Ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлерi мен топтарының тектiк қорын сақтауға және қалпына келтiруге 2005 жылға арналған қаражат төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 23 ақпандағы N 164 Қаулысы
"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңына сәйкес, ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлерi мен топтарының тектiк қорын сақтау және қалпына келтiру әрi ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердi сапалы асыл тұқымды өнiммен (материалмен) қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлерi мен топтарының тектiк қорын сақтауға және қалпына келтiруге 2005 жылға арналған қаражат төлеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 23 ақпандағы
N 164 қаулысымен
бекiтiлген
Ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және
жойылып бара жатқан тұқымдарын, түрлерi мен топтарының
тектік қорын сақтауға және қалпына келтiруге 2005 жылға арналған қаражат төлеу ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарын, түрлерi мен топтарының тектiк қорын сақтауға және қалпына келтiруге 2005 жылға арналған қаражат төлеу ережесi (бұдан әрi - Ереже) 006 "Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттiк қолдау" бағдарламасының 108 "Ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлерi мен топтарының тектiк қорын сақтау мен қалпына келтiру" кiшi бағдарламасы бойынша 2005 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен және соның шегiнде ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарын, түрлерi мен топтарының тектiк қорын сақтау мен қалпына келтiруге арнап республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (бұдан әрi - Кәсiпорындар) құрамына кiретiн селекциялық-генетикалық орталықтарға қаражат төлеудiң (бұдан әрi - субсидиялау) тәртiбi мен шарттарын айқындайды.
2. Субсидия мынадай мақсаттарға арналады:
1) коллекциялық табындар құру үшiн сатып алынатын ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлерi мен топтарының құнын толық өтеу;
2) сатып алынған арнайы технологиялық жабдықтың, оргтехниканың және арнайы көлiктiң (бұдан әрi - арнайы жабдық) құнын толық өтеу.

Об утверждении Правил выплаты средств на сохранение и восстановление генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных на 2005 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2005 года N 164
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", в целях сохранения и восстановления генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных и обеспечения сельскохозяйственных товаропроизводителей качественной племенной продукцией (материалом) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты средств на сохранение и восстановление генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных на 2005 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2005 года N 164
Правила
выплаты средств на сохранение и восстановление генофонда
малочисленных и исчезающих пород, типов и линий
сельскохозяйственных животных на 2005 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты средств на сохранение и восстановление генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных на 2005 год (далее - Правила) определяют порядок и условия выплаты средств (далее - субсидирование) селекционно-генетическим центрам, входящим в состав республиканских государственных предприятий (далее - Предприятия), на сохранение и восстановление генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по программе 006 "Государственная поддержка развития сельского хозяйства", подпрограмме 108 "Сохранение и восстановление генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных".
2. Субсидии предназначаются для целей:
1) полного возмещения стоимости малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных, приобретаемых для создания коллекционных стад;
2) полного возмещения стоимости приобретаемого специального технологического оборудования, оргтехники и спецавтотранспорта (далее - спецоборудование).

3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Министрлiк) коллекциялық табындарды қалыптастыру үшiн ауыл шаруашылығы жануарларының сатып алынатын саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарын, түрлерi мен топтарының және арнайы жабдықтың тiзбесi мен санын бекiтедi.
2. Қаражат төлеу тәртiбi
4. Осы Ереженiң 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген мақсаттарға арналған субсидияларды алу үшiн:
1) Кәсiпорындар ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарын, түрлерi мен топтарының және арнайы жабдықтың тiзбесi мен санына сәйкес заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк сатып алу рәсiмiн жүзеге асырады және ауыл шаруашылығы жануарларының тиiстi саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарын, түрлерi мен топтарын және арнайы жабдықтарды мемлекеттiк сатып алу туралы шарттар жасасады;
2) Кәсiпорындар, шарттар жасасқаннан кейiн 10 күннiң iшiнде, бiрақ 2005 жылғы 1 қыркүйектен кешiктірмей шарт түпнұсқасының бiр данасын Министрлiкке бередi.
5. Министрлiк ұсынылған құжаттардың заңнамада белгiленген талаптарға сәйкестiгiн тексередi және мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың бекiтiлген жоспарларына сәйкес Кәсiпорындардың есеп айырысу шоттарына тиесiлi соманы аударады.
6. Кәсiпорындар, жануарлар мен арнайы жабдықты сатып алғаннан кейiн субсидиялардың мақсатты пайдаланылғанын растауға 30 күннiң iшiнде барлық төлем құжаттарының, тауарды жеткiзу актiлерiнiң және тауарды сандық-сапалық жағынан бағалау актiлерiнiң көшiрмелерiн Министрлiкке бередi.
7. Министрлiк осы Ереженiң 4-тармағы бойынша, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына төлеу шотын бередi.

3. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) утверждает перечень и количество закупаемых малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных для формирования коллекционных стад и спецоборудования.
2. Порядок выплаты средств
4. Для получения субсидий на цели, предусмотренные в подпунктах 1) и 2) пункта 2 настоящих Правил:
1) Предприятия в соответствии с перечнем и количеством малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных и спецоборудования в установленном законодательством порядке осуществляют процедуру государственных закупок и заключают договора о государственных закупках соответствующих малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных и спецоборудования;
2) Предприятия, в течение 10 дней после заключения договоров, но не позднее 1 сентября 2005 года, представляют в Министерство один экземпляр оригинала договора.
5. Министерство проверяет соответствие представленных документов требованиям, установленным законодательством, и перечисляет причитающиеся суммы на расчетные счета Предприятий в соответствии с утвержденными планами финансирования по обязательствам и платежам.
6. Предприятия в подтверждение целевого использования субсидий после приобретения животных и спецоборудования в течение 30 дней представляют в Министерство копии всех платежных документов, актов поставки товара и актов количественно-качественной оценки товара.
7. В территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, Министерство по пункту 4 настоящих Правил представляет счет к оплате.