единовременной компенсации лицо, имеющее право на ее получение, оформляет и представляет в финансовое подразделение следующие документы:
заявление согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
копию документа, удостоверяющего личность получателя;
копию свидетельства о рождении несовершеннолетнего получателя;
свидетельство о браке либо исполнительный лист судебных органов об алиментах (документ об опекунстве);
копию свидетельства о смерти, заверенную нотариально;
свидетельство о праве на наследство, если обратившийся за выплатой является наследником или являлся иждивенцем погибшего (умершего).
Финансовое подразделение запрашивает из кадровой службы копию заключения об обстоятельствах гибели (смерти) сотрудника.
Также к материалам приобщается справка финансового подразделения о денежном содержании погибшего (умершего) на день гибели (смерти).
По факту гибели (смерти) сотрудника, умершего по истечении одного года вследствие повреждения здоровья при наступлении событий, кроме того, заявителем представляется заключение военно-врачебной комиссии (далее - ВВК), подтверждающее, что причиной смерти явились травмы, ранения (контузии), увечья, заболевания, полученные при исполнении служебных обязанностей.

7. Бiржолғы өтемақы алуға құқығы бар адам өтемақы төлеу туралы өтiнiш берген кезде, қаржы бөлiмшесi осы Ереженiң 6-тармағында көрсетiлген құжаттардың толықтығын және дұрыс ресiмделуiн тексередi және мекеме басшысының атына ресiмделген өтiнiштi осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес өтiнiштердi тiркеу және бiржолғы өтемақылар төлеу журналына тiркейдi. Осы Ереженiң 6-тармағында көрсетiлген тиiстi құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, өтiнiш тiркеуге жатпайды, ол туралы өтiнiш иесiне жетiспейтiн құжаттарды көрсете отырып, тиiстi түсiнiктеме берiледi.
8. Бiржолғы өтемақы төлеу туралы өтiнiштердi қарау Қазақстан Республикасының азаматтардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы заңнамасында белгіленген тәртiппен және мерзiмдерде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн атқару кезеңiнде не қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақат немесе мертiгу салдарынан қызметтен босатылғаннан кейiнгi бiр жыл iшiнде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу туралы өтiнiш бойынша қабылданған прокуратура органдарының шешiмiне өтiнiш иесi жоғары тұрған прокуратураға немесе сотқа шағым беруiне болады.
Қазақстан Республикасы прокуратура
органдарының қызметкерi қызметтiк
мiндеттерiн атқару кезеңiнде не қызметтiк
мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақат
немесе мертiгу салдарынан қызметтен
босатылғаннан кейiнгі бiр жыл iшiнде қаза
тапқан (қайтыс болған) жағдайда олардың
асырауындағылары мен мұрагерлерiне
бiржолғы өтемақы төлеу ережесiне
1-қосымша
Кiмге__________________________
(мекеме (ұйым) басшысының
_______________________________
лауазымы сыныптық шенi, Т.А.Ә.)
________мекен-жайында тұратын
_______________________________
(өтiнiш иесiнiң Т.А.Ә.)
СТН N_______________________
Бiржолғы өтемақы төлеуге
ӨТIНIШ
Сiзден_______________________________________________________
(ол бойынша залалдың орны толтырылуы тиiс
___________________________________________________________________
оқиғаның сипаты көрсетіледi)
байланысты маған бiржолғы өтемақы төлеуiңiздi сұраймын.
Маған тиiстi соманы__________________________________________
(банктiң атауы, банктiң СТН-i, банктiң МФО-сы,
___________________________________________________________________
алушының жеке есеп шотының N немесе байланыс бөлiмшесi арқылы
_________________________________________________аударуды сұраймын.
аударған жағдайда оның мекен-жайы көрсетiледi)
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса беремiн:
1._______________________________________________
2._______________________________________________
3._______________________________________________
4._______________________________________________
5._______________________________________________
200__жылғы "__" ___________    _____________өтiнiш иесiнiң қолы
Құжаттар 200__ жылғы "__" ___________ қабылданды.
_______________________________(құжаттарды қабылдаған адамның қолы)
Қазақстан Республикасы прокуратура
органдарының қызметкерi қызметтiк
мiндеттерiн атқару кезеңiнде не қызметтiк
мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақат
немесе мертiгу салдарынан қызметтен
босатылғаннан кейiнгі бiр жыл iшiнде қаза
тапқан (қайтыс болған) жағдайда олардың
асырауындағылары мен мұрагерлерiне
бiржолғы өтемақы төлеу ережесiне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы прокуратура
органдарының қызметкерi қызметтiк
мiндеттерiн атқару кезеңiнде не қызметтiк
мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақат
немесе мертiгу салдарынан қызметтен
босатылғаннан кейiнгi бiр жыл iшiнде қаза
тапқан (қайтыс болған) жағдайда оның
асырауындағылары мен мұрагерлерiне
бiржолғы өтемақы төлеу өтiнiштерiн тiркеу
ЖУРНАЛЫ
N
Қайтыс болған
қызмет-
кердiң
Т.А.Ә.
және оның
мекен-
жайы
Қайтыс
болған
қызмет-
кердің
асырау-
ындағы-
ның, мұ-
рагерi-
нiң Т.А.Ә.
және
оның
мекен-
жайы
Залал-
дың
орнын
толты-
ру себебі
Бiр-
жолғы
өтема-
қы со-
масы
Төлем
құжа-
тының
N мен
күні
Егер өтi-
нiштi тiр-
кеуден
бас тар-
тылса,
онда бас
тартудың
себебi
1
2
3
4
5
6
7

7. При обращении лица, имеющего право на получение единовременной компенсации, с заявлением о выплате компенсации финансовое подразделение проверяет полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, и регистрирует заявление, оформленное на имя руководителя учреждения в журнале регистрации заявлений и выплат единовременных компенсаций согласно приложению 2 к настоящим Правилам. В случае неполного представления соответствующих документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, заявление не подлежит регистрации, о чем заявителю дается соответствующее разъяснение с указанием недостающих документов.
8. Рассмотрение заявлений о выплате единовременной компенсации осуществляется в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан о порядке рассмотрения обращений граждан.
Заявитель может обжаловать в вышестоящую прокуратуру или суд решение органов прокуратуры, принятое по заявлению о выплате единовременной компенсации в случае гибели (смерти) сотрудника органов прокуратуры Республики Казахстан в период исполнения им служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие травмы или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей.
Приложение 1
к Правилам выплаты единовременной
компенсации иждивенцам и наследникам
сотрудника органов прокуратуры
Республики Казахстан в случае гибели
(смерти) в период исполнения им служебных
обязанностей либо в течение года
после увольнения со службы вследствие
травмы или увечья, полученных при
исполнении служебных обязанностей
Кому ____________________________
(должность, классный чин, Ф.И.О.)
_________________________________
руководителя учреждения
_________________________________
(организации)
_________________________________
(Ф.И.О. обращающегося)
проживающего по адресу
________________________________
N РНН____________________________
Заявление
на выплату единовременной компенсации
Прошу Вас выплатить мне единовременную компенсацию в связи с __________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указывается характер события, по которому должен быть возмещен ущерб)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить _________________
(указывается название банка,
___________________________________________________________________
РНН банка, МФО банка, N лицевого счета получателя или его адрес
___________________________________________________________________
в случае перевода через отделение связи)
К заявлению прилагаю следующие документы:
1. ____________________________________________
2. ____________________________________________
3. ____________________________________________
4. ____________________________________________
5. ____________________________________________
"___"_______200__г         _________            (подпись заявителя)
Документы приняты: "__" __ 200__г. _______(подпись лица, принявшего документы)
Приложение 2
к Правилам выплаты единовременной
компенсации иждивенцам и наследникам
сотрудника органов прокуратуры
Республики Казахстан в случае гибели
(смерти) в период исполнения им служебных
обязанностей либо в течение года
после увольнения со службы вследствие
травмы или увечья, полученных при
исполнении служебных обязанностей
Журнал
регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации
иждивенцам и наследникам сотрудника органов прокуратуры
Республики Казахстан в случае гибели (смерти) в период исполнения
им служебных обязанностей либо в течение года после увольнения
со службы вследствие травмы или увечья, полученных при
исполнении служебных обязанностей
N
Ф.И.О
умершего
сотрудника
и его
адрес
Ф.И.О.
иждивен-
ца, нас-
ледника
умершего
сотруд-
ника и
его
адрес
Причина
возме-
щения
ущерба
Сумма едино-
временной
компен-
сации
N и
дата
пла-
теж-
ного
доку-
мента
Если
отка-
зано в
регист-
рации
заявле-
ния, то
причина
отказа
1
2
3
4
5
6
7