"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне салық салу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 сәуірдегі N 391 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне салық салу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық
актiлерiне салық салу мәселелері бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 87-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139-құжат, 140-құжат; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат):
207-бапта:
бiрiншi бөлiктiң екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"лауазымды адамдарға - айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмадан елуге дейiнгi мөлшерiнде, жеке адамдарға, жеке кәсiпкерлерге және заңды тұлғаларға жасырылған салық салу объектiлерi бойынша төленуге жататын салық және басқа да мiндеттi төлемдер сомасының жүз елу процентi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
екiншi бөлiктiң екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"лауазымды адамдарға - айлық есептiк көрсеткiштiң елуден жетпiске дейiнгі мөлшерiнде, жеке адамдарға, жеке кәсiпкерлерге және заңды тұлғаларға жасырылған салық салу объектiлерi бойынша төленуге жататын салық және басқа да мiндетті төлемдер сомасының екi жүз процентi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.".
2. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 14, 82-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140-құжат, 142-құжат; N 24, 153-құжат):

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2005 года N 391
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам налогообложения
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г, N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 87; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, ст. 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5):
в статье 207:
абзац второй части первой изложить в следующей редакции:
"влечет штраф на должностных лиц - в размере от двадцати до пятидесяти месячных расчетных показателей, на физических лиц, на индивидуальных предпринимателей и на юридических лиц - в размере ста пятидесяти процентов от суммы налогов и других обязательных платежей, подлежащих уплате по сокрытому объекту налогообложения.";
абзац второй части второй изложить в следующей редакции:
"влекут штраф на должностных лиц - в размере от пятидесяти до семидесяти месячных расчетных показателей, на физических лиц, на индивидуальных предпринимателей и на юридических лиц - в размере двухсот процентов от суммы налогов и других обязательных платежей, подлежащих уплате по сокрытому объекту налогообложения.".
2. В Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75; N 19-20, ст. 171; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 15, ст. 133, 139; N 21-22, ст. 160; N 24, ст. 178; 2004 г., N 5, ст. 30; N 14, ст. 82; N 20, ст. 116; N 23, ст. 140, ст. 142; N 24, ст. 15):

1) 140-1-бапта:
1-тармақта:
бiрiншi бөлiкте:
3) тармақшада:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"3) арнайы экономикалық аймақ құру мақсатына сәйкес келетiн мынадай қызмет түрлерi:";
үшінші және төртiншi абзацтардағы "және (немесе)" деген сөздер алып тасталсын;
төртiншi абзацындағы "жүргiзу" деген сөзден кейiн ";" белгiсі қойылып, мынадай мазмұндағы бесiншi - жетiншi абзацтармен толықтырылсын:
"киiмнен басқа, дайын тоқыма бұйымдарын өндіру;
трикотаж бұйымдарын өндiру;
тоқыма материалдарынан киiм өндiру";
"нәтижесiнде" деген сөз "бойынша меншiктi өндiріс тауарларын (жұмыстарын, қызметтерiн) сатудан" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) нақты түрлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында қызметiн жүзеге асыратын ұйымдарға:
жер қойнауын пайдаланушылар;
акцизделетiн тауарлар өндiретiн ұйымдар;
арнаулы салық режимдерiн қолданатын ұйымдар;
инвестициялық салық преференциялары берiлген ұйымдар жатпайды.";
2) 140-2-бапта:
2-тармақтың бiрiншi бөлiгiндегi "50" деген сандар "100" деген сандармен ауыстырылсын;
3-тармақ алып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында осы Кодекстiң 140-1-бабы 1-тармағының екiншi бөлiгiнде көрсетiлген тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi), сондай-ақ жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес құрылыс объектiлерiн және (немесе) арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында осы Кодекстiң 140-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көрсетiлген қызмет түрлерiн жүзеге асыруға арналған әкiмшiлiк және өндiрiстiк мақсаттағы объектiлер бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарын өткiзу жөнiндегi айналымдар қосылған құн салығынан босатылады.
Осы тараудың мақсаттары үшiн әкiмшiлiк және өндiрiстiк мақсаттағы объектiлерге офистiк, өнеркәсiптiк ғимараттар мен қоймалар жатады.";
3) 208-баптың 3-тармағындағы "12000 еселенген" деген сөздер "15000 еселенген" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) мынадай мазмұндағы 224-1-баппен толықтырылсын:
"224-1-бап. Арнайы экономикалық аймақтардың аумағына
сатылатын тауарларға салық салу
1. Арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында осы Кодекстiң 140-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көрсетiлген қызмет түрлерiн жүзеге асыруға арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес әкiмшiлiк және өндiрiстiк мақсаттағы объектiлердi салу және қолданысқа енгiзу процесiнде толығымен тұтынылатын тауарлар сатуға қосылған құн салығы нөлдiк ставка бойынша салынады.
Электр энергиясын, бензинді, дизель отыны мен суды қоспағанда, осы тармақтың мақсаттары үшiн әкiмшiлiк және өндiрiстiк мақсаттағы объектiлердi тұрғызу процесіне тiкелей тартылған тауарлар құрылыс процесiнде толығымен тұтынылатын тауарлар деп ұғынылады.

1) в статье 140-1:
в пункте 1:
в части первой:
в подпункте 3):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"3) не менее 90 процентов совокупного годового дохода которых составляют доходы, подлежащие получению (полученные) от реализации товаров собственного производства (работ, услуг), по следующим видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны:";
в абзацах третьем и четвертом слова и (или) исключить;
дополнить абзацами пятым - седьмым следующего содержания:
"производство готовых текстильных изделий, кроме одежды;
производство трикотажных изделий;
производство одежды из текстильных материалов.";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Перечень конкретных видов товаров (работ, услуг), указанных в подпункте 3) настоящего пункта, определяется Правительством Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. К организациям, осуществляющим деятельность на территориях специальных экономических зон, не относятся:
недропользователи;
организации, производящие подакцизные товары;
организации, применяющие специальные налоговые режимы;
организации, которым предоставлены инвестиционные налоговые преференции.";
2) в статье 140-2:
в части первой пункта 2 цифры "50" заменить цифрами "100";
пункт 3 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Обороты по реализации на территориях специальных экономических зон товаров (работ, услуг), указанных в части второй пункта 1 статьи 140-1 настоящего Кодекса, а также объектов строительства и (или) строительно-монтажных работ по объектам административного и производственного назначения в соответствии с проектно-сметной документацией, предназначенным для осуществления на территориях специальных экономических зон видов деятельности, указанных в подпункте 3) пункта 1 статьи 140-1 настоящего Кодекса, освобождаются от налога на добавленную стоимость.
Для целей настоящей главы к объектам административного и производственного назначения относятся офисные, промышленные здания и склады.";
3) в пункте 3 статьи 208 слова "12 000-кратную заменить словами 15 000-кратную";
4) дополнить статьей 224-1 следующего содержания:
"Статья 224-1. Налогообложение товаров, реализуемых на
территорию специальных экономических зон
1. Реализация на территорию специальных экономических зон товаров, полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов административного и производственного назначения в соответствии с проектно-сметной документацией, предназначенных для осуществления на территориях специальных экономических зон видов деятельности, указанных в подпункте 3) пункта 1 статьи 140-1 настоящего Кодекса, облагается налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке.
Для целей настоящего пункта под товарами, полностью потребляемыми в процессе строительства, понимаются товары, непосредственно вовлеченные в процесс возведения объектов административного и производственного назначения, за исключением электроэнергии, бензина, дизельного топлива и воды.

2. Есепке алуға жатқызылатын салық сомасының осы баптың 1-тармағында көрсетiлген айналымдар бойынша есептi кезеңге есептелген салық сомасынан артығы арнайы экономикалық аймақ аумағындағы салық органынан растау алғаннан кейiн әкелінген тауарлардың әкiмшiлiк және өндiрiстiк мақсаттағы объектiлердi салу процесiнде нақты тұтынылу бөлiгiнде белгiленген мерзiмдерде салық төлеушiнiң өтiнiшi бойынша оған қайтарылады. Арнайы экономикалық аймақ аумағында құрылған атқарушы орган арнайы экономикалық аймақ аумағындағы салық органының сұрауы бойынша беретiн әкелiнген тауарлардың әкiмшiлiк және өндiрiстiк мақсаттағы объектiлердi салу процесiнде пайдаланылғаны туралы құжат растау үшiн негiздеме болып табылады.
3. Осы бапқа сәйкес қосылған құн салығы бойынша нөлдiк ставканы қолдану үшін:
1) арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында осы баптың 1-тармағында көрсетiлген объектiлердi салуды жүзеге асыратын ұйымдармен тауарлар жеткiзуге жасалған шарт (келiсiм-шарт);
2) тауарлар шығаруды еркiн кеден аймағының кеден режимінде жүзеге асыратын кеден органы белгi қойған кедендiк жүк декларациясының көшiрмесi;
3) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген ұйымдарға тауарлардың тиеп жөнелтiлгенiн растайтын тауарға iлеспе құжаттардың көшiрмелерi;
4) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген ұйымдардың тауарларды алғанын растайтын құжаттардың көшiрмелерi негiз болып табылады.";
5) 225-баптың бiрiншi бөлiгінде: 1-тармағы 17) тармақшадағы "тауарларды" деген сөзден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
"18) арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарына сатылатын, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында осы Кодекстiң 140-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көрсетiлген қызмет түрлерiн жүзеге асыру процесiнде тұтынылатын тауарларды";
6) 246-баптың 2-тармағындағы "224" деген сандар "224-1" деген сандармен ауыстырылсын;
7) 252-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) осы Кодекстiң 224-1-бабына сәйкес тауарлардың арнайы экономикалық аймақтардың аумағына өткiзiлгенiн растау үшiн қажетті құжаттар;";
8) 312-1-бапта:
3-тармақтың екiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғарыда аталған триггерлер осы баптың 4-6-тармақтарында көрсетiлген әдiстемеге сәйкес айқындалады. Жер қойнауын пайдаланушыға беруге жататын пайда түсiретiн өнiмдегі үлестiң проценттiк мәнін айқындау үшiн әрбір триггерден алынған нәтиже өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта көрсетiлген төменгi мәндермен салыстырылады.
Жер қойнауын пайдаланушының өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта айқындалған пайда түсiретiн өнiмдегi үлесiнiң нақты проценттiк мәнi жобаның экономикалық көрсеткiштерiне қарай осы бапта көзделген шектерде осы Кодекстiң 285-бабында көзделген тәртiппен келiсiм-шартқа тиiстi өзгерiстер енгiзiлгенге дейiн оның әрекет ету мерзiмi бойына өзгерiссiз сақталады.";
4-тармақтың бесiншi, алтыншы, жетiншi және сегiзiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесiнiң көрсетiлген төменгi мәндерге сәйкес келетiн және жер қойнауын пайдаланушының пайда түcipeтiн өнiмдегi үлесiн айқындау үшiн қажетті проценттiк мәнi өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта мынадай шектерде белгiленедi:
R-фактордың (кiрiс
көрсеткiшiнiң) мәнi
Жер қойнауын пайдаланушының
пайда түсiретiн өнiмдегi
үлесiнiң проценттiк мәнi

2. Превышение суммы налога, относимого в зачет, над суммой начисленного налога за отчетный период по оборотам, указанным в пункте 1 настоящей статьи, возвращается налогоплательщику по его заявлению в установленные сроки в части фактически потребленных в процессе строительства объектов административного и производственного назначения ввезенных товаров после получения подтверждения от налогового органа на территории специальной экономической зоны. Основанием для подтверждения является документ об использовании в процессе строительства объектов административного и производственного назначения ввезенных товаров, который выдается по запросу налогового органа, находящегося на территории специальной экономической зоны, исполнительным органом, созданным на территории специальной экономической зоны.
3. Основанием для применения нулевой ставки по налогу на добавленную стоимость в соответствии с настоящей статьей является:
1) договор (контракт) на поставку товаров с организациями, осуществляющими на территории специальной экономической зоны строительство объектов, указанных в пункте 1 настоящей статьи;
2) копии грузовой таможенной декларации, с отметками таможенного органа, осуществляющего выпуск товаров в таможенном режиме свободной таможенной зоны;
3) копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров организациям, указанным в подпункте 1) настоящего пункта;
4) копии документов, подтверждающих получение товаров организациями, указанными в подпункте 1) настоящего пункта.";
5) часть первую статьи 225 дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) товаров, реализуемых на территорию специальных экономических зон, потребляемых в процессе осуществления на территориях специальных экономических зон видов деятельности, указанных в подпункте 3) пункта 1 статьи 140-1 настоящего Кодекса.
Перечень товаров, указанных в настоящем подпункте, утверждается Правительством Республики Казахстан.";
6) в пункте 2 статьи 245 цифры "224" заменить цифрами "224-1";
7) пункт 1 статьи 252 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) документов, необходимых в соответствии со статьей 224-1 настоящего Кодекса для подтверждения реализации товаров на территорию специальных экономических зон;";
8) в статье 312-1:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Вышеперечисленные триггеры определяются в соответствии с методикой, указанной в пунктах 4-6 настоящей статьи. Полученный результат каждого из триггеров сопоставляется с пороговыми значениями, определяемыми в контракте о разделе продукции, для определения процентного значения доли в прибыльной продукции, которая подлежит передаче недропользователю.
Конкретные процентные значения доли недропользователя в прибыльной продукции, определенные в контракте о разделе продукции в зависимости от экономических показателей проекта в границах, предусмотренных настоящей статьей, сохраняются без изменений в течение срока действия контракта, до внесения в него соответствующих изменений в порядке, предусмотренном статьей 285 настоящего Кодекса.";
абзацы пятый, шестой, седьмой и восьмой пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Процентные значения доли недропользователя в прибыльной продукции, соответствующие указанным пороговым значениям, и необходимые для определения доли недропользователя в прибыльной продукции, устанавливаются в контракте о разделе продукции в следующих границах:
Значение
R-фактора (показателя доходности)
Процентное значение
доли недропользователя
в прибыльной продукции

1,2-ден аз немесе соған
тең
70 проценттен 90 процентке
дейiн
1,5-тен көп немесе
соған тең
10 процент
R-фактордың (табыс көрсеткiшiнің) алынған мәнi 1,2-ден көп және 1,5-тен аз болса, жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесі мынадай формула бойынша есептеледi:
жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесi = (А% - 10%)/0,3 * (X - 1,2) * 100%), мұнда:
А - жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесінің өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта көрсетiлген, R-фактордың (кiрiс көрсеткiшiнің) 1,2-ден аз немесе соған тең мәнiне сәйкес келетiн проценттiк мәнi;
X - жобаның iске асырылуы кезеңiндегi R-фактордың (табыс көрсеткiшiнiң) іс жүзінде алынған мәні.
R-фактордың (табыс көрсеткiшiнiң) мәнi үтірден кейiнгi екiншi белгiге дейiн дәлдiкпен айқындалады.";
5-тармақтың он жетiнші - жиырмасыншы абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнімдегi үлесінің көрсетiлген төменгi мәндерге сәйкес келетін және жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесiн айқындау үшiн қажеттi проценттік мәні өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта мынадай шектерде белгіленедi:
Рентабелдiлiктiң iшкi
нормасының (РIН) мәні
Жер қойнауын пайдаланушының
пайда түсiретiн өнiмдегі
үлесiнiң проценттiк мәнi
12 проценттен кем
немесе соған тең
70 проценттен 90 процентке
дейін
20 проценттен көп
немесе соған тең
10 процент
Егер рентабельдiлiктің ішкi нормасының (РIН) алынған мәнi он екі проценттен астам және жиырма проценттен кем болған жағдайда, жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесi мынадай формула бойынша есептеледі:
жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнімдегi үлесi = (А% - (A% - 10%)/8% * (X - 12%)), мұнда:
А - жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесiнiң өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта көрсетілген, рентабелдiлiктiң iшкi нормасының (РIН) 12 проценттен аз немесе соған тең мәнiне сәйкес келетiн проценттiк мәні;
Х - жобаның iске асырылуы кезеңiндегi рентабелдiлiктiң ішкi нормасының (РIН) іс жүзінде алынған мәнi.
Рентабельдiлiктiң ішкi нормасының (РIН) мәнi үтірден кейiнгi екiнші белгіге дейiн дәлдiкпен айқындалады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Р-фактор (бaғa коэффициентi) есептi кезеңдегi өтемдiк өнiмнiң нақты құны мен жер қойнауын пайдаланушының есептi кезеңдегi пайда түсiретiн өнiм үлесiнiң нақты құны сомасының есептi кезеңдегі мұнай өндiру көлемiне қатынасы ретiнде айқындалады.
Жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесiнiң көрсетiлген төменгi мәндерге сәйкес келетiн және жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесiн айқындау үшiн қажеттi проценттiк мәнi өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта мынадай шектерде белгiленедi:
P-фактордың (баға
коэффициентiнiң) мәнi
Жер қойнауын пайдаланушының
пайда түсiретін өнiмдегi
үлесiнiң проценттік мәнi

меньше или равно 1,2
от 70 до 90 процентов
больше или равно 1,5
10 процентов
В случае, если полученное значение R-фактора (показателя доходности) более 1,2 и менее 1,5, то доля недропользователя в прибыльной продукции рассчитывается по следующей формуле:
доля недропользователя в прибыльной продукции = (А% - (А% - 10%)/0,3 * (X - 1,2) * 100%), где:
А - процентное значение доли недропользователя в прибыльной продукции, указанное в контракте о разделе продукции, соответствующее значению R-фактора (показателя доходности) меньше или равно 1,2;
X - фактически полученное значение R-фактора (показателя доходности) за период реализации проекта.
Значение R-фактора (показателя доходности) определяется с точностью до второго знака после запятой.";
абзацы семнадцатый - двадцатый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Процентные значения доли недропользователя в прибыльной продукции, соответствующие указанным пороговым значениям, и необходимые для определения доли недропользователя в прибыльной продукции, устанавливаются в контракте о разделе продукции в следующих границах:
Значение
внутренней нормы рентабельности
(ВНР)
Процентное значение
доли недропользователя
в прибыльной продукции
менее или равно 12 процентам
от 70 до 90 процентов
более или равно 20 процентам
10 процентов
В случае, если полученное значение внутренней нормы рентабельности (ВНР) более двенадцати процентов и менее двадцати процентов, то доля недропользователя в прибыльной продукции рассчитывается по следующей формуле:
доля недропользователя в прибыльной продукции = (А% - (А% - 10%)/8% * (X - 12%)), где
А - процентное значение доли недропользователя в прибыльной продукции, указанное в контракте о разделе продукции, соответствующе значению внутренней нормы рентабельности (ВНР) меньше или равно 1 процентов;
X - фактически полученное значение внутренней норм рентабельности (ВНР) за период реализации проекта.
Значение внутренней нормы рентабельности (ВНР) определяется с точностью до второго знака после запятой.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Р-фактор (ценовой коэффициент) определяется как отношение суммы реальной стоимости компенсационной продукции за отчетный период и реальной стоимости доли прибыльной продукции недропользователя за отчетный период к объему добычи нефти за отчетный период.
Процентные значения доли недропользователя в прибыльной продукции, соответствующие указанным пороговым значениям, и необходимые для определения доли недропользователя в прибыльной продукции, устанавливаются в контракте о разделе продукции в следующих границах:
Значение Р-фактора (ценового коэффициента)
Процентное значение доли недропользователя в прибыльной продукции

1 баррель үшiн 12 АҚШ
долларынан кем немесе
соған тең
70 проценттен 90 процентке
дейiн
1 баррель үшiн 27 АҚШ
долларынан астам немесе
соған тең
10 процент
Егер P-факторының (бaғa коэффициентiнiң) алынған мәнi 1 баррель үшiн 12 АҚШ долларынан астам және 27 AҚШ долларынан кем болған жағдайда, жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесi мынадай формула бойынша есептеледi:
жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесi = (А% - (А% - 10%)/15% * (Х - 12) * 100%), мұнда:
А - жер қойнауын пайдаланушының пайда түсiретiн өнiмдегi үлесiнiң өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта көрсетiлген, Р-фактордың (бaғa коэффициентiнiң) 1 баррель үшiн 12 АҚШ долларынан кем немесе соған тең мәнiне сәйкес келетiн проценттiк мәнi;
X - жобаның iске асырылуы кезеңiндегi Р-фактордың (баға коэффициентiнiң) iс жүзiнде алынған мәнi.
P-фактордың (бaғa коэффициентiнiң) мәнi үтiрден кейiнгі екiншi белгiге дейiн дәлдiкпен айқындалады.";
9) 314-5-баптың 1 және 2-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартты орындаған кезде өндiру басталған кезден бастап салынған инвестицияларды қайтару сәтiне дейiнгi әрбiр салық кезеңiндегi мемлекет түсiмдерiнiң үлесi өнiмдi бөлу туралы келiсiм-шартта белгiленген бес проценттен он процентке дейiнгi аралықтағы мәннен кем болмауға және салық кезеңiнде, кейiнгi кезеңдерде жер қойнауын пайдаланушы алған өнiм көлемiнiң қырық процентiнен кем болмауға тиiс.
2. Осы баптың мақсаттары үшiн мемлекет түсiмдерiнiң үлесi дегенiмiз өнiмдi бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесiн бiлдiретiн, жер қойнауын пайдаланушының салық кезеңiнде орындалған салықтық мiндеттемелерi, салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер. Мемлекет түсiмдерiнiң үлесiне қосылған құн салығы және жер қойнауын пайдаланушы соларға қатысты салық агентi ретiнде қатысатын салықтар кiрмейді.";
10) 355-бапта:
1-тармағында:
"2-тармағында" деген сөздер "2 және 2-1-тармақтарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мен жеке кәсiпкерлер" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Жеке кәсiпкерлер мүлiк салығын салық салу объектiлерiнiң орташа жылдық құнына 0,5 процент ставка бойынша есептейдi.";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Оңайлатылған декларация негiзiнде арнаулы салық режимін қолданатын заңды тұлғалар мүлiк салығын салық салу объектiлерiнiң орташа жылдық құнына 0,5 процент ставка бойынша есептейдi.";
11) 357-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"357-бап. Жекелеген жағдайларда салықты есептеу мен төлеу
1. Жеке кәсiпкер кәсiпкерлiк қызметiн тұрғын үй қорының құрамындағы үй-жайларда жүзеге асыратын жағдайда бұл үй-жайлар бойынша салық осы Кодекстiң 361-367-баптарында көзделген ставкалар бойынша және тәртiппен есептеледi және төленедi.

менее или равно 12 долларам США за 1 баррель
от 70 до 90 процентов
более или равно 27 долларам США за 1 баррель
10 процентов
В случае, если полученное значение Р-фактора (ценового коэффициента) более 12 долларов США и менее 27 долларов США за 1 баррель, то доля недропользователя в прибыльной продукции рассчитывается по следующей формуле:
доля недропользователя в прибыльной продукции = (А% - (А% -10%)/15 * (X - 12) * 100%), где
А - процентное значение доли недропользователя в прибыльной продукции, указанное в контракте о разделе продукции, соответствующее значению Р-фактора (ценового коэффициента) меньше или равно 12 долларам США за баррель;
X - фактически полученное значение Р-фактора (ценового коэффициента) за период реализации проекта.
Значение Р-фактора (ценового коэффициента) определяется с точностью до второго знака после запятой.";
9) пункты 1 и 2 статьи 314-5 изложить в следующей редакции:
"1. При исполнении контракта о разделе продукции доля поступлений государства в каждом налоговом периоде с момента начала добычи до момента возврата вложенных инвестиций не должна быть менее значения, установленного контрактом о разделе продукции в интервале от пяти до десяти процентов, и менее сорока процентов от объема продукции, полученной недропользователем в налоговом периоде, в последующих периодах.
2. Доля поступлений государства для целей настоящей статьи означает исполненные налоговые обязательства недропользователя за налоговый период, представляющие собой долю Республики Казахстан по разделу продукции, налоги и другие обязательные платежи в бюджет.
Доля поступлений государства не включает налог на добавленную стоимость и налоги, в отношении которых недропользователь выступает в качестве налогового агента.";
10) в статье 355:
в пункте 1:
слова "пункте 2" заменить словами "пунктах 2 и 2-1";
слова "и индивидуальные предприниматели" исключить;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Индивидуальные предприниматели исчисляют налог на имущество по ставке 0,5 процента к среднегодовой стоимости объектов налогообложения.";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Юридические лица, применяющие специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации, исчисляют налог на имущество по ставке 0,5 процента к среднегодовой стоимости объектов налогообложения.";
11) статью 357 изложить в следующей редакции:
"Статья 357. Исчисление и уплата налога в отдельных случаях
1. В случае, когда индивидуальный предприниматель осуществляет предпринимательскую деятельность в помещениях, находящихся в составе жилого фонда, налог по данным помещениям исчисляется и уплачивается по ставкам и в порядке, предусмотренным статьями 361-367 настоящего Кодекса.

2. Жеке кәсiпкер кәсiпкерлiк қызметiн заңнамада белгiленген тәртiппен тұрғын үй қорының құрамынан шығарылған үй-жайларда жүзеге асыратын жағдайда бұл үй-жайлар бойынша салық осы тарауда белгiленген ставкалар бойынша және тәртiппен есептеледi және төленедi.";
12) 365-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"365-бап. Салық ставкалары
Жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық, салық салу объектiлерiнiң құнына қарай мынадай ставкалар бойынша есептеледi:
5 000 000 теңгеге дейiн қоса
алғанда
салық салу объектiлерi құнының
0,05 процентi;
5 000 000 теңгеден жоғары
10 000 000 теңгеге дейiн
2 500 теңге + 5 000 000
теңгеден асатын сомадан 0,1 %;
10 000 000 теңгеден жоғары
15 000 000 теңгеге дейiн
7 500 теңге +  10 000 000
теңгеден асатын сомадан 0,15 %;
15 000 000 теңгеден жоғары
20 000 000 теңгеге дейiн
15 500 теңге + 15 000 000
теңгеден асатын сомадан 0,2 %;
20 000 000 теңгеден жоғары
25 000 000 теңгеге дейiн
25 500 теңге + 20 000 000
теңгеден асатын сомадан 0,25 %;
25 000 000 теңгеден жоғары
37 500 теңге + 25 000 000
теңгеден асатын сомадан 0,3 %."
13) 376-баптың 2-тармағында:
1) тармақшада:
екiншi абзацтағы "он бес" деген сөздер "жиырма бес" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацтағы "4500,0" деген сандар "9000,0" деген сандармен ауыстырылсын;
тармақшада:
екiншi абзацтағы "жиырма бес" деген сөздер "елу" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшiншi абзацтағы "9000,0" деген сандар "20000,0" деген сандармен ауыстырылсын;
14) 377-баптың 2 және 3-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жеке кәсiпкердiң табысына мынадай ставкалар бойынша салық салынуға тиiс:
Тоқсандық табысы
Ставкасы
3000,0 мың теңгеге дейiн
табыс сомасының 3 процентi
3000,0 мың теңгеден
жоғары 6000,0 мың
теңгеге дейiн
90,0 мың теңге + 3000,0 мың
теңгеден асатын табыс
сомасының 5 процентi
6000,0 мың теңгеден
жоғары
240,0 мың теңге + 6000,0
мың теңгеден асатын табыс
сомасының 7 процентi
3. Заңды тұлғаның табысына мынадай ставкалар бойынша салық салынуға тиіс:
Тоқсандық табысы
Ставкасы
3000,0 мың теңгеге дейiн
табыс сомасының 4 процентi
3000,0 мың теңгеден
жоғары 7000,0 мың
теңгеге дейiн
120,0 мың теңге + 3000,0 мың
теңгеден асатын табыс
сомасының 5 процентi
7000,0 мың теңгеден
жоғары 14000,0 мың
теңгеге дейiн
320,0 мың теңге + 7000,0
мың теңгеден асатын табыс
сомасының 7 процентi
14000,0 мың теңгеден
жоғары
810,0 мың теңге + 14000,0
мың теңгеден асатын табыс
сомасының 9 процентi
2-бап. Осы Заң 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. В случае, когда индивидуальный предприниматель осуществляет предпринимательскую деятельность в помещениях, выведенных из состава жилого фонда в установленном законодательством порядке, налог по данным помещениям исчисляется и уплачивается по ставкам и в порядке, установленным настоящей главой.";
12) статью 365 изложить в следующей редакции:
"Статья 365. Налоговые ставки
Налог на имущество физических лиц исчисляется в зависимости от стоимости объектов налогообложения по следующим ставкам:
"1) до 5 000 000 тенге
включительно
0,05 процента от стоимости
объектов налогообложения
2) свыше 5 000 000 тенге по 10 000 000 тенге
2 500 тенге + 0,1% с суммы, превышающей 5 000 000 тенге;
3) свыше 10 000 000 тенге
по 15 000 000 тенге
7 500 тенге + 0,15% с суммы,
превышающей 10 000 000 тенге;
4) свыше 15 000 000 тенге
по 20 000 000 тенге
15 000 тенге + 0,2% с суммы,
превышающей 15 000 000 тенге;
5) свыше 20 000 000 тенге
по 25 000 000 тенге
25 000 тенге + 0,25% с суммы,
превышающей 20 000 000 тенге;
6) свыше 25 000 000 тенге
37 500 тенге + 0,3% с суммы,
превышающей 25 000 000 тенге."
13) в пункте 2 статьи 376: в подпункте 1):
в абзаце втором слово "пятнадцать" заменить словами "двадцать пять";
в абзаце третьем цифры "4500,0" заменить цифрами "9000,0";
в подпункте 2):
в абзаце втором слова "двадцать пять" заменить словом "пятьдесят";
в абзаце третьем цифры "9000,0" заменить цифрами "20000,0";
14) пункты 2 и 3 статьи 377 изложить в следующей редакции:
2. Доход индивидуального предпринимателя подлежит обложению по следующим ставкам:
Доход за квартал
Ставка
по 3000,0 тыс. тенге
3 процента с суммы дохода
свыше 3000,0 тыс. тенге по
6000,0 тыс. тенге
90,0 тыс. тенге + 5 процентов
с суммы дохода, превышающей
3000,0 тыс. тенге
свыше 6000,0 тыс. тенге
240,0 тыс. тенге + 7 процентов
с суммы дохода, превышающей
6000,0 тыс. тенге
3. Доход юридического лица подлежит обложению по следующим ставкам:
Доход за квартал
Ставка
по 3000,0 тыс. тенге
4 процента с суммы дохода
свыше 3000,0 тыс. тенге по
7000,0 тыс. тенге
120,0 тыс. тенге + 5 процентов с суммы дохода, превышающей
3000,0 тыс. тенге
свыше 7000,0 тыс. тенге по
14000,0 тыс. тенге
320,0 тыс. тенге + 7 процентов
с суммы дохода, превышающей
7000,0 тыс. тенге
свыше 14000,0 тыс. тенге
810,0 тыс. тенге + 9 процентов
с суммы дохода, превышающей
14000,0 тыс. тенге
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2006 года.
Президент
Республики Казахстан