Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жергiлiктi атқарушы органдардың халықпен есеп беру кездесулерiн өткiзу туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 наурыздағы N 279 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жергiлiктi атқарушы органдардың халықпен есеп беру кездесулерiн өткiзу туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТІНІҢ
ЖАРЛЫҒЫ Жергiлiктi атқарушы органдардың халықпен
есеп беру кездесулерiн өткiзу туралы
"Қазақстан Республикасының Президентi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының  17 ,  21-баптарына сәйкес және қазақстандық қоғамды одан әрi демократияландыру, халықты елiмiзде жүргiзiлiп жатқан реформалар туралы хабардар ету, атқарушы органдардың халық алдындағы жауапкершiлiгi мен есеп беруiн арттыру, халықты мемлекеттiк басқару процесiне кеңiнен тарту мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Барлық деңгейдегi әкiмдер жыл сайын бiрiншi тоқсанның iшiнде халықпен есеп беру кездесулерiн өткiзсiн, оның барысында елiмiзде әлеуметтiк-экономикалық және саяси реформалардың iске асырылуы, тиiсті әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң өткен жылда әлеуметтiк-экономикалық дамуы, оны одан әрi дамытудың мiндеттерi мен негiзгi бағыттары туралы ақпарат берсiн.
2. Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкiмдерi есеп беру кездесулерi өткен күннен бастап бiр айдан кешiктiрмей оның нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметі есеп беру кездесулерiнiң қорытындылары бойынша тиiстi шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О проведении отчетных встреч местных исполнительных органов с населением"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2005 года N 279
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О проведении отчетных встреч местных исполнительных органов с населением".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О проведении
отчетных встреч местных исполнительных органов с населением
В соответствии со  статьями 17 21 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" и в целях дальнейшей демократизации казахстанского общества, информированности населения о проводимых в стране реформах, повышения ответственности и подотчетности исполнительных органов перед населением, широкого вовлечения народа в процесс государственного управления  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Акимам всех уровней ежегодно в течение первого квартала проводить отчетные встречи с населением, в ходе которых информировать о реализации социально-экономических и политических реформ в стране, социально-экономическом развитии соответствующей административно-территориальной единицы за истекший год, задачах и основных направлениях ее дальнейшего развития.
2. Акимам областей (города республиканского значения, столицы) не позднее месяца со дня проведения отчетных встреч информировать Правительство Республики Казахстан об их результатах.
3. Правительству Республики Казахстан по итогам отчетных встреч принимать соответствующие меры.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан