Ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет көрсету жөнiндегі инфрақұрылымды ұйымдастырудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 10 ақпандағы N 134 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлік бағдарламасы туралы" 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889  Жарлығын iске асыру мақсатында және "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет көрсету жөнiндегі инфрақұрылымды ұйымдастыруға ақшалай қаражат ұсыну ережесі бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі осы қаулыдан туындайтын қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 10 ақпандағы
N 134 қаулысымен
бекiтілген
Ауыл шаруашылығы өндірісіне техникалық қызмет
көрсету жөніндегі инфрақұрылымды ұйымдастыруға
ақшалай қаражат ұсыну epeжесі
1. Жалпы шарттар
1. Осы Ереже 2005 жылға арналған республикалық бюджетте 043 "Ауыл шаруашылығын институционалды дамыту" бюджеттiк бағдарламасының 101 "Ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет көрсету жөнiндегi инфрақұрылымды ұйымдастыру" кiшi бағдарламасы бойынша көзделген 8950000000 (сегiз миллиард тоғыз жүз елу миллион) теңге сомасында ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет көрсету жөнiндегi инфрақұрылымды ұйымдастыруға бағытталатын ақшалай қаражат (бұдан әрi - Қаражат) ұсынудың тәртiбiн айқындайды.
2. Ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет
көрсету жөнiндегi инфрақұрылымды ұйымдастыруға
Қаражат ұсыну
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне (бұдан әрi - Ауылшарминi) ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет көрсету жөнiндегi инфрақұрылымды ұйымдастыруға Қаражат ұсыну заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
3. Ауылшарминi "ҚазАгроҚаржы" акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - Қоғам) ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет көрсету жөнiндегi инфрақұрылымды ұйымдастыруға пайдалануға жататын Қаражатты ұсынуды заңнамада белгiленген тәртiппен Қоғамның жарғылық капиталын ұлғайту жөніндегi iс-шараларды өткiзу арқылы қамтамасыз етедi.

О некоторых вопросах организации инфраструктуры по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2005 года N 134. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы" и в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления денежных средств на организацию инфраструктуры по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2005 года N 134
Правила
предоставления денежных средств на организацию
инфраструктуры по техническому обслуживанию
сельскохозяйственного производства
1. Общие условия
1. Настоящие Правила определяют порядок предоставления денежных средств в сумме 8950000000 (восемь миллиардов девятьсот пятьдесят миллионов) тенге (далее - Средства), предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по подпрограмме 101 "Организация инфраструктуры по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства" бюджетной программы 043 "Институциональное развитие сельского хозяйства", направляемых на организацию инфраструктуры по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства.
2. Предоставление Средств на организацию инфраструктуры
по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства
2. Предоставление Средств Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) на организацию инфраструктуры по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства осуществляется в соответствии с законодательством.
3. Минсельхоз обеспечивает предоставление Средств, подлежащих использованию на организацию инфраструктуры по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства, акционерному обществу "КазАгроФинанс" (далее - Общество), в порядке, установленном законодательством, посредством проведения мероприятий по увеличению уставного капитала Общества.

4. Қоғам ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет көрсету жөнiндегi инфрақұрылымды ұйымдастыруға бөлiнген Қаражатты Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қоғамның iшкi кредит саясатына сәйкес мынадай мақсатта пайдаланады:
1) 2000000000 (екi миллиард) теңге - дербес машина-технологиялық станцияларды (сервис-орталықтарын) (бұдан әрi - МТС) қаржыландыруға, сондай-ақ Қоғам бұрын құрған MTC-тердi қаржыландыруды ықтимал жалғастыруға. Қоғамның MTC-тердi қаржыландыруы 7 жылға дейiнгi мерзiмге жылдық 2 пайызға дейiн сыйақы ставкасымен және МТС-тердiң Қоғам алдындағы мiндеттемелерi екiншi деңгейдегi банктердiң кепiлдiктерiмен қамтамасыз етiлген жағдайда жүзеге асырылуы тиiс;
2) 1000000000 (бip миллиард) теңге - кейiннен лизингке беру үшiн ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн жабдықтарды (бұдан әрi - Жабдықтар) сатып aлу, Жабдықтарды сатып алу мен жеткiзуге байланысты (оның iшiнде: Жабдықтарды кедендiк ресiмдеуге және тазалауға, тиеуге, түсiруге, жинауға байланысты) шығыстарды өтеу мақсатына. Жабдықтардың лизингі 7 жылға дейiн мерзiмдi құрауы тиiс, лизинг бойынша сыйақы ставкасы жылдық 4 пайызға дейiн;
3) 5950000000 (бec миллиард тоғыз жүз елу миллион) теңге - кейiннен лизингке беру үшiн ауыл шаруашылығы техникасын, технологиялық жабдықтар және мал шаруашылығы субъектiлері үшiн арнайы техника (бұдан әрi - Техника) сатып алу, Техниканы сатып алу мен жеткiзуге байланысты (оның iшiнде: Техниканы кедендiк ресiмдеуге және тазалауға, тиеуге, түсiруге, жинауға байланысты) шығыстарды өтеу мақсатына. Техниканың лизингi 7 жылға дейiн мерзiмдi құрауы тиiс, лизинг бойынша сыйақы ставкасы жылдық 4 пайызға дейiн.
3. Қаражаттың пайдаланылуын бақылау
5. Ауылшарминi ауыл шаруашылығы өндiрiсiне техникалық қызмет көрсету жөнiндегi инфрақұрылымды ұйымдастыруға бағытталатын Қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады.

4. Общество использует Средства, выделенные на организацию инфраструктуры по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства, в соответствии с законодательством Республики Казахстан и внутренней кредитной политикой Общества, на следующие цели:
1) 2000000000 (два миллиарда) тенге - на финансирование самостоятельных машинно-технологических станций (сервис-центров) (далее - МТС), а также возможное продолжение финансирования ранее созданных Обществом МТС. Финансирование Обществом МТС должно осуществляться на срок до 7 лет, со ставкой вознаграждения до 2 % годовых и при условии обеспечения обязательств МТС перед Обществом гарантиями банков второго уровня;
2) 1000000000 (один миллиард) тенге - на цели закупа для последующей передачи в лизинг оборудования по переработке сельскохозяйственной продукции (далее - Оборудование), возмещения расходов, связанных с закупом и поставкой Оборудования (в том числе: связанных с таможенным оформлением и очисткой, погрузкой, разгрузкой, монтажом Оборудования). Срок лизинга Оборудования должен составлять до 7 лет, ставка вознаграждения по лизингу до 4 % годовых;
3) 5950000000 (пять миллиардов девятьсот пятьдесят миллионов) тенге - на цели закупа для последующей передачи в лизинг: сельскохозяйственной техники, технологического оборудования и специальной техники для субъектов животноводства (далее - Техника), возмещения расходов, связанных с закупом и поставкой Техники (в том числе: связанных с таможенным оформлением и очисткой, погрузкой, разгрузкой, монтажом Техники). Срок лизинга Техники должен составлять до 7 лет, ставка вознаграждения по лизингу до 4 % годовых.
3. Контроль за использованием Средств
5. Минсельхоз осуществляет контроль за целевым использованием Средств, направляемых на организацию инфраструктуры по техническому обслуживанию сельскохозяйственного производства.